Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τι κινητο ακριβώς έχεις???:O

 

κατεβάζεις αυτο(gingrbread):http://www.hallerud.se/htc_ime_jonasl_hires_27.zip

αν έχεις froyo αυτό:http://www.hallerud.se/htc_ime_jonasl_hires22_27.zip

και ακολουθείς τις οδηγίες:

Instructions:

Download and unzip (not flashable update.zip!)

Install the two apks (HTC_IME & Clicker) using your favorite method (via a file manager or adb install -r). Sense users shouldn't (and needn't) install Clicker.

There is no need to push anything to /system

Go to Menu, Settings, Language & Keyboard. Activate "HTC_IME mod"

To change keyboard, long press on lower left key on stock keyboard or any input field. Select input method in the menu.

 

samsung galaxy s και εχουνε περασει την εκδοση 2.3.4 , και στην σαμσουνγκ που πηρα και ρωτησα μου ειπανε οτι δεν υπαρχει τετοια αναβαθμιση αλλα η τελευταια ειναι η 2.3.3 και δοκιμασα να περασω αλλη αναβαθμιση αλλα μου λεει το keio οτι δεν δυνατη η αναβαθμιση της συσκευης και εχω απελπιστει . τι να κανω; . οκ θα δω το λινκ με το πληκτρολογιο σε ευχαριστω πολυ να εισαι καλα.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

samsung galaxy s και εχουνε περασει την εκδοση 2.3.4 , και στην σαμσουνγκ που πηρα και ρωτησα μου ειπανε οτι δεν υπαρχει τετοια αναβαθμιση αλλα η τελευταια ειναι η 2.3.3 και δοκιμασα να περασω αλλη αναβαθμιση αλλα μου λεει το keio οτι δεν δυνατη η αναβαθμιση της συσκευης και εχω απελπιστει . τι να κανω; . οκ θα δω το λινκ με το πληκτρολογιο σε ευχαριστω πολυ να εισαι καλα.

 

προφανώς έχεις ανεπίσημη rom πχ cyanogenmod7 η κατι άλλο (δεν τρεχει τιποτα και εχώ αυτήν έχω)

οπότε κατέβασε το λινκ για την gingerbread!

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

προφανώς έχεις ανεπίσημη rom πχ cyanogenmod7 η κατι άλλο (δεν τρεχει τιποτα και εχώ αυτήν έχω)

οπότε κατέβασε το λινκ για την gingerbread!

 

οκ αρα δεν εχω καποιο προβλημα; . αυτο που εχω παρατησρησει απο την συσκευη ειναι οτι οταν ανοιγει μολις βγαλει το λογοτυπο του galaxy s μετα για λιγα δευτερολεπτα βγαζει μια οθονη λες και εχεις σπασει την οθονη και μετα το κινητο μου βγαζει εαν λογοτυπο πρασινο και βαζω πιν και ανοιγει κανονικα δεν εχω προβλημα αλλα μου φαινεται οτι δεν ειναι λογικο αυτο. αυτη η εκδοση δεν ειναι καλη ; . διοτι μου ειπανε απο την σαμσουγκ οτι μεχρι την 2.3.3 φτανει . τωρα δεν ξερω γιατι εγω εχω το 2.3.4 αλλα γενικοτερα το κινητο λειτουργει κανονικα. εσενα λειτουργει κανονικα δεν εχεις καποιο προβλημα με την εκδοση του λογισμικου που εχεις 2.3.4.; . σορρυ για τις πολλες ερωτησεις αλλα ειμαι ασχετος και ειναι το πρωτο κινητο που εχω παρει με το συγκεκριμενο λειτουργικο.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

οκ αρα δεν εχω καποιο προβλημα; . αυτο που εχω παρατησρησει απο την συσκευη ειναι οτι οταν ανοιγει μολις βγαλει το λογοτυπο του galaxy s μετα για λιγα δευτερολεπτα βγαζει μια οθονη λες και εχεις σπασει την οθονη και μετα το κινητο μου βγαζει εαν λογοτυπο πρασινο και βαζω πιν και ανοιγει κανονικα δεν εχω προβλημα αλλα μου φαινεται οτι δεν ειναι λογικο αυτο. αυτη η εκδοση δεν ειναι καλη ; . διοτι μου ειπανε απο την σαμσουγκ οτι μεχρι την 2.3.3 φτανει . τωρα δεν ξερω γιατι εγω εχω το 2.3.4 αλλα γενικοτερα το κινητο λειτουργει κανονικα. εσενα λειτουργει κανονικα δεν εχεις καποιο προβλημα με την εκδοση του λογισμικου που εχεις 2.3.4.; . σορρυ για τις πολλες ερωτησεις αλλα ειμαι ασχετος και ειναι το πρωτο κινητο που εχω παρει με το συγκεκριμενο λειτουργικο.

 

κανένα προβλήμα , απλώς είσαι μπροστα απ την μαμα samsung ενα κλίκ!:cool:

αυτές είναι διαφορές ρομ που φτιαχνουν και μοιράζονται πολλοί developpers απ' όλον τον κόσμο γιατι ετσι τους αρέσει!

στα settings/phone about γράφει τα πάντα γι' αυτό που "φοράς"

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Αλλαξε το you have a call from απο τις ρυθμισεις μεσα και καντω ελληνικα και γραψε να λεει οτι θελεις.πχ εχετε κληση απο ...απλα βαλε κ τονους καλυτερα

 

ευχαριστώ, έβγαλα το πρόθεμα και λέει μόνον τα ονόματα...

 

το πρόβλημα μου είναι πως δεν τα απαγγέλει μέσω του bluetooth headset που έχω, οπότε είναι δώρο άδωρο..

όταν δεν είμαι πάνω στη μηχανή, βλέπω ποιός με παίρνει... όταν είμαι επάνω όμως..

TWMN.net - Thessaloniki's Wireless Metropolitan Network

 

http:// TWMN.net

Link to comment
Share on other sites

εχω το Λαπτοπ το συγκερκιμενο Toshiba ac100 με λειτουργικο android ..

 

1 .Πρόβλημα δεν μπορω να δω video στο youtube (κ εχω κανει αναβαθμησει απο toshiba service κ εβαλα το flash player αλλα κ πολι τιποτε

2. Στο adroid market το βρισκω αλλα οταν παω να το κατεβασω μου λεει οτι δεν υπαρχη καμια συσκευη συνδεδεμενη στο λογαριασμο..

 

τι να κανω ...

νεος στο android

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ απο εμενα xperia X8. Εχω ένα μικρό προβληματάκι. Βάζω το ξυπνητήρι αλλά ποτέ δεν χτυπάει με απενεργοποιημένο το κινητο (?????) μεχρι τωρα ολα τα απλά κινητά που είχα είχαν αφύπνιση κανονικά με κλειστό το κινητο.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ απο εμενα xperia X8. Εχω ένα μικρό προβληματάκι. Βάζω το ξυπνητήρι αλλά ποτέ δεν χτυπάει με απενεργοποιημένο το κινητο (?????) μεχρι τωρα ολα τα απλά κινητά που είχα είχαν αφύπνιση κανονικά με κλειστό το κινητο.

 

 

Το ANDROID έχει αυτό το μειονέκτημα..!!:)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

και τα bb αν δε κάνω λάθος είναι έτσι. μειονέκτημα δε το λες βέβαια. μπορείς πολύ απλά αντί να το απενεργοποιήσεις να το βάλεις σε flight mode, που δεν καταναλώνει πολύ μπαταρία
Link to comment
Share on other sites

εχω το Λαπτοπ το συγκερκιμενο Toshiba ac100 με λειτουργικο android ..

 

1 .Πρόβλημα δεν μπορω να δω video στο youtube (κ εχω κανει αναβαθμησει απο toshiba service κ εβαλα το flash player αλλα κ πολι τιποτε

2. Στο adroid market το βρισκω αλλα οταν παω να το κατεβασω μου λεει οτι δεν υπαρχη καμια συσκευη συνδεδεμενη στο λογαριασμο..

 

τι να κανω ...

νεος στο android

Καλησπέρα φίλε μου!

 

Αν δεν έχεις την εφαρμογή youtube στη συσκευή, μπορείς να την βρεις κάπου στο internet (τo apk αρχείο), μιας και απ'ότι είπε ένας φίλος παραπάνω, το netbook σου δεν έχει το market. Γι'αυτό και σου λέει ότι δεν υπάρχει συσκευή συνδεδεμένη στο λογαριασμό σου ;) Απ'τη στιγμή όμως που έχεις flashplayer θα μπορούσες να το δεις μέσω του browser...

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Όχι! Η λειτουργία πτήσης είναι ακριβώς γι'αυτό το λόγο. Για να διακόπτει όλες τις ασύρματες επικοινωνίες του τηλεφώνου ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Όχι! Η λειτουργία πτήσης είναι ακριβώς γι'αυτό το λόγο. Για να διακόπτει όλες τις ασύρματες επικοινωνίες του τηλεφώνου ;)

 

:):):) ευχαριστω :):):)

Link to comment
Share on other sites

με την εφαρμογη rom manager απο το μαρκετ μπορώ να περνάω έτσι απλά roms; τις κατεβάζω μέσω της εφαρμογής και όλα οκ;
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ, έβγαλα το πρόθεμα και λέει μόνον τα ονόματα...

 

το πρόβλημα μου είναι πως δεν τα απαγγέλει μέσω του bluetooth headset που έχω, οπότε είναι δώρο άδωρο..

όταν δεν είμαι πάνω στη μηχανή, βλέπω ποιός με παίρνει... όταν είμαι επάνω όμως..

 

πρέπει το bluetooth σου να υποστηρίζει A2DP προτόκολλο Αν θες ψαξε στο google ποια ακουστικα το υποστηρίζουν!!

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

εχω το Λαπτοπ το συγκερκιμενο Toshiba ac100 με λειτουργικο android ..

 

1 .Πρόβλημα δεν μπορω να δω video στο youtube (κ εχω κανει αναβαθμησει απο toshiba service κ εβαλα το flash player αλλα κ πολι τιποτε

 

Καλημέρα και καλή Κυριακή,

 

Στο δικό μου AC100 υπήρχε προεγκατεστημένο το Toshiba YouTube widget. Μου φαίνεται απίθανο να μην υπάρχει σε σένα. Ωστόσο, εάν δεν υπάρχει, ψάξε στο Toshiba Market, μήπως το βρεις εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Πειτε μου δυο πραγματα περι αναβαθμισεων σε νεα εκδοση του android.

 

- Υπαρχει καποιος κινδυνος αν περασει κανεις unofficial εκδοση; Νομιζω και official να περασει, αν το κανει μονος του παλι τιθεται θεμα εγγυησης. Αλλα γενικοτερα, η μη επισημες εκδοσεις εχουν προβλημα; Τωρα για να ρωτησω που τις βρισκουν, θεωρω οτι το google μαλλον θα βοηθαει, αλλα δεν ξερω μηπως και γενικοτερα τιθεται θεμα νομιμοτητας, οποτε πειτε μου να ξερω και δεν το προχωραω το θεμα.

 

- Πως μπορω να παρω backup οτι εχω στο κινητο, και κυριως με νοιαζουν θεματα ρυθμισεων; Μπορω να τα εξαγω καπου (πχ στο pc, με συνδεση bluetooth/usb) και μετα να τα επαναφερω και να εχω το κινητο με τις ιδιες ρυθμισεις οπως ηταν και πριν το περασμα της νεας εκδοσης; Γινεται κανονικα restore?

 

- Καλο και αξιοπιστο προγραμμα για backup-restore?

Link to comment
Share on other sites

- Αν η rom δεν είναι καλή μπορεί να έχεις προβλήματα σταθερότητας ή υπερβολικής κατανάλωσης της μπαταρίας. Μπορείς να περάσεις μόνος σου τις επίσημες αναβαθμίσεις. Δεν τίθεται κανένα θέμα εγγύησης.

 

- Titanium backup

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

- Αν η rom δεν είναι καλή μπορεί να έχεις προβλήματα σταθερότητας ή υπερβολικής κατανάλωσης της μπαταρίας. Μπορείς να περάσεις μόνος σου τις επίσημες αναβαθμίσεις. Δεν τίθεται κανένα θέμα εγγύησης.

 

- Titanium backup

 

H επισημη αναβαθμιση ειναι ευκολο να εγκατασταθει? Πως ειναι? Ενας installer που τον τρεχεις και οταν τελειωνει εχεις τη νεα εκδοση του λειτουργικου;

 

Οσον αφορα το backup, τελικα μπορει να γινει restore και να εχω ξανα ολες τις ρυθμισεις μου πισω;

Link to comment
Share on other sites

H επισημη αναβαθμιση ειναι ευκολο να εγκατασταθει? Πως ειναι? Ενας installer που τον τρεχεις και οταν τελειωνει εχεις τη νεα εκδοση του λειτουργικου;

 

Οσον αφορα το backup, τελικα μπορει να γινει restore και να εχω ξανα ολες τις ρυθμισεις μου πισω;

 

Το titanium είναι κορυφαίο. Όλες οι εφαρμογές σου μετά από restore είναι όπως πριν με όλες τους τις ρυθμίσεις

Για την ρομ για το κινητό μου υπάρχει το Motorola updater αλλά προσωπικα δεν το χρησιμοποίησα καμία φορά, κι ας εχω περάσει και την επίσημη και ας εχω πάει σερβίς δύο φορές χωρίς το παραμικρό προβλήμα

Λίγο να καταλάβεις τι γίνεται θα αλλάζεις τις ρομ στο τα πουκάμισα έτσι για πειραματισμό.

Sent from my MB525

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

H επισημη αναβαθμιση ειναι ευκολο να εγκατασταθει? Πως ειναι? Ενας installer που τον τρεχεις και οταν τελειωνει εχεις τη νεα εκδοση του λειτουργικου;

 

Οσον αφορα το backup, τελικα μπορει να γινει restore και να εχω ξανα ολες τις ρυθμισεις μου πισω;

Πανεύκολο είναι. Συνήθως οι εταιρείες δίνουν έναν client που εγκαθιστάς στο pc σου κι αυτός φροντίζει για την εύρεση και εγκατάσταση της αναβάθμισης.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

και αν έχεις περασμένη custom rom και θες να περάσεις τν οφισιαλ για λόγους εγγύησης κυρίως, ο client λειτουργει; από custom rom στην οφισιαλ πάς μόνο τρέχοντας το exe ας πούμε;
Link to comment
Share on other sites

Για τα SE που μπορώ να σου απαντήσω με σιγουριά ισχύει. Τρέχεις το SEUS, σου περνάει την επίσημη και είσαι κύριος.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...