Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τι παραπανω εχει αυτη η εκδοση? πρεπει να σβησω τα προηγουμενα και μετα να βαλω αυτη η γινεται να τα σβησω αργοτερα να δω ποια εκδοση μου αρεσει καλυτερα πρωτα? γιατι να πατησω αργοτερα για ενημερωση? δε θα δεχεται?

 

Δεν πρόσεξα ότι τελικά βρήκες το πρόβλημα. Αυτή ήταν η προηγούμενη έκδοση κ δεν χρειάζοταν να μπλέξεις με microg κ λογαριασμόυς. Απλά κατεβάζεις το app κ είσαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το εξής πρόβλημα. Έχω ένα S4 mini lte και μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα. Πάτησα επιβολή διακοπής, πάτησα και εκκαθάριση δεδομένων, αλλά το μήνυμα συνεχίζει να βγαίνει κατά διαστήματα. Όλα αυτά ακόμα και μετά από factory reset. Να πω ότι παλαιότερα ήμουν root μέσω kingroot, αλλά τώρα δεν είμαι

 

[/img]

 

Παιδιά το έφτιαξα με το package disabler pro. Ενημερωτικά για όποιον έχει πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο εγκατέστησα κάποιες εφαρμογές από Amazon. Μετά μπήκα στο Titanium και πάνω πάνω μαζί μ'αυτες ( τελευταία εγκατεστημενες) ήταν και το "σύστημα Android 1.1". Υπάρχει περίπτωση να αναβαθμιστικε μόνη της και να εμφανίζεται σαν πρόσφατα εγκατεστημενη ή συμβαίνει κάτι άλλο;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος γιατί το zooper χρησιμοποιεί τόσα πολλά data? 1 widget έχω που δείχνει ένα εικονίδιο καιρού!!

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160806/7a0d738c8ec5ac4e4d915da4f60a0ebf.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παίδες πως γίνεται να μην κλείνει η οθόνη του κινητού,όταν έχω ανοιχτό το Google Maps?

Έχω Xiaomi Note 3,με MIUI 7.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παίδες πως γίνεται να μην κλείνει η οθόνη του κινητού,όταν έχω ανοιχτό το Google Maps?

Έχω Xiaomi Note 3,με MIUI 7.:rolleyes:

 

πατάς μενού και "έναρξη οδήγησης" και χωρίς διαδρομή δεν σβήνει η οθόνη!

 

Sent via Zopo Speed Plus 7

Link to comment
Share on other sites

πατάς μενού και "έναρξη οδήγησης" και χωρίς διαδρομή δεν σβήνει η οθόνη!

 

Sent via Zopo Speed Plus 7

 

Κατάλαβα,όταν είσαι με απλό χάρτη σβήνει ανάλογα με την ρύθμιση που έχεις βάλει στο κινητό. :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Στο κινητο μου μεχρι σημερα ειχα ενα και μονο gmail και ολες μου οι εφαρμογες δουλευαν με βαση αυτο το μειλ.

 

Σημερα λογο του pokemon go θελησα να προσθεσω και ενα δευτερο gmail στο κινητο μου και το δεχτηκε κανονικοτατα.

 

Αυτο που θελω να ρωτησω τωρα ειναι οτι αν σβησω απο το κινητο μου το 2 μειλ που εβαλα πριν λιγο θα χαθουν τα παντα που εχω σε αυτο το δευτερο μειλ οσο αφορα το κινητο και το pokemon go account μου ή οχι?

 

Απλα θα σας παρακαλουσα αν μπορειτε και σας ειναι ευκολο να μου εξηγησετε πως ακριβως δουλευει το ολο σκηνικο με δευτερο ή τριτο κ.τ.λ. μειλ στο ιδιο android κινητο.

 

Σας ευχαριστω πολυ προκαταβοληκα για το χρονο και τις απαντησεις σας.

Link to comment
Share on other sites

Στο κινητο μου μεχρι σημερα ειχα ενα και μονο gmail και ολες μου οι εφαρμογες δουλευαν με βαση αυτο το μειλ.

 

Σημερα λογο του pokemon go θελησα να προσθεσω και ενα δευτερο gmail στο κινητο μου και το δεχτηκε κανονικοτατα.

 

Αυτο που θελω να ρωτησω τωρα ειναι οτι αν σβησω απο το κινητο μου το 2 μειλ που εβαλα πριν λιγο θα χαθουν τα παντα που εχω σε αυτο το δευτερο μειλ οσο αφορα το κινητο και το pokemon go account μου ή οχι?

 

Απλα θα σας παρακαλουσα αν μπορειτε και σας ειναι ευκολο να μου εξηγησετε πως ακριβως δουλευει το ολο σκηνικο με δευτερο ή τριτο κ.τ.λ. μειλ στο ιδιο android κινητο.

 

Σας ευχαριστω πολυ προκαταβοληκα για το χρονο και τις απαντησεις σας.

 

Όπως δουλεύει το ένα mail, έτσι ακριβώς δουλεύουν και τα υπόλοιπα. Αν σβήσεις το δεύτερο, θα χαθεί από το κινητό ότι σχετίζεται με το δεύτερο, εννοείται και τα δεδομένα του παιχνιδιού σου (αλλά όχι και το ίδιο παιχνίδι, αυτό θα μπορεί να παίξει με το πρώτο mail σου από το μηδέν).

Όταν το περάσεις σε άλλο κινητό, θα είναι όλα στο άλλο κινητό.

Σε γενικές γραμμές. δεν έχει καμία διαφορά αν έχεις ένα η περισσότερα mail στο κινητό σου.

Προσωπικά, στο κινητό έχω το προσωπικό μου gmail με όλες τις επαφές και τα mail μου και επιπλέον ένα δεύτερο gmail με τις αγορασμένες εφαρμογές μου μόνο. Το δεύτερο mail το έχω περάσει και σε όλες τις συσκευές της οικογένειας, ώστε να έχουμε όλοι, όλες τις εφαρμογές, όπου και όποτε θέλουμε. Εννοείται ότι ο συγχρονισμός των δεδομένων των εφαρμογών γίνεται με το προσωπικό μου g+ και ας είναι αγορασμένες με το δεύτερο mail, στις περισσότερες δεν παίζει ρόλο αυτό.

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Για σας έβαλα το next lock screen τις microsoft για το χαρακτηριστικό που αλλάζει κάθε μέρα φωτογραφία μονο του από το bing αλλα μου φέρνει και την next lock και μετά μου εμφανίζει και την stock lock screen γίνετε να απενεργοποιήσω την stock??

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Γινετε μεσα απο το play store να κατεβασεις προηγουμενες εκδοσεις εφαρμογων?

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Γινετε μεσα απο το play store να κατεβασεις προηγουμενες εκδοσεις εφαρμογων?

Δε γίνεται αυτό.Θα πρέπει να έχεις κρατήσει μόνος σου το apk κάποιας παλαιοτερης έκδοσης για να την περάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Δε γίνεται αυτό.Θα πρέπει να έχεις κρατήσει μόνος σου το apk κάποιας παλαιοτερης έκδοσης για να την περάσεις.

 

Κριμα......Παντος η εφαρμογη σου φιλε μου χρησιμευσε παρα πολυ :)

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Έδωσα το S3 στον αδελφό μου και αφού έκανα restore για να βάλω το gmail του, έσβησα κάποιες φωτό που είχα στη μνήμη του κινητού και όχι στην εξωτερική μιας και την είχα βγάλει. Όποια εφαρμογή δοκίμασα μέσα από το store δεν έκανε κάτι (πάνω από 10). Αλλά και προγράμματα όπως recuva. Έχετε κάποια ιδέα για το τι άλλο να κάνω για να τις επανακτήσω?

 

 

Ευχαριστώ

Edited by apollon007
ορθογραφικό λάθος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Εδώ και μερικές μέρες έχω το εξής πρόβλημα: Το google photos δεν κάνει auto backup τις φωτογραφίες μου. Είμαι συνδεδεμένος σε Wifi και έχω επιλέξει όλους τους φακέλους που έχουν φωτογραφίες. Εάν πχ έχω να μπω στην εφαρμογή 3 μέρες και την ανοίξω θα αρχίσει να κάνει upload τις φωτογραφίες των τελευταίων 3 ημερών αυτή την στιγμή. Έχω κάνει διαγραφή δεδομένων και επανεγκατάσταση αλλά δεν κατάφερα τπτ.

Link to comment
Share on other sites

Όπως δουλεύει το ένα mail, έτσι ακριβώς δουλεύουν και τα υπόλοιπα. Αν σβήσεις το δεύτερο, θα χαθεί από το κινητό ότι σχετίζεται με το δεύτερο, εννοείται και τα δεδομένα του παιχνιδιού σου (αλλά όχι και το ίδιο παιχνίδι, αυτό θα μπορεί να παίξει με το πρώτο mail σου από το μηδέν).

Όταν το περάσεις σε άλλο κινητό, θα είναι όλα στο άλλο κινητό.

Σε γενικές γραμμές. δεν έχει καμία διαφορά αν έχεις ένα η περισσότερα mail στο κινητό σου.

Προσωπικά, στο κινητό έχω το προσωπικό μου gmail με όλες τις επαφές και τα mail μου και επιπλέον ένα δεύτερο gmail με τις αγορασμένες εφαρμογές μου μόνο. Το δεύτερο mail το έχω περάσει και σε όλες τις συσκευές της οικογένειας, ώστε να έχουμε όλοι, όλες τις εφαρμογές, όπου και όποτε θέλουμε. Εννοείται ότι ο συγχρονισμός των δεδομένων των εφαρμογών γίνεται με το προσωπικό μου g+ και ας είναι αγορασμένες με το δεύτερο mail, στις περισσότερες δεν παίζει ρόλο αυτό.

Δηλαδη και να σβησω το mail απο ο κινητο αν το βαλω σε αλλο κινητο ή ξανα σε αυτο δεν θα εχω χασει κατι?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Έχω ένα ΖΤΕ Blade a570 και εδώ και 10 μέρες έχω το εξης θέμα, δεν "τρέχει" ούτε το Facebook ουτε το messenger (έχω μόνο το facebook lite). Ξέρετε τι γίνεται?

Έχω δοκιμάσει και hard reset αλλα τίποτα...

 

Edit: Βγήκαν νέες αναβαθμίσεις των εφαρμογών αυτών και το θέμα λύθηκε.

Edited by steliosk
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Κατά λάθος έδωσα GPS permission στο χάρτη του Samsung Galaxy s4 Android 5.0.1 πως μπορώ να το αφαιρεσω από τα προγράμματα που μπορούν να έχουν πρόσβαση στο GPS;
Link to comment
Share on other sites

Κατά λάθος έδωσα GPS permission στο χάρτη του Samsung Galaxy s4 Android 5.0.1 πως μπορώ να το αφαιρεσω από τα προγράμματα που μπορούν να έχουν πρόσβαση στο GPS;

 

Χωρίς να έχω Samsung λογικά πας στις εφαρμογές από το μενού ρυθμίσεων, επιλέγεις εφαρμογή και τέλος πας εκεί που λέει άδειες, δικαιώματα ίσως και αφαιρείς ή προσθέτεις ότι θες.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη και να σβησω το mail απο ο κινητο αν το βαλω σε αλλο κινητο ή ξανα σε αυτο δεν θα εχω χασει κατι?

 

Εφόσον μιλάμε για gmail δε χάνεις τίποτα, όλα είναι στο cloud (αν το έχεις ρυθμίσει σωστά). Επαφές, εφαρμογές και δεδομένα (σημειώσεις, ημερολόγιο google π.χ.).

Για τα δεδομένα των εφαρμογών που έχουν συγχρονιστεί στο google (αγορασμένες, σημειώσεις, παιχνίδια, βιβλία, ταινίες, μουσική κλπ), σε άλλο κινητό θα πρέπει να τις εγκαταστήσεις ξανά αν δεν είναι εγκατεστημένες.

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο μου κανει παλι αυτο που εκανε και παλιοτερα δηλαδη ενω λαμβανω μια κληση και παταω να δεχτο τη κληση μου ανοιγει απο μονο του την ανοιχτη ακροαση και αυτο το κανει οποτε του ερθει.

 

Παλιοτερα νομιζα οτι εφταιγε το viber επειδη οταν το απεγκατεστησα σταματησε να το κανει ελα ομως που τωρα παρολο που το δεν το εχω εγκαταστησει μου το κανει παλι οποτε του ερθει.

 

Μεχρι και επαναφορα εργοστασιακων ρυθμησεων δοκιμασα αλλα τσιφος.

 

Εχω το samsung galaxy s4 με android 5.0.1 δεν εχει γινει ποτε ρουτ το κινητο και ποτε δεν εχει περαστει αλλη rom στο κινητο.

 

 

Τι μπορει να φταιει?

 

Δυστυχως δεν μπορω να το παω πισω στην samsungg γιατι πλεον δεν εχει εγγυηση και λογικα και αυτοι το ιδιο ακριβως θα κανουν δηλαδη επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Έδωσα το S3 στον αδελφό μου και αφού έκανα restore για να βάλω το gmail του, έσβησα κάποιες φωτό που είχα στη μνήμη του κινητού και όχι στην εξωτερική μιας και την είχα βγάλει. Όποια εφαρμογή δοκίμασα μέσα από το store δεν έκανε κάτι (πάνω από 10). Αλλά και προγράμματα όπως recuva. Έχετε κάποια ιδέα για το τι άλλο να κάνω για να τις επανακτήσω?

 

 

Ευχαριστώ

Δοκίμασε το diskdigger. Με αυτό είχα σώσει μεγάλο αριθμό φωτογραφιών πριν 2 χρόνια περίπου, από κατά λάθος διαγραφή. Όχι όλες, αλλά ένα 80-90% περίπου.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να έχω Samsung λογικά πας στις εφαρμογές από το μενού ρυθμίσεων, επιλέγεις εφαρμογή και τέλος πας εκεί που λέει άδειες, δικαιώματα ίσως και αφαιρείς ή προσθέτεις ότι θες.

Οταν παω στις διχειριστης εφαρμογων και επιλεξω το καιρος μου εμφανιζει μονο το εκκαθαρισει δεδομενων, εκκαθ. μνημης cache πουθενα για αδειες ή δικαιωματα.

Εκτος αν λες να παω καπου αλλου.

Link to comment
Share on other sites

Οταν παω στις διχειριστης εφαρμογων και επιλεξω το καιρος μου εμφανιζει μονο το εκκαθαρισει δεδομενων, εκκαθ. μνημης cache πουθενα για αδειες ή δικαιωματα.

Εκτος αν λες να παω καπου αλλου.

Το να σου πω, όπως σου είπα δεν έχω Samsung, αλλά αυτή είναι η λογική. Είσαι με Android 6; αν ναι σίγουρα κάπου εκεί θα είναι η λειτουργία. Κάπου είναι που καθόριζεις τις άδειες κάθε εφαρμογής. Δεν πιστεύω να μην το υποστηρίζει η συσκευή σου κάτι τέτοιο.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...