Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το kingoroot μέχρι τώρα το έχω δοκιμάσει σε 5 κινέζικες συσκευές και δούλεψε άψογα και υποδειγματικά.
:ninja:ΟΖ...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα πως μπορώ να βάλω δίκια μου φωτογραφία στην οθόνη κλειδώματος το ψάχνω αλλα δεν μπορώ να το βρω ευχαριστώ

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα πως μπορώ να βάλω δίκια μου φωτογραφία στην οθόνη κλειδώματος το ψάχνω αλλα δεν μπορώ να το βρω ευχαριστώ

Στην επιλογή κλειδώματος οθόνης θα σου έχει και την υπό - επιλογή, "φόντο"....

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα πως μπορώ να βάλω δίκια μου φωτογραφία στην οθόνη κλειδώματος το ψάχνω αλλα δεν μπορώ να το βρω ευχαριστώ

 

καλημερα. θα πας ρυθμισεις...../φοντο και πανω αριστερα θα επιλεξεις "κλειδωμα οθονης" . εχει και μια επιλογη να βαλεις πολλες φωτογραφιες και να βλεπεις διαφορετικη καθε φορα που το ξεκλειδωνεις

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Από ποτε ισχύ αυτό σε κανένα κινητό δεν το έχω δει και εμενα όταν μου στέλνουν sms έρχονται μικρά

 

από που μπορώ να το αλλάξω?

Αυτό ισχύει από πάντα στα sms. 160 χαρακτήρες κεφαλαία Ελληνικά ή 70 χαρακτήρες μικρά Ελληνικά.

Δεν γινόταν ποτέ κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα. θα πας ρυθμισεις...../φοντο και πανω αριστερα θα επιλεξεις "κλειδωμα οθονης" . εχει και μια επιλογη να βαλεις πολλες φωτογραφιες και να βλεπεις διαφορετικη καθε φορα που το ξεκλειδωνεις

Ευχαριστώ παρα πολύ που να το βρω εκεί πέρα που ήταν xaxaxa μα είσαι καλά

 

Αυτό ισχύει από πάντα στα sms. 160 χαρακτήρες κεφαλαία Ελληνικά ή 70 χαρακτήρες μικρά Ελληνικά.

Δεν γινόταν ποτέ κάτι άλλο.

εγώ με το lumia έγγραφα με μικρά και νόμιζα ότι έστελνε με 160 τέλος πάντων το έβαλα με μικρά γιατί έχω συνηθίσει έτσι

γενικά μου φαίνεται βουνό το android την απλότητα τον wp δεν την έχει είναι πιο μπελαλίδικο

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

γενικά μου φαίνεται βουνό το android την απλότητα τον wp δεν την έχει είναι πιο μπελαλίδικο

 

Δεν είναι θέμα απλότητας. Απλά έχεις συνηθίσει αλλιώς. Κι εγώ όσες φορές έχω πιάσει windows phone δεν μπορούσα να το χειριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης φίλε Ανδρέα, αν πας από την συλλογή φωτογραφιών και δεις μια φωτογραφία, πάνω δεξιά εχει μια επιλογή που λέει περισσότερα. Εκεί σου βγάζει και επιλογή να την όρισεις ως εικόνα επαφής/ οθόνη κλειδώματος/ ταπετσαρία κλπ . αρκετά εύκολο και γρήγορο

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Επίσης φίλε Ανδρέα, αν πας από την συλλογή φωτογραφιών και δεις μια φωτογραφία, πάνω δεξιά εχει μια επιλογή που λέει περισσότερα. Εκεί σου βγάζει και επιλογή να την όρισεις ως εικόνα επαφής/ οθόνη κλειδώματος/ ταπετσαρία κλπ . αρκετά εύκολο και γρήγορο

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Nαι όντως πολύ πιο εύκολα από εκεί

Nα ρωτήσω όρισα μια φωτογραφία για φόντο όχι οθόνη κλειδώματος και επέλεξε και την κίνηση αλλα δεν βλέπω να κινείται κάτι όταν αλλάζω οθόνες κάτι δεν θα κάνω σωστά εε?

 

Τώρα το κατάλαβα τι κάνει πολύ ωραίο είναι!!!!

Edited by andreas443

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

γενικά μου φαίνεται βουνό το android την απλότητα τον wp δεν την έχει είναι πιο μπελαλίδικο

 

Και σε μενα στην αρχη ετσι μου ειχε φανει. Στην πορεια ομως καταλαβα οτι ειναι πιο οργανωμενα ολα. Δεν ξερω για σταθεροτητα που λενε, εγω δεν ειχα ποτε θεμα. Τωρα για δυνατοτητες παραμετροποιησης ειναι η μερα με τη νυχτα. Αλλα ακομα και να το αφησεις οπως ειναι νομιζω πως για κινητο το android ταιριαζει καλυτερα. Οτι θες κανεις, οτι θες του περνας και η πλακα ειναι οτι ακομα και οι εφαρμογες της Microsoft ειναι καλυτερα υλοποιημενες σε περιβαλλον android.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα στο play store έχω ρυθμίσει να κάνει αυτόματα τις εφαρμογές ενημέρωση και όλη μέρα είμαι με wifi και όταν το άνοιξα πριν από λίγο το κατάστημα και πήγα στις εφαρμογές μου είδα ότι θέλουν 3 ενημέρωση γιατί δεν τις κατεβάζει μονο του????

 

μόλις τώρα σύνδεσα το κινητό στον υπολογιστή με το καλώδιο και άρχισε μονο του να τις κατεβάζει γιατί τώρα που φορτίζει και όχι πριν με μπαταρία 96%

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Νικο καλο θα ηταν να μιλησεις με τον φιλο που πηρες την συσκευη και να σου δωσει τους κωδικους για να συνδεθεις και μετα

να βαλεις τους δικους σου , ειχα το ιδιο προβλημα με σενα πριν απο κανα μηνα που αγορασα μεταχειρο συσκευη, και ετσι

μπορεσα να βαλω το δικο μου gmail , αν υπαρχει καποια αλλη λυση και την βρηκες καλο θα ηταν να μας την πεις.

 

Bill μια χαρα δουλευη η σελιδα δειχνει πως να κανεις hard reset σε διαφορες συσκευες και καποια αλλα πραγματα .

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

Μια γνωστή μου έχει στην κατοχή της το Huawei P9 Lite. Έβαλε έναν 4ψήφιο κωδικό κλειδώματος και τώρα θέλει να τον αφαιρέσει γιατί δεν την βολεύει να έχει κάποιο είδος κλειδώματος αλλά η επιλογή κλειδώματος ΚΑΝΕΝΑ δεν μπορεί να επιλεχθεί γιατί γράφει κάτι για διαχειρηστή πολιτικής κρυπτογράφησης η χώρου αποθήκευσης διαπευστηρίου κάτι τέτοιο τέλος πάντων. Μπορεί να βοηθήσει κάποιος? θέλει απλά να μην έχει κανένα τύπου κλειδώματος. δεν μου δίνει την δυνατότητα να επιλέξω το κανένα κλείδωμα, σαν να είναι απενεργοποιημένη η επιλογή (γκρι).Κάποια λύση?Πως θα μπορούσα να ενεργοποιήσω την επιλογή "ΚΑΝΕΝΑ κλείδωμα"?

Θενξ.

Link to comment
Share on other sites

clear credentials από το security menu

 

Sent from my Lenovo K50-t5 using Tapatalk

 

Δηλαδή? εξήγησέ το μου λίγο.:blink:

Link to comment
Share on other sites

ξανά επανέρχομαι γιατί στο galaxy s7 edge μόλις συνδέσω το κινητό με το pc θα αρχίσει να κατεβάζει τα update από τις εφαρμογές και δεν τα κατεβάζει απλά όταν έχω το κινητό στο wifi??

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις- Ασφάλεια- Εκκαθάριση διαπιστευτηρίων.

 

Καλησπέρα,

 

το έχω κάνει αυτό αλλά δεν έγινε τίποτα... :/

Link to comment
Share on other sites

ξανά επανέρχομαι γιατί στο galaxy s7 edge μόλις συνδέσω το κινητό με το pc θα αρχίσει να κατεβάζει τα update από τις εφαρμογές και δεν τα κατεβάζει απλά όταν έχω το κινητό στο wifi??
Δεν έχει σχέση το pc με τα update των εφαρμογών...

 

Το βάζεις στο αυτόματο (το playstore) και γίνονται...

 

Κάποιες που δεν γίνονται αυτόματα είναι διότι ζητούν κάποια δικαιώματα που πρέπει να τα παραχωρήσεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα στο play store έχω ρυθμίσει να κάνει αυτόματα τις εφαρμογές ενημέρωση και όλη μέρα είμαι με wifi και όταν το άνοιξα πριν από λίγο το κατάστημα και πήγα στις εφαρμογές μου είδα ότι θέλουν 3 ενημέρωση γιατί δεν τις κατεβάζει μονο του????

 

μόλις τώρα σύνδεσα το κινητό στον υπολογιστή με το καλώδιο και άρχισε μονο του να τις κατεβάζει γιατί τώρα που φορτίζει και όχι πριν με μπαταρία 96%

 

Το κάνει αυτό, μην σε απασχολεί. Κάποιες εφαρμογές μπορεί μένουν προς ενημέρωση σε εκκρεμότητα, κάποια στιγμή θα κατέβουν αν δεν τις έχεις δει εντωμεταξύ. Κάποιες άλλες πάλι ακόμα και αν τις έχεις στο αυτόματο ζητούν την έγκριση σου για να ξεκινήσει η ενημέρωση.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω κοιτάξτε να δείτε έχω όλη μέρα το wifi ανοικτό έχω ρυθμισει στο playstore να γίνονται οι ενημέρωσης με την δεύτερη επιλογή οποτεδήποτε πάω στις εφαρμογές μου και βλέπω 3 εφαρμογές και από πάνω το κουμπάκι ενημέρωση αυτό που το πατάς και κατεβάζει όλες τις εφαρμογές που θέλουν ενημέρωση, εγώ δεν το πατάω κλείνω το store και συνδέω το κινητό στο pc και σε 3-5 δευτερόλεπτα βλέπω στην μπάρα πάνω ότι κατεβάζει τις ενημέρωσης,χωρίς να μου βγάλει καμια ένδειξη να αποδεχτώ κάτι.

Τι είναι αυτό το κουλό τώρα????????

 

 

Και κάτι ακόμα που θέλω να ρωτήσω έβαλα μια εφαρμογή το msi afterburner για να έλεγχο την κάρτα γραφικών μου στο pc όταν πάω να κάνω το oc δεν μπορώ να ανοίξω το menu για να πατήσω apply παραθέτω και ένα video για να δείτε

στο 0:50 φαίνεται ότι πατάει ένα κουμπί στην συσκευή για να ανοίξει το menu εμενα που δεν έχει τέτοιο κουμπί η συσκευή τι γίνετε???

Edited by andreas443

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Όταν φλασαρω μια ρομ με flashtool πέραν του ότι περνάει η καινούργια ρομ, το κινητό παραλληλα γίνεται και φορμάτ; δηλαδή η νέα ρομ περνάει καθαρή η "απο πάνω" από την παλιά;

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες.

Εχω μια απορια αλλα δεν ξερω αν πρεπει να ειναι στο παρων thread. Ρωταω και μου λετε αν πρεπει να μεταφερθει.

Εχω ενα Ainol novo 9 μιας φιλης στα χερια μου που εχει brickαρει και προσπαθω να το σωσω αλλα δυστυχως το usb δε λειτουργει. Ανοιξα καπακι και δειχνει να εχει ξεκολλησει η μια πλευρα της υποδοχης οποτε υποθετω οτι εχει χαλασει η συνδεση. Παιζει να ξερει κανεις καποιον που να φτιαχνει κατι τετοιο σε φυσιολογικες τιμες? 45 ευρα που ζητανε ολοι για κατι τετοιο μου φαινονται παρα πολλα για ενα tablet 2ετιας+ που πλεον το βρισκεις με 100 ευρα συνολο.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...