Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

MiniTool Partition Wizard Home Edition v8.1.1 freeware

http://www.partitionwizard.com/free-partition-manager.html

ευχαριστω πολυ παιδια :-) και ουσιαστικα θα βλεπει 2 καρτες ε???

Edited by Villis
Προσθήκη παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ παιδια :-) και ουσιαστικα θα βλεπει 2 καρτες ε???

 

Την μία θα την χρησιμοποιεί για την μεταφορά των εφαρμογών και επέκταση τις μνήμης και την άλλη για αρχεία,μουσική φωτογραφίες και άλλα.

Xiaomi Redmi Note 7
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Αγόρασα το lg g2 και έκανα συγχρονισμό του παλιού μου Gmail και του Outlook λογαριασμού μου που είχα στη lumia συσκευή μου. Όλες οι επαφές περάστηκαν χωρίς προβλήματα αποθηκευμένες και στα δύο mails. . Αυτό που δεν μου δίνεται η δυνατότητα να κάνω είναι, όσες νέες επαφές είχα περάσει στη lumia και επομένως αποθηκευμένες μόνο στο Outlook, να τις περάσω στο Gmail. Υπάρχει αυτή η δυνατότητα ή πρέπει να τις διαγράψω και να τις ξαναπεράσω?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα....υπάρχει κάποια εφαρμογή για να βλέπουμε τη θερμότητα της συσκευής μας ;;;

 

δεν ξερω αν σου κανει αλλα υπαρχει module για το xposed που σου δειχνει θερμοκρασια cpu στη status bar

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν σου κανει αλλα υπαρχει module για το xposed που σου δειχνει θερμοκρασια cpu στη status bar

 

θα βόλευε να μην θέλει ροοτ....ευχαριστώ πάντως

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα....υπάρχει κάποια εφαρμογή για να βλέπουμε τη θερμότητα της συσκευής μας ;;;

 

Της συσκευής εννοείς είτε της μπαταρίας είτε της cpu φαντάζομαι.. με μια πρόχειρη αναζήτηση απλή και πρακτική δείχνει αυτή - Cpu Temperature -

Link to comment
Share on other sites

Της συσκευής εννοείς είτε της μπαταρίας είτε της cpu φαντάζομαι.. με μια πρόχειρη αναζήτηση απλή και πρακτική δείχνει αυτή - Cpu Temperature -

 

ευχαριστώ πολύ... κάτι άλλες που κατέβασα ήταν μάπα

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να κρατήσω backup της "προόδου" μου στα παιχνίδια και τις εφαρμογές (όχι backup των ίδιων των παιχνιδιών και εφαρμογών), ώστε αν κάνω format το κιντό και τα εγκαταστήσω πάλι, να μη χρειάζεται να τα ξεκινήσω από την αρχή;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα , το κινητο μου (neo v) απο χθες βγαινει εκτος δικτυου (GR COSMOTE)

επιλεγω απο τις ρυθμισεις το δικτυο αλλα με βγαζει το μηνυμα :

" δεν ειναι δυνατη η συνδεση αυτη την στιγμη το δικτυο. παρακαλω προσπαθηστε αργοτερα "

Link to comment
Share on other sites

Ετσι φαινεται αλλα ο λογαριασμος αυτος δεν διαγραφεται από τις ρυθμισεις λογαριασμων του κινητου γιατι δεν υπαρχει εκει

Παρόμοια περίπτωση όταν ήθελα να δώσω κινητό σε άλλο και δεν ήξερα πως να σβήσω όλους τους λογαριασμούς.

Σε όποιους δεν μπορούσα να σβήσω , άλλαξα το password από το PC.

Αυτό είχε σαν αποτέλεσμα να προσπαθεί να συνδεθεί , να μην μπορεί , και να ζητάει από μόνο του να αλλάξω password ή λογαριασμό.

Ειδικά ο Gmail λογαριασμός έτσι ''έσβησε''.

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες..

Εχω παρατηρησει εδω και πολυ καιρο οτι τα skype συγκεκριμενων επαφων μου ειναι συνεχεια ανοιχτα, απο τον υπολογιστη οταν μπαινω δηλαδη τους βλεπω συνεχεια μεσα..Ειναι των γονιων μου και της αδερφης μου που εχουν ολοι στα κινητα την εφαρμογη του skype..

 

Πριν μερικες μερες λοιπον ειχα πει στην κοπελα μου να με παρει οταν θα μπω μεσα και ενω δεν ειχα απο πουθενα, αυτη με ειδε μεσα εκανε κληση και χτυπησε στο κινητο..

Εννοειται πως στο κινητο ηταν κλειστο και ειχα κανει log out οπως καθε φορα.

Επισης το γεγονος οτι πεφτει τελευταια πιο γρηγορα η μπαταρια με κανει να πιστευω οτι για καποιο λογο τρεχει απο πισω η εφαρμογη...

Θα πειραματιστω οταν θα τα εχω ευχερα τα κινητα, αλλα το γεγονος οτι σε ολα κανω εξοδο και μετα βλεπω τις επαφες μεσα απο τον υπολογιστη δε μου αφηνει περιθωριο να σκεφτω κατι αλλο.

Χθες εκανα εκκαθαριση στην εφαρμογη λοιπον να μην μπορει να τρεχει, τουλαχιστον να μην υπαρχουν στοιχεια για να με δειχνει μεσα και μεχρι στιγμης απλα βλεπω πολυ καλυτερη διαρκεια στη μπαταρια μου, αλλα θα τσεκαρω με καποιον αλλο μετα αν με δειχνει μεσα..

 

θα ηθελα τη γνωμη σας, αν ξερετε κατι για αυτο καθως θεωρω οτι τοσο καιρο αυτο ευθυνεται που βλεπω μειωμενες αποδοσεις σε ολες τις μπαταριες των κινητων..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να κρατήσω backup της "προόδου" μου στα παιχνίδια και τις εφαρμογές (όχι backup των ίδιων των παιχνιδιών και εφαρμογών), ώστε αν κάνω format το κιντό και τα εγκαταστήσω πάλι, να μη χρειάζεται να τα ξεκινήσω από την αρχή;

 

Helium . Πολύ καλό εγώ έχω αγοράσει την πλήρη έκδοση. Δεν χρειάζεται root μόνο σύνδεση σε υπολογιστή σε κάποιες περιπτώσεις.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Helium . Πολύ καλό εγώ έχω αγοράσει την πλήρη έκδοση. Δεν χρειάζεται root μόνο σύνδεση σε υπολογιστή σε κάποιες περιπτώσεις.

 

λειτουργεί και από μία συσκευή σε μια άλλη ;;;

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω οτι αυτο ειναι τεραστιο και αλυτο προβλημα για ολα τα Κινεζικα

Τι λυσεις υπαρχουν ?

Το gosms ειναι μια λυση αλλα δεν εμφανιζει σωστα τα ονοματα του αποστολεα αν δεν εχουν το 0030

Το handcent δουλευει οκ με τα ονοματα και τους 160 Ελληνικους χαρακτηρες αλλα οχι με τις 2 SIM

 

μια λυση για dual sim ειναι με το gosms να βαλει κανεις στην επαφη 2 τηλεφωνα ενα με το 0030 και ενα χωρις

Υπαρχει καποια εφαρμογη με την οποια να γινει γρηγορα η αντιγραφη αυτη σε καθε επαφη ?

Γιατι καποιες επαφες ειναι με το 0030 και αλλες οχι ?

Αυτο απο που καθοριζεται ?

Edited by truckman
Συνεχόμενα μυνήματα
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι χρήσιμο αυτό αλλά γενικά το outlook.com θέλει ειδικό τύπου λογαριασμό για να συγχρονίζει από το κινητό προς τον server.

Το απλό account είναι μόνο από το server προς το κινητό λόγω της αγάπης μεταξύ microsoft και google

 

Το πιο πιθανό είναι αυτό διότι η μόνη επιλογή που μου δίνει στις outlook επαφές ειναι η διαγραφή. Ευχαριστώ πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες..

Εχω παρατηρησει εδω και πολυ καιρο οτι τα skype συγκεκριμενων επαφων μου ειναι συνεχεια ανοιχτα, απο τον υπολογιστη οταν μπαινω δηλαδη τους βλεπω συνεχεια μεσα..Ειναι των γονιων μου και της αδερφης μου που εχουν ολοι στα κινητα την εφαρμογη του skype..

 

Πριν μερικες μερες λοιπον ειχα πει στην κοπελα μου να με παρει οταν θα μπω μεσα και ενω δεν ειχα απο πουθενα, αυτη με ειδε μεσα εκανε κληση και χτυπησε στο κινητο..

Εννοειται πως στο κινητο ηταν κλειστο και ειχα κανει log out οπως καθε φορα.

Επισης το γεγονος οτι πεφτει τελευταια πιο γρηγορα η μπαταρια με κανει να πιστευω οτι για καποιο λογο τρεχει απο πισω η εφαρμογη...

Θα πειραματιστω οταν θα τα εχω ευχερα τα κινητα, αλλα το γεγονος οτι σε ολα κανω εξοδο και μετα βλεπω τις επαφες μεσα απο τον υπολογιστη δε μου αφηνει περιθωριο να σκεφτω κατι αλλο.

Χθες εκανα εκκαθαριση στην εφαρμογη λοιπον να μην μπορει να τρεχει, τουλαχιστον να μην υπαρχουν στοιχεια για να με δειχνει μεσα και μεχρι στιγμης απλα βλεπω πολυ καλυτερη διαρκεια στη μπαταρια μου, αλλα θα τσεκαρω με καποιον αλλο μετα αν με δειχνει μεσα..

 

θα ηθελα τη γνωμη σας, αν ξερετε κατι για αυτο καθως θεωρω οτι τοσο καιρο αυτο ευθυνεται που βλεπω μειωμενες αποδοσεις σε ολες τις μπαταριες των κινητων..

Οντως αυτό που λες γίνεται,τουλάχιστον σε εμένα.Κλειστή η εφαρμογή στο κινητό ,μόνο μια φορά την δούλεψα οταν την εγκατέστησα,και ξαφνικά χτυπάει ένας φίλος μου γιατί με έβλεπε on line.Απο τότε απενεργοποιήση του σκάιπ μεσω επιβολής διακοπής .

Link to comment
Share on other sites

Οντως αυτό που λες γίνεται,τουλάχιστον σε εμένα.Κλειστή η εφαρμογή στο κινητό ,μόνο μια φορά την δούλεψα οταν την εγκατέστησα,και ξαφνικά χτυπάει ένας φίλος μου γιατί με έβλεπε on line.Απο τότε απενεργοποιήση του σκάιπ μεσω επιβολής διακοπής .

 

με την διακοπη δε νομιζω να κανεις τιποτα, μαλλον πρεπει να ξεκλικαρεις την αυτοματη συνδεση και να κανεις εξοδο..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

με την διακοπη δε νομιζω να κανεις τιποτα, μαλλον πρεπει να ξεκλικαρεις την αυτοματη συνδεση και να κανεις εξοδο..

Ο σκοπός μου δεν είναι μόνο να μην είμαι online αλλά να μην δουλευει καν η εφαρμογή,για αυτό και το έχω κάνει "επιβολή διακοπής " και όντως δεν ανοίγει μόνο του ούτε δουλέυει στο background,αν το χρειαστώ θα το ενεργοποιήσω.

Link to comment
Share on other sites

Ο σκοπός μου δεν είναι μόνο να μην είμαι online αλλά να μην δουλευει καν η εφαρμογή,για αυτό και το έχω κάνει "επιβολή διακοπής " και όντως δεν ανοίγει μόνο του ούτε δουλέυει στο background,αν το χρειαστώ θα το ενεργοποιήσω.

 

Ναι αλλά όταν πατάς διακοπή ξανά αρχίζει να τρέχει η εφαρμογή μετά.. Έτσι θυμάμαι με άλλες τουλάχιστον..

Πάντως εγώ σήμερα που δεν τρώει είμαι 10-20% πιο πάνω στην μπαταρία χοντρικά

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Στο κινητό, το φορτίζω πλήρως και το βγάζω από την πρίζα, το αφήνω μερικές ώρες σε λειτουργία χωρίς όμως να πέσει η το ποσοστό της μπαταρίας κάτω από 90%. Όταν του κάνω επανεκκίνηση το review της μπαταρίας μηδενίζει και αρχίζει να μετράει από το μηδέν λες και έβγαλες τότε τον φορτιστή. Εάν το Restart γίνει κάτω από το 90% δεν έχει τέτοιο θέμα. Ξέρετε τι παίζει? Το έχω προσέξει και σε ένα πιο παλιό android κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά όταν πατάς διακοπή ξανά αρχίζει να τρέχει η εφαρμογή μετά.. Έτσι θυμάμαι με άλλες τουλάχιστον..

Πάντως εγώ σήμερα που δεν τρώει είμαι 10-20% πιο πάνω στην μπαταρία χοντρικά

 

Δεν νομιζω οτι δουλευει η εφαρμογή μετα απο reboot.Δεν μου την βγαζει ομως και σαν απενεργοποιημενη όπως τις άλλες στην διαχειρηση εφαρμογών.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω οτι δουλευει η εφαρμογή μετα απο reboot.Δεν μου την βγαζει ομως και σαν απενεργοποιημενη όπως τις άλλες στην διαχειρηση εφαρμογών.

 

Αν εχεις αποθηκευμενα τα στοιχεια σου και δεν εχεις ξεκλικαρει την αυτοματη συνδεση, δουλευει..με αλλες το εχω διαπιστωσει, τωρα εδω δεν εκατσα να το κανω, απλα εσβησα τα στοιχεια μου και αν χρειαζομαι να την ανοιξω κανω Log in Ξανα..

Γενικως η αναγκαστικη διακοπη την σταματαει μονο εκεινη τη στιγμη, μετα ξανα αρχιζει..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

 

τι ακριβως κανει? την εχω στο neo V ΠΟυ ειναι rooted αλλα δεν εχω δει και καμια διαφορα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...