Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόνο παλιότερες εκδόσεις εφαρμογών θα πρέπει να ψάχνεις εδώ και καιρό.

Ούτε αυτές παίζουν δηλαδή;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Κατάλαβα... Δηλαδή έχει να κάνει με τη συμβατότητα νέων ενημερώσεων με Lollipop, όχι με κάποιο πρόβλημα της συσκευής... Έχεις δίκιο, π.χ. το Skype εγκαθιστά την τελευταία ενημέρωση, ενώ το Viber όχι...

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει και για τα παιχνίδια; Δηλαδή εγώ που τώρα έχω adguard πρέπει να το πηγαίνω στο αυτόματο για να δω τη διαφήμιση και να μου δώσει μπόνους στο παιχνίδι. Αν βάλω το blockada, πάλι θα πρέπει να κάνω την ίδια διαδικασία;

 

Το adguard (το αγορασμένο) έχει επιλογή για μεμονωμένες εξαιρέσεις εφαρμογών.

Το blockade δε θυμάμαι, αλλά καλύτερα βάλτο από το site τους, αυτό του play πιθανότατα θα έχει περιορισμούς για να παίζουν οι διαφημίσεις της google.

Δες και το adclear αν θέλεις, δεν το δοκίμασα αλλά έχουν αναφερθεί με πολύ καλά λόγια στο ανάλογο τοπικ.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή του blockada στο play store είναι μόνο dns changer, δηλαδή μόνο να αλλάξεις dns και να βάλεις πχ του adguard που είναι το ίδιο πράγμα αν το κάνεις από τις ρυθμίσεις του κινητού. Η εφαρμογή στο site έχει adblocker μέσω host files και δεν χρειάζεται αλλαγή dns. Και γενικά έχει περισσότερες δυνατότητες από αυτές του playstore.

Κατάλαβα... Δηλαδή έχει να κάνει με τη συμβατότητα νέων ενημερώσεων με Lollipop, όχι με κάποιο πρόβλημα της συσκευής... Έχεις δίκιο, π.χ. το Skype εγκαθιστά την τελευταία ενημέρωση, ενώ το Viber όχι...

Ακριβώς αυτό.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Το adguard (το αγορασμένο) έχει επιλογή για μεμονωμένες εξαιρέσεις εφαρμογών.

Το blockade δε θυμάμαι, αλλά καλύτερα βάλτο από το site τους, αυτό του play πιθανότατα θα έχει περιορισμούς για να παίζουν οι διαφημίσεις της google.

Δες και το adclear αν θέλεις, δεν το δοκίμασα αλλά έχουν αναφερθεί με πολύ καλά λόγια στο ανάλογο τοπικ.

Όχι δεν είναι αγορασμένο το adguard που έχω. Από apk είναι.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

καποιες φωτο screenshot απο κινητο βγηκαν μετα απο καιρο σαν μινιατουρες,και δεν μπορω να διαβασω τι γραφουν τα κειμενα γιατι θολωσαν τα γραμματα,πως μπορω να τις καθαρισω,Η* να τις επαναφερω στην αρχικη μορφη? Δεν ξερω αν ειμαι σωστα εδω στην κατηγορια.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Εδω και μια εβδομαδα εχω αγορασει ενα LG V35 απο Ebay - Koρεατικη εκδοση - Αψογο σε ολα του σαν τηλεφωνο....

 

Αλλα επειδη δεν ειχε Ελληνικα σαν αρχικη γλωσσα τηλεφωνου ( Στο αρχικο startup menu) εβαλα προφανως τα αγγλικα σαν επιλογη...

 

Μεχρι εδω καλα αλλα οταν παω να κανω στο Google maps ή στο Google φωνητικη αναζήτηση δεν αναγνωριζει καθολου τα ελληνικα και σταματα...

 

 

Καμια ιδεα πως το φτιαχνω????

Link to comment
Share on other sites

Εχω στην εφαρμογή firefox στο κινητό πολλούς σελιδοδείκτες και αποθηκευμένους κωδικούς. Μπορώ με κάποιο τρόπο να τους μεταφέρω στο pc;

Ο συγχρονισμός της εφαρμογής δεν είναι αμφίδρομος. μεταφέρει μόνο από το pc στο κινητό και όχι το αντίστροφο που θέλω εγώ

Link to comment
Share on other sites

Εχω στην εφαρμογή firefox στο κινητό πολλούς σελιδοδείκτες και αποθηκευμένους κωδικούς. Μπορώ με κάποιο τρόπο να τους μεταφέρω στο pc;

Ο συγχρονισμός της εφαρμογής δεν είναι αμφίδρομος. μεταφέρει μόνο από το pc στο κινητό και όχι το αντίστροφο που θέλω εγώ

 

Για να σε βοηθήσω... μόλις έκανα έναν σελιδοδείκτη από το pc και τον συγχρόνισα με το κινητό.

Πήγα μετά στο κινητό και τον έσβησα.

Μόλις συγχρονίστηκε το pc σβήστηκε και από εκεί, οπότε ο συγχρονισμός είναι αμφίδρομος τουλάχιστον στους σελιδοδείκτες.

 

Για κωδικούς δεν γνωρίζω, δεν τους συγχρονίζω.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια βοήθεια... Παρατήρησα σήμερα ότι σε κάθε επαφή μου, μου βγάζει αυτές τις δύο βλακειες από το es explorer όπως φαίνεται κ στην φώτο. Πατώντας σε οποίο απ τα δύο μου βγάζει σφάλμα. Ξέρει κανείς πως να τα βγάλω να μην υπάρχουν στην καρτέλα κάθε επαφής;; b1daa3dd24e8a2691f70f9db2a8f1d5c.jpg

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σβήνεις τον ES, δοκιμασε τον FX File Explorer που είναι χωρίς άχρηστα features.
Το έσβησα.. Και τώρα μου βγάζει το ίδιο αλλά με την εφαρμογή της Revolut!!!! Τι φάση τλσπ;;;

Παρεπιπτωντος έχει παρατηρήσει κάνεις θέμα με το Google account?? Εδώ κ λίγη ώρα δεν μπορώ να μπω ούτε σε play store ούτε σε YouTube!!!

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το έσβησα.. Και τώρα μου βγάζει το ίδιο αλλά με την εφαρμογή της Revolut!!!! Τι φάση τλσπ;;;

Παρεπιπτωντος έχει παρατηρήσει κάνεις θέμα με το Google account?? Εδώ κ λίγη ώρα δεν μπορώ να μπω ούτε σε play store ούτε σε YouTube!!!

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

είχε πέσει όλη η Google!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

είχε πέσει όλη η Google!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

Άνοιξα μόλις το firefox και όντος είχαν εμφανιστεί σελιδοδείκτες και κωδικοί χωρίς να κάνω το παραμικρό.

2 μέρες παιδευόμουν να βγάλω άκρη.. |

Ευχαριστώ!

υγ. έκανα κριτική στην εφαρμογή στο playstore λες να το είδαν εκεί και να το έφτιαξαν τόσο γρήγορα;

Link to comment
Share on other sites

υγ. έκανα κριτική στην εφαρμογή στο playstore λες να το είδαν εκεί και να το έφτιαξαν τόσο γρήγορα;

 

Μάλλον έτσι έγινε,φίλος. :p

Link to comment
Share on other sites

Με τη Speedex τι γίνεται;

Χτες δε δούλευε καθόλου το site της όλη μέρα και σήμερα που λειτουργεί μια αποστολή μου λέει ότι δε βρέθηκε, ενώ την εμφάνιζε κανονικά μέχρι πριν 2 μέρες.

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το κινητό μου Samsung A8 με τις επαφές υπάρχουν τριών ειδών λογαριασμοί επαφων Google microsoft exchange activesync και Outlook.

Η google και outlook έχουν ίδιο mail το microsoft exchange activesync έχει άλλο.

Όλα αυτά φαίνονται στην επεξεργασία επαφής.

Για κάποιο λόγο κάνει αυτόματα διαγραφή και αλλαγή στοιχείων επαφων.

Βρέθηκε επαφή που άλλαξα στοιχεία και διέγραψε τα νέα χωρίς να επαναφέρει ούτε τα παλιά. Έχει κανένας καμία ιδέα τι συμβαίνει.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρατήρησα οτι η επιλογή θέματος που υπήρχε στο gapp στο μενού "ρυθμίσεις>γενικές>θέμα" αφαιρέθηκε.

Έκανα επανεκκίνηση άλλα δεν άλλαξε κάτι.

Συμβαίνει κ σε άλλους αυτό;

Μου έχει κάνει όλο το google μαύρο, όπως είναι και το θέμα που έχω στο σύστημα σε nova 5t, αλλά το gapp το θέλω άσπρο.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρατήρησα οτι η επιλογή θέματος που υπήρχε στο gapp στο μενού "ρυθμίσεις>γενικές>θέμα" αφαιρέθηκε.

Έκανα επανεκκίνηση άλλα δεν άλλαξε κάτι.

Συμβαίνει κ σε άλλους αυτό;

Μου έχει κάνει όλο το google μαύρο, όπως είναι και το θέμα που έχω στο σύστημα σε nova 5t, αλλά το gapp το θέλω άσπρο.

Πας κάτω τρείς τελιτσες περισσότερα που γράφει, μετά ρυθμίσεις και μετά γενικές. Στο γενικές κάτω χαμηλά έχει και το θέμα. Ανοιχτό, σκούρο και θέμα συστήματος.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πας κάτω τρείς τελιτσες περισσότερα που γράφει, μετά ρυθμίσεις και μετά γενικές. Στο γενικές κάτω χαμηλά έχει και το θέμα. Ανοιχτό, σκούρο και θέμα συστήματος.

 

Εκει ακριβως παω. Δεν υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα

 

Καλησπέρα. Σήμερα παράγγειλα ένα galaxy a 10.1 2019 4G. Έχω viber στο κινητό μπορώ να το βάλω και εκεί έτσι ;να δουλεύουν και στα δύο....

Link to comment
Share on other sites

Ναι...λογικα θα σου χτυπαει και στα δυο και θα απαντας απο κει που θες εσυ

 

optoStyle

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Εκει ακριβως παω. Δεν υπάρχει.

Στο νήμα της συσκευής σου ρώτησες;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ναι...λογικα θα σου χτυπαει και στα δυο και θα απαντας απο κει που θες εσύ

 

Μακάρι γιατί σε δύο κινητά με το ίδιο νούμερο(dual SIM) δεν γίνεται.το ένα απορρίπτεται

Link to comment
Share on other sites

Ναι...λογικα θα σου χτυπαει και στα δυο και θα απαντας απο κει που θες εσύ

 

Μακάρι γιατί σε δύο κινητά με το ίδιο νούμερο(dual SIM) δεν γίνεται.το ένα απορρίπτεται

 

Δεν μπορείς να το έχεις σε δύο ίδια.Σε δύο κινητά ή σε δυο τάμπλετ.Σε ένα και ένα ναι.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...