Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν νομίζω ότι έχει επιλογή να αλλάξει το κουμπί των ακουστικών... Εξάλλου στα περισσότερα κινητά με το πλει αρχίζει ξανά η τελευταία εφαρμογή που έπαιζε.
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι έχει επιλογή να αλλάξει το κουμπί των ακουστικών... Εξάλλου στα περισσότερα κινητά με το πλει αρχίζει ξανά η τελευταία εφαρμογή που έπαιζε.

 

Δηλαδη, οποτε πατιεται κατα λαθος το κουμπι, το vlc θα παιζει οτι βρει,

κι εγω δεν εχω επιλογη να σταματησω αυτο, απο το να συμβαινει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

 

Μπορείτε σας παρακαλώ πολύ να μου πείτε πως μπορώ να αλλάξω το φάκελο αποθήκευσης φωτογραφιών και βίντεο των προγραμμάτων messenger & viber από τον εσωτερικό χώρο του κινητού στην κάρτα μνήμης sd που έχω στο κινητό?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

 

Μπορείτε σας παρακαλώ πολύ να μου πείτε πως μπορώ να αλλάξω το φάκελο αποθήκευσης φωτογραφιών και βίντεο των προγραμμάτων messenger & viber από τον εσωτερικό χώρο του κινητού στην κάρτα μνήμης sd που έχω στο κινητό?

 

Πρέπει να μεταφέρεις τις εφαρμογές στην κάρτα μνήμης.

Να ξέρεις όμως πως όταν αυτές παίρνουν κάποιο update επιστρέφουν στην μνήμη της συσκευής

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Έχω το Samsung S8 και εδώ και κάτι μήνες ένας φίλος μέσω της εφαρμογής sendanywhere μου έστειλε μια εφαρμογή καιρού που ήθελα, την 1weather.

Το έλαβα το έκανα install και όλα καλά. Το θέμα είναι πως κάνω ενημέρωση της συγκεκριμένης εφαρμογή που είναι Apk αρχείο;;; στο Google play μου λέει ότι ειβαι εγκατεστημένη η συγκεκριμένη εφαρμογή αλλά έχει άνοιγμα κ κατάργηση. Ενημέρωση δεν έχει κάνει ποτέ.

Μήπως ξέρει κάποιος πως μπορώ να την ενημερώσω;

Link to comment
Share on other sites

οποια δωρεαν εφαρμογη δεν υπαρχει στο playstore μπορεις να την αναβαθμιζεις απο το apkmirror :https://www.apkmirror.com/?post_type=app_release&searchtype=apk&s=1weather

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Πήγα στο apk mirror είδα ότι η τελευταία ενημέρωση ήταν στις 4 Σεπτεμβρίου, την έκανα λήψη αλλά δεν γίνεται install, μου λέει ότι η εφαρμογή δεν υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή υπάρχει στο play store:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.handmark.expressweather&hl=el

Το ότι αποτυγχάνει η ενημέρωση/εγκατάστασή της πιθανότατα σημαίνει ότι η έκδοση που είναι εγκατεστημένη ήδη στη συσκευή, είναι πειραγμένη. Δοκίμασε να την απεγκαταστήσεις πρώτα και μετά να την εγκαταστήσεις εκ'νέου απ' το play store. Οι ρυθμίσεις της εφαρμογής δε θα διαγραφούν αν δεν κάνεις εκκαθάριση δεδομένων.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετίζω όλους τους φίλους, εδώ.

 

Στο κινητό μου, υπάρχει το εξής εικονίδιο (ακριβώς επάνω από το πληκτρολόγιο), όπου το πατάω και μετατρέπει τη φωνή σε κείμενο.

Cx5wIu2.jpg

 

Σε δύο συναδέλφων μου, το ίδιο εικονίδιο υπάρχει κάτω αριστερά, πατώντας παρατεταμένα το κουμπί με το "κόμμα".

RXiWDgU.jpg

 

Όλοι μας έχουμε Huawei. Εγώ έχω το P20 lite ενώ οι συνάδελφοί μου, άλλο μοντέλο.

Γνωρίζει κανείς τι πρέπει να κάνουν για να το ρυθμίσουν, όπως το δικό μου;

Edited by radiodj105
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να βαλουν την ιδια εφαρμογη πληκτρολογιου με εσενα (εν προκειμενω την gboard - google keyboard).

 

Χαιρετίζω όλους τους φίλους, εδώ.

 

Στο κινητό μου, υπάρχει το εξής εικονίδιο (ακριβώς επάνω από το πληκτρολόγιο), όπου το πατάω και μετατρέπει τη φωνή σε κείμενο.

Cx5wIu2.jpg

 

Σε δύο συναδέλφων μου, το ίδιο εικονίδιο υπάρχει κάτω αριστερά, πατώντας παρατεταμένα το κουμπί με το "κόμμα".

RXiWDgU.jpg

 

Όλοι μας έχουμε Huawei. Εγώ έχω το P20 lite ενώ οι συνάδελφοί μου, άλλο μοντέλο.

Γνωρίζει κανείς τι πρέπει να κάνουν για να το ρυθμίσουν, όπως το δικό μου;

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα.

Απλά κατεβάζεις από το Playstore το GBOARD και το πρόβλημα λύνεται!

 

 

 

 

Χαιρετίζω όλους τους φίλους, εδώ.

 

Στο κινητό μου, υπάρχει το εξής εικονίδιο (ακριβώς επάνω από το πληκτρολόγιο), όπου το πατάω και μετατρέπει τη φωνή σε κείμενο.

Cx5wIu2.jpg

 

Σε δύο συναδέλφων μου, το ίδιο εικονίδιο υπάρχει κάτω αριστερά, πατώντας παρατεταμένα το κουμπί με το "κόμμα".

RXiWDgU.jpg

 

Όλοι μας έχουμε Huawei. Εγώ έχω το P20 lite ενώ οι συνάδελφοί μου, άλλο μοντέλο.

Γνωρίζει κανείς τι πρέπει να κάνουν για να το ρυθμίσουν, όπως το δικό μου;

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να μεταφέρεις τις εφαρμογές στην κάρτα μνήμης.

Να ξέρεις όμως πως όταν αυτές παίρνουν κάποιο update επιστρέφουν στην μνήμη της συσκευής

Αυτό ήταν από τα πρώτα που δοκίμασα αλλά δεν δουλευει πάλι στην μνήμη του κινητού τα αποθηκεύει.

 

Κανονικα απ οτι ξέρω απο τα άλλα προγράμματα δεν ξαναγύρναει στη μνήμη του κινητού(Εκτός αν την ξαναμεταφερεις εσύ) από τη στιγμή ποι έχεις μεταφέρει το πρόγραμμα στη κάρτα μνήμης όλα τα updates γίνονται εκεί.

 

Τουλάχιστον σε όλα τα άλλα προγράμματα αυτό συμβαίνει

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ήταν από τα πρώτα που δοκίμασα αλλά δεν δουλευει πάλι στην μνήμη του κινητού τα αποθηκεύει.

 

Κανονικα απ οτι ξέρω απο τα άλλα προγράμματα δεν ξαναγύρναει στη μνήμη του κινητού(Εκτός αν την ξαναμεταφερεις εσύ) από τη στιγμή ποι έχεις μεταφέρει το πρόγραμμα στη κάρτα μνήμης όλα τα updates γίνονται εκεί.

 

Τουλάχιστον σε όλα τα άλλα προγράμματα αυτό συμβαίνει

 

Όχι, μετά από update μεταφέρονται στη συσκευή. Τι android έχεις (έκδοση)?

Για το viber, μετέφερε τον φάκελο viber στην κάρτα και δοκίμασε πάλι.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχω το redmi note 7. Έχω ένα ζήτημα με τα αποθηκευμένα sms στη συσκευή. Στέλνω και παίρνω μηνύματα sms. Πόσον καιρό λοιπόν κρατιούνται στη μνήμη του τηλεφώνου τα μηνύματα αυτά; Δεν σβήνω μηνύματα, οπότε κάποια στιγμή "δεν θα χωράνε άλλα" και τα παλιά μηνύματα μένουν στον "πάτο". Τα ψάχνω αλλά δεν τα βρίσκω! Πώς μπορώ να τα "ανακτήσω" από τον "πάτο που βρίσκονταις

Υπάρχει κάποιος ημερολογιακός φραγμός; Π.Χ. κρατούνται στη μνήμη για 6 μήνες; Μετά σβήνονται αυτόματα;

 

Επίσης χρησιμοποιώ την εφαρμογή myPhone των windows 10 (για κινητά android). Αυτή η εφαρμογή σου εμφανίζει τα μηνύματα sms στην οθόνη του υπολογιστή, μέχρι δυο ή 3 μήνες πριν. Επειδή έψαχνα μηνύματα sms προ 4 μηνών, τα οποία "χάθηκαν" από την οθόνη )δεν εμφανίζονται στην οθόνη του υπολογιστή), υπάρχει κανένα κολπάκι να τα ξαναδώ στην οθόνη του υπολογιστή; Γύρισα πίσω την ημερομηνία τηλεφώνου και υπολογιστή, αλλά δεν έπιασε το κόλπο!

 

Υπάρχει κάποια άλλη εφαρμογή (gia to redmi note 7) σαν το MyPhone των windows 10 ώστε να βλέπεις τα sms σε οθόνη υπολογιστή; και να μπορείς να τα κάνεις copy & paste sto word?

 

Έχω την εντύπωση ότι κρατάει κάποιο αριθμό μηνυμάτων και δεν παίζουν ρόλο οι ημερομηνίες. Εγώ βλέπω στο κινητό μου sms από 22-12-2017 και μετά.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Βάλε 2 φορές το <, οπότε θα φαίνεται κάπως έτσι << και >>

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Στο google keyboard τουλάχιστον, εάν πατήσεις παρατεταμένα το πλήκτρο με το σύμβολο " θα σου βγάλει και τα εισαγωγικά. «»

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Στο google keyboard τουλάχιστον, εάν πατήσεις παρατεταμένα το πλήκτρο με το σύμβολο " θα σου βγάλει και τα εισαγωγικά. «»

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ωπα, τι είπες τώρα, σωστός! Και στο Swiftkey keyboard το εμφανίζει τελικά στο " αλλά μόνο αν πας μέσα από το μενού στα σύμβολα. «»

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Ωπα, τι είπες τώρα, σωστός! Και στο Swiftkey keyboard το εμφανίζει τελικά στο " αλλά μόνο αν πας μέσα από το μενού στα σύμβολα. «»

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

 

Ούτε εγώ το είχα πάρει χαμπάρι αυτό.

Πολύ ωραία!

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι παρατήρησα σχεδόν όλα τα σύμβολα αν τα πατήσεις παρατεταμένα έχουν κι άλλα μέσα. Όπως πχ αν πατήσεις αυτό * παρατεταμένα βγαίνει αυτό ★ κ.α. Η δίεση βγάζει αυτό №. Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

γνωριζει κανεις αν υπαρχει καποια καλη εφαρμογη που να μας δειχνει . πχ αν ειμαστε στη πολη και δεν εχουμε mb ιντερνετ τους κωδικους wifi που υπαρχουν τριγυρω.
Link to comment
Share on other sites

γνωριζει κανεις αν υπαρχει καποια καλη εφαρμογη που να μας δειχνει . πχ αν ειμαστε στη πολη και δεν εχουμε mb ιντερνετ τους κωδικους wifi που υπαρχουν τριγυρω.

ωστε να μπορεσουμε μετα να μπουμε στο ιντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

Αν υπήρχε εφαρμογή όπου θα έδειχνε έτσι τους κωδικούς των WiFi τότε ποιος ο λόγος να τα κλειδώνει ο κόσμος;

Απλά έτσι μια εφαρμογή που να σπάει το WiFi του γείτονα όχι δεν υπάρχει.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...