Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάλλον πρόβλημα του κινητού είναι, αλλά δοκίμασε να παίξεις και με το δίκτυο.

Αν δλδ το έχεις σε 4g, άλλαξε το σε 3g και μετά σε 2g για να δεις αν έχεις και εκεί αποσυνδέσεις.

 

Edit: Μπορεί η κομμένη κάρτα να σου έκανε την ζημιά. Να στράβωσε ή έσπασε κανα pin της υποδοχής της sim.

Tapatalk

Edited by trust0
Link to comment
Share on other sites

λογικά είναι τα ακροδεκτακια (pin) του κινητού δεν κάνουν καλή επαφή με αποτέλεσμα να μη διαβάζουν στιγμιαία την sim

στο νετ να δεις πως μπορείς να το κάνεις μόνος σου

 

αυτό ίσως σε βοηθήσει λίγο

 

 

832fceb9b731e47f7d461d3099cad4af.jpg

Edited by geo29
Link to comment
Share on other sites

Κάθε τεχνικός το κοστολογεί όσο θέλει. Ψάξε, ρώτα στην περιοχή σου και αν συμφέρει επιδιόρθωσε το.

 

 

 

Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ το forum

 

Στο LG g2 Μου έχω να κάνει sync ο gmail λογαριασμός μου έχοντας τσεκαρισμένο το Calendar ωστε να κάνει backup τις υπενθυμίσεις και εγγραφές μου.

Ωστόσο αν ανοίξω απο το pc το ημερολόγιο δεν φάινονται κάπου.

Πως ξέρω αν όντως έχουν αποθηκευτεί σε περίπτωση που αλλάξω τηλέφωνο και χρειαστεί να συγχρονίσει ξανά;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Ως αρχαριος ζητω κατανοηση. λοιπον ηθελα να κανω ρουτ το doogee mix 6gb/64gb. βρηκα ενα αρθρο απο xda.... και το ακολουθησα. μου εβγαζε ενα σφαλμα το sp flash tools και googlαρα να δω τι θα κανω. ελεγε λοιπον να κανω format all exept bootloader. μην τα πολυλογω. το κινητο δεν ανοιγει πλεον. οταν το συνδεω στον υπολογιστη το adb devices δεν δειχνει συσκευη παρολα αυτα στην διαχειριση συσκευων φαινεται η mediatek μητρικη. windows 10 64bit. καθε βοηθεια ειναι ευπροσδεκτη. δεν ξερω ΤΙΠΟΤΑ, οποτε δειξτε υπομονη μαζι μου. ευχαριστω εκ των προτερων.
Link to comment
Share on other sites

όπως έγραψα, αν ανοίξω το canendar απο το pc δεν φαίνονται οι καταχωρήσεις μου οπότε μάλλον κάτι δεν πάει καλά...
Link to comment
Share on other sites

-Στις ρυθμίσεις, λογαριασμοί και συγχρονισμός μέσα στο Google Account είναι επιλεγμένη η επιλογή sync calendar;

-Είναι ενεργοποιημένη η επιλογή "αυτόματος συγχρονισμός" στο κινητό; Δοκίμασε να κάνεις και manual συγχρονισμό στο παραπάνω μενού.

-Φτιάξε από το PC ένα event και δες αν εμφανίζεται στο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω κάνει τα παραπάνω. Μάλιστα είχα 2 λογαριασμούς και για να μην μπερδέυοντα κατάργησα τον ένα.

Στον υπολογιστή ερφανίζονται μόνο τα γεγονότα που έχω δημιουργήσει απο τον υπολογιστη και αυτά φάινονται και στο κινητο.

ΔΕΝ φάινονται όσα έχω ήδη καταχωρημένα στο κινητο :(

Link to comment
Share on other sites

παιδιά βρήκα τι φταίει.

είχα ολες τις υπενθυμίσεις στο τηλέφωνο και όχι στο gmail οπότε αυτο συγχρόνιζε μονο το gmail.

υπαρχει αραγε τροπος να τις γυρισω ολες στο gmail η πρεπει ολες μια μια;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ανοίγει επειδή έσβησες τα πάντα εκτός τον bootloader. Πήγαινε στο site της doogee και κατέβασε την επίσημη ρομ της συσκευής σου για να τη φλασάρεις με το sp flash tool. Η doogee έχει και φόρουμ όπου πιθανότατα θα βρεις περισσότερες πληροφορίες για τη διαδικασία.
Link to comment
Share on other sites

εδώ είσαι https://www.needrom.com/download/doogee-mix/

κάνε ένα λογαριασμό πρώτα όμως για να σου βγάλει τα link για download και κατέβασε την πιο πρόσφατη official 6/64

με sptools θα την περάσεις σου δίνει και αυτό είναι εύκολη διαδικασία

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για να μεταφέρετε επαφές από το nokia 630 σε xiaomi, μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το Gmail ή το Coolmuster Mobile Transfer. Με τις βοήθειές τους, μπορούμε εύκολα να μεταφέρουμε επαφές μεταξύ τους.
Link to comment
Share on other sites

:)

Γεια,

Είμαι νέος στην απομακρυσμένη διοίκηση.

Πρέπει να συνδεθούμε εξ αποστάσεως (Android και Windows).

Πρέπει να παρακολουθώ το έργο των υπαλλήλων στο γραφείο.

Για αυτό έχουμε το πρόγραμμα Litemanager.

 

Τι μπορείτε να πείτε σχετικά με αυτήν την εφαρμογή;

Τι μπορείτε να μου συμβουλευτείτε σχετικά με την απομακρυσμένη πρόσβαση;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

:)

Γεια,

Είμαι νέος στην απομακρυσμένη διοίκηση.

Πρέπει να παρακολουθούμε από απόσταση την εργασία των υπαλλήλων στο γραφείο.

Για αυτό έχουμε το Litemanager.

Τι μπορείτε να πείτε σχετικά με αυτήν την εφαρμογή;

Τι μπορείτε να μου συμβουλευτείτε για απομακρυσμένη διαχείριση;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Για να κανω ενα τυπου Minimal layout που βαζουν 3x3 grid μπορω μεσα απο stock launcher η χρεαιζομαι απαραιτητα Nova launcher. Συσκευη Galaxy Note 8.

 

Κατι τετοιο θελω

 

https://assets.hongkiat.com/uploads/cool-android-homescreens/39-minimal-homescreen.jpg

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Για να κανω ενα τυπου Minimal layout που βαζουν 3x3 grid μπορω μεσα απο stock launcher η χρεαιζομαι απαραιτητα Nova launcher. Συσκευη Galaxy Note 8.

 

Κατι τετοιο θελω

 

https://assets.hongkiat.com/uploads/cool-android-homescreens/39-minimal-homescreen.jpg

Μέσο launcher τύπου nova αλλά εάν είσαι root υπάρχει mod launcher για Samsung συσκευες (επίσημο launcher) με πολλές επιπλέον ρυθμίσεις + πολλά άλλα

δίνει από 4x4 έως 9x9 ..Η σελίδα στο telegram https://t.me/touchWizHomeMod

Για nova δες αυτά τα video με κάποια ωραία setup

https://www.youtube.com/results?search_query=nova+launcher++best+setup

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

έχω το samsung s6 κι εδώ και δύο ημέρες όταν θέλω να παίξω κάποιο παιχνίδι, η οθόνη είναι θαμπή, οπότε δεν βλέπω τι κάνω. Το παιχνίδι κατά τα άλλα λειτουργεί (ήχος κλπ). Σε όλες τις άλλες εφαρμογές είναι όλα οκ. Καμιά ιδέα για το τι συμβαίνει;

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Τα χω δει τα περισσοτερα βιντεακια για nova αλλα ηλπιζα οτι θα μπορω και πιο απλα χωρις να αλλαξω το stock launcher γιατι με εχει βολεψει πολυ

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην κοινοτητα.Θα ηθελα την εμπειρια και τις προτασεις σας για χρηση καποιου ψηφιακου προσωπικου βοηθου με υποστηριξη ελληνικης φωνητικης εντολης η ακομη και αγγλικης.Εχω διαβασε αρθρα για το google now ,το assistance και το cyberon. Το χρειαζομαι για απλες φωνητικες εντολες απο κληση επαφων ανοιγμα gps εως φωνητικη πληκτρολογηση ενος sms.Εχετε να με κατευθυνετε σε καποιο προγραμμα,διατιθεμαι να προβω και στην αγορα του σε περιπτωσηπου δεν ειναι free.Ευχαριστω προκαταβολικα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μια βοήθεια παρακαλώ: Έχω στο max 2 το blue mail. Στον mail server μου, και μέσω του mac μου, έχω κανονικά τα mails μου ταξινομημένα σε διάφορα folders. Το blue mail μου δείχνει όμως μόνο όσα μηνύματα έxω στο "root". Μήπως ξέρετε πως μπορώ να βλέπω και τα μηνύματα που έχω στους διάφορους καταλόγους? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μου xiaomi έχεις στις ρυθμίσεις κλήσης > σύνθετες ρυθμίσεις > κλήσεις ιντερνετ > λογαριασμούς sip κλπ.

βάζω τον λογαριασμό μου εκεί αλλά πως μπορώ να πάρω τηλέφωνο έναν αριθμό χρησιμοποιώντας αυτόν το λογαριασμό και όχι το δίκτυο κινητής;

Link to comment
Share on other sites

πηρα εχθες μια τηλεοραση lg την πηρα για να βλεπω τηλεοραση και να την συνδεσω ως κυρια οθονη υπολογιστη. ωστοσο δεν μπορω να χρησιμοποιησω την τηλεοραση για οθονη υπολογιστη. δοκιμασα και το λαπτοπ και το ιδιο λεει συνδεση στην αρχη μετα χωρις σημα και μετΑ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙΑ ΕΞΟΙΚΟΝΟΜΙΣΗΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Προσφατα ειχα την ατυχια κλοπης του κινητου μου.

 

Αναγκαστηκα να αγορασω νεο κινητο.

Πλεον ειμαι σε android 7.

Υπαρχει καμια εγγενης δυνατοτητα στις νεες εκδοσεις του android, για εντοπισμο του κινητου σε περιπτωση κλοπης;

Πχ αν συνδεθει σε wifi δικτυο κλπ? (γιατι η sim πετιεται με την μια, απο τον καθε κλεφτη).

 

Επισης δεν εχω καταλαβει ακριβως αν το fingerprint μπορει να συνδραμει σε αυτη την κατευθυνση, ή επισης το password της συσκευης.

Προς ωρας, επειδη ειμαι καινουριος στην τεχνολογια fingerprint, αν καταλαβα καλα, απλα αντι για να πληκτρολογεις κωδικο, πατας με το δακτυλο, και ανοιγει.

Κατι προσθετει να με βοηθα ως αποτρεπτικο για να μην κλαπει το κινητο;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...