Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά υπάρχει τρόπος να βλέπω τα ποδοσφαιρικά ματς σε κάποιο Browser σε αντροιντ όπως στα Windows μέσω των λαιβ στιμ?

 

Σε όποιο λινκ και να μπω δεν γίνεται και έχω δοκιμάσει καμία 10ρια Browser. Κάτι παίζει με αυτό το φλας? Υπάρχει εναλλακτικά τρόπος να ανοίξουν.?ισως μέσω κάποιας εφαρμογής μιντια πλειερ?

 

 

Πμ εναλλακτικά εννοώ τα ίδια λινκ δεν αναφέρομαι στην 365 η μέσω σοπκαστ εκεί παίζουν κανονικά και σε αντροιντ

Μπορεί να βάλεις και το kodi. Νομίζω κι αυτό παίζει. Υπάρχει και σχετική ενότητα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Thanks παιδιά αλλά δεν έβγαλα άκρη. Eftixi τα δοκίμασα και τα δύο, έβαλα διαφορά url από διαφορετικά λινκ από διαφορετικά ματς αλλά σε όλα έκανε κρας μετά από ανειμπλ του όπεν.

 

Βρήκα και διάβασα το θέμα του κοντι αλλά χάθηκα έχει τρελό μανουαλ εγκατάστασης. Τεσπα απλά το κατέβασα έτσι να το δοκιμάσω. Ανοίγει κάνεις αντ ον κάποια κανάλια από όλο το κόσμο και παίζουν, απλά έψαχνα κάτι διαφορετικό καθαρά για ποδοσφαιρικά παιχνίδια από λινκ έτοιμα

Link to comment
Share on other sites

Thanks παιδιά αλλά δεν έβγαλα άκρη. Eftixi τα δοκίμασα και τα δύο, έβαλα διαφορά url από διαφορετικά λινκ από διαφορετικά ματς αλλά σε όλα έκανε κρας μετά από ανειμπλ του όπεν.

 

Βρήκα και διάβασα το θέμα του κοντι αλλά χάθηκα έχει τρελό μανουαλ εγκατάστασης. Τεσπα απλά το κατέβασα έτσι να το δοκιμάσω. Ανοίγει κάνεις αντ ον κάποια κανάλια από όλο το κόσμο και παίζουν, απλά έψαχνα κάτι διαφορετικό καθαρά για ποδοσφαιρικά παιχνίδια από λινκ έτοιμα

Ρώτα στο νήμα του kodi. Εκεί τα παιδιά θα σε καθοδηγήσουν. Υπάρχουν και tutorials στα ελληνικά στο YouTube, που κάνουν το στήσιμό του, παιχνίδι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα ταμπλετάκι android χωρίς σιμ και τέτοια. Μπορώ να βάλω κωδικό όταν ενεργοποιείται η ταμπλέτα; Όχι όμως στο κλείδωμα οθόνης, μόνο όταν ανοίγει από σβηστό. Υπάρχει επιλογή στις ρυθμίσεις κάπου ή να ψάξω για κάνα app;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κάποιο app, για unzip αρχείων;

 

Προς τους moderators:

 

Ένα avatar Cubot Note S, σε λευκό, θα ήθελα. Άν είναι εύκολο... :p

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Thanks παιδιά αλλά δεν έβγαλα άκρη. Eftixi τα δοκίμασα και τα δύο, έβαλα διαφορά url από διαφορετικά λινκ από διαφορετικά ματς αλλά σε όλα έκανε κρας μετά από ανειμπλ του όπεν.

 

Βρήκα και διάβασα το θέμα του κοντι αλλά χάθηκα έχει τρελό μανουαλ εγκατάστασης. Τεσπα απλά το κατέβασα έτσι να το δοκιμάσω. Ανοίγει κάνεις αντ ον κάποια κανάλια από όλο το κόσμο και παίζουν, απλά έψαχνα κάτι διαφορετικό καθαρά για ποδοσφαιρικά παιχνίδια από λινκ έτοιμα

Ο dolphin browser υποστηρίζει flash. Είχα δει έτσι παιχνίδι πριν λίγο καιρό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχετε να προτείνετε κάποιο app, για unzip αρχείων;

Υπάρχουν πολλά όπως το RAR αλλά εγώ χρησιμοποιώ τον es explorer που έχει ενσωματωμενες τέτοιες λειτουργίες..

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κάποιο app, για unzip αρχείων;

Ο καλύτερος filemanager, και unzip και unrar https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lonelycatgames.Xplore

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πολλά όπως το RAR αλλά εγώ χρησιμοποιώ τον es explorer που έχει ενσωματωμενες τέτοιες λειτουργίες..

 

 

Ο καλύτερος filemanager, και unzip και unrar https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lonelycatgames.Xplore

 

Thanks, παιδιά! :) Θα δοκιμάσω και θα επιστρέψω.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλή Σαρακοστή σε όλους! Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι για να βεβαιωθώ: σε περίπτωση επαναφοράς εργοστασιακών ρυθμίσεων στη συσκευή μας χάνεται ενδεχόμενο rootάρισμα;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Thanks, παιδιά! :) Θα δοκιμάσω και θα επιστρέψω.

 

Επέστρεψα! Τελικά το rar με βόλεψε απίστευτα! Thank you! :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα μια ερώτηση.. Ξέρουμε κάποια καλή εφαρμογή, για να μετράμε βήματα και θερμίδες; Βασικό να λειτουργεί στο background και να μην καταπίνει τη μπαταρία...
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα μια ερώτηση.. Ξέρουμε κάποια καλή εφαρμογή, για να μετράμε βήματα και θερμίδες; Βασικό να λειτουργεί στο background και να μην καταπίνει τη μπαταρία...

 

Δες το Google Fit.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Το βάζω εδώ γιατί έχω ένα πρόβλημα γενικό που δεν έχει να κάνει με τη συσκευή μου.

 

Εδώ και μερικές μέρες, όποτε ανοίγω οποιαδήποτε εφαρμογή, ακόμη και για να πάρω τηλέφωνο ή καμιά φορά και στην αρχική οθόνη, μου εμφανίζεται το πάνω μέρος της οθόνης ένα μαύρο κουτί, όπου είναι διαφήμιση για κάποια εφαρμογή και άμα το πατήσω με πάει στο play store.

 

http://s21.postimg.org/qf2lgb2on/11100173_10153376736060811_1476500617_n.jpg

 

Επίσης, κάθε φορά που ανοίγω το chrome, μου ανοίγει νέα καρτέλα και μου ανοίγει σελίδες όπως αυτή:

http://mobfactory.info/r/e17a2990-eb5d-11e5-acfa-114049c37b1b/1/

 

ή αυτή:

http://play.zemgo.com/lpx/fz2BtaxTe8?aff=bck-mundo&reqid=814462305&oid=8484&affid=78&s1=242832|CD31422

 

Έχω δοκιμάσει αρκετά antivirus, addware κλπ από το play store αλλά μάταια... Έχει κάποιος καμιά ιδέα για το πως να το "καθαρίσω";

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Δες το Google Fit.

 

Θα το δω και θα επιστρέψω. Thanks! :)

 

Edit: Τελικά, θα κρατήσω το Google Fit. Αυτό έψαχνα.

 

Και μια καινούρια απορία.

 

Είχα από παλιά μια εφαρμογή, σε όποια Android συσκευή είχα/έχω, για να ακούω τις playlists που έχω στο Youtube, στο background. PVstar+ λέγεται.

 

Την έχω εγκατεστημένη σε:

 

Lg l40, Doogee X5, Galaxy S Advance και δεν έχω κανενα πρόβλημα.

 

Στο Cubot Note S όμως, ενώ ο ήχος παίζει άψογα, το βίντεο κάνει στατικές κινήσεις.

 

Γνωρίζετε τι μπορεί να φταίει; :worry:

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Το βάζω εδώ γιατί έχω ένα πρόβλημα γενικό που δεν έχει να κάνει με τη συσκευή μου.

 

Εδώ και μερικές μέρες, όποτε ανοίγω οποιαδήποτε εφαρμογή, ακόμη και για να πάρω τηλέφωνο ή καμιά φορά και στην αρχική οθόνη, μου εμφανίζεται το πάνω μέρος της οθόνης ένα μαύρο κουτί, όπου είναι διαφήμιση για κάποια εφαρμογή και άμα το πατήσω με πάει στο play store.

 

http://s21.postimg.org/qf2lgb2on/11100173_10153376736060811_1476500617_n.jpg

 

Επίσης, κάθε φορά που ανοίγω το chrome, μου ανοίγει νέα καρτέλα και μου ανοίγει σελίδες όπως αυτή:

http://mobfactory.info/r/e17a2990-eb5d-11e5-acfa-114049c37b1b/1/

 

ή αυτή:

http://play.zemgo.com/lpx/fz2BtaxTe8?aff=bck-mundo&reqid=814462305&oid=8484&affid=78&s1=242832|CD31422

 

Έχω δοκιμάσει αρκετά antivirus, addware κλπ από το play store αλλά μάταια... Έχει κάποιος καμιά ιδέα για το πως να το "καθαρίσω";

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

εισαι ρουτ;

αν ναι, βαλε το adaway (θα το βρεις στην google)

Edited by Villis
Προσθήκη παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

Το έχω δοκιμάσει και δυστυχώς τίποτα...

να κανεις επαναφορα ρυθμισεων;

clear cache, cookies, κλπ;

Edited by Villis
Προσθήκη παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

να κανεις επαναφορα ρυθμισεων;

clear cache, cookies, κλπ;

 

Επίσης το έχω κάνει. Ηρεμεί λίγο, αλλά μετά πάλι τα ίδια... :/

Link to comment
Share on other sites

Επίσης το έχω κάνει. Ηρεμεί λίγο, αλλά μετά πάλι τα ίδια... :/

Ωραία. Τι ενεργειες κανεις απ την στιγμή που ηρεμει μέχρι να ξεσπασει παλι?

Μονο απο πλαυστορε κατεβαζεις?

Edited by Villis
Προσθήκη παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα sony smartwatch στο οποίο η αναζήτηση των επαφών, αν θέλεις από εκεί να κάνεις κλήση χωρίς να χρησιμοποιήσεις το τηλέφωνο, γίνεται φωνητικά. Επειδή οι επαφές μου είναι περασμένες στα ελληνικά, τις οποίες το ρολόι τις βλέπει κανονικά, υπάρχει τρόπος για φωνητική αναζήτηση στα ελληνικά;
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
παιδια καλησπερα...μια ερωτηση,πως μπορω να στειλω της φωτο που εχω απο την εφαρμογη φωτογραφιες (google) στην συλλογη;υπαρχει τροπος;ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Θα το δω και θα επιστρέψω. Thanks! :)

 

Edit: Τελικά, θα κρατήσω το Google Fit. Αυτό έψαχνα.

 

Και μια καινούρια απορία.

 

Είχα από παλιά μια εφαρμογή, σε όποια Android συσκευή είχα/έχω, για να ακούω τις playlists που έχω στο Youtube, στο background. PVstar+ λέγεται.

 

Την έχω εγκατεστημένη σε:

 

Lg l40, Doogee X5, Galaxy S Advance και δεν έχω κανενα πρόβλημα.

 

Στο Cubot Note S όμως, ενώ ο ήχος παίζει άψογα, το βίντεο κάνει στατικές κινήσεις.

 

Γνωρίζετε τι μπορεί να φταίει; :worry:

 

Αν είσαι root και έχεις και xposed δοκίμασε το OGYoutube που θα βρεις στο xda.

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι root και έχεις και xposed δοκίμασε το OGYoutube που θα βρεις στο xda.

 

Το γνωρίζω κι έχω και το link, αλλά δεν είμαι root. :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλή Σαρακοστή σε όλους! Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι για να βεβαιωθώ: σε περίπτωση επαναφοράς εργοστασιακών ρυθμίσεων στη συσκευή μας χάνεται ενδεχόμενο rootάρισμα;

Σαφώς και το χάνεις, αφού λογικά δεν λειτουργεί πια το supersu.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...