Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν δεν βλέπει τη συσκευή σου τότε μάλλον δεν έχεις περάσει τους drivers.

Όταν συνδέθηκε με το λαπτοπ το είδε σαν f5. Αυτό δε σημαίνει ότι οι drivers μπήκαν;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όταν συνδέθηκε με το λαπτοπ το είδε σαν f5. Αυτό δε σημαίνει ότι οι drivers μπήκαν;

Εφόσον βλέπει την συσκευή άρα σωστά είναι. Εμένα το x5 pro μου δεν το έκανε root πάντως ενώ ολοκλήρωσε την διαδικασία. Το είχα δοκιμάσει την πρώτη μέρα που το πήρα αλλά δεν μου έκανε δουλειά. Στο breeze αν και δεν το είχε στην λίστα όπως και αυτό έλεγε ότι δεν ΤΚ υποστηρίζει αλλά κανε μια προσπάθεια και στο breeze έκανε αλλά σε αυτό τζίφος!

Link to comment
Share on other sites

Τι μπορεί να φταίει και στο battery usage μου δείχνει μόνο screen και καμια εφαρμογή; Αυτό το θέμα το είχα από την αρχή παρθένο το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Τι μπορεί να φταίει και στο battery usage μου δείχνει μόνο screen και καμια εφαρμογή; Αυτό το θέμα το είχα από την αρχή παρθένο το κινητό.

Σίγουρα είναι θέμα Ρομ. Να κάνεις κάτι εσύ Δεν γίνεται εκτός από το αλλάζεις Ρομ εάν υπάρχει ή βάζεις άλλη εφαρμογή να βλέπεις στατιστικά κατανάλωσης.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα είναι θέμα Ρομ. Να κάνεις κάτι εσύ Δεν γίνεται εκτός από το αλλάζεις Ρομ εάν υπάρχει ή βάζεις άλλη εφαρμογή να βλέπεις στατιστικά κατανάλωσης.

 

Η πλάκα είναι αν βάλω εφαρμογή κάνει ακριβώς το ίδιο, δείχνει μόνο το screen. Έβαλα π.χ το gsam battery monitor, app usage 0%, screen 100%. Samsung J5 5.1.1.

Edited by ela002
Link to comment
Share on other sites

Έχει πετύχει κάποιος το παρακάτω; Προεγκατεστημένο app, που δε γίνεται και uninstall. Doogee X5, με 5.1 aosp.
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Έχει πετύχει κάποιος το παρακάτω; Προεγκατεστημένο app, που δε γίνεται και uninstall. Doogee X5, με 5.1 aosp.

Μου εχει τύχει εμενα Όταν πήγαινα να κάνω update Μια εφαρμογη! Περίμενε λίγη ώρα και ξαναπροσπαθησε αργότερα

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Μου εχει τύχει εμενα! Περίμενε λίγη ώρα και ξαναπροσπαθησε αργότερα

 

Αυτό ήταν γρήγορο! Thanks!

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ήταν γρήγορο! Thanks!

Λογικά σε λίγη ώρα θα μπορείς! Το κανει που και που αυτό στο play store :)

Link to comment
Share on other sites

Έχω ενεργοποιήσει από τις ρυθμίσεις το back up των εφαρμογών που έχει η Google.μετά από hard reset με ρώτησε και είπα ναι και εγκατέστησε, χωρίς βέβαια τις ρυθμίσεις τους, όλες τις εφαρμογές που είχα.πολύ βολικό.

η ερώτηση είναι εάν αυτό επιτρέπεται να γίνει και μετά από αλλαγή android έκδοσης από 5.1 σε 6 που θα πάρει σε λίγο καιρό το κινητό μου μάλλον.κάνει το back up από την 5 να περαστεί στην 6; μιλάω γιαυτο που προσφέρει η Google, μόνο να ξανα εγκαταστήσει τις εφαρμογές μου.

Link to comment
Share on other sites

στην εφαρμογη weather and clocκ widget υπάρχει η δυνατότητα να αλλάξουμε τα εικονίδα πχ του ήλιου, τα συννεφα κλπ?
Link to comment
Share on other sites

στην εφαρμογη weather and clocκ widget υπάρχει η δυνατότητα να αλλάξουμε τα εικονίδα πχ του ήλιου, τα συννεφα κλπ?

 

Για τον καιρό που λες δε γνωρίζω, αλλά ο καιρός XL, εκτός του ότι είναι συνεπής και ακριβής, έχει στο widget 4 επιλογές γι αυτό που λες.

Δεν ξέρω αν είναι του γούστου σου, αλλά αν θέλεις τον δοκιμάζεις.

http://s15.postimg.org/lgoop3prb/Screenshot_2016_02_24_18_09_42.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι: Έχω το Sony Aqua M4.Έσβησα κατά λάθος μια φωτογραφία.Πώς μπορώ να την επανακτήσω; Έχει το κινητό κάποιο πρόγραμμα; Αλλιώς τι μπορώ να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Root και Diskdigger,τίποτα άλλο. Και αν

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ. Το βρίσκω στο playstore και το κατεβάζω; Μπορεί να λειτουργήσει, χωρίς να το είχα εγκατεστημένο πριν τη διαγραφή των φώτο;
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ. Το βρίσκω στο playstore και το κατεβάζω; Μπορεί να λειτουργήσει, χωρίς να το είχα εγκατεστημένο πριν τη διαγραφή των φώτο;

Την κατεβάσεις από το playstore ναι! Δεν έχει σημασία που δεν την είχες πριν την εφαρμογή αυτη.

Κατέβασε την δωρεάν εκδοση που έχει και βρίσκει μόνο φωτογραφίες μιας και αυτό σε ενδιαγερει. Θα σου την βρει πιστεύω την φωτογραφια. Αν σε ενδιαφέρει να μη χάσεις από δω και πέρα διαγράφοντας κατά λάθος μια φωτογραφία ή ένα αρχείο η οτιδήποτε άλλο από το κινητό σου, βάλε και την εφαρμογή dumpster που θα σου κρατήσει εκεί μέσα ότι διαγραφεί. Θα την δεις, είναι με ένα πράσινο εικονίδιο και λειτουργεί σαν τον κάδο ανακύκλωσης του υπολογιστή!!

 

http://s14.postimg.org/r5a3pik99/Quick_Memo_2016_02_26_12_50_45.png

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα. Σε 2 συσκευές με custom Rom (HTC One M7 με custom sense Rom ARHD και LG gpad με AICP) όταν ξεκινάω να παίξω ένα βίντεο στο facebook, το βίντεο σταματάει στα πρώτα δευτερόλεπτα και δεν συνεχίζει με τίποτα. Επίσης αυτό που βλέπω είναι ότι δεν εμφανίζει μπάρα αναζήτησης για το βίντεο. Δοκίμασα να καθαρίσω την cache αλλά δεν είδα κάποια αλλαγή. Έχει κανείς να προτείνει τίποτα; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Roid_Rage και lek88 απίστευτη βοήθεια!!! Ευχαριστώ πάρα πολύ. Μου έκανε recover και μου ζήτησε να τις αποθηκεύσω σε ένα αρχείο. (προτεινόμενο το mail, google drive).Τις έβαλα στο google drive. Από εκεί πώς τις περνάω στο album;;
Link to comment
Share on other sites

Roid_Rage και lek88 απίστευτη βοήθεια!!! Ευχαριστώ πάρα πολύ. Μου έκανε recover και μου ζήτησε να τις αποθηκεύσω σε ένα αρχείο. (προτεινόμενο το mail, google drive).Τις έβαλα στο google drive. Από εκεί πώς τις περνάω στο album;;

Πάτα στην φωτογραφία που θες στο κουτάκι της αριστερά και βάλε της τικ και μετα πάνω δεξιά που έχει 3 τέλειες και πάτα εκεί που λέει save to locally και θα σου βγάλει μια λίστα με τους φακέλους που έχει μέσα στο σύστημα σου. Δοκίμασε να βρεις τον φάκελο με το άλμπουμ των φωτογραφιών σου να δεις αν σου την βάλει εκεί μέσα. Εγώ συνήθως για πιο γρήγορα τις ανοίγω μέσω των photoshop που έχω στο κινητό και τις αποθήκευση από κει. Για δες αν σου την αποθηκεύσει έτσι που σου λέω

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160226/a99fd3f67fce92b1c0a0b424b952a943.jpg

Google Drive που λες δεν έχω και δεν ξέρω πως να την πάρεις από κει....

Κάνε αυτό που σου είπα πιο πάνω και μετά επέλεξε https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160226/6f30164179172cf89ba0fdbc06c5fd51.jpg

Τον φάκελο pictures και δοκίμασε να την βάλεις σε έναν φάκελο εκεί μέσα να δεις αν γίνεται

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Το κάνω, επιλέγω το pictures, γράφει done, αλλά στο άλμπουμ δεν υπάρχει τίποτα...Πώς μπορώ να τις φέρω στο άλμπουμ;;;;

Λοιπόν, θα το πάμε λίγο μέσω Λαμίας! Σου στέλνω ΠΜ

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ αν κάποιος φίλος ξέρει να μου πεί πως μπορώ να μεταφέρω τις σημειώσεις μου(notes) , και μόνο τις σημειώσεις (δεν ενδιαφέρομαι για άλλα αρχεία) , απο τον υπολογιστή(όπου τις έχω σε folder στα εγγραφα μου), στο κινητό μου LG spirit ( έχει και sdcard).Ανοίγω και τους 3 "σκληρούς" στον υπολογιστή, και δεν μπορ΄ω να βρώ στο κινητό που να τοποθετήσω τις σημειώσεις(έχω notepad στο κινητό , αλλά πως θα πάνε εκεί).Δοκίμασα να μετατρέψω τις σημειώσεις στον ΗΥ με το acrobat σε pdf , αλλά δεν βλέπει τα αρχεία.Αν κάποιος ξέρει να με καθοδηγήσει τον ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

:!: Ενημέρωση :!:

Να υπενθυμίσω για πολλοστή φορά ότι για πληκτρολόγια συζητάμε εδώ.

Με το να ποστάρετε διαρκώς όπου βρείτε, και τα θέματα χαλάτε και οι συζητήσεις χάνονται. Γράφετε στα σωστά θέματα ώστε να μένουν καθαρά τα υπόλοιπα και να μην αναγκαζόμαστε συνέχεια να κάνουμε μετακινήσεις.

Τα μηνύματα που αφορούσαν τα παραπάνω μεταφέρθηκαν στο κατάλληλο topic.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...