Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Σχετικά με τον stock browser στο Android... Επιλογή "Exit" δεν υπάρχει;... :O

ο stock όχι. όταν κλείσεις και την τελευταία καρτέλα,τότε κλείνει. οι υπόλοιποι browsers έχουν, κι είναι και καλύτεροι

Link to comment
Share on other sites

Το skype ακομα δεν εχει προσθεσει την δυνατοτητα να μπαινεις με το account του msn σου ετσι? Οπως γινεται πλεον στην εκδοση για τα pc.
Link to comment
Share on other sites

Το skype ακομα δεν εχει προσθεσει την δυνατοτητα να μπαινεις με το account του msn σου ετσι? Οπως γινεται πλεον στην εκδοση για τα pc.

 

Όχι δυστυχώς, χτες προσπαθούσα κι εγώ αλλά μάταια. Το απεγκατέστησα μιας και όλες μου οι επαφές βρίσκονται στο messenger κι αφού περίμενα ότι με το merge απ'το pc θα τις βρω και στο Skype του κινητού αλλά τελικά δεν.. όταν με το καλό το φτιάξουν και στο android θα το ξανακατεβάσω.:)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

 

κατεβασα τον exdialer για καλυτερη διαχειριση των επαφων και των κλησεων. θελω λοιπον να αντικαταστησω στην αρχικη οθονη τ α shortcuts του android (κλησεις και επαφες) και στη θεση τους να βαλω τα καινουρια. τις συντομευσεις των μηνυματων και το μενου τις κραταω. πως κανω κατι τετοιο;

Link to comment
Share on other sites

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΟ ICS Η ΤΟ Jelly Bean ΣΤΟ Χ2 ΜΟΥ?

 

Μπορείς να βάλεις CM10, ή να περιμένεις λίγο καιρό που ακούγεται ότι επιτέλους θα βγει επίσημη αναβάθμιση. Περισσότερα εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=290377&page=641

 

καλησπερα

 

κατεβασα τον exdialer για καλυτερη διαχειριση των επαφων και των κλησεων. θελω λοιπον να αντικαταστησω στην αρχικη οθονη τ α shortcuts του android (κλησεις και επαφες) και στη θεση τους να βαλω τα καινουρια. τις συντομευσεις των μηνυματων και το μενου τις κραταω. πως κανω κατι τετοιο;

 

Δε μας λες τι λειτουργικό/launcher χρησιμοποιείς. Σε stock android πάντως, μπορείς να βγάλεις τα εικονίδια των προεπιλεγμένων εφαρμογών και να βάλεις τις δικές σου (απλά τα σέρνεις στο "remove" όπως σβήνεις οποιοδήποτε άλλο εικονίδιο από τις αρχικές οθόνες).

Link to comment
Share on other sites

ο stock όχι. όταν κλείσεις και την τελευταία καρτέλα,τότε κλείνει. οι υπόλοιποι browsers έχουν, κι είναι και καλύτεροι

 

Ποιον προτείνεις; Dolphin; :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιω την εκδοση 2.3. οταν παταω παρατεταμενα πανω στο εικονιδιο των επαφων για παραδειγμα δεν κανει κατι. πως λοιπον τα σερνω στο remove οπως λες;
Link to comment
Share on other sites

Ποιον προτείνεις; Dolphin; :)

εγώ χρησιμοποιώ opera και firefox, που έχουν δικές τους μηχανές rendering. Ο Dolphin, όπως και πολλοί άλλοι χρησιμοποιούν τη webkit του stock. Δοκίμασε και δες τι προτιμάς

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να δρομολογηθεί ο ήχος μιας βιντεοκλησης στα ακουστικά bluetooth; Υπαρχει κάποια ρύθμιση που μου διαφεύγει; Εχω SE Neo V, 2.3.4.stock
Link to comment
Share on other sites

ο stock όχι. όταν κλείσεις και την τελευταία καρτέλα,τότε κλείνει. οι υπόλοιποι browsers έχουν, κι είναι και καλύτεροι

 

στο δικο μου δεν γινεται αυτο...μολις κλεισω την 1η καρτελα ξανα ανοιγει η αρχικη σελιδα

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω καταβολευτεί με τον Dolphin λόγω και κάποιον πολύ χρήσιμων για μένα add-on που έχει όπως το read it later ή το dropbox και τον προτιμώ. Επίσης με έχει βολέψει και λόγω των gestures. Yπάρχουν άλλοι browsers που να δουλεύουν με gestures?

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Λόγω υποχρεώσεων δε δοκίμασα κάποιο browser, αλλά στο Play Store είδα ότι ζητούν και άκυρες προσβάσεις, για browser πάντα. Για παράδειγμα, τηλεφωνικές κλήσεις... :confused: Επίσης, άλλη μία απορία.. Από τις εφαρμογές στο Play Store, ξέρετε αν κάποια από αυτή κατεβάζει κομμάτια mp3, έστω και λίγων δευτερολέπτων;
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

[...]αλλά στο Play Store είδα ότι ζητούν και άκυρες προσβάσεις, για browser πάντα. Για παράδειγμα, τηλεφωνικές κλήσεις... :confused: [...]
είναι πχ για να καλείς έναν αριθμό από μια ιστοσελίδα, πατώντας πάνω του, κλπ
Link to comment
Share on other sites

είναι πχ για να καλείς έναν αριθμό από μια ιστοσελίδα, πατώντας πάνω του, κλπ

 

Thanks! :) Έχω ακόμα πολλά να μάθω μου φαίνεται...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Tελικα δεν μπορεσα να λυσω κατι θεματακια που ειχα αναφερει πριν καιρο.

Θελω να επαναφερω τις αρχικες ρυθμισεις του κινητου,ζηταει συνδεση με υπολογιστη και επειδη φοβαμαι μην κανω καμια πατατα το εχει κανει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Tελικα δεν μπορεσα να λυσω κατι θεματακια που ειχα αναφερει πριν καιρο.

Θελω να επαναφερω τις αρχικες ρυθμισεις του κινητου,ζηταει συνδεση με υπολογιστη και επειδη φοβαμαι μην κανω καμια πατατα το εχει κανει κανεις?

 

Για αρχή γράψε μας ποια συσκευή έχεις .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θελω να παρω αυτο το TABLET (Creative Labs Creative ZiiO 10" Tablet 8GB - Black)εχει android 2.3 γνωριζη κανεις αν αναβαθμιζεται σε android 4.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θελω να παρω αυτο το TABLET (Creative Labs Creative ZiiO 10" Tablet 8GB - Black)εχει android 2.3 γνωριζη κανεις αν αναβαθμιζεται σε android 4.

Ευχαριστω

Πού το βρήκες αυτό? είναι πανάρχαιο,κι έχει 2.2, ούτε καν 2.3
Link to comment
Share on other sites

Το βρηκα μεταχ/σμενο αλλα δεν γνωριζω καθολου και ετσι ρωτησα να εισαι καλα παντως για να το αποριψω
Link to comment
Share on other sites

Εχω συνδεδεμενη συσκευή bluetooth στην οποία με ενα πάτημα του πλήκτρου κανει επανάκληση της τελευταιας κλήσης.Υπάρχει τρόπος να απενεργοποιηθεί η επανάκληση γιατί κάνω συνεχώς ακούσια κλήσεις.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...