Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πώς είδες ότι διαγράφτηκαν? μπήκες με file manager στην sd_card, ή απ την συλλογή το ειδες? βάλε τη κάρτα στον υπολογιστή και ψάξτην

 

Μέσα από την εφαρμογή My files ( την εργοστασιακή της Samsung ) και στην Έκθεση. Έβγαλα μερικές και τις έβαλα στη μνήμη του τηλεφώνου τώρα. Για να δούμε. Δεν έχω card reader για τον υπολογιστή...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

έχω ένα πρόβλημα με το Samsung gs2, όταν ανοίγω wifi με τι μία μου πετάει εμφανίζει διαφημίσεις από games.

και στις ειδοποιήσεις μου βγάζει διάφορα για να κατεβάσω , πχ ''κερδίστε το νέο iphone 5!'' καντε κλικ εδώ και διάφορες τέτοιες πίπες...

 

μια βοήθεια?

Link to comment
Share on other sites

έχω ένα πρόβλημα με το Samsung gs2, όταν ανοίγω wifi με τι μία μου πετάει εμφανίζει διαφημίσεις από games.

και στις ειδοποιήσεις μου βγάζει διάφορα για να κατεβάσω , πχ ''κερδίστε το νέο iphone 5!'' καντε κλικ εδώ και διάφορες τέτοιες πίπες...

 

μια βοήθεια?

AdFree Android απο το play για να τις σταματήσεις και AirPush Detector για να δεις ποια εφαρμογη σου βγάζει τις διαφημίσεις .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

mi7xalhs , τι να πατήσω?

show TCPdump screen or Boor normally..

φιλαράκι αν σου ήταν εύκολο να εξηγήσεις και τι είναι αυτά τα δύο..

Link to comment
Share on other sites

γεια σας.παιδια εχω το νοτε 2 προσπαθω να περασω μια ταινια στην εξωτερικη καρτα μνημης η οποια ειναι 32αρα και ενω εχει μεσα αλλες δυο ταινιες, και εχει χωρο μου λεει οτι δεν ειναι δυνατη η εγγραφη γτ ειναι μεγαλο το αρχειο πως γινετε αυτο?γτ δεν μου τις περναει?η ταινια ειναι 4.53gb ελευθερα εχω αλλα 27gb.την ταινια την ειχα ξαναπερασει στο κιν κατευθιαν και μ την πηρε τωρα δεν την περναει μηπως ξερει κανεις τι γινετε και πως να της περασω?
note 2
Link to comment
Share on other sites

γεια σας.παιδια εχω το νοτε 2 προσπαθω να περασω μια ταινια στην εξωτερικη καρτα μνημης η οποια ειναι 32αρα και ενω εχει μεσα αλλες δυο ταινιες, και εχει χωρο μου λεει οτι δεν ειναι δυνατη η εγγραφη γτ ειναι μεγαλο το αρχειο πως γινετε αυτο?γτ δεν μου τις περναει?η ταινια ειναι 4.53gb ελευθερα εχω αλλα 27gb.την ταινια την ειχα ξαναπερασει στο κιν κατευθιαν και μ την πηρε τωρα δεν την περναει μηπως ξερει κανεις τι γινετε και πως να της περασω?

 

Αν είναι φορμαρισμένη fat32 δεν θα σε αφήνει λόγο περιορισμού του file system (4gb μέγιστο για κάθε αρχείο).

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι φορμαρισμένη fat32 δεν θα σε αφήνει λόγο περιορισμού του file system (4gb μέγιστο για κάθε αρχείο).

 

και τι πρεπει να κανω για να μου περναει τα αρχεια μεγαλυτερα των 4gb;

note 2
Link to comment
Share on other sites

και τι πρεπει να κανω για να μου περναει τα αρχεια μεγαλυτερα των 4gb;

 

Ή τα σπας σε μικρότερα κομμάτια, αν είναι βίντεο και θέλεις να κρατήσεις την ποιότητά του, ή φορμάρεις την εσωτερική μνήμη (ή ένα κομμάτι της) σε NTFS, το φορμάτ των σκληρών δίσκων των υπολογιστών ... Αλλά δεν είναι σίγουρο ότι θα το διαβάζει κιόλας, δεν ξέρω τι θαύματα έχουν κάνει με την Jelly Bean ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Ή τα σπας σε μικρότερα κομμάτια, αν είναι βίντεο και θέλεις να κρατήσεις την ποιότητά του, ή φορμάρεις την εσωτερική μνήμη (ή ένα κομμάτι της) σε NTFS, το φορμάτ των σκληρών δίσκων των υπολογιστών ... Αλλά δεν είναι σίγουρο ότι θα το διαβάζει κιόλας, δεν ξέρω τι θαύματα έχουν κάνει με την Jelly Bean ...

ταινιες 720ρ ειναι θα παω ενα ταξιδι και θελω να περασω για το αεροπλανο.πως ειναι καλυτερα να περναω τα αππ στην εξωτερικηβκαι βιντεο ταινιες στν εσωτερικη;

note 2
Link to comment
Share on other sites

ταινιες 720ρ ειναι θα παω ενα ταξιδι και θελω να περασω για το αεροπλανο.πως ειναι καλυτερα να περναω τα αππ στην εξωτερικηβκαι βιντεο ταινιες στν εσωτερικη;

εφαρμογες πάντα στην εσωτερική, βιντεο φωτο μουσικη κλπ στην καρτα μνημης εφόσον έχεις. μετέφερε τα αρχεια απ τη κάρτα στο πισι, φόρμαρε τη κάρτα σε ntfs ή exfat και ξαναδοκιμασε

Link to comment
Share on other sites

δεν κατάλαβα. στα σύνθετα ποιες επιλογές έχεις αλλάξει? μήπως το χεις βάλει σε στατική ip?

 

ακριβως αυτο...σε σπιτια φιλων μπορω να μπω ανετα...σε καφετεριες μαγαζια κλπ δεν γινεται να μπω..και πριν βαλω την ip μπορουσα..βγαλω δεν βγαλω το τικ της ip δεν μπορω

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μου κανει επανεκκινησης το τηλ. οταν το ακουμπαω απο πισω με λιγο δυναμη η παω να το αφησω στο γραφειιο επανω,σημερα την ωρα που το καθαριζα με το χαρτι και μαλλον το πιεσα λιγο παραπανω.αλλα οταν λεω παραπανω ανεπεστιτα παραπανω.
note 2
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μου κανει επανεκκινησης το τηλ. οταν το ακουμπαω απο πισω με λιγο δυναμη η παω να το αφησω στο γραφειιο επανω,σημερα την ωρα που το καθαριζα με το χαρτι και μαλλον το πιεσα λιγο παραπανω.αλλα οταν λεω παραπανω ανεπεστιτα παραπανω.

 

Μηπως δεν ακουμπαει καλα η μπαταρια του κινητου?

Link to comment
Share on other sites

Εχω το vodafone smart ii και το bluetooth VH700. θελω οταν μιλαω, να μπορω να κλειδωσω το κινητο κι οχι να κλεινει η γραμμη, πατωντας το πληκτρο κλειδωματος οθονης.

Πως μπορει να γινει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

πως θα ενεργοποιησω το internet για galaxy note 2? αν πατησω εκει που λεει δεδομενα κινητου δειχνει ενα Η κ κατι βελακια π αναβοσβηνουν αλλα δεν μπορω να μπω σε καποια σελιδα η κατι αλλο.. γνωριζει κανεις πως γινεται ?

Γιώργος

 

Το παντελόνι μου στα γόνατα κ τα δικά της γόνατα να ακουμπάν στα χώματα.. δίχως συμπόνια!!

Link to comment
Share on other sites

πως θα ενεργοποιησω το internet για galaxy note 2? αν πατησω εκει που λεει δεδομενα κινητου δειχνει ενα Η κ κατι βελακια π αναβοσβηνουν αλλα δεν μπορω να μπω σε καποια σελιδα η κατι αλλο.. γνωριζει κανεις πως γινεται ?

Καλα,εσυ εισαι πιο ασχετος ακομα κι απο μενα,που ειμαι ακομα στο Α.:p

Υπαρχουν δυο τροποι.Με Wifi και με κανονικα δεδομενα που τα πληρωνεις.

Το πρωτο,το βρισκεις στο σπιτι σου,αν εχεις ρουτερ,και σε διαφορα μερη,οπως καφετεριες κλπ.και δεν πληρωνεις,και ενεργοποιειται πατωντας το αριστερο πανω κουμπι με τα κυκλακια,που το βλεπεις,αμα κατεβασεις με μια κινηση την αρχικη οθονη και σου βγει μια μαυρη σελιδα.

Το δευτερο,οπου πιανει το δικτυο δεδομενων.

Το αλλο,το βρισκεις στην ιδια μαυρη οθονη,πατωντας τωρα το κουμπι ψηλα δεξια καπου στη μεση,που εχει δυο βελη ενα προς τα πανω και ενα προς τα κατω.

Προσοχη.Δεν κατεβαζουμε αρχεια με το δευτερο τροπο,γιατι θα σουρθει λογαριασμος,που θα σου προκαλεσει εγκεφαλικο.

Εννοειται οτι δεν σου κανω το δασκαλο,αλλα μιας και εγω προσπθω να μαθω δυο τρια πραγματα εδω,το θεωρω υποχρεωση μου,να γραψω κι εγω κατι.

Edited by Theodore41

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

πως θα ενεργοποιησω το internet για galaxy note 2? αν πατησω εκει που λεει δεδομενα κινητου δειχνει ενα Η κ κατι βελακια π αναβοσβηνουν αλλα δεν μπορω να μπω σε καποια σελιδα η κατι αλλο.. γνωριζει κανεις πως γινεται ?

 

Το σημείο πρόσβασης για το ίντερνετ, μέσω του δικτύου κινητής σου, το έχεις αποθηκεύσει; :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

εφαρμογες πάντα στην εσωτερική, βιντεο φωτο μουσικη κλπ στην καρτα μνημης εφόσον έχεις. μετέφερε τα αρχεια απ τη κάρτα στο πισι, φόρμαρε τη κάρτα σε ntfs ή exfat και ξαναδοκιμασε

 

τα εκανα exfat τα διαβαζει το κιν αλλα δεν μου περναει παλι τις μεγαλες ταινιες αυριο φευγω ρε παιδια και θελω να περασω τις ταινιες τι να κανω?σε ntfs δεν τα διαβαζει το κιν

note 2
Link to comment
Share on other sites

τα εκανα exfat τα διαβαζει το κιν αλλα δεν μου περναει παλι τις μεγαλες ταινιες αυριο φευγω ρε παιδια και θελω να περασω τις ταινιες τι να κανω?σε ntfs δεν τα διαβαζει το κιν

περίεργο...προλαβαίνεις να κάνεις τις ταινίες χαμηλότερης ανάλυσης τουλάχιστον?

Link to comment
Share on other sites

βασικά μ είχαν τελειώσει τα MB γιαυτο δεν έμπαινε... μόλις έβαλα 60mb κ μ ήρθε μήνυμα TO ΠAKETO INTERNET ENEPΓOΠOIHΘHKE KAI ΠHPEΣ ΣYNOΛIKA 120MB: 60MB AΠO TO ΠAKETO & EΠIΠΛEON ΔΩPO AΛΛA 60MB AΠO TH ΠPOΣΦOPA INTERNET. XPEΩΣH META TA ΔΩPEAN MB: 1,0332E/MB. ΩΣTOΣO H AΠOΣTOΛH THΣ PYΘMIΣHΣ INTERNET ΔEN HTAN ΔYNATH. ΠAPAKAΛOYME KAΛEΣE THN EΞYΠ. ΠEΛATΩN (IΔIΩTEΣ 13838, EΠAΓΓEΛMATIEΣ 13839, FROG 1299)

 

το ίντερνετ όμως δουλεύει κανονικά.. λέτε να υπάρξει κάποιο πρόβλημα;

 

:!:Επισήμανση από την Ο.Δ.:!:: Η χρήση γραφής τρόπου SMS δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09

Edited by zxr

Γιώργος

 

Το παντελόνι μου στα γόνατα κ τα δικά της γόνατα να ακουμπάν στα χώματα.. δίχως συμπόνια!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρακαλώ για τη βοήθειά σας.

Άλλαξα password στο account μου και ενώ από το pc μπαίνω κανονικά στο google play, το κινητό μου γράφει συνέχεια ότι το password έχει αλλάξει. Δίνω το καινούργιο, αλλά δεν το δέχεται. Σκέφτηκα να καταργήσω το λογαριασμό αλλά απαιτείται "Επαναφορά Εργοστασιακών Δεδομένων" ή "Επαναφορά Ρυθμίσεων". Δεν θέλω όμως να χάσω το root και τις εγκατεστημένες εφαρμογές. Για επαφές και ημερολόγιο δε με νοιάζει, τα έχω κρατήσει backup. Tι μπορώ να κάνω;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

περίεργο...προλαβαίνεις να κάνεις τις ταινίες χαμηλότερης ανάλυσης τουλάχιστον?

ξενερα μωρε τωρα να εχω τον χωρο και να μην μπορω να τα περασωωω

note 2
Link to comment
Share on other sites

ξενερα μωρε τωρα να εχω τον χωρο και να μην μπορω να τα περασωωω

βρίσκεις την λύση μετά το ταξίδι:p το πιο πιθανό ειναι το κινητό σου να μην υποστηρίζει το exFAT, ποιο κινητό έχεις? και με ποια εκδοση android? αν ειναι το Note 2, τότε είναι περίεργο

Link to comment
Share on other sites

βασικά μ είχαν τελειώσει τα MB γιαυτο δεν έμπαινε... μόλις έβαλα 60mb κ μ ήρθε μήνυμα TO ΠAKETO INTERNET ENEPΓOΠOIHΘHKE KAI ΠHPEΣ ΣYNOΛIKA 120MB: 60MB AΠO TO ΠAKETO & EΠIΠΛEON ΔΩPO AΛΛA 60MB AΠO TH ΠPOΣΦOPA INTERNET. XPEΩΣH META TA ΔΩPEAN MB: 1,0332E/MB. ΩΣTOΣO H AΠOΣTOΛH THΣ PYΘMIΣHΣ INTERNET ΔEN HTAN ΔYNATH. ΠAPAKAΛOYME KAΛEΣE THN EΞYΠ. ΠEΛATΩN (IΔIΩTEΣ 13838, EΠAΓΓEΛMATIEΣ 13839, FROG 1299)

 

το ίντερνετ όμως δουλεύει κανονικά.. λέτε να υπάρξει κάποιο πρόβλημα;

οχι δεν εχεις προβλημα.

Παιδιά παρακαλώ για τη βοήθειά σας.

Άλλαξα password στο account μου και ενώ από το pc μπαίνω κανονικά στο google play, το κινητό μου γράφει συνέχεια ότι το password έχει αλλάξει. Δίνω το καινούργιο, αλλά δεν το δέχεται. Σκέφτηκα να καταργήσω το λογαριασμό αλλά απαιτείται "Επαναφορά Εργοστασιακών Δεδομένων" ή "Επαναφορά Ρυθμίσεων". Δεν θέλω όμως να χάσω το root και τις εγκατεστημένες εφαρμογές. Για επαφές και ημερολόγιο δε με νοιάζει, τα έχω κρατήσει backup. Tι μπορώ να κάνω;

Ευχαριστώ.

ισως εκει που σου λεει να βαλεις τα στοιχεια στο κινητο, σου λεει να προσπαθησεις μεσω web interface και σε παει απο τον browser..δεν ξερω αν το κανει απο την αρχη ή αν πρεπει να δοκιμασεις λαθος πολλες φορες. ετσι μου ειχε πετυχει εμενα μια φορα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...