Jump to content

Xiaomi Mi 6


manolisg10
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι ρυθμίσεις έχετε για την οθονη? Υψηλή αντιθεση η αυτόματη? Και η 9αρα η αναβαθμιση για ποτε το περιμενουμε? Εχει αρχισει ηδη λενε

 

Βάλτο στο αυτόματο την οθόνη και όσο για την 9 άρα αν ρίξεις μια ματιά στην ελληνική κοινότητα ναι έχει κυκλοφορήσει..!! ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτοματη αντίθεση με κανονικά χρωματα η θερμά?νομιζω στα θερμά χαλαει το λευκο. Μεσω ota θελω να την κανω την αναβαθμιση και δεν εχει ερθει ακομα ειδοποίηση. Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα θέλω να ρωτήσω είμαι ανάμεσα σε xiaomi mi6 και lg g6 τι μου προτείνετε και από που το mi6 128gb

Αν καταληξεις στο Χiaomi παρτο απο εδω. Χωρις μπελαδες με τελωνεια.

https://www.aliexpress.com/item/Global-ROM-Xiaomi-Mi6-Mi-6-M6-6GB-128GB-ROM-Mobile-Phone-Snapdragon-835-5-15/32808113423.html

Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει το κεραμικό σε πολύ καλή τιμή. 31718d105e8d54f3a37d3bf40197e4d0.jpg

 

Στάλθηκε από το MI 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν εξυπηρετεί η φωτο, ή βάλε λινκ απο το γκρουπ ή μετέτρεψε το affiliate link και ριξτο εδώ με το κουπόνι.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

εδω το λινκ https://www.banggood.com/Xiaomi-Mi6-Mi-6-Ceramic-5_15-inch-6GB-RAM-128GB-ROM-Snapdragon-835-Octa-Core-4G-Smartphone-p-1144117.html

 

κουπονι 10BGESM6128C

 

355.41E + priority line οντως πολυ καλη τιμη

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις πιθανως γνωση ποσο εχει το Mi6 ceramic στην Κινα; σε φυσικο καταστημα.. Δηλαδη ποσο περιμενει κανεις να κανει περιπου; και αν δεχεται παζαρι, οπως ξερω στην Κινα..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Η τιμη του ειναι παρααααα πολυ καλη

αλλα να ξερετε η μονη διαφορα ειναι τα 128 με το 64 και στην καμερα ενα χρυσο περιγραμμα , δεν εχει καμια αλλη διαφορα εμφανισιακα

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Η τιμη του ειναι παρααααα πολυ καλη

αλλα να ξερετε η μονη διαφορα ειναι τα 128 με το 64 και στην καμερα ενα χρυσο περιγραμμα , δεν εχει καμια αλλη διαφορα εμφανισιακα

 

Το κεραμικό 128 έχει 2 δαχτυλίδια χρυσά,το απλό γυαλί δεν έχει.

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Η τιμη του ειναι παρααααα πολυ καλη

αλλα να ξερετε η μονη διαφορα ειναι τα 128 με το 64 και στην καμερα ενα χρυσο περιγραμμα , δεν εχει καμια αλλη διαφορα εμφανισιακα

 

Το κεραμικό 128 έχει 2 δαχτυλίδια χρυσά,το απλό γυαλί δεν έχει.

 

Νομίζω ότι και τα γράμματα πίσω στην πλάτη είναι χρυσά η όχι? Επίσης η πλάτη του είναι κεραμική ποιο αντοχής όχι απλό γυαλί!! ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Μία ακόμα νομίζω η χαμηλότερη τιμή για το κεραμικό. Όποιος ενδιαφέρεται γρήγορα!!!

 

 

Xiaomi Mi6 Mi 6 Ceramic 5.15-inch 6GB RAM 128GB ROM Snapdragon 835 στα 365 ευρώ με Priority Direct Mail στο Banggood!!

 

Link: https://goo.gl/y8cVup

 

Κουπόνι: 10BGESM6128C

 

Στάλθηκε από το MI 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by sokgiorgos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρέα είμαι κάτοχος του Xiaomi Mi 5 Pro Ceramic και σκέφτομαι να αγοράσω το Xiaomi Mi 6 αλλά πριν κάνω την κίνηση θα ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις. Όποιος έχει πιάσει στα χέρια του Xiaomi Mi5 θα έχει δει ότι και με απλό serfing στο internet το κίνητο ανεβάζει θερμοκρασία το οποίο εμένα προσωπικά με ενοχλέι. 1) Ανεβάζει θερμοκράσιες όπως το Xiaomi Mi5? 2) Πολλά μαγαζία μου προσφερουν πολλές επιλογές στην αγορά. Δηλαδή Multi-languages, Global Version και Chinese and English Version. Να ξεκαθαρίσω ότι το κινητό το ΘΕΛΩ στα αγγλικά αλλά αυτο που με ενδιαφέρει είναι να έχω Official Global Stable χωρίς bloatware και με αυθεντική rom. Ποια από τα 3 προτείνετε?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρέα είμαι κάτοχος του Xiaomi Mi 5 Pro Ceramic και σκέφτομαι να αγοράσω το Xiaomi Mi 6 αλλά πριν κάνω την κίνηση θα ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις. Όποιος έχει πιάσει στα χέρια του Xiaomi Mi5 θα έχει δει ότι και με απλό serfing στο internet το κίνητο ανεβάζει θερμοκρασία το οποίο εμένα προσωπικά με ενοχλέι. 1) Ανεβάζει θερμοκράσιες όπως το Xiaomi Mi5? 2) Πολλά μαγαζία μου προσφερουν πολλές επιλογές στην αγορά. Δηλαδή Multi-languages, Global Version και Chinese and English Version. Να ξεκαθαρίσω ότι το κινητό το ΘΕΛΩ στα αγγλικά αλλά αυτο που με ενδιαφέρει είναι να έχω Official Global Stable χωρίς bloatware και με αυθεντική rom. Ποια από τα 3 προτείνετε?
Καλησπέρα. Το είχα το Mi5 και έτσι μπορώ να σου απαντήσω στις απορίες σου. Το Mi6 όσο καιρό το έχω δεν έχει ζεσταθεί καθόλου λίγο μόνο στη φορτίση το οποίο είναι φυσιολογικό νομίζω σε σχέση με το Mi5 που ζεστενοταν πολύ κυρίως στη περιοχή του ακουστικού . Κατά τα άλλα το τηλέφωνο είναι πύραυλος δεν καταλαβαίνει τίποτα πολύ γρήγορο σε όλα και με πολύ κάμερα μπρος πίσω. Τώρα για ρομ το ξεκλειδώνεις και του βάζεις ότι θέλεις εσύ όταν το παραλάβεις. Για έμενα αξίζει η αγορά του με χίλια.

 

Xiaomi Mi6 6/128 Ceramic

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Το είχα το Mi5 και έτσι μπορώ να σου απαντήσω στις απορίες σου. Το Mi6 όσο καιρό το έχω δεν έχει ζεσταθεί καθόλου λίγο μόνο στη φορτίση το οποίο είναι φυσιολογικό νομίζω σε σχέση με το Mi5 που ζεστενοταν πολύ κυρίως στη περιοχή του ακουστικού . Κατά τα άλλα το τηλέφωνο είναι πύραυλος δεν καταλαβαίνει τίποτα πολύ γρήγορο σε όλα και με πολύ κάμερα μπρος πίσω. Τώρα για ρομ το ξεκλειδώνεις και του βάζεις ότι θέλεις εσύ όταν το παραλάβεις. Για έμενα αξίζει η αγορά του με χίλια.

 

Xiaomi Mi6 6/128 Ceramic

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου για την άμεση απάντηση σου. Ο λόγος που έκανα την δεύτερη ερώτηση είναι γιατί δεν έχω ίδεα αό το πώς να ξεκλείδωνω και να περνάω ρομ. Για αυτό και θέλω να το πάρω έτοιμο με την official χωρίς bloatware

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Μία ακόμα νομίζω η χαμηλότερη τιμή για το κεραμικό. Όποιος ενδιαφέρεται γρήγορα!!!

 

 

Xiaomi Mi6 Mi 6 Ceramic 5.15-inch 6GB RAM 128GB ROM Snapdragon 835 στα 365 ευρώ με Priority Direct Mail στο Banggood!!

 

Link: https://goo.gl/y8cVup

 

Κουπόνι: 10BGESM6128C

 

Στάλθηκε από το MI 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε πόσες μέρες έρχεται? και περνάει τελονιο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

1:Air parcel register

2:EMS express mail service

3:Priority Direct Mail

Ποιο από τα 3 διαλέγω αν το παραγγείλω?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ο Άγιος Βασίλης μάλλον θα με θυμηθεί φέτος και κοιτάω και προς αυτή την συσκευή θέλω να ρωτήσω και εγώ κάποια πράγματα:

1. Με root τι παίζει? Ξεκλειδωνουμε boot loader πρώτα? Κλειδώνει ξανά ή χάνουμε εγγύηση?

2. Έχει ασχοληθεί κάνεις με βραδυνές φώτο με manual να μας πει αν είναι αξιοπρεπείς? Το port της κάμερας του pixel παίζει?

3. Επίσημα φέρνουνε μόνο το μαύρο? Παίζει πουθενά το μπλε?

 

Το έπιασα λίγο στα χέρια μου σήμερα στον κωτσοβολο και μου φάνηκε πολύ καλό στο χέρι σε διαστάσεις και πολύ ελαφρύ. Εννοείται όπως είπαν και οι άλλοι πήγαινε μπάλα στις εφαρμογές και στα μενού. Δεν είχα ποτέ xiaomi Αλλά εδώ και καιρό έχω αρχίσει να την εκτιμώ γιατί βλέπω ότι βγάζει συσκευές σε προσιτές τιμές σε σχέση με τον ανταγωνισμό.

 

Sent from my LG-D802

Link to comment
Share on other sites

Έχει κατεβασει κανεις την 9αρα απο το en. Miui.com?η σας εχει ερθει οτα?

 

Εχω την miui 9 global beta και κάθε Παρασκευή παίρνει ΟΤΑ αναβαθμίσεις.Η σταθερή global δεν έχει δοθεί ακόμη μόνο η κινέζικη.

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Οποτε να περιμενω καλυτερα? Γιατι μπορω να τη περασω αν τη κατεβασω τη ρομ ειναι σχετικα απλο. Ψυχολογικο ειναι το φοβαμαι γιατι δε το εχω ξανακανει.
Link to comment
Share on other sites

Οποτε να περιμενω καλυτερα? Γιατι μπορω να τη περασω αν τη κατεβασω τη ρομ ειναι σχετικα απλο. Ψυχολογικο ειναι το φοβαμαι γιατι δε το εχω ξανακανει.

 

Εαν εχεις σταθερή και δεν θες συχνά αναβαθμίσεις μεινε εκεί δεν πιστεύω να αργήσει να βγει και η σταθερή miui9

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Σε πόσες μέρες έρχεται? και περνάει τελονιο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

1:Air parcel register

2:EMS express mail service

3:Priority Direct Mail

Ποιο από τα 3 διαλέγω αν το παραγγείλω?

Priority διαλέγεις και είσαι οκ.

Από 10 μέχρι 15 μέρες το πολύ έρχεται.

 

Xiaomi Mi6 6/128 Ceramic

Link to comment
Share on other sites

Είναι λίγο ανησυχητικό, αν και όχι απαραίτητα κακό. Από την εποχή των 3gb ram (mi4, mi4c) δεν έχουν πρόβλημα με κλείσιμο εφαρμογών, φαντάζομαι πόσο μάλλον τώρα.. Εσύ παρατηρείς κλείσιμο εφαρμογών ή το λες για ψυχολογικούς λόγους;

Μπορείς να πας στις ρυθμίσεις, developer options και κάτω κάτω να απενεργοποιησεις το background process limit, δεν το έχω μπροστά μου ακριβώς.

Υπάρχει και άλλη δραστική λύση, αλλά πρώτα πες μου αν το πρόβλημα έχει να κάνει με κλείσιμο εφαρμογών.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...