Jump to content

Xiaomi Mi 6


manolisg10
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θα πρέπει να σβηστεί πάραυτα και ο φίλος να αποσυρθεί πάλι στην αφάνεια

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!!

 

Xiaomi Mi6 6/64 στα 212€ με Freeshipping στο Devicegreat.

 

Link: http://www.devicegreat.com/xiaomi-mi-6-smartphone-6gb64gb-p-435.html

Απάτη μου μυρίζει...και άλλος Duangtop μας βρήκε... Προσοχή παιδιά.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απάτη μου μυρίζει...και άλλος Duangtop μας βρήκε... Προσοχή παιδιά.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

oπως το πες ... νεος Duang βρεθηκε !!

 

ακομα και πισω απο τα σιδερα ανοιξε νεα σελιδα ; :lol::lol:

 

http://cache.emirates247.com/polopoly_fs/1.466815.1452275013!/image/image.jpg

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!!

 

Xiaomi Mi6 6/64 στα 212€ με Freeshipping στο Devicegreat.

 

Link: http://www.devicegreat.com/xiaomi-mi-6-smartphone-6gb64gb-p-435.html

 

σημερα εκανες εγγραφη ... εκανες το 1ο μηνυμα σε υποπτη σελιδα... κατι δεν παει καλα εδω

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Αν πάει κάνεις να πάρει από αυτό το σαιτ που μακάρι ΟΧΙ θα πρέπει να έχει άδειο χώρο στο ψυγείο του..!! Για της μπανάνες !!! :lol::lol:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μόλις παρέλαβα και εγώ το κινητό..Είναι υπέροχο.. Ερώτηση έχει την έκδοση MIUI Global 8.5 Stable 8.5.1.0 (NCAMIEG)...είναι αυθεντική? Ρωτάω γιατί στο προηγούμενο κινητό μου είχε διαφορετικό animation όταν έκλεινα τα applications που μου έλεγε και πόσα GB OF RAM έχω διαθέσιμα...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μόλις παρέλαβα και εγώ το κινητό..Είναι υπέροχο.. Ερώτηση έχει την έκδοση MIUI Global 8.5 Stable 8.5.1.0 (NCAMIEG)...είναι αυθεντική? Ρωτάω γιατί στο προηγούμενο κινητό μου είχε διαφορετικό animation όταν έκλεινα τα applications που μου έλεγε και πόσα GB OF RAM έχω διαθέσιμα...
Καλησπέρα. Καλά ποτέ το παρέλαβες από που το αγόρασες Ελλάδα?

Μία χαρά είναι η ρομ σου. Σε λίγες μέρες βγαίνει και επίσημα miui 9 stable ή περίμενεις για να την βάλεις αλλιώς ξεκλειδώνεις bootloader και περνάς την miui 9 dev beta.

Τώρα για να βλέπεις την μνήμη πηγαίνεις αρχική οθόνη και διαλέγεις εμφάνιση κατάστασης μνήμης.

 

Xiaomi Mi6 6/128 Ceramic

Link to comment
Share on other sites

Για αλλαγή της ρομ γίνεται με το Xiaomi tool με κλειδωμένο και ξεκλείδωτο bootloader :

http://en.miui.com/thread-681145-1-1.html , προσωπικά έτσι πήγα από την miui 8 stable στην miui9 beta και μετά ξεκλείδωσα τον bootloader για να περάσω twrp recovery και κάνω κάθε αναβάθμιση από twrp .

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς να πω οτι μενω Αγγλια και οτι αργησε κιολας...Μιας και ειμαι ασχετος απο τεχνολογια και δεν ξερω απο ξεκλειδωματα bootloader και τετοια πραγματα εδωσα καποια λεφτα παραπανω και το πηρα απο honorbuy με dhl χωρις τελωνεια χωρις τιποτα...Δεν θελω να μπλεκομαι με ξεκλειδματα και τετοια γιατι δεν ξερω τιποτα..ευχαριστω για την αμεση απαντηση
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα στο thread,

 

εδώ και μερικές μέρες είμαι κι εγώ κάτοχος του Mi6, έχοντας αποκομίσει τις καλύτερες των εντυπώσεων από την αρχή. Πανέμορφο design, υψηλές επιδόσεις (δεν κολλάει πουθενά), ωραία πίσω κάμερα είναι αυτά που ξεχωρίζουν. Με έχουν προβληματίσει 2-3 θέματα, τα οποία θέλω να μοιραστώ μαζί σας και να μου πείτε τη γνώμη σας για πιθανές λύσεις:

  • Το βασικότερο ζήτημα είναι η δόνηση, η οποία είναι από χαμηλή εως ανύπαρκτη στο κινητό. Η global MIUI 8 που έχει πάνω δε δίνει δυνατότητα ρύθμισης της έντασης της δόνησης, αν και δε γνωρίζω αν είναι θέμα hardware ή software.
  • Στη συνέχεια έρχεται το θέμα της μπροστά κάμερας: έχοντας δει selfie από Huawei P9 και Ρ10, παρατηρώ ότι η ποιότητα των αντίστοιχων φωτογραφιών στο Mi6 είναι χαμηλότερη (χωρίς beautify κι ιστορίες), ενώ φαίνεται να υστερεί λίγο και σε ταχύτητα μπροστά κλείστρου σε συνθήκες εσωτερικού φωτισμού (λίγο να κουνηθεί το χέρι σου βγαίνει κουνημένη κι η φωτο). Επίσης, πολύ σημαντικό θέμα είναι το ότι κάθε εφαρμογή που χρησιμοποιεί την μπροστά κάμερα (Messenger, Viber, Whatsapp) κάνει τα "δικά" της.
  • Τέλος το θέμα με τις ειδοποιήσεις: Ενώ οι περισσότερες εφαρμογές στέλνουν push notifications ανάλογα με τις ρυθμίσεις τους, υπάρχουν 2-3 (π.χ. Facebook, Linkdin) που δε λένε να στείλουν ούτε bubble notification στο εικονίδιό τους ό,τι κι αν έχω δοκιμάσει. Ακολούθησα τις συμβουλές αυτού εδώ του οδηγού https://www.forbes.com/sites/bensin/2016/11/17/how-to-fix-push-notifications-on-xiaomis-miui-8-for-real/#332b22687572 αλλά μάταια. Δεν έχει αλλάξει κάτι.

 

Περιμένω τα σχόλια και τις παρατηρήσεις σας σχετικά με τα παραπάνω θέματα - μικρής σημασίας μεν, αλλά υπάρχουν. Έχετε κάποια λύση σε αυτά; Σημειώνω ότι επειδή μου έκαναν δώρο το κινητό από Ελλάδα, δεν προτίθεμαι να το κάνω root ακόμα για να μη χάσω την εγγύηση. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα στο thread,

 

εδώ και μερικές μέρες είμαι κι εγώ κάτοχος του Mi6, έχοντας αποκομίσει τις καλύτερες των εντυπώσεων από την αρχή. Πανέμορφο design, υψηλές επιδόσεις (δεν κολλάει πουθενά), ωραία πίσω κάμερα είναι αυτά που ξεχωρίζουν. Με έχουν προβληματίσει 2-3 θέματα, τα οποία θέλω να μοιραστώ μαζί σας και να μου πείτε τη γνώμη σας για πιθανές λύσεις:

  • Το βασικότερο ζήτημα είναι η δόνηση, η οποία είναι από χαμηλή εως ανύπαρκτη στο κινητό. Η global MIUI 8 που έχει πάνω δε δίνει δυνατότητα ρύθμισης της έντασης της δόνησης, αν και δε γνωρίζω αν είναι θέμα hardware ή software.
  • Στη συνέχεια έρχεται το θέμα της μπροστά κάμερας: έχοντας δει selfie από Huawei P9 και Ρ10, παρατηρώ ότι η ποιότητα των αντίστοιχων φωτογραφιών στο Mi6 είναι χαμηλότερη (χωρίς beautify κι ιστορίες), ενώ φαίνεται να υστερεί λίγο και σε ταχύτητα μπροστά κλείστρου σε συνθήκες εσωτερικού φωτισμού (λίγο να κουνηθεί το χέρι σου βγαίνει κουνημένη κι η φωτο). Επίσης, πολύ σημαντικό θέμα είναι το ότι κάθε εφαρμογή που χρησιμοποιεί την μπροστά κάμερα (Messenger, Viber, Whatsapp) κάνει τα "δικά" της.
  • Τέλος το θέμα με τις ειδοποιήσεις: Ενώ οι περισσότερες εφαρμογές στέλνουν push notifications ανάλογα με τις ρυθμίσεις τους, υπάρχουν 2-3 (π.χ. Facebook, Linkdin) που δε λένε να στείλουν ούτε bubble notification στο εικονίδιό τους ό,τι κι αν έχω δοκιμάσει. Ακολούθησα τις συμβουλές αυτού εδώ του οδηγού https://www.forbes.com/sites/bensin/2016/11/17/how-to-fix-push-notifications-on-xiaomis-miui-8-for-real/#332b22687572 αλλά μάταια. Δεν έχει αλλάξει κάτι.

 

Περιμένω τα σχόλια και τις παρατηρήσεις σας σχετικά με τα παραπάνω θέματα - μικρής σημασίας μεν, αλλά υπάρχουν. Έχετε κάποια λύση σε αυτά; Σημειώνω ότι επειδή μου έκαναν δώρο το κινητό από Ελλάδα, δεν προτίθεμαι να το κάνω root ακόμα για να μη χάσω την εγγύηση. Ευχαριστώ!

 

τιποτα απο αυτα δεν συμβαινει στο δικο μου ... μαλλον ειναι θεμα η ρομ που φοραει το κινητο σου

 

Επιτελους μετα απο 1000000000000 tempered glass που εχω αγορασει μαλλον βρηκα μια μαρκα που ειναι οκ σε τιμη και αποδοση... λιγες μερες ακομα και θα ειμαι σιγουρος

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

αναμενω τα αποτελεσματα σου για το tempered glass, και εγω πηρα 2 διαφορετικα και αυριο - μεθαυριο "προβαρω" μπας και κατσει κανενα "σωστα" Edited by sakkouk
Link to comment
Share on other sites

Οποίος ενδιαφέρεται ακόμα για αγορά.

 

Xiaomi Mi6 6/64 στα 342 ευρώ με Priority Direct Mail

 

Link: http://bit.ly/2hdpwBm

 

Κουπόνι: 10BGESXM6

 

 

 

Xiaomi Mi6 6/128 Ceramic

Link to comment
Share on other sites

Κάπου διάβασα ότι σήμερα πήρε αναβάθμιση σε miui 9 stable το Mi6.

Εγώ έχω βάλει την ελληνική και παίρνω κάθε Παρασκευή αναβάθμιση.

https://techvalue.gr/xiaomi-mi6-miui-9-24881/

Xiaomi Mi6 6/128 Ceramic

Edited by sokgiorgos
Link to comment
Share on other sites

Μετα την αναβαθμιση διαπίστωσα οτι η ενταση των ηχείων έχει αυξηθεί το εχει παρατηρησει κανεις αλλος?
Link to comment
Share on other sites

τιποτα απο αυτα δεν συμβαινει στο δικο μου ... μαλλον ειναι θεμα η ρομ που φοραει το κινητο σου

 

Επιτελους μετα απο 1000000000000 tempered glass που εχω αγορασει μαλλον βρηκα μια μαρκα που ειναι οκ σε τιμη και αποδοση... λιγες μερες ακομα και θα ειμαι σιγουρος

 

Αντε με το καλό να μας πεις.. Μακάρι να βρούμε κάτι σωστό που να κολλάει ωραία και να έχει και καλή αίσθηση στο χέρι!!

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά την κάμερα πως την βλέπεται σε σχέση με το mi5s;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σε εμενα αυτο καθισε πολυ καλα αλλα δεν πιανει απο ακρη σε ακρη την οθονη (δεν με "χαλαει" παντως).

δοκιμασα και αυτο αλλα αφηνε πολλα νερα στην οθονη παρολο που την καλυπτε ολη

Link to comment
Share on other sites

τιποτα απο αυτα δεν συμβαινει στο δικο μου ... μαλλον ειναι θεμα η ρομ που φοραει το κινητο σου

 

Επιτελους μετα απο 1000000000000 tempered glass που εχω αγορασει μαλλον βρηκα μια μαρκα που ειναι οκ σε τιμη και αποδοση... λιγες μερες ακομα και θα ειμαι σιγουρος

 

δώσε λινκ φίλε για το γυαλακι

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...