Jump to content

Xiaomi Mi 6


manolisg10
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα, μπορω αυτη τη στιγμη να το παρω και εγω και να μου βγει στα 295 για μενα, απο ελληνικο καταστημα online.συμφέρει κατι τετοιο αυτη τη στιγμή? Ειχα ρωτησει και πιο παλια, υπαρχει περίπτωση να πέσει η τιμη του ξανα σύντομα? επειδή διάβασα οτι δεν υπαρχουν αρκετα αποθεματα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μην το σκέφτεσαι καν είναι σούπερ τηλέφωνο. Εγώ το πήρα πριν ένα μήνα και ενώ έχω το σαράκι να αλλάζω κινητό συχνά αυτό θα το κρατήσω χρόνο. Δεν υστερεί πουθενά θεωρώ
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια ερώτηση.

Γνωρίζει κανείς αν το 128αρι βγαίνει με διαφορετική ποιότητα στο γυαλί μπροστά και πίσω;

Απλά μιλάω με ένα παλληκαρι για ανταλλαγή , το έχει από Αμερική και ισχυρίζεται πως είναι διαφορετικό μοντέλο από αυτά που πωλούνται Ευρώπη και φυσικα ζητάει και παραπάνω χρήματα σαν μεταχειρισμένο ισχυριζόμενος αυτή την παράμετρο.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια ερώτηση.

Γνωρίζει κανείς αν το 128αρι βγαίνει με διαφορετική ποιότητα στο γυαλί μπροστά και πίσω;

Απλά μιλάω με ένα παλληκαρι για ανταλλαγή , το έχει από Αμερική και ισχυρίζεται πως είναι διαφορετικό μοντέλο από αυτά που πωλούνται Ευρώπη και φυσικα ζητάει και παραπάνω χρήματα σαν μεταχειρισμένο ισχυριζόμενος αυτή την παράμετρο.

Ευχαριστω.

 

Μάλλον έχει αυτό με την κεραμική πλάτη.

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω αυτην την στιγμη απο επισημα ελληνικα καταστηματα στα 399 ειναι καλυτερα να παρεις απο εκει για να εχεις και τα 2 χρονια εγγυησης.

Κ εκεί 2 χρόνια εγγύηση δίνει κ απ όσο έχω ψάξει έχουν δικά τους repair center

Link to comment
Share on other sites

Ουτε εμφανισιακα εχει διαφορα ουτε πουθενα εκτος απο τη πλατη που ειναι το κεραμικο αλλα στο ματι δεν εχει καμια διαφορα ... και ειδικα που θα το εχεις με θηκη εστω σιλικονης κατα τη γνωμη μου ... τσαμπα λεφτα

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

309€ στο Πλαίσιο

.. η έλλειψη 800αρας ήταν κι είναι το deal breaker

https://www.plaisio.gr/tilefona/kinita-smartphones/smartphones/Xiaomi-Mi-6-64g-Mauro-MZB5596EU.htm

Link to comment
Share on other sites

309€ στο Πλαίσιο

.. η έλλειψη 800αρας ήταν κι είναι το deal breaker

https://www.plaisio.gr/tilefona/kinita-smartphones/smartphones/Xiaomi-Mi-6-64g-Mauro-MZB5596EU.htm

 

παρα πολυ καλη τιμουλα για ελληνικης αντιπροσωπειας.

Link to comment
Share on other sites

παρα πολυ καλη τιμουλα για ελληνικης αντιπροσωπειας.

399 το βγάζει , που είδατε 309; Αν ισχύει συμφέρει , ήμουν έτοιμος να το πάρω από public με την επιστροφη eurobank..

Near to the East, in a part of Ancient Greece...in an ancient land called Macedonia...
Link to comment
Share on other sites

399 το βγάζει , που είδατε 309; Αν ισχύει συμφέρει , ήμουν έτοιμος να το πάρω από public με την επιστροφη eurobank..

 

απο εχθες επαιζε στα 309 οντως,σημερα το ξαναεβαλαν στα 399.

μονο στο plaisio.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Χωρίς να το πολυσκεφτώ μόλις είδα το πρωί στο πλαισιο 309€ την έριξα τη παραγγελία . Πήραν προς το μεσημέρι και μου είπαν οτι λόγω μεγάλης ζήτησης θα παραλάβω 15/6

 

Μερικά πράγματα να ρωτήσω για να δω αν θα το κρατήσω

 

1)Επειδή μιλάω πολύ λόγω δουλειάς πως είναι από λήψη σήματος και από ποιότητα κλήσης ?(έχω vodafone kai πάντα το έχω σε 2g )

2)επίσης επειδή ακούω διάφορα για τις ειδοποιήσεις, υπάρχει όντως θέμα? κυρίως για τα μειλ που θέλω να τα παίρνω άμεσα

3)led ειδοποιήσεων υπάρχει? αν ναι μπορείς να βάλεις διαφορετικά χρώματα?

4)πως είναι η χρήση στης διπλής κάρτας ? μπορείς να έχει διαφορετικό ήχο? μπορείς να έχει μια μια με δεδομένα και την άλλη μόνο κλήση?

 

Ευχαριστώ πολύ και σορυ για τις πολλές ερωτησεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Χωρίς να το πολυσκεφτώ μόλις είδα το πρωί στο πλαισιο 309€ την έριξα τη παραγγελία . Πήραν προς το μεσημέρι και μου είπαν οτι λόγω μεγάλης ζήτησης θα παραλάβω 15/6

 

Μερικά πράγματα να ρωτήσω για να δω αν θα το κρατήσω

 

1)Επειδή μιλάω πολύ λόγω δουλειάς πως είναι από λήψη σήματος και από ποιότητα κλήσης ?(έχω vodafone kai πάντα το έχω σε 2g )

2)επίσης επειδή ακούω διάφορα για τις ειδοποιήσεις, υπάρχει όντως θέμα? κυρίως για τα μειλ που θέλω να τα παίρνω άμεσα

3)led ειδοποιήσεων υπάρχει? αν ναι μπορείς να βάλεις διαφορετικά χρώματα?

4)πως είναι η χρήση στης διπλής κάρτας ? μπορείς να έχει διαφορετικό ήχο? μπορείς να έχει μια μια με δεδομένα και την άλλη μόνο κλήση?

 

Ευχαριστώ πολύ και σορυ για τις πολλές ερωτησεις

 

1) Σε ομιλία δεν είχα ποτέ θέμα σε σχέση με άλλες συσκευές. Ίσα ίσα που σε σχέση με κάποιες συσκευές έχω καλύτερο σήμα στο σπίτι μου

2) Θέμα υπήρξε σε προηγούμενη αναβάθμιση σε κάποιους χρήστες. Εγώ προσωπικά μόνο με viber είχα θέμα τότε

3) led έχει αλλά μονόχρωμο

4) Μπορείς να έχεις διαφορετικό ήχο ανά κάρτα. Μπορείς να έχεις δεδομένα στην μια κάρτα και την αλλη μόνο για κλήσεις. Παρόλο αυτά μόλις κάποιος καλέσει στην μια κάρτα η δεύτερη είναι ανενεργή

Link to comment
Share on other sites

1) Σε ομιλία δεν είχα ποτέ θέμα σε σχέση με άλλες συσκευές. Ίσα ίσα που σε σχέση με κάποιες συσκευές έχω καλύτερο σήμα στο σπίτι μου

2) Θέμα υπήρξε σε προηγούμενη αναβάθμιση σε κάποιους χρήστες. Εγώ προσωπικά μόνο με viber είχα θέμα τότε

3) led έχει αλλά μονόχρωμο

4) Μπορείς να έχεις διαφορετικό ήχο ανά κάρτα. Μπορείς να έχεις δεδομένα στην μια κάρτα και την αλλη μόνο για κλήσεις. Παρόλο αυτά μόλις κάποιος καλέσει στην μια κάρτα η δεύτερη είναι ανενεργή

 

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις

Φαντάζομαι για το 4 ότι αν μιλάς με τη μια και σε καλούν στην άλλη θα σου έρθει μήνυμα μετά, έτσι δεν είναι?

Έχει πάρει oreo?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις

Φαντάζομαι για το 4 ότι αν μιλάς με τη μια και σε καλούν στην άλλη θα σου έρθει μήνυμα μετά, έτσι δεν είναι?

Έχει πάρει oreo?

 

Δεν εχω κοιταξει το παρον θεμα αλλα εχει παρε Oreo απο οτι διαβαζω https://www.androidpolice.com/2018/02/27/xiaomi-mi-6-update-oreo-more/

Για το led που αναφερθηκε ειναι χρωματος λευκου οπως και ολα τα Xiaomi.

Α και δεν ξερω αν το γνωριζεις αλλα δεν εχει θυρα ακουστικων το κινητο.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω κοιταξει το παρον θεμα αλλα εχει παρε Oreo απο οτι διαβαζω https://www.androidpolice.com/2018/02/27/xiaomi-mi-6-update-oreo-more/

Για το led που αναφερθηκε ειναι χρωματος λευκου οπως και ολα τα Xiaomi.

Α και δεν ξερω αν το γνωριζεις αλλα δεν εχει θυρα ακουστικων το κινητο.

 

Ναι το ξέρω αυτό, όπως και ράδιο ότι δεν έχει.

led με διαφορετικά χρώματα ,με βόλευε πάρα πολύ από την εποχή blackbery

φαντάζομαι δε μπορούμε να τα έχουμε όλα και ειδικά σε αυτή τη τιμή 309€

Link to comment
Share on other sites

Έχει μέσα η συσκευασία adaptor από usb type c σε jack. ;)

 

Επίσης όταν το πήρα είχε nougat αλλά μου έβγαλε αναβάθμιση σε oreo. Οπότε φαντάζομαι την έχει πάρει αρκετό καιρό. Δυστυχώς όμως έχουν αφαιρέσει την εφαρμογή των θεμάτων. Βασικά hide μάλλον την έκαναν...

Edited by NikoSoti

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξέρω αυτό, όπως και ράδιο ότι δεν έχει.

led με διαφορετικά χρώματα ,με βόλευε πάρα πολύ από την εποχή blackbery

φαντάζομαι δε μπορούμε να τα έχουμε όλα και ειδικά σε αυτή τη τιμή 309€

Ιδίως για το ράδιο δεν έχει να κάνει με την τιμή, ίσα ίσα που ελάχιστες ναυαρχίδες έχουν ράδιο. Για την 3,5αρα πάλι λίγες έχουν. Στα λεφτά αυτά δεν νομίζω ότι υπάρχει συσκευή από Ελλάδα που να την κοντράρει...

Link to comment
Share on other sites

Έχει μέσα η συσκευασία adaptor από usb type c σε jack. ;)

 

Επίσης όταν το πήρα είχε nougat αλλά μου έβγαλε αναβάθμιση σε oreo. Οπότε φαντάζομαι την έχει πάρει αρκετό καιρό. Δυστυχώς όμως έχουν αφαιρέσει την εφαρμογή των θεμάτων. Βασικά hide μάλλον την έκαναν...

 

Για τα θεματα εχει αναφερθει και αλλου αλλα διορθωνεται προς το παρον με την αλλαγη της χωρας απο Ελλαδα σε Ινδια ή Ελβετια πχ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προσωπικα διαφωνω την ολη προσεγγιση της Xiaomi ομως στα κινητα κυριως οταν μιλαμε για ναυαρχιδες.

Γιατι οκ τωρα το πετυχε καποιος σε καλη τιμη επειδη ξεστοκαρουν μεχρι να βγει το mi 8 αλλα δεν ειχε παντα αυτη την τιμη ετσι?Η επισημη αρχικη τιμη του οταν ηρθε περυσι ηταν τα 499ευρω.

Και βλεπω η Xiaomi αρχιζει και κοβει βασικα χαρακτηριστικα που πιο παλια τα εδινε παντου και απεκτησε καλο ονομα οπως την θυρα ακουστικων,το ir blaster,το ραδιοφωνο,το notification led που ειναι σε ολες τις συσκευες ασπρο και παει λεγοντας. Μεσα σε αυτα και η απουσια 800αρας μπαντας.

 

Το οτι το κανουν οι κορυφαιοι αυτο δεν σημαινει οτι πρεπει να τους αντιγραψουμε κιολας στα κακα τους .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Χωρίς να το πολυσκεφτώ μόλις είδα το πρωί στο πλαισιο 309€ την έριξα τη παραγγελία . Πήραν προς το μεσημέρι και μου είπαν οτι λόγω μεγάλης ζήτησης θα παραλάβω 15/6

 

Μερικά πράγματα να ρωτήσω για να δω αν θα το κρατήσω

 

1)Επειδή μιλάω πολύ λόγω δουλειάς πως είναι από λήψη σήματος και από ποιότητα κλήσης ?(έχω vodafone kai πάντα το έχω σε 2g )

2)επίσης επειδή ακούω διάφορα για τις ειδοποιήσεις, υπάρχει όντως θέμα? κυρίως για τα μειλ που θέλω να τα παίρνω άμεσα

3)led ειδοποιήσεων υπάρχει? αν ναι μπορείς να βάλεις διαφορετικά χρώματα?

4)πως είναι η χρήση στης διπλής κάρτας ? μπορείς να έχει διαφορετικό ήχο? μπορείς να έχει μια μια με δεδομένα και την άλλη μόνο κλήση?

 

Ευχαριστώ πολύ και σορυ για τις πολλές ερωτησεις

 

1) Σημα και ομιλια κανενα προβλημα ολα ειναι τελεια

2) κανενα θεμα

3) led ναι μονο λευκο

4) Κανονικα οπως ολα τα 2καρτα, οτι θες κανεις

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Για τα θεματα εχει αναφερθει και αλλου αλλα διορθωνεται προς το παρον με την αλλαγη της χωρας απο Ελλαδα σε Ινδια ή Ελβετια πχ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προσωπικα διαφωνω την ολη προσεγγιση της Xiaomi ομως στα κινητα κυριως οταν μιλαμε για ναυαρχιδες.

Γιατι οκ τωρα το πετυχε καποιος σε καλη τιμη επειδη ξεστοκαρουν μεχρι να βγει το mi 8 αλλα δεν ειχε παντα αυτη την τιμη ετσι?Η επισημη αρχικη τιμη του οταν ηρθε περυσι ηταν τα 499ευρω.

Και βλεπω η Xiaomi αρχιζει και κοβει βασικα χαρακτηριστικα που πιο παλια τα εδινε παντου και απεκτησε καλο ονομα οπως την θυρα ακουστικων,το ir blaster,το ραδιοφωνο,το notification led που ειναι σε ολες τις συσκευες ασπρο και παει λεγοντας. Μεσα σε αυτα και η απουσια 800αρας μπαντας.

 

Το οτι το κανουν οι κορυφαιοι αυτο δεν σημαινει οτι πρεπει να τους αντιγραψουμε κιολας στα κακα τους .

 

Διαφωνω με το τελευταιο,παντα η Xiaomi δεν ειχε σε συσκευες της 800αρα μπαντα για 4G.Εδωσε απο το redmi note 3 και μετα σε συσκευες με Snapdragon.Απο Mi σειρες,μονο Mi Note 2 ειχε 800αρα,Οι Mi ναυαρχιδες και τα Mi Max και Mi Note 3 δεν εχουν 800αρα.Και οσα Redmi κινητα εβγαλε με Mediatek επεξεργαστες.

Ir blaster,θυρα ακουστικων,rgb notification led ειχε,απλα φετος αποφασισε να βαλει μονοχρωμα ασπρα led για ειδοποιησεις στα κινητα της.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνω με το τελευταιο,παντα η Xiaomi δεν ειχε σε συσκευες της 800αρα μπαντα για 4G.Εδωσε απο το redmi note 3 και μετα σε συσκευες με Snapdragon.Απο Mi σειρες,μονο Mi Note 2 ειχε 800αρα,Οι Mi ναυαρχιδες και τα Mi Max και Mi Note 3 δεν εχουν 800αρα.Και οσα Redmi κινητα εβγαλε με Mediatek επεξεργαστες.

Ir blaster,θυρα ακουστικων,rgb notification led ειχε,απλα φετος αποφασισε να βαλει μονοχρωμα ασπρα led για ειδοποιησεις στα κινητα της.

 

Το ασπρο led το βαζει στις συσκευες της απο περυσι και απο φετος βγαζει το ir blaster στις ναυαρχιδες της οπως με το mi mix 2s/mi 8.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...