Jump to content

Xiaomi Mi 6


manolisg10
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για το region δεν θα υπάρξει κανένα πρόβλημα στο κινητό. Όσο για την google camera έχεις κάνει root το κινητό?

 

Στάλθηκε από το MI 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

εγω το εχω ινδια εδω και καιρο και δεν εχω κανενα θεμα ... βασικα και οσους γνωστους εχω το ιδιο εχουν κανει και εχουμε δωρεαν sms

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ την έκανα την Δευτέρα

 

 

Εγώ δεν την έβαλα ακόμη ? Κανένα πρόβλημα, καμία παρατήρηση ?

Αν είναι να την βάλω ....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν την έβαλα ακόμη ? Κανένα πρόβλημα, καμία παρατήρηση ?

Αν είναι να την βάλω ....

 

Δεν είδα κάτι κακό...βέβαια το τηλ το έχω μια βδομάδα και δεν έχω ολοκληρωμένη άποψη

Link to comment
Share on other sites

Οταν συνδεω τα ακουστικα μου, δεν δουλευει το μικροφωνο, τα κουμπια των ακουστικων δουλεύουν κανονικα επισης το συμβολο τον ακουστικων πανω στην μπάρα εχει και μικρόφωνο. Έχει κανεις ιδέα τι παιζει;

Τα ακουστικά ειναι λειτουργικά τα δοκιμασα αλλου

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους. θελω την βοηθεια σας σε ενα προβλημα μου. την περασμενη βδομαδα παρηγγειλα ενα S7 απο mediamarkt. απο 560 περιπου το ειχε 365. μολις το παρελαβα και το ανοιξα διαπιστωσα οτι ηταν πολωνεζικο. οχι οτι εχω κατι με τα εισαγωγης, αλλα υποτιθεται οτι ειναι ελληνικο. εξ αλλου στο σκρουτζ ειχε 330. κατοπιν πολλων τηλεφωνηματων η διευθυνση μαρκετινκ παραδεχεται οτι δεν ξερει πως εγινε αυτο και δεχεται να μου το αλλαξει με κατι αλλο. σκεφτομαι το MI6 αλλα διαβαζοντας εδω βλεπω οτι η τιμη του ειναι στα 400 ε. στη μεντια το βλεπω 499 και με εκπτωση 399.

τι παιζει εν τελει με αυτους. απ τηναλλη δεν τα ξερω καθολου τα XIAOMI.

Ακουω προτασεις

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους. θελω την βοηθεια σας σε ενα προβλημα μου. την περασμενη βδομαδα παρηγγειλα ενα S7 απο mediamarkt. απο 560 περιπου το ειχε 365. μολις το παρελαβα και το ανοιξα διαπιστωσα οτι ηταν πολωνεζικο. οχι οτι εχω κατι με τα εισαγωγης, αλλα υποτιθεται οτι ειναι ελληνικο. εξ αλλου στο σκρουτζ ειχε 330. κατοπιν πολλων τηλεφωνηματων η διευθυνση μαρκετινκ παραδεχεται οτι δεν ξερει πως εγινε αυτο και δεχεται να μου το αλλαξει με κατι αλλο. σκεφτομαι το MI6 αλλα διαβαζοντας εδω βλεπω οτι η τιμη του ειναι στα 400 ε. στη μεντια το βλεπω 499 και με εκπτωση 399.

τι παιζει εν τελει με αυτους. απ τηναλλη δεν τα ξερω καθολου τα XIAOMI.

Ακουω προτασεις

ευχαριστω

 

Μπαινεις youtube βλεπεις review του mi6 στα ελληνικα και αποφασιζεις αν σε καλυπτει ...

 

το οτι ειναι εισαγωγης το s7 τι σε ενοχλει ; ιδιο κινητο ειναι

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Μπαινεις youtube βλεπεις review του mi6 στα ελληνικα και αποφασιζεις αν σε καλυπτει ...

 

το οτι ειναι εισαγωγης το s7 τι σε ενοχλει ; ιδιο κινητο ειναι

 

δεν με ενοχλει ιδιεταιρα. απλως εσθανομαι οτι με κοροιδεψαν. θα δω και το xiaomi και θα αποφασισω. απο πλευρας σερβις και εγγυησης τι γινεται? υπαρχει αντιπροσωπεια ? ειμαι θεσσαλονικη.

ευχαριστω παντως για το ενδιαφερον σου

Link to comment
Share on other sites

δεν με ενοχλει ιδιεταιρα. απλως εσθανομαι οτι με κοροιδεψαν. θα δω και το xiaomi και θα αποφασισω. απο πλευρας σερβις και εγγυησης τι γινεται? υπαρχει αντιπροσωπεια ? ειμαι θεσσαλονικη.

ευχαριστω παντως για το ενδιαφερον σου

 

εφοσον υπαρχει επισημη εισαγωγη του κινητου στην ελλαδα δεν εχεις και κανενα θεμα με το σερβις, ειναι οπως ειναι ενα σαμσουνγκ η ενα νοκια

 

Ηθικα δεν ηταν σωστοι και εχεις δικιο αφου αλλο ανεφεραν και αλλο πουλησαν εννοω "εισαγωγης απο πολωνια" σαν συσκευες ομως δεν εχεις θεμα και στο λεω γιατι εχω αγορασει πολλα προιοντα πχ τηλεοραση lg made in poland και δεν ειχα θεμα πουθενα .

 

αν ειναι καλυτερο απο το σαμσουνγκ δεν ξερω ειναι και θεμα τι σε βολευει και πως εχεις συνηθησει το καθε κινητο

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσοχή στα screen protector από το eshop η συσκευασία λέει xiaomi mi6 αλλά δεν ταιριάζει με το μοντέλο
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Να ρωτήσω ρε παιδιά. Κάθε μήνα έχω χρέωση στο λογαριασμό μου από ένα μήνυμα το οποίο στέλνεται προς τον αριθμό 447786209730. Έψαξα στο google αλλά άκρη δεν βρήκα. Άλλος λέει ότι είναι από το Mi Messenger, άλλος λέει ότι είναι από Mi Cloud, άλλος λέει ότι είναι ιός... Προς το παρόν αποσύνδεσα το Mi Account για να δω αν φταίει αυτό. Έχει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα; Υπάρχει κάποια λύση;

 

Ειχες ποτε κανενα iPhone; Μηπως ειναι το iMessage και Facetime?

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Τι εχετε να προτεινετε για Tempered Glass και θηκη ?

 

Για Tempered glass εγώ κατέληξα σε Nillkin μπορεί να αφήνει λίγο κενό τριγύρω όμως είναι μου φαίνεται πιο "ποιοτικό" και πατάει πολύ καλά.

Είχα δοκιμάσει και το Ultimate Shield 4D που έπιανε όλη την οθόνη, όμως είχε "κόλα" μόνο επάνω και κάτω στα σημεία που είναι τα πλήκτρα - αισθητήρες και δεξιά -αριστερά της οθόνης μόνο σε μία λεπτή γραμμή. Στην ουσία στο μέρος που είναι η οθόνη δεν "κολλάει" επάνω σε αυτήν και σου δίνει μια μικρή αίσθηση κενού όταν πατάς επάνω.

Οπότε σε συνδυασμό με την θήκη σιλικόνης που έχω ξεκόλλησε σχεδόν αμέσως κατά το πιάσιμο με την θήκη αριστερά - δεξιά της οθόνης και μετά από λίγο καιρό πήρε σκόνη και άρχισε να ξεκολλάει και από πάνω - κάτω. Βέβαια η εταιρεία μου έστειλε αμέσως άλλη όταν της το ανέφερα αλλά όπως σου είπα προτίμησα την nillkin.

 

Τώρα από θήκες γούστα είναι αυτά.... Εγώ έχω μείνει προς το παρόν με την σιλικόνης που είχε μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Για Tempered glass εγώ κατέληξα σε Nillkin μπορεί να αφήνει λίγο κενό τριγύρω όμως είναι μου φαίνεται πιο "ποιοτικό" και πατάει πολύ καλά.

Πφφφ και νόμιζα ότι τέτοια προβλήματα είχε μόνο το Mi note 2.

Εκεί σταμάτησα το πρόβλημα με μια θήκη που είχε κενό αριστερά και δεξιά για να μην εμποδίζει και του είχα βάλει και μια σκληρή μεμβράνη αντί για glass που δεν είχαν όντως πολύ κόλλα.

Η μεμβράνη ήταν της Benks αλλά δεν βλέπω να βγάζει για το mi 6, μόνο tempered glass.

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Χθες ελαβα την MIUI 10 Global Beta 8.6.28.

Ωραιος, μινιμαλ σχεδιασμός αλλα μέχρι στιγμής 2 θεματάκια:

1. Επειδη χρησιμοποιώ το Nova Launcher, δε μου αναγνωρίζει τα δαχτυλικά αποτυπώματα για να ξεκλειδώσω την οθόνη, όταν το κλειδώνω με το lock screen widget της Nova. Ενω οταν το κλειδώνω με το κουμπί, όλα μια χαρα.

2. Δε μπορώ να αλλαξω τη σειρα των συντομεύσεων στον πίνακα ειδοποιήσεων! Αυτα τα κουμπάκια δηλαδή που υπάρχουν μόλις τραβήξεις το notification bar. Αποτέλεσμα; να ειναι προ-τοποθετημένα κάτι αδιάφορα κουμπιά όπως το auto Shazam και το Near by :blink: και να λείπουν αλλα σημαντικά όπως το GPS κ.α.

...Ν73➡Nokia5800➡N900(one mobile-one love!)➡S3➡G2➡Note Edge➡G4➡Xiaomi Mi6
Link to comment
Share on other sites

Χθες ελαβα την MIUI 10 Global Beta 8.6.28.

Ωραιος, μινιμαλ σχεδιασμός αλλα μέχρι στιγμής 2 θεματάκια:

1. Επειδη χρησιμοποιώ το Nova Launcher, δε μου αναγνωρίζει τα δαχτυλικά αποτυπώματα για να ξεκλειδώσω την οθόνη, όταν το κλειδώνω με το lock screen widget της Nova. Ενω οταν το κλειδώνω με το κουμπί, όλα μια χαρα.

2. Δε μπορώ να αλλαξω τη σειρα των συντομεύσεων στον πίνακα ειδοποιήσεων! Αυτα τα κουμπάκια δηλαδή που υπάρχουν μόλις τραβήξεις το notification bar. Αποτέλεσμα; να ειναι προ-τοποθετημένα κάτι αδιάφορα κουμπιά όπως το auto Shazam και το Near by :blink: και να λείπουν αλλα σημαντικά όπως το GPS κ.α.

 

Για το 2. Θα κατεβάσεις την μπάρα θα την μέχρι κατω να εμφανιστούν ολα μετά θα σύρεις αριστερά και θα πατήσεις επεξεργασία καί όταν τελειώσεις ολοκλήρωση.

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Για το 2. Θα κατεβάσεις την μπάρα θα την μέχρι κατω να εμφανιστούν ολα μετά θα σύρεις αριστερά και θα πατήσεις επεξεργασία καί όταν τελειώσεις ολοκλήρωση.

 

εκει που λες "θα συρεις αριστερα" δε μου βγάζει κάτι για επεξεργασία. Δεν κάνω κάτι σωστα ?

 

Edit: Τελικα φαίνετα να είναι "κλειδωμένη" η δυνατότητα να το σύρω αριστερά. Το έχουν και άλλοι χρήστες απ οτι ειδα. Υπομονη μέχρι να διορθωθεί λοιπον..

Edited by kakao
νεοτερα
...Ν73➡Nokia5800➡N900(one mobile-one love!)➡S3➡G2➡Note Edge➡G4➡Xiaomi Mi6
Link to comment
Share on other sites

Οποιος θελει να βαλει Miui10 απο την ελληνικη κοινοτητα η εκδοση 8.6.28 ειναι καλη χωρις προβληματα

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...