Jump to content

Xiaomi Mi 6


manolisg10
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειχες ποτε κανενα iPhone; Μηπως ειναι το iMessage και Facetime?

 

Καλησπέρα φίλε. Όχι δεν είχα ποτέ iphone. Δεν έχω καταλήξει ακόμα στο τι φταίει. Φαντάζομαι ότι το mi messenger δεν είναι, διότι με την καινούργια αναβάθμιση δεν δουλεύει αν έχεις ρυθμισμένη χώρα την Ελλάδα. Θα δείξει στον καινούργιο λογαριασμό. Πάντως έχω απενεργοποιήσει το mi account για να δω αν φταίει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εκει που λες "θα συρεις αριστερα" δε μου βγάζει κάτι για επεξεργασία. Δεν κάνω κάτι σωστα ?

 

Edit: Τελικα φαίνετα να είναι "κλειδωμένη" η δυνατότητα να το σύρω αριστερά. Το έχουν και άλλοι χρήστες απ οτι ειδα. Υπομονη μέχρι να διορθωθεί λοιπον..

 

Για την miui 10 8.6.28 global beta λεω δεν έχει τέτοιο bug, κοίταξε το αν θες ξανά

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα διάβαζα ότι η συσκευή θα πάρει την ενημέρωση για το miui 10 αρχές Ιούλη . Έχουμε καμία ενημέρωση για το πότε ακριβώς
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα διάβαζα ότι η συσκευή θα πάρει την ενημέρωση για το miui 10 αρχές Ιούλη . Έχουμε καμία ενημέρωση για το πότε ακριβώς

 

Την miui 10 global beta την δώσανε την Παρασκευή επίσημα.

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον για την stable ρωτάει ο φιλος... Συνήθως μετα απο 2 μηνες ξερω εγω οτι δινουν τις stable τωρα επειδη πρόκειται για το miui 10 ισως την δώσουν μεσα ιουλιου... Πιο νωρις δε νομιζω
Link to comment
Share on other sites

Για Tempered glass εγώ κατέληξα σε Nillkin μπορεί να αφήνει λίγο κενό τριγύρω όμως είναι μου φαίνεται πιο "ποιοτικό" και πατάει πολύ καλά.

Είχα δοκιμάσει και το Ultimate Shield 4D που έπιανε όλη την οθόνη, όμως είχε "κόλα" μόνο επάνω και κάτω στα σημεία που είναι τα πλήκτρα - αισθητήρες και δεξιά -αριστερά της οθόνης μόνο σε μία λεπτή γραμμή. Στην ουσία στο μέρος που είναι η οθόνη δεν "κολλάει" επάνω σε αυτήν και σου δίνει μια μικρή αίσθηση κενού όταν πατάς επάνω.

Οπότε σε συνδυασμό με την θήκη σιλικόνης που έχω ξεκόλλησε σχεδόν αμέσως κατά το πιάσιμο με την θήκη αριστερά - δεξιά της οθόνης και μετά από λίγο καιρό πήρε σκόνη και άρχισε να ξεκολλάει και από πάνω - κάτω. Βέβαια η εταιρεία μου έστειλε αμέσως άλλη όταν της το ανέφερα αλλά όπως σου είπα προτίμησα την nillkin.

 

Τώρα από θήκες γούστα είναι αυτά.... Εγώ έχω μείνει προς το παρόν με την σιλικόνης που είχε μαζί.

καλησπερα,ενα λινκ απο το τζαμακι?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,ενα λινκ απο το τζαμακι?

 

Δες ΕΔΩ . Είναι λίγο μπελάς να το κεντράρεις αλλά είναι εγγύηση η εταιρεία.

Μπορείς να το βρεις και στο Ebay φτηνότερα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω τα πεταξα τα τζαμακια της Nillkin ... Μεγαλη αποτυχια κατα τη γνωμη μου

 

Με διαφορα το καλυτερο ηταν το Ultimate αλλα δυστυχως σταματησε η παραγωγη για το τηλεφωνο μας αφου περναει ο καιρος και παλιωνει

 

Τωρα το εχω απλα ψεκασμενο χωρις τζαμακι

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Για προστασία οθόνης εγώ φοράω την x-one ultimate v2. Είναι αθραυστη μεβρανη και είναι πάρα πολύ καλή , επίσης αφήνει μικρό κενό περιμετρικά και έχει πολύ καλή εφαρμογή και ισχυρή προστασία για σπάσιμο έως 16kgr πίεση-χτυπημα .

Το κόστος είναι 15€ στην Ελλάδα αλλά τα υπέρ αξίζει!

Όποιος θέλει μπορεί να με ρωτήσει και να του στείλω ή να περάσει από Ευκαρπία Θεσσαλονίκης να την πάρει χωρίς μεταφορικά.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση:Είχα ένα παλιό xiaomi redmi3 και μετά πήγα στο mi6 αλλά δεν δημιούργησα νέο mi account και κράτησα το παλιό που είχα.Τωρα θέλω να κάνω factory reset στο redmi για να το δωσω καί μου λέει ότι θα διαγραφούν όλα τα δεδομένα όπως και το mi account.Θα μου διαγραψει και στο mi6 που χρησιμοποιω τον λογαριασμό αυτόν?Τι ακριβώς να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα κάνε αφαίρεση το mi account από το Redmi3 και από το mi cloud https://i.mi.com/#/ και μετά factory reset, με το factory δεν σβήνει mi account.

Το factory reset δεν σβήνει το απο/κο χώρο μόνο data και εφαρμογές, φωτο μουσική έγγραφα δεν τα σβήνει

Link to comment
Share on other sites

2 τζαμάκια μέχρις στιγμής , με την πρώτη πτώση διαλύονται.. Μάλλον πρέπει να πάω σε λύση θήκης flip για να το σώσω..
Near to the East, in a part of Ancient Greece...in an ancient land called Macedonia...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Να ρωτήσω ρε παιδιά. Κάθε μήνα έχω χρέωση στο λογαριασμό μου από ένα μήνυμα το οποίο στέλνεται προς τον αριθμό 447786209730. Έψαξα στο google αλλά άκρη δεν βρήκα. Άλλος λέει ότι είναι από το Mi Messenger, άλλος λέει ότι είναι από Mi Cloud, άλλος λέει ότι είναι ιός... Προς το παρόν αποσύνδεσα το Mi Account για να δω αν φταίει αυτό. Έχει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα; Υπάρχει κάποια λύση;

 

Καλησπέρα φίλε. Όχι δεν είχα ποτέ iphone. Δεν έχω καταλήξει ακόμα στο τι φταίει. Φαντάζομαι ότι το mi messenger δεν είναι, διότι με την καινούργια αναβάθμιση δεν δουλεύει αν έχεις ρυθμισμένη χώρα την Ελλάδα. Θα δείξει στον καινούργιο λογαριασμό. Πάντως έχω απενεργοποιήσει το mi account για να δω αν φταίει αυτό.

 

Ήρθε ο καινούργιος λογαριασμός χωρίς κάποια έξτρα χρέωση μηνύματος προς τον αριθμό 447786209730. Άρα καταλήγω ότι το mi cloud πρέπει να κάνει την δουλειά. Το θέμα είναι πως μπορώ να έχω ενεργοποιημένα τα mi account και mi cloud χωρίς να στέλνεται μήνυμα και χρεώνομαι. Μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε ο καινούργιος λογαριασμός χωρίς κάποια έξτρα χρέωση μηνύματος προς τον αριθμό 447786209730. Άρα καταλήγω ότι το mi cloud πρέπει να κάνει την δουλειά. Το θέμα είναι πως μπορώ να έχω ενεργοποιημένα τα mi account και mi cloud χωρίς να στέλνεται μήνυμα και χρεώνομαι. Μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση;
Πήγαινε ρυθμίσεις>permissions >sms> πατάς τρεις τελίτσες πάνω δεξιά και επιλέγεις "show system" >ψάχνεις για xiaomi service framework και xiaomi sim activate.

Δεν ξέρω σίγουρα ποιο από τα τρία κλείνεις αλλά δοκίμασε. ce1f8428e228c6fcd0afaa8b87ce84fa.jpge867ff879deab7c3deefe99d24fa2b14.jpg8ccbd9575b02d86c41172b8fc96a1a91.jpgfb7df6a2f76947745db974a8b6dbb887.jpg

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Για προστασία οθόνης εγώ φοράω την x-one ultimate v2. Είναι αθραυστη μεβρανη και είναι πάρα πολύ καλή , επίσης αφήνει μικρό κενό περιμετρικά και έχει πολύ καλή εφαρμογή και ισχυρή προστασία για σπάσιμο έως 16kgr πίεση-χτυπημα .

Το κόστος είναι 15€ στην Ελλάδα αλλά τα υπέρ αξίζει!

Όποιος θέλει μπορεί να με ρωτήσει και να του στείλω ή να περάσει από Ευκαρπία Θεσσαλονίκης να την πάρει χωρίς μεταφορικά.

 

link εχουμε ?

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Για την Χ-ΟΝΕ :

http://x-one.gr/

θα μπορεσεις να την βρεις μεσα στον Σκλαβενιτη Ευκαρπιας :

https://www.facebook.com/Phonehouse-%CE%95%CF%85%CE%BA%CE%B1%CF%81%CF%80%CE%AF%CE%B1-739933839510161/

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. υπαρχει καποιος που απο stable πηγε σε miui 10 και μπορει να στειλει τα βηματα? και πως του φαινεται επισης αν και εφοσον ε... :) ευχαριστω
Περπατάμε παράλληλα...και όλα θα γίνουν κατάλληλα (?) για να σμίξουμε πάλι...Μέχρι τότε θα.... έχω εναν πόλεμο ανοιχτό....ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας προσπαθώ να συνδεθώ. Με ένα chat αλλά μου γράφει ότι θέλει Adobe flash player. Και η συσκευή μου δεν το υποστηρίζει
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε ρυθμίσεις>permissions >sms> πατάς τρεις τελίτσες πάνω δεξιά και επιλέγεις "show system" >ψάχνεις για xiaomi service framework και xiaomi sim activate.

Δεν ξέρω σίγουρα ποιο από τα τρία κλείνεις αλλά δοκίμασε.

 

Ευχαριστώ φίλε. Κάποια στιγμή θα το δοκιμάσω.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

υπαρχει τροπος να κλεισουμε το σημα κινητης και να δουλευει μονο το wifi?

στο aiplanemode κλεινουν ολα.....

Ναι αλλά αν πατήσεις ξανά το Wi fi ανοίγει πάλι
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

https://getcryptotab.com/1494474 μονο για υπολογιστή ειναι ο καλύτερος τρόπος και δωρεαν να κερδισεις bitcoin απλα σερφαροντας με αυτον τον browser ενα bitcoin εχει αξια 7300 ευρω σημερα.εγω το τρεχω και ειμαι σε πολυ καλο επιπεδο κοντευω
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα. Ξέρει κανείς να μου πει γιατί ενώ μέχρι τώρα συνδεόμουν στο wi-fi του σπιτιού αυτόματα, τώρα δεν γίνεται;

Τώρα πρέπει να πατήσω παρατεταμένα το εικονίδιο του wi-fi, να δω όλα τα δίκτυα και να επιλέξω το δικό μου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...