Jump to content

Xiaomi Mi 6


manolisg10
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για τα θεματα εχει αναφερθει και αλλου αλλα διορθωνεται προς το παρον με την αλλαγη της χωρας απο Ελλαδα σε Ινδια ή Ελβετια πχ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προσωπικα διαφωνω την ολη προσεγγιση της Xiaomi ομως στα κινητα κυριως οταν μιλαμε για ναυαρχιδες.

Γιατι οκ τωρα το πετυχε καποιος σε καλη τιμη επειδη ξεστοκαρουν μεχρι να βγει το mi 8 αλλα δεν ειχε παντα αυτη την τιμη ετσι?Η επισημη αρχικη τιμη του οταν ηρθε περυσι ηταν τα 499ευρω.

Και βλεπω η Xiaomi αρχιζει και κοβει βασικα χαρακτηριστικα που πιο παλια τα εδινε παντου και απεκτησε καλο ονομα οπως την θυρα ακουστικων,το ir blaster,το ραδιοφωνο,το notification led που ειναι σε ολες τις συσκευες ασπρο και παει λεγοντας. Μεσα σε αυτα και η απουσια 800αρας μπαντας.

 

Το οτι το κανουν οι κορυφαιοι αυτο δεν σημαινει οτι πρεπει να τους αντιγραψουμε κιολας στα κακα τους .

 

Όπως έγραψα και πιο πάνω τα θέματα εντος ευρωπαϊκής ένωσης έχουν γίνει hide.

 

Από εκεί και πέρα το νήμα έχει να κάνει με τη συσκεύη mi 6 και όχι με την πολιτική της Xiaomi.

Η απουσία της Β20 ήταν μόνιμη, όπως και του ραδιοφώνου στις ναυαρχίδες.

IR blaster έχει κανονικά, adaptor για jack περιέχει η συσκευασία.

Το μόνο αρνητικό που βλέπω είναι το μονόχρωμο led.

 

Αλλά παιδιά είπαμε, στα 309 που ήταν η προσφορά δεν βρίσκεις τίποτα παρόμοιο.

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

To 309 μας τελείωσε η τιμή επανήλθε στα 400.

 

Πήγα σήμερα σε κατάστημα (θεσσαλονίκη) μου λένε αν έχετε eurobank η τιμή ειναι 399 και με την επιστροφή βγαίνει 309 .(εγω το βγάζω 319 πάντως με το 20% , δεν ξέρω πως το υπολογίζουν). ΑΛΛΑ αν δεν έχετε κάρτα eurobank σας κάνουμε προσφορά εμείς στα 309€ ... Λέω δηλαδή ουσιαστικά η τιμή είναι 309 , μου λέει ναι 309.

Ότι να ναι , τι λογική είναι αυτή πάλι;

Near to the East, in a part of Ancient Greece...in an ancient land called Macedonia...
Link to comment
Share on other sites

Λογικά πήγες σε public αφού αναφέρεις την επιστροφή

Είδες αν είναι σφραγισμένη συσκευασία; έχει μόνο ενα χρώμα;

Link to comment
Share on other sites

309 είναι μια χαρά τιμή, δεν υπάρχει αυτή την περίοδο... προσωπικά αν και κοιτάω τις προσφορές δεν είδα ποτέ τέτοια τιμή...
Link to comment
Share on other sites

Λογικά πήγες σε public αφού αναφέρεις την επιστροφή

Είδες αν είναι σφραγισμένη συσκευασία; έχει μόνο ενα χρώμα;

Για public μιλάω. Δεν υπάρχει διαθέσιμο σε κατάστημα (πουθενα αν κατάλαβα καλά) κάνεις παραγγελία 3-4 μέρες απότι είπαν , εγώ περιμένω από Παρασκευή μου είπαν για Τετάρτη. Χρώμα μάυρο

Near to the East, in a part of Ancient Greece...in an ancient land called Macedonia...
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο χρονια χρησης blackberry (απο το 2009 σχεδον ολα τα μοντελα) εκανα το μεγαλο βημα και πηγα σε android με το mi6 και σιγουρα σε αυτα τα χρηματα (309€) και με αυτα τα χαρακτηριστικα ειναι τουμπανο!

Μου ειναι βεβαια πολυ δυσκολο να προσαρμοστω αλλα θα το μαθω σιγα σιγα...συμβουλες και προτασεις καλοδεχουμενες.

Μπορειτε να βοηθησετε για τα mail (εχω ενα gmail και ενα pop mail). Ποια εφαρμογη και τι ρυθμισεις χρησιμοποιειται για αμεση ενημερωση και αμεσες ειδοποιησεις?

Link to comment
Share on other sites

Και τα public το είχαν στα 309 το Σάββατο αλλά δεν το έλεγε στο site ούτε οι υπάλληλοι δεν το ήξεραν. Εγώ από εκεί το πηρα
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο χρονια χρησης blackberry (απο το 2009 σχεδον ολα τα μοντελα) εκανα το μεγαλο βημα και πηγα σε android με το mi6 και σιγουρα σε αυτα τα χρηματα (309€) και με αυτα τα χαρακτηριστικα ειναι τουμπανο!

Μου ειναι βεβαια πολυ δυσκολο να προσαρμοστω αλλα θα το μαθω σιγα σιγα...συμβουλες και προτασεις καλοδεχουμενες.

Μπορειτε να βοηθησετε για τα mail (εχω ενα gmail και ενα pop mail). Ποια εφαρμογη και τι ρυθμισεις χρησιμοποιειται για αμεση ενημερωση και αμεσες ειδοποιησεις?

 

Gmail βάλε και απλά πρόσθεσε και το 2ο mail.

Link to comment
Share on other sites

Gmail βάλε και απλά πρόσθεσε και το 2ο mail.

 

Έλεγα να χρησιμοποιήσω για το δεύτερο την εφαρμογή της miui και την εφαρμογή Gmail για το gmail .

Link to comment
Share on other sites

Αν κατεβάσω το apk της google camera και το εγκαταστήσω θα υπάρχει πρόβλημα στο κινητό?Το χει βάλει κανείς και αν ναι από πού? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Έλεγα να χρησιμοποιήσω για το δεύτερο την εφαρμογή της miui και την εφαρμογή Gmail για το gmail .

 

Προσωπικά αν κάνω την δουλειά μου με μια εφαρμογή τότε δεν βάζω δεύτερη.

Link to comment
Share on other sites

Οταν συνδεω τα ακουστικα μου, δεν δουλευει το μικροφωνο, τα κουμπια των ακουστικων δουλεύουν κανονικα επισης το συμβολο τον ακουστικων πανω στην μπάρα εχει και μικρόφωνο. Έχει κανεις ιδέα τι παιζει;

Τα ακουστικά ειναι λειτουργικά τα δοκιμασα αλλου

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια γιατί έχω κολλήσει όλη ημέρα..Δεν βρίσκω πως γίνεται αυτόματα εγκατάσταση όλων των εφαρμογών με τις ρυθμίσεις τους(είτε μέσω google είτε μέσω mi account)..Στο προηγούμενο κινητό θυμάμαι κατευθείαν με το που το άνοιξα με ρώτησε και τα εγκατέστησε όλα ξανά με τις ρυθμίσεις.Δεν θυμάμαι αν ηταν μεσω google η mi. Δοκίμασα μέσα από τις ρυθμίσεις αλλα δεν εβγαλα άκρη , το ξαναέκανα factory reset αλλα πάλι δεν με ρωτάει για backup. Στο google account το εχω ενεργοποιημενο το backup. Δεν ξερω τι γινεται ;)
Near to the East, in a part of Ancient Greece...in an ancient land called Macedonia...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Να ρωτήσω ρε παιδιά. Κάθε μήνα έχω χρέωση στο λογαριασμό μου από ένα μήνυμα το οποίο στέλνεται προς τον αριθμό 447786209730. Έψαξα στο google αλλά άκρη δεν βρήκα. Άλλος λέει ότι είναι από το Mi Messenger, άλλος λέει ότι είναι από Mi Cloud, άλλος λέει ότι είναι ιός... Προς το παρόν αποσύνδεσα το Mi Account για να δω αν φταίει αυτό. Έχει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα; Υπάρχει κάποια λύση;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στη παρεα,παρελαβα κ γω απο το πλαισιο με την προσφορα στα 309,ολα μια χαρα.

εχω την εξης ερωτηση,οταν εχω ανεβασμενη την ενταση του ηχου νιωθω τον ηχο κ στην πλατη της συσκευης,λογικα δεν ειναι κατι,σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Μολις εβαλα τη νεα Miui 10 στο κινητο μας ... ακομ ειναι νωρις αλλα θα ενημερωσω πως και τι

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Μολις εβαλα τη νεα Miui 10 στο κινητο μας ... ακομ ειναι νωρις αλλα θα ενημερωσω πως και τι

 

καλως φιλε μου,εγω πρωτη φορα σε mi6,τελεια η συσκευη,ρωτησα κατι ποιο πανω σχετικα οταν αναλογα με τον ηχο κλησης που βαζω,οταν ανεβαζω την ενταση,νιωθω την ενταση λιγο στην πλατη της συσκευης.

δεν νομιζω ομως να ειναι θεμα,σωστα?

Edited by gdall
Link to comment
Share on other sites

Φυσιολογικο το βλεπω και το ακουω αυτο που αναφερεις

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Αν αλλάξεις region(για τα θέματα) θα υπάρχει πρόβλημα στο κινητό? Επίσης είχα ξαναρωτησει αν κατεβάσω το apk της google camera(δεν υπάρχει στο playstore)και το εγκαταστήσω, θα υπάρχει επίσης κάποιο πρόβλημα στο κινητό? Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Αν αλλάξεις region(για τα θέματα) θα υπάρχει πρόβλημα στο κινητό? Επίσης είχα ξαναρωτησει αν κατεβάσω το apk της google camera(δεν υπάρχει στο playstore)και το εγκαταστήσω, θα υπάρχει επίσης κάποιο πρόβλημα στο κινητό? Ευχαριστώ!
Για το region δεν θα υπάρξει κανένα πρόβλημα στο κινητό. Όσο για την google camera έχεις κάνει root το κινητό?

 

Στάλθηκε από το MI 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...