Jump to content

Cosmote Prepaid Mastercard


alany
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για την ακρίβεια εγώ σήμερα έφτασα στο advanced επίπεδο των 10gb και αμέσως μετά μου έβγαλε πάνω το 1€=10mb και στην αρχή νόμιζα έχει να κάνει με την αναβάθμιση του level αλλά διάβασα από τον φίλο ότι άλλαξε σε ολους και υπέθεσα ότι επειδή κάθε φορά στις εκπτώσεις γίνεται αυτό έγινε και τώρα.Παντως μέχρι προχθές που έκανα συναλλαγή ήταν 1 ευρώ 5mb
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να είναι μόνιμο σε όσους είμαστε άνω των 10G.χτες που έλεγξα ήταν 1€/5m

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω περάσει τα 40GB και τώρα είδα ότι €1=10mb

Μάλλον είναι λόγο εκπτώσεων και για λίγο καιρό

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω περάσει τα 40GB και τώρα είδα ότι €1=10mb

Μάλλον είναι λόγο εκπτώσεων και για λίγο καιρό

 

Χαχα,αν τα βγαλεις για κανα χρονο τζαμπα θα την βγαλεις απο θεμα ιντερνετ.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ναι απλώς στους όρους είχα διαβάσει ότι αν δεν χρησιμοποιηθούν για έξι μήνες μηδενίζονται. Αλλά οκ εγώ τα δουλεύω και αν δεν τα δουλεύω τα στέλνω σε φίλους daf7d389c3af637b2531d8cb07f8f6cd.jpg
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μήπως δεν τα βάζει όλα τα μβ από τις συναλλαγές; είχα το πρωί 10400 , πλήρωσα 378€ και έχω μόνο 11800

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω πάω βγάζω μια prepaid στην cosmote. 5 ευρώ θέλει για να βγει? Μετά για να τη βάζω χρήματα δεν γίνετε απευθείας από το λογαριασμό μου στην εθνική? Τι χαζομάρα είναι αυτή?

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται, αλλά θέλει προμήθεια. Υπήρχε πατέντα να την γλυτώνεις αν το έκανες σαν πληρωμή πιστωτικής. Πλέον αφού το κόψανε αυτό, μόνο μέσω ibank pay, χρησιμοποιώντας έναν άλλο λογαριασμό.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μήπως δεν τα βάζει όλα τα μβ από τις συναλλαγές; είχα το πρωί 10400 , πλήρωσα 378€ και έχω μόνο 11800

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Απλώς έχει όριο στα mb που μπορείς να κερδίσεις ανά ημέρα. Το γράφει στους όρους, δε θυμάμαι μέχρι πόσα είναι.
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες ημέρες δεν μπορώ να ενεργοποιήσω πακέτο ΜΒ αν δεν έχω ήδη ενεργοποιημένο, μόνο αν συνδεθώ σε WiFi. Κάποιες φορές αποτύγχανε ακόμη κι αν είχα πακέτο. Το έχουν κι άλλοι ή να ελέγξω την συσκευή μου;

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Απλώς έχει όριο στα mb που μπορείς να κερδίσεις ανά ημέρα. Το γράφει στους όρους, δε θυμάμαι μέχρι πόσα είναι.

 

Που να πάρει.έψαξα αλλά δεν βρήκα να γράφει κάτι με όριο ημερήσιο.Εδώ δεν γράφει κάτι και γιατί να υπάρχει όριο δεν καταλαβαίνω

 

http://www.cosmote.gr/mobile/prepaidmastercard/terms.html

 

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vrwmiaris
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Απλώς έχει όριο στα mb που μπορείς να κερδίσεις ανά ημέρα. Το γράφει στους όρους, δε θυμάμαι μέχρι πόσα είναι.

 

Περίμενε ένα 24ωρο, τα δίνει όταν εκκαθαριστούν οι συναλλαγές

Link to comment
Share on other sites

Που να πάρει.έψαξα αλλά δεν βρήκα να γράφει κάτι με όριο ημερήσιο.Εδώ δεν γράφει κάτι και γιατί να υπάρχει όριο δεν καταλαβαίνω

 

http://www.cosmote.gr/mobile/prepaidmastercard/terms.html

 

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το είχα διαβασει σιγουρα πριν ένα χρόνο περίπου όταν την είχα αποκτήσει, οπως επίσης θυμάμαι ότι έγραφε για τα Mb που αν δεν καταναλωθούν μέσα σε έξι μήνες χάνονται, και αν αλλάξεις απο συμβολαιο σε καρτοκινητό πάλι χάνονται.

Για το πρώτο που είπα για το όριο των Mb ανα ημέρα ή ανά συναλλαγή(?) είμαι βέβαιος γιατι είχα βάλει πετρέλαιο θερμανσης και δεν είχαν μπει όλα τα mb, με είχε παραξενεψει και τότε το εψαξα.

Τωρα δεν μπορώ να βρώ τιποτα από τα παραπάνω. Τι να πω, ή δεν ψάχνω καλά ή άλλαξαν τους όρους χρήσης

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται, αλλά θέλει προμήθεια. Υπήρχε πατέντα να την γλυτώνεις αν το έκανες σαν πληρωμή πιστωτικής. Πλέον αφού το κόψανε αυτό, μόνο μέσω ibank pay, χρησιμοποιώντας έναν άλλο λογαριασμό.

Πολύ σπαστικό αυτό. Έχω 2 λογαριασμούς εθνικής αλλά είναι σπάσιμο να στέλνω από το έναν στον άλλο συνέχεια.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όλα εντάξει, μόλις μπήκαν 3,5γίγα

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 39 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πολύ σπαστικό αυτό. Έχω 2 λογαριασμούς εθνικής αλλά είναι σπάσιμο να στέλνω από το έναν στον άλλο συνέχεια.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μη στέλνεις τότε, δίνε τους 1€ προμήθεια

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Όλα εντάξει, μόλις μπήκαν 3,5γίγα

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 39 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μη στέλνεις τότε, δίνε τους 1€ προμήθεια

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Θα πάω να βγάλω αν είναι και θα στέλνω μαζεμένα 600 700 ευρώ με 1 ευρώ κάθε μήνα. 700 ευρώ x 5mb 3.5gb με 1 ευρώ. Δεν είναι και άσχημα. Το άλλο είναι μπελάς να στέλνεις από άλλο λογαριασμό και να φαίνονται όλες οι κινήσεις.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωστόσο ρε παίδες αυτό με τα mb που αν δεν τα χρησιμοποιήσεις μέσα σε ένα εξάμηνο χάνονται,δεν πρέπει να ισχύει.Εχω μαζέψει 9.800 mb και είχα βάλει μόνο ένα πακέτο πέρυσι τον Αύγουστο των 200mb.Τα τσεκάρω καθημερινά τα mb της prepaid και δεν έχει αφαιρεθεί ούτε ένα.Μήπως ισχύει ότι αν δεν χρησιμοποιήσεις την prepaid για ένα εξάμηνο,οπότε δεν προστεθούν mb,τότε μήπως χάνονται?
Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Σε κάθε συναλλαγή δεν στακαρονται; μετατίθεται ο χρόνος λήξης εφόσον υπάρχει μεταγενέστερα σε κάθε συναλλαγή

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα πάω να βγάλω αν είναι και θα στέλνω μαζεμένα 600 700 ευρώ με 1 ευρώ κάθε μήνα. 700 ευρώ x 5mb 3.5gb με 1 ευρώ. Δεν είναι και άσχημα. Το άλλο είναι μπελάς να στέλνεις από άλλο λογαριασμό και να φαίνονται όλες οι κινήσεις.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όχι άνω των 300€ κρατάει 3€ σε κάθε συναλλαγή

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Έχει αγοράσει κάνεις σε λίρες με την κάρτα; συμφέρει με την μετατροπή;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχει 3μέρες δεν μπορώ να κάνω συναλλαγή με την κάρτα.δεν εγκρίνεται γράφει στο τερματικό.τι να φταίει;300€ έχω μέσα.μήπως να χρησιμοποιήσω μβ που μάζεψα;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχει 3μέρες δεν μπορώ να κάνω συναλλαγή με την κάρτα.δεν εγκρίνεται γράφει στο τερματικό.τι να φταίει;300€ έχω μέσα.μήπως να χρησιμοποιήσω μβ που μάζεψα;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ρώτα την τράπεζα
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου χρειάστηκαν ευτυχώς αλλά τα MB της κάρτας δεν ισχύουν στο εξωτερικό! Η προμήθεια για αγορές σε συνάλλαγμα είναι 1% ενώ δεν έχω καταλάβει αν προσμετρούνται στα MB που κερδίζεις. Αυτά πληροφοριακά. :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!τι θέμα έχει το i-bank pay τις τελευταίες μέρες;δεν μου αφήνει στο τελευταίο στάδιο που ζητάει αριθμό κινητού να συμπληρώσω τίποτα και έτσι δεν μπορώ να ολοκληρώσω τη διαδικασία
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και εγώ σκέφτομαι να τη βγάλω. Απλά επειδή έχω μόνο λογαριασμό Πειραιώς σκέφτομαι πως θα τη φορτίζω. Θα χρησιμοποιώ τον ebanking της τράπεζας Πειραιώς και θα τη φορτίζω αλλά ποτέ θα βλέπω τα λεφτά μέσα στη κάρτα της Cosmote ? Θέλει μια μέρα επειδή θα είναι από άλλη τράπεζα και όχι εθνική ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και εγώ σκέφτομαι να τη βγάλω. Απλά επειδή έχω μόνο λογαριασμό Πειραιώς σκέφτομαι πως θα τη φορτίζω. Θα χρησιμοποιώ τον ebanking της τράπεζας Πειραιώς και θα τη φορτίζω αλλά ποτέ θα βλέπω τα λεφτά μέσα στη κάρτα της Cosmote ? Θέλει μια μέρα επειδή θα είναι από άλλη τράπεζα και όχι εθνική ?

 

Δεν συμφέρει ή φόρτιση από άλλη τράπεζα.

Θα χρεωθείς ανεξαρτήτου ποσού 1€ στην Πειραιώς και μετά από 1-2 ημέρες που θα μπουν τα χρήματα θα σε χρεώσει ανάλογα το ποσό και η Εθνική σύμφωνα με τον τιμοκατάλογο φόρτισης.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...