Jump to content

Lenovo Tab 4 8 Plus


Nagata
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι αυτη ειναι. Δεν φτανεις ουτε 32αρα hc2?

Δεν βρήκα κάπου 32άρα (μου φτάνει) για να δω τιμή. Έχεις κάνα link;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 82
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απο amazon ebay κλπ απειρα..

https://www.amazon.co.uk/Toshiba-THN-M501G0320E7-Exceria-MicroSD-Adapter/dp/B01FDHKBEE

Επισης την εχω δει σε καταστημα γερμανος πολλες φορες.

Link to comment
Share on other sites

Α! Λες αγορά από έξω ε; Ναι οκ. Θα το ψάξω. Και πάλι σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια :-)

 

from my Mi A2

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και κάτι ακόμα.

Την κάρτα την χρησιμοποιείτε σαν εξωτερικό δίσκο ή σαν ενιαίο χώρο με την μνήμη του tablet;

Εγώ την χρησιμοποιώ σαν ενιαίο χώρο.

Εάν την βάλουμε σαν εξωτερικό δίσκο, με το Android 8 που πήρε το tablet, μπορούμε να εγκαθιστούμε εφαρμογές στην SD;

 

Σας ζαλίζω...αλλά είναι η πρώτη φορά που χρειάζεται να χρησιμοποιήσω κάρτα SD για εφαρμογές. Μέχρι τώρα (επειδή επαρκούσε ο εσωτερικός χώρος της συσκευής) την είχα μόνο για να βάζω μέσα φωτογραφίες, βίντεο κλπ.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Για να την κανεις ενιαιο χωρο θα πρεπει η καρτα να ειναι πολυ γρηγορη και αξιοπιστη αλλιως θα εχεις προβληματα κολληματων το λιγοτερο και το περισσοτερο θα χασεις αρχεια.
Link to comment
Share on other sites

Για να την κανεις ενιαιο χωρο θα πρεπει η καρτα να ειναι πολυ γρηγορη και αξιοπιστη αλλιως θα εχεις προβληματα κολληματων το λιγοτερο και το περισσοτερο θα χασεις αρχεια.

Αυτό ακριβώς συμβαίνει. Πολλά κολλήματα. Πάρα πολλά και συνεχόμενα. Αυτός είναι και ο λόγος που ξεκίνησα να ζητάω γρηγορότερη κάρτα από αυτήν που έχω.

 

Άρα; Δεν χρησιμοποιούμε ενιαίο; Την χρησιμοποιούμε σαν εξωτερικό δίσκο;

Εάν ναι, τότε μπορούν να μεταφερθούν εφαρμογές στην SD με το Adnroid 8 που έχει το tablet;

Εσύ την Toshiba HC2 την έχεις σαν εξωτερική ή σαν ενιαία;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Εξωτερικη για φωτο βιντεο cashe κλπ. Εχω ηδη αρκετο χωρο δεν χρειαζομουν το διπλασιο για να την ενοποιησω.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Μετά από σχεδόν ένα μήνα στην CPI για επισκευή, καινούργιο τάμπλετ, έφυγε κατευθείαν για άλλα χέρια.

Πρώτη επαφή με την Lenovo και σίγουρα θα προσέξω ιδιαίτερα, να μην υπάρξει και δεύτερη.

Πλέον και σε τάμπλετ πήγα στον αγαπημένο μου Κινέζο, που μετά από σειρά τηλεφώνων του, δεν είχα ποτέ, κανένα απολύτως πρόβλημα.

 

Καλή συνέχεια ......

 

Sent from my M5 MediaPad, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μπορεί να μου πει κάποιος πόσο χώρο gb πιάνει το σύστημα Oreo 8.1 στην εσωτερική μνήμη;

Η ήδη μικρή 16αρα μνήμη φοβάμαι ότι θα μικρύνει κι άλλο.

 

Επίσης γίνεται τελικά στην 8.1 να μεταφέρεις εφαρμογές στην SD ;

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος πόσο χώρο gb πιάνει το σύστημα Oreo 8.1 στην εσωτερική μνήμη;

Η ήδη μικρή 16αρα μνήμη φοβάμαι ότι θα μικρύνει κι άλλο.

 

Επίσης γίνεται τελικά στην 8.1 να μεταφέρεις εφαρμογές στην SD ;

Ναι με την ορεο μπορείς να μεταφέρεις κάποιες εφαρμογές που το επιτρέπουν.

Μετά από φορμάτ ο χώρος που καταλαμβάνει είναι αυτός στην φώτο. Χωρίς να προλάβω να κάνω updates στις εφαρμογές μέσα.01c6cd50f19935bf2046f5a8fdcb9ee8.jpg

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Ωραία ευχαριστώ για την απάντηση. Θετικά τα πράγματα.

Θα δρομολογήσω και γω την αναβάθμιση με format κιόλας που βλέπω είναι καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

Ωραία ευχαριστώ για την απάντηση. Θετικά τα πράγματα.

Θα δρομολογήσω και γω την αναβάθμιση με format κιόλας που βλέπω είναι καλύτερα

δωσε βαηση στο οτι την μνημη που θα βαλεις sd θα την κανεις ως επεκταση χωρου και ετσι καποιες εφαρμογες θα μπαινουν εκει. εαν την κανεις ως απλο αποθηκευτικο μεσο δε θα μπορεις να μεταφερεις εφαρμογες. η λενοβο σε αυτο το χει κανει λιγο σκατα, αλλα οκ. επισης υπαρχει και θεματακι με τις μνημες sd που τις βγαζει συχνα πυκνα off ως corrupt κάτι που δεν εδωσε και τοσο σημασια η εταιρεια και εγω πχ 1 φορα το μηνα η το διμηνο φορμαρω την καρτα εξαρχης. εαν ψαξεις λιγο ονλαιν θα δεις οτι πολυς κοσμος εχει το ιδιο θεμα δυστυχως. οσο και αν το αγαπησα αυτο το ταμπλετακι τοσο πολυ με δυσκολευει σε αυτα τα θεματα

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά και καλό μήνα να έχουμε.

Προσπαθώ όλη την ημέρα να συνδέσω ένα usb φλασάκι 32αρι USB2.0 με ΟTG και δε το βλέπει με καμία δύναμη. Τι ntfs το κανα, τι fat, μέχρι και partition σε 2 κομματια το έκανα μπας και το αναγνωρίσει. Υπάρχει περίπτωση το ΟΤG να μην υποστηρίζει τα 32gb? Γμτ το πήρα να βάζω ταινίες μέσα και δεν το διαβάζει καν! Στο S8 με το δικό του OTG που είχε στην συσκευασία το διαβάζει κανονικά, τι στο καλό;

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και τώρα επιτέλους αναβάθμιση σε Oreo και δεν μου δουλεύει το Internet της Vodafone που έχω ενώ οι ρυθμίσεις είναι σωστές και όπως πρέπει.

Να είναι κάτι που μου διαφεύγει;

 

*Edit: Ήταν λάθος οι προεπιλεγμένες ρυθμίσεις της Vodafone στο Apn. Τραγικό

Edited by GEORGEASCONA
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Το βλέπω σε προσφορά Κωτσοβολος στα 149€ το 16Gb με 3gb Ram. Αξίζει λέτε η αγορά του σε αυτά τα λεφτά. Θέλω 8αρι, με καλή ανάλυση οθόνης, οχι κολλήματα αρα καλη Ram και καλό ήχο.

Υπαρχουν στάνταρ προβλήματα περα απο αυτό που διάβασα για την SD;

 

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Το βλέπω σε προσφορά Κωτσοβολος στα 149€ το 16Gb με 3gb Ram. Αξίζει λέτε η αγορά του σε αυτά τα λεφτά. Θέλω 8αρι, με καλή ανάλυση οθόνης, οχι κολλήματα αρα καλη Ram και καλό ήχο.

Υπαρχουν στάνταρ προβλήματα περα απο αυτό που διάβασα για την SD;

 

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Άλλο πρόβλημα πέραν από την SD οχι δεν εντόπισα να είμαι ειλικρινής. Με μια 64gb που πήρα πλεον της Transcend δεν αντιμετωπίζω πλέον κανένα πρόβλημα. Επίσης δεν εχω βρει τρόπο να παίζω ταινίες μέσω OTG αλλά γι' αυτό πήρα και 64αρα και ησύχασα. Θεωρώ είναι πάρα πολύ καλό για τα χρήματα του. Η μπαταρία αντέχει και τα ηχεία του εκπληκτικά. Για ταινίες, παιχνίδια και ebooks είναι ότι καλύτερο θα μπορούσα να έχω. Θα δυσκολευτείς μόνο να βρεις θήκη/τζάμι, έδωσα γυρω στο 20άρικο με μεταφορικά και για τα 2 από ελλάδα αλλά βγήκαν πολύ ποιοτικά.

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ, σαφεστατος!

 

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Είναι αυτό και είναι σε προσφορά

 

Lenovo TAB 4 8 Plus 4G-LTE

 

https://www.e-lenovo.gr/index.php?_route_=lenovo-tab-4-8-plus-glass-4g-lte-octacore-3gb-16gb-fhd-ips-black.html&search=tab%204%208%20plus

 

Διαβάζω αλλού ότι είναι dual sim με λειτουργία τηλεφώνου

ενώ αλλού ότι είναι data only

 

Ξέρει κανείς να μας διαφωτίσει?

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Για οποιον το ψαχνει ακομη στα 149, επειδη εξαφανιστηκε απο τον Κωτσοβολο, υπαρχει και στα Mediamarkt:

 

https://www.mediamarkt.gr/el/product/_lenovo-tab-4-8-plus-tablet-8-full-hd-8core-16gb-wifi-1206897.html

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος κι εγώ εδώ και λίγες μέρες!

Αξιοποίησα την πολύ καλή προσφορά του Media Markt (149ευρώ) και το τσίμπησα.

Πήρε αμέσως τις προβλεπόμενες αναβαθμίσεις και τώρα φοράει Oreo.

Πριν την αναβάθμιση δεν είχα τον χρόνο να το δουλέψω ιδιαίτερα. Μετά την αναβάθμιση όμως, το πρώτο σχεδόν πράγμα που μου εμφάνισε ήταν τα ghost touches. Αν δεν είχα διαβάσει στο παρόν νήμα γι' αυτό το πρόβλημα, θα είχα κατατρομάξει. Τώρα, δεν τρόμαξα αλλά εκνευρίστηκα αφάνταστα, αφού θεωρούσα ότι μετά και το τελευταίο update είχε διορθωθεί (αυτό τουλάχιστον είχα καταλάβει από αυτά που διάβαζα εδώ).

Το ερώτημα τώρα είναι το εξής, υπάρχει κάτι να κάνω με αυτό; Εσείς το έχετε; Να συμβιβαστώ με την ενοχλητική αυτή ιδιαιτερότητα (δεν το κάνει πάντα αλλά κάποιες φορές); Να το πάω στο σέρβις; Και αν ναι, το επιστρέφω στο Media Markt ή επικοινωνώ με την αντιπροσωπεία της Lenovo;

Κατά τ' άλλα, το ταμπλετάκι είναι φανταστικό για την τιμή της προσφοράς!

Link to comment
Share on other sites

Επισης υπαρχει στην ιδια τιμη και στο Πλαισιο, μονο που εκει δινουν εξτρα και €50 δωροεπιταγη!!!

 

https://www.plaisio.gr/tablet/tablets/tablets-all/Lenovo-Tablet-Tab-4-8704f-Glass-Wifi-ZA2E0066BG.htm

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Επισης υπαρχει στην ιδια τιμη και στο Πλαισιο, μονο που εκει δινουν εξτρα και €50 δωροεπιταγη!!!

 

https://www.plaisio.gr/tablet/tablets/tablets-all/Lenovo-Tablet-Tab-4-8704f-Glass-Wifi-ZA2E0066BG.htm

 

εκθεσιακα φιλε μου,σημαντικη λεπτομερεια

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Νέος κάτοχος κι εγώ εδώ και λίγες μέρες!

Αξιοποίησα την πολύ καλή προσφορά του Media Markt (149ευρώ) και το τσίμπησα.

Πήρε αμέσως τις προβλεπόμενες αναβαθμίσεις και τώρα φοράει Oreo.

Πριν την αναβάθμιση δεν είχα τον χρόνο να το δουλέψω ιδιαίτερα. Μετά την αναβάθμιση όμως, το πρώτο σχεδόν πράγμα που μου εμφάνισε ήταν τα ghost touches. Αν δεν είχα διαβάσει στο παρόν νήμα γι' αυτό το πρόβλημα, θα είχα κατατρομάξει. Τώρα, δεν τρόμαξα αλλά εκνευρίστηκα αφάνταστα, αφού θεωρούσα ότι μετά και το τελευταίο update είχε διορθωθεί (αυτό τουλάχιστον είχα καταλάβει από αυτά που διάβαζα εδώ).

Το ερώτημα τώρα είναι το εξής, υπάρχει κάτι να κάνω με αυτό; Εσείς το έχετε; Να συμβιβαστώ με την ενοχλητική αυτή ιδιαιτερότητα (δεν το κάνει πάντα αλλά κάποιες φορές); Να το πάω στο σέρβις; Και αν ναι, το επιστρέφω στο Media Markt ή επικοινωνώ με την αντιπροσωπεία της Lenovo;

Κατά τ' άλλα, το ταμπλετάκι είναι φανταστικό για την τιμή της προσφοράς!

 

Καμιά πρόταση/βοήθεια εδώ; :cry:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...