Jump to content

Lenovo Tab 4 8 Plus


Nagata
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια πηρα την ταμπλετα μαλλον εινια παραεισαγωγης γιατι δεν μου βγαζει text-to-speech στα ελληνικα μαλλον η rom δεν εινιαι ελληνικη.

 

 

Που μπορω να βρω την ελληνικη rom ?

 

Δεν υπάρχει ελληνική ρομ, η τελευταία είναι η 33 (στις πληροφορίες θα πρέπει να τελειώνει σε ROW η έκδοση για να είσαι οκ) και αν δεν την έχεις περάσει μην το κάνεις

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 82
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα,

 

Η εκδοση που εχω ειναι η ΤΒ-8504F_S000053_180205_ROW

 

Οπότε δεν έχεις το plus, η ρομ πάντως είναι η σωστή, το plus 8704f έχει την 33 αντί της 53 που έχεις εσύ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδια πηρα την ταμπλετα μαλλον εινια παραεισαγωγης γιατι δεν μου βγαζει text-to-speech στα ελληνικα μαλλον η rom δεν εινιαι ελληνικη.

Που μπορω να βρω την ελληνικη rom ?

Αν πας Ρυθμίσεις > Γλώσσες & εισαγωγή > Έξοδος μετατροπής κειμένου σε ομιλία > γρανάζι, δεν σου βγάζει στην Γλώσσα επιλογή τα Ελληνικά;

 

Η εκδοση που εχω ειναι η ΤΒ-8504F_S000053_180205_ROW

Την ίδια rom έχω κι εγώ σε Tab4 8inch (είναι το απλό, όχι το Plus).

Edited by xalaros
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι λέει το ταμπλετ; Το βρηκα στα 250€ το 10''.Αξίζει η αγορά του;

 

Αν είναι το 4/64 ναι

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Ρε παιδιά τι γίνεται με τα ghost touches? Χάλι μαύρο και τόσο καιρό δεν έχει γίνει τίποτα!:mad:

Μόνον αν το γυρίσουμε landscape δουλεύει σωστά! Τι λαμακία είναι αυτή?

Έχετε κάνει κάτι για διόρθωση?:confused:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Νταξ! Μια φορά πήρα lenovo και είναι και η τελευταία. Δεν υπάρχει δηλαδή!

Παρατημένα όλα στη τύχη τους!

Τόσους μήνες υπάρχει χοντρό πρόβλημα με τα ghost touches και δεν έχουν κάνει τίποτα. Ότι να 'ναι πατιέται! Ότι θέλει κάνει!

Θα το πάω σέρβις και μετά πούλημα!

Αει στην ευχή και τα χρεπια τους!

 

Sent from my Huawei Mate 10 Pro, using Tapatalk Pro.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Νταξ! Μια φορά πήρα lenovo και είναι και η τελευταία. Δεν υπάρχει δηλαδή!

Παρατημένα όλα στη τύχη τους!

Τόσους μήνες υπάρχει χοντρό πρόβλημα με τα ghost touches και δεν έχουν κάνει τίποτα. Ότι να 'ναι πατιέται! Ότι θέλει κάνει!

Θα το πάω σέρβις και μετά πούλημα!

Αει στην ευχή και τα χρεπια τους!

 

Sent from my Huawei Mate 10 Pro, using Tapatalk Pro.

 

Ποια έκδοση έχεις? Αυτό το πρόβλημα υπήρχε πριν πολλούς μήνες και φτιάχτηκε με την έκδοση 34 επίσης πριν πολλούς μήνες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

ΤΒ-8704F_S000036_180502_ROW

Τίποτα δεν έφτιαξε. Σε μένα τουλάχιστον.

Και του έχω κάνει και factory reset και clear cache και λουκουμακι του έταξα.

Όσο είναι portrait, χάλι μαύρο. Μόλις γυρίσει landscape όλα τζάμι! Αν ήταν hardware πρόβλημα του digitizer δεν θα έφτιαχνε στο landscape.

Τρίχες! Πάλι καλά που το πήρα από μεγάλη αλυσίδα, γιατί από την αρχή είχα κάποιο φόβο σχετικά με την αξιοπιστία του.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Ξέρετε αν το συγκεκριμένο τάμπλετ θα πάρει αναβάθμιση σε αντροιντ 8? Μήπως και κάποια στιγμή μπορέσει ο μικρός να κατεβάσει το fortnite..
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Γεια σας. Ξέρετε αν το συγκεκριμένο τάμπλετ θα πάρει αναβάθμιση σε αντροιντ 8? Μήπως και κάποια στιγμή μπορέσει ο μικρός να κατεβάσει το fortnite..

Κάτι έχει ακουστεί για τέλος 11/2018 αλλά με τη Lenovo τίποτα δεν είναι σίγουρο.

Τώρα για το Fortine, χλωμό να παίξει το παιχνίδι. Θέλει SNAP 835/845 και όταν πας να το τρέξεις σε μικτρότερο επεξεργαστή (π.χ. SNAP 660 ) σου πετάει μήνυμα ασυμβατότητας.

billaros.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Screenshot_20181202-103356.png

Βγήκε λοιπόν αλλά έχει κάποια προβλήματα τα οποία δεν αντιμετωπίζονται ούτε με επαναφορά (some Google services not working, fingerprint stop working )

billaros.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

Την κατεβάζω και εγώ τώρα.

Να πω την αμαρτία μου...δεν περίμενα να δούμε 8αρι. Μπράβο.

 

from my Mi A2

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Την έχω περάσει ήδη, με factory reset μετά.

Έφτιαξαν πολλά προβλήματα. Το touch εμφανώς καλύτερο, όχι άψογο αλλά σαφώς καλύτερο, κάποιες εφαρμογές σταμάτησαν να δουλεύουν, αλλά είναι παλιές και οι δημιουργοί τους τις έχουν παρατημένες.

Δείχνει ανανεωμένο και το GPS έφτιαξε σε μεγάλο βαθμό.

Μπαταρία, θα δούμε.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TB-8704F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Και μένα μου βγήκε το update για την 8.1 εχθές στο Tab 4 8. Ομολογώ πάει σφαίρα και όλα λειτουργούν άψογα μετά από clear cache & wipe data. Η μπαταρία όπως τη θυμάμαι τουμπανο με όλη μέρα games και βιντεο. φτου φτου, από τα καλύτερα που έχω πάρει ποτέ στα χρήματα του μιας και δυσκολεύτηκα να βρω πάρα πολύ κάτι σε αυτά τα χαρακτηριστικά & τιμη

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αν θέλουμε να σβήσουμε ένα widget από την home screen, πως γίνεται?

Δεν μπορώ με τίποτα! Μου ανοίγει πάντα!

 

Στάλθηκε από το Lenovo TB-8704F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Έχω το 16άρι και ο χώρος όπως καταλαβαίνεται είναι πρόβλημα.

Όσο το χρησιμοποιούσα εγώ, δεν υπήρχε θέμα γιατί είχα μέσα ελάχιστες εφαρμογές.

Τώρα που το χρησιμοποιούν και τα παιδιά, βάζουν παιχνίδια μέσα οπότε....τα 16GB είναι αστείος χώρος.

Έχω μέσα μια 32άρα κάρτα kingston παλιά (C10) εάν θυμάμαι καλά. Είναι όμως αργή (προφανώς) και δημιουργεί πολλά κολλήματα. Όταν η εφαρμογή μεταφερθεί στην μνήμη του Tablet, όλα είναι φυσιολογικά. Αλλά όταν είναι στην κάρτα...υπάρχει μεγάλη καθυστέρηση.

 

Έχετε να προτείνετε κάποια κάρτα που να είναι γρήγορη και συμβατή με την συσκευή, που θα μειώσει (όσο γίνεται) το πρόβλημα αυτό;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Toshiba exceria pro HC 1 η 2 αναλογα τι λεφτα θελεις να δωσεις.

Προς Toshiba κινούμαι γιατί διάβασα ότι το Tablet γενικά έχει θέμα με τις SD (τις βγάζει corrupt και τις καταστρέφει). Ειδικά τις Sasmung και τις Sandisk, λένε στο forum της Lenovo ότι τις τρώει λάχανο σε dt. Είδα ότι με τις Toshiba γενικά δεν έχουν θέμα.

Εγώ χρησιμοποιώ μια Kingstone 32άρα παλιά με πολύ χαμηλό read/write. Η μία καταστράφηκε (δεν ξέρω εάν έφταιγε το διαπιστωμένο πρόβλημα ή τα έφτυσε η κάρτα). Η άλλη, ίδια ακριβώς, δουλεύει αλλά όπως είπα είναι πολύ αργή και δημιουργεί κολλήματα.

 

Εσύ την έχεις δοκιμάσει την Toshiba exceria; Δουλεύει σωστά;

 

ΕΔΩ το πρόβλημα.

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

HC 2 εχω σε κινητο και ταμπλετ. Φυσαει πολυ γρηγορη και αξιοπιστη.

Καλημέρα!

 

Η HC1 είναι αυτή; https://www.skroutz.gr/s/8177003/Toshiba-Exceria-Pro-M401-microSDHC-32GB-U3.html

 

Υ.Γ Η HC2 δεν παλεύεται από μένα...είναι πανάκριβη! :X

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...