Jump to content

Lenovo Tab 4 8 Plus


Nagata
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδεσες από σβέρκο φίλε μου. Αυτό σου λέω μόνο.

Ρίξε μια ματιά πιο πίσω τι είχα τράβηξει εγώ με το σουργελο, που δυστυχώς εν αγνοία μου έμπλεξα.

Το έσπρωξα και ησύχασα.

Δεν υπάρχει γιατρειά, τσάμπα παγιδεύεσαι. Θέλει σέρβις.

Κάποια από τις αναβαθμίσεις τους δημιουργεί πρόβλημα στο digitizer, χωρίς επιστροφή. Μόνο αλλαγή στο σέρβις (Το έχει η ΑΜΥ).

Εμένα μου το κράτησαν σχεδόν έναν μήνα (όλο κάποιο ανταλλακτικό περίμεναν) και στο τέλος το πήρα πίσω μέσω email στα κεντρικά.

Ούτε ξέρω κιόλας αν ήταν το ίδιο ή έγινε αντικατάσταση. Όπως ήρθε, έφυγε!

 

PS.

Κατά τύχη είδα το ποστ σου, ελέω Ταπατοκ. Και μου ήρθαν στο μυαλό οι δικές μου περιπέτειες.

Τι να πω..... " Καλό κουράγκιο!", Όπως μας είπε κάποιος κάποτε και φάγαμε το αγγούρι!

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 82
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι αν το πρόβλημα οφείλεται στην τελευταία αναβάθμιση, γιατί δεν το φτιάχνουν με νέο update;

Το συγκεκριμένο πρόβλημα δηλαδή το έχουν όλα τα ταμπλετ που έχουν πάρει την συγκεκριμένη αναβάθμιση;

Εμένα μου το εμφανίζει κάποιες φορές, όχι πάντα. Όταν όμως ξεκινήσει, τότε δεν μπορώ να κάνω τίποτα για να το σταματήσω, μόνο να κλείσω την θήκη του ταμπλετ, η οποία κλείνει και την οθόνη του. Μετά, όταν το ξανανοίξω, μπορεί και να μην το εμφανίσει πάλι.

Δεν ξέρω τι να πω...είναι πολύ εκνευριστικό πάντως...

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω, φίλε μου. Δεν ξέρω πια έκδοση έχει τώρα και αν πήρε κάποια αναβάθμιση από τότε που το έδωσα. Οπότε δεν ξέρω αν έγινε κάποια προσπάθεια για αποκατάσταση του προβλήματος.

Το δικό μου πάντως είχε φτάσει σε πολύ άσχημο σημείο. Πριν το στείλω για επισκευή, ήταν κυριολεκτικά σαν δαιμονισμένο. Έκανε διάφορα μόνο του, με το που ενεργοποιούσα την οθόνη.

Ίσως για κάποια δευτερόλεπτα, στην αρχή να υπάκουε, μετά όμως το χάος.

Το πήρα από επισκευή, το άνοιξα να δω ότι υπακούει στην αφή, το έκλεισα και το έβαλα στο κουτί του .

Έφυγε με συνοπτικές διαδικασίες και με αρκετή χασουρα από μέρους μου.

Ας πρόσεχα, βέβαια.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα πάντως, γιατί κατά τ' άλλα, είναι εξαιρετικό ταμπλετάκι.

Πολύ καλή οθόνη, αξιοπρεπέστατος επεξεργαστής, το μόνο άσχημο είναι η εσωτερική του μνήμη που είναι μικρή.

Ως προς τα υπόλοιπα, εμένα τουλάχιστον με καλύπτει απόλυτα! Ειδικά στην τιμή των 149 ευρώ που το πήρα, νομίζω δεν έχει αντίπαλο (στην κατηγορία μέχρι 8 ίντσες).

Θα δοκιμάσω να κάνω factory reset και αν συνεχιστεί το πρόβλημα, το στέλνω στην αντιπροσωπεία.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Κάνε, δεν θ' αλλάξει όμως τίποτα.

Στείλε το αντιπροσωπεία και εφόσον φτιαχτεί και σου αρέσει κατά τα άλλα, το κρατάς. Στα 150€, ναι είναι εντάξει, εφόσον δουλεύει σωστά.

Εγώ το είχα πάρει 250+ και μετά το πρόβλημα είχα ξενερώσει τελείως. Καινούργιο τάμπλετ, είχα δώσει τόσα λ7 και κατευθείαν άνοιγμα για επισκευή!

Ούτε να το δω δεν ήθελα μετά! Είμαι όμως και λίγο "λοξός" με κάτι τέτοια, είναι η αλήθεια.

Τες πα, καλή τύχη σου εύχομαι και υπομονή. Θα την χρειαστείς με την ΑΜΥ, (την υπομονή).

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Καλησπερα παρεα. Πολλα προβληματα το ταμπλετ.. χανει το wifi κολληματα οθονη συνηθως μετα απο update. Την υγεια μου την βρηκα ποιο μετα οταν ξεκινησα format. Μετα απο καθε update εκανα φορματ και ολα εξαφανιζοταν.:confused:
Samsung Galaxy S10e
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

τα πηρα στα 79 ευρω απο κωτσοβολο εκθεσιακο αλλα χωρις φορτιστη , μπορει να μου πει καποιος ποιον φοριστη να παρω ? εχει γραγορη φορτιση ?

ευχαριστ πολυ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...