Jump to content

Nokia 6


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστούμε για τα δείγματα των φωτό.

Κοιτάζω το Nokia 6 για έναν φίλο που του άρεσε.

 

Για τις φωτό δεν έχω ενθουσιαστεί.

Εδώ είναι λίγο καλύτερα τα πράγματα, αλλά και πάλι...

Nokia 6

 

Το 640xl που αναφέρθηκε παραπάνω πάντως νικάει την ημέρα χαλαρά το Nokia6.

 

To GsmArena αναφέρει μάλιστα ότι το Global είναι αρκετά καλύτερο σε κάμερα από το Κινέζικο.

Το 640xl έχει και Carl Zeiss όμως!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 770
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλοριζικο φιλε..κ απροβληματιστο..

 

Ευχαριστώ πολυ, να 'σαι καλα!

 

Καλορίζικο κι απο μένα! Εδώ το 3 έπιασα και μου άρεσε. Φαντάσου το 6.

 

Να 'σαι καλα. Φοβερη αισθηση, αλλα απο την άλλη, δεν εχω πισαει ποτε στα χερια μου ενα iPhone ή ενα Galaxy S, οποτε ισως να υπερβαλω κιολας...

 

Καλησπέρα κι από μένα. Αν θες να δεις στατιστικά για την μπαταρία βάλε την accubattery. Είναι πολύ καλή και μπορείς να δεις πόσο σου τρώει η κάθε εφαρμογή.

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το εβαλα χθες, θα το τσεκαρω περισσοτερο τις επομενες μερες. Παντως, χθες το βραδυ το κινητο το αφησα στο 69% και το βρηκα στο 65%. Νομιζω πολυ καλα. Να πω πως εχω μονιμα ανοιχτα την τοποθεσια και το Wi-Fi.

 

Αν από τώρα έχεις κάποια κολληματακια και καθυστερήσεις Φαντάσου μετά που θα αρχίσει να βαραίνει. Με φοβίζει λίγο ο επεξεργαστής του.

 

Ενταξει μην φανταστεις τιποτα τρομερο, μιλαμε για χιλιοστα του δευτερολεπτου. Ισα που το καταλαβαινεις και δεν το κανει παντα.

 

Ευχαριστούμε για τα δείγματα των φωτό.

Κοιτάζω το Nokia 6 για έναν φίλο που του άρεσε.

 

Για τις φωτό δεν έχω ενθουσιαστεί.

Εδώ είναι λίγο καλύτερα τα πράγματα, αλλά και πάλι...

Nokia 6

 

Το 640xl που αναφέρθηκε παραπάνω πάντως νικάει την ημέρα χαλαρά το Nokia6.

 

To GsmArena αναφέρει μάλιστα ότι το Global είναι αρκετά καλύτερο σε κάμερα από το Κινέζικο.

 

Το 640 εχει Carl Zeiss, οποτε μαλλον εχει καλυτερη καμερα. Οσο για την ιστοσελιδα που δινεις, εμενα οι φωτο μου αρεσουν, αλλα μαλλον αυτος που τις τραβηξε ειχε λιγο και το ματι του φωτογραφου (δεν εψαξα να δω ποιος τις ανεβασε). Εγω απλα προσπαθουσα να βγαλω καποιες φωτο ενδεικτικα. Επισης χρησιμοποιησα την στοκ εφαρμογη.

 

Παρεμπιπτοντως, αν καποιος εχει υποψιν του καποια καλη εφαρμογη για καμερα, ας μας πει.

NOKIA 3210 -> NOKIA 3310 -> NOKIA 3510i -> Sony Ericsson K750i

NOKIA 5530 -> NOKIA Lumia 710 -> NOKIA Lumia 920 -> NOKIA 6 -> ΝΟΚΙΑ 6.1

Xiaomi Mi Note 10

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του εν λόγω κινητού και εγώ από σήμερα (επιτέλους) στην δίκαρτη έκδοση του.

Η αίσθηση όταν το πιάνεις στα χέρια σου ........απλά υπέροχη. ( μου θύμισε το Ν8 όταν το έπιασα για πρώτη φορά )

Γενικά είμαι ακόμα στο στήσιμο του τηλεφώνου οπότε δεν μπορώ να πω λεπτομέρειες .....

έχω όμως μια απορία . Εφαρμογή για τη "Συλλογή " δεν βρήκα ή είναι κάπου αλλού και δεν την έχω βρει ?

Τα φώτα σας παρακαλώ......

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του εν λόγω κινητού και εγώ από σήμερα (επιτέλους) στην δίκαρτη έκδοση του.

Η αίσθηση όταν το πιάνεις στα χέρια σου ........απλά υπέροχη. ( μου θύμισε το Ν8 όταν το έπιασα για πρώτη φορά )

Γενικά είμαι ακόμα στο στήσιμο του τηλεφώνου οπότε δεν μπορώ να πω λεπτομέρειες .....

έχω όμως μια απορία . Εφαρμογή για τη "Συλλογή " δεν βρήκα ή είναι κάπου αλλού και δεν την έχω βρει ?

Τα φώτα σας παρακαλώ......

Χάχα Android χωρίς "συλλογή" πώς γίνεται αυτό; Που αποθηκεύονται οι φωτογραφίες τότε;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Από εχθές και εγώ κάτοχος του εν λόγο κινητού.το ήθελα για δεύτερο να το έχω.

Εχθές το απόγευμα το εστησα και έκανε την πρώτη του φόρτιση.ειναι πολύ τίμια συσκευή θα έλεγα.καλη οθόνη.πολυ καλός και μπάσος ήχος.η κάμερα την μέρα είναι καλή με ωραία χρώματα .πολύ καλή και ποιοτική στο χέρι.μιον ένα που είδα είναι ότι δεν έχει λεντ.και ούτε η οθόνη δεν έχει κάτι ώστε ότι σου έρχεται να το δείχνει.την έχω φορτώσει με 98 εφαρμογές.δεν έχω δει Λανγκ κανένα.η μπαταρία με εξέπληξε ευχάριστα.

 

Στάλθηκε από το TA-1033 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πρώτη φόρτιση ακομα21c4932a247e21dc860d475c39b6f4eb.jpg751c9ec191314ff0f0e6c9506e045da5.jpg

 

Στάλθηκε από το TA-1033 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Σχετικα με τις φωτογραφιες, αποθηκευονται στο cloud μεσα απο το κουμπι ΄φωτογραφιες΄ κ μπορεις να τις δεις κ offline. Δεν εχω βρει ακομα που ακριβως αποθηκευονται στην συσκευη. Οποιος ξερει ας βοηθησει....
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Σχετικα με τις φωτογραφιες, αποθηκευονται στο cloud μεσα απο το κουμπι ΄φωτογραφιες΄ κ μπορεις να τις δεις κ offline. Δεν εχω βρει ακομα που ακριβως αποθηκευονται στην συσκευη. Οποιος ξερει ας βοηθησει....

 

Αυτο ειδα και εγω οτι τις παει στο cloud.

Εκανα αντιγραφη τον φακελλο DSIM/Camera απο το Ρ1 που εχω και περασα το QuickPic οποτε τωρα ειμαι μια χαρα.

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν έχετε κάποιον file manager, πάτε ρυθμίσεις - χώρος αποθήκευσης - εσωτερικος κοινόχρηστος - εικονες - camera.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα στην παρέα. Ηθελα να αποτυπωσω τις εντυπωσεις μου απο το ΝΟΚΙΑ 6, μιας και το εχει η γυναικα μου.

Πριν λιγες μερες το εβαλα διπλα διπλα με το LG G6 (το ειχα στην κατοχη μου το G6 αλλα το εδωσα τελικα). Εκανα μερικα τεστ ανοιγματος εφαρμογων, τοποθετησης στο background και συνεχεια αυτων απο τον task manager. Ανοιξα εφαρμογές που ειχα και στις δυο συσκευες οπως FB, Instagram, Viber, Playstore, Google Photos, Outlook email, Gmail, Chrome κτλ.

Τα αποτελεσματα με εξεπληξαν ευχαριστα. Το ΝΟΚΙΑ 6 στο αρχικο ανοιγμα των εφαρμογων ηταν πισω το πολυ για 0,5 sec, το πολυ επαναλαμβανω. Υστερα δοκιμαζοντας την συνεχεια των εφαμρογων που ηταν στο παρασκηνιο εξεπλαγην ακομα περισσοτερο. Συνεχιζαν απο το σημειο που τις ειχα αφησει, χωρις να ανοιγουν παλι απο την αρχη και ολο αυτο ακαριαια χωρις καμια διαφορα απο το G6.

Επισης δοκιμασα και το pop corn time app στο ΝΟΚΙΑ 6 για σειρες και επαιζε επισης αψογα και μαλιστα εκανα cast στο chromecast χωρις κανενα προβλημα.

Προφανως δεν παω να εξισωσω το ΝΟΚΙΑ 6 με το G6. Απλα αναφερω τα παραπανω τεστ, που αποτελουν την καθημερινοτητα του μεσου χρηστη, οπου δειχνουν οτι η συσκευη ειναι πολυ καλα στημενη και προφανως τα 3GB RAM ειναι πολυ σημαντικα ειδικα με εναν μετριο επεξεργαστη.

 

Μου εχει αφησει πολυ καλες ενυπωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Το είδα σε κατάστημα.

 

Από OS δεν κοίταξα πολλά. Οκ, έχει Android κλπ. Η χρήση θα δείξει πόσο καλά τραβάει στην ανηφόρα.

 

Αλλά έμεινα :X όταν διαπίστωσα πως έχει το μισό πάχος από το 930 μου και ζυγίζει περίπου το ίδιο (ή τουλάχιστον έτσι μου φάνηκε στο χέρι)

Αφήστε δε που μου έδωσε την εντύπωση πως κρατούσα στο χέρι μου ένα κομμάτι λαμαρίνας 1 1/2 ίντσας.

Τόσο άκαμπτο και στιβαρό :blink:

How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει σαν δεδομένο ο αριθμός πωλήσεων δε μπορεί να πει κάτι μέχρι να δούμε τα καθαρά κέρδη και το αν έχει βιωσιμότητα η εταιρεία.

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αύριο θα έχω ένα στα χέρια μου.

Τελικά υπάρχει η συλλογή φωτογραφιών και αν όχι το κάνουμε?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη κίνηση στο νήμα..... :)

Μπόρεσε κάποιος να περάσει τις επαφές από το outlook? Σε δύο samsung δεν είχα θέμα ενώ έχω με τίποτα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη κίνηση στο νήμα..... :)

Μπόρεσε κάποιος να περάσει τις επαφές από το outlook? Σε δύο samsung δεν είχα θέμα ενώ έχω με τίποτα.

 

Καλημερα. Τι λογαριασμο εχεις και δεν μπορεις να περασεις τις επαφες; Εμενα το microsoft exchange δουλευει κανονικα. Για εναν ομως λογαριασμο windowslive.com που ειχα χρειαστηκα το outlook app. Περασε λοιπον το outlook app, βαλε τον λογαριασμο σου και μετα μπορεις να αντιγραψεις τις επαφες του λογαριασμου σου απο το outlook app στο gmail account σου.

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν μπορεσα. Το εκανα με NFC...

 

μία-μία????

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημερα. Τι λογαριασμο εχεις και δεν μπορεις να περασεις τις επαφες; Εμενα το microsoft exchange δουλευει κανονικα. Για εναν ομως λογαριασμο windowslive.com που ειχα χρειαστηκα το outlook app. Περασε λοιπον το outlook app, βαλε τον λογαριασμο σου και μετα μπορεις να αντιγραψεις τις επαφες του λογαριασμου σου απο το outlook app στο gmail account σου.

 

Έχω βάλει κανονικά το outlook, το πήρε αλλά στις επαφές που επιλέγεις τον λογαριασμό που θα βλέπεις επαφές δεν υπάρχει. Όταν πάω να τον προσθέσω μου γράφει ότι υπάρχει ήδη. Αν τον σβήσω με επιτρέπει να τον προσθέσω αλλά αμέσως πάλι δεν εμφανίζεται.

Κατέβασα και το app κι ενώ συνδέομαι δεν μου ενημερώνει τις επαφές...

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ενώ υπάρχει ο outlook και λαμβάνω mails, στις επαφές δεν υπάρχει ο λογαριασμός και ούτε μπορώ να τον προσθέσω.

Στα sammy δεν είχα τέτοια θέματα

 

----- προσθήκη μηνύματος 115 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και το κακό είναι ότι δεν μπορώ να εξάγω τις επαφές από το outlook σε vcf

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

μία-μία????

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Έχω βάλει κανονικά το outlook, το πήρε αλλά στις επαφές που επιλέγεις τον λογαριασμό που θα βλέπεις επαφές δεν υπάρχει. Όταν πάω να τον προσθέσω μου γράφει ότι υπάρχει ήδη. Αν τον σβήσω με επιτρέπει να τον προσθέσω αλλά αμέσως πάλι δεν εμφανίζεται.

Κατέβασα και το app κι ενώ συνδέομαι δεν μου ενημερώνει τις επαφές...

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ενώ υπάρχει ο outlook και λαμβάνω mails, στις επαφές δεν υπάρχει ο λογαριασμός και ούτε μπορώ να τον προσθέσω.

Στα sammy δεν είχα τέτοια θέματα

 

----- προσθήκη μηνύματος 115 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και το κακό είναι ότι δεν μπορώ να εξάγω τις επαφές από το outlook σε vcf

Τον λογαριασμο σου θα τον περασεις στο Outlook app, οχι στους λογαριασμους της συσκευης. Απο εκει θα πας στις επαφες της εφαρμογης και θα πρεπει να σου τις εμφανισει (αν δεν σου τις εμφανιζει κατι δεν παει καλα. Κανε και μια επανεκκινηση την συσκευη). Μετα πατας πανω δεξια στο εικονιδιο με το γραναζι. Απο εκει πατας τον λογαριασμο σου και στην νεα οθονη πατας το κουμπι "Συγχρονισμος επαφων".

Χρησιμοποιω το Outlook app πολυ καιρο και μου ελυσε τα χερια με ενα email τυπου windowslive.com που ειχα απο εποχη Lumia.

Εσυ τι τυπο email εχεις;

Link to comment
Share on other sites

Τον λογαριασμο σου θα τον περασεις στο Outlook app, οχι στους λογαριασμους της συσκευης. Απο εκει θα πας στις επαφες της εφαρμογης και θα πρεπει να σου τις εμφανισει (αν δεν σου τις εμφανιζει κατι δεν παει καλα. Κανε και μια επανεκκινηση την συσκευη). Μετα πατας πανω δεξια στο εικονιδιο με το γραναζι. Απο εκει πατας τον λογαριασμο σου και στην νεα οθονη πατας το κουμπι "Συγχρονισμος επαφων".

Χρησιμοποιω το Outlook app πολυ καιρο και μου ελυσε τα χερια με ενα email τυπου windowslive.com που ειχα απο εποχη Lumia.

Εσυ τι τυπο email εχεις;

 

Hotmail.

Θα διαγράψω από τους λογαριασμούς και θα προσπαθήσω πάλι

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όλα οκ. Ευχαριστώ πολύ.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πρόσθεσε τον outlook σε xchange λογαριασμό. Σε μένα έτσι τον δέχτηκε.

 

Αυτό έκανα αλλά δεν φέρνει τις επαφές έτσι...

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δυνατότητα για double tap to wake στη συσκευή και για κάτι σαν γρήγορη ματιά ή always on display? Να μην καταπινουν όμως την μπαταρία.

Ευχαριστώ

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη κίνηση στο νήμα..... :)

Μπόρεσε κάποιος να περάσει τις επαφές από το outlook? Σε δύο samsung δεν είχα θέμα ενώ έχω με τίποτα.

 

Ουτε εγω μπορουσα να περασω τις επαφες απο το Outlook (λογαριασμος Hotmail), εσπασαν τα νευρα μου και τις περασα μεσω browser (σε PC) στον λογαρισαμο μου Google. Μετα φανηκαν και στο κινητο (αφου ουσιαστηκα τις αντεγραψα στον Google λογαριασμο).

 

Φυσικα τωρα, αν περασω νεες επαφες, δεν περνανε ΚΑΙ στο Outlook (αλλα δεν ξερω κι αν γινεται με τον τροπο που θες εσυ να τις περασεις)

 

Υπάρχει δυνατότητα για double tap to wake στη συσκευή και για κάτι σαν γρήγορη ματιά ή always on display? Να μην καταπινουν όμως την μπαταρία. Ευχαριστώ

 

Εγω απο την δευτερη - τριτη μερα χρησιμοποιω το Glance Plus. Θελει να ασχοληθεις λιγο με τις ρυθμισεις του. Ειμαι πολυ ευχαριστημενος σε σχεση με την μπαταρια. Το φορτιζω καθε δευτερη μερα, οπου σχεδον παντα ειμαι περιπου στο 20%.

 

Να πω επισης πως εχω βαλει και το Launcher 10 και ειναι σαν να εχω WP. Τελος εχω βαλει και το SwiftΚey που εχει το word flow. Ειναι σαν να μην αλλαξα λειτουργικο (λεμε τωρα...).

Edited by chris023r

NOKIA 3210 -> NOKIA 3310 -> NOKIA 3510i -> Sony Ericsson K750i

NOKIA 5530 -> NOKIA Lumia 710 -> NOKIA Lumia 920 -> NOKIA 6 -> ΝΟΚΙΑ 6.1

Xiaomi Mi Note 10

Link to comment
Share on other sites

Ουτε εγω μπορουσα να περασω τις επαφες απο το Outlook (λογαριασμος Hotmail), εσπασαν τα νευρα μου και τις περασα μεσω browser (σε PC) στον λογαρισαμο μου Google. Μετα φανηκαν και στο κινητο (αφου ουσιαστηκα τις αντεγραψα στον Google λογαριασμο).

 

Φυσικα τωρα, αν περασω νεες επαφες, δεν περνανε ΚΑΙ στο Outlook (αλλα δεν ξερω κι αν γινεται με τον τροπο που θες εσυ να τις περασεις)

 

 

 

Εγω απο την δευτερη - τριτη μερα χρησιμοποιω το Glance Plus. Θελει να ασχοληθεις λιγο με τις ρυθμισεις του. Ειμαι πολυ ευχαριστημενος σε σχεση με την μπαταρια. Το φορτιζω καθε δευτερη μερα, οπου σχεδον παντα ειμαι περιπου στο 20%.

 

Να πω επισης πως εχω βαλει και το Launcher 10 και ειναι σαν να εχω WP. Τελος εχω βαλει και το SwiftΚey που εχει το word flow. Ειναι σαν να μην αλλαξα λειτουργικο (λεμε τωρα...).

 

Τις επαφές τις πέρασα με τον τρόπο που είπε ο φίλος asikis. Στο pc δεν μπορούσα με τίποτα.

Launcher έβαλα το arrow και βέβαια το swiftkey.

Θα δοκιμάσω και την λύση glance Plus και θα επανέλθω.

Βασικά η συσκευή είναι φίλου και απλά βοηθάω.

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...