Jump to content

Nokia 6


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι και εγω τοσο την ειχα βρει στο e-bay αλλα ηθελε σχεδόν ένα μηνα να ερθει, οποτε.....

Για τόσο μεγάλη διαφορά τιμής θα την περίμενα και 2 μήνες! ;) Είναι πολύ ωραία θήκη!!!!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 770
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για τόσο μεγάλη διαφορά τιμής θα την περίμενα και 2 μήνες! ;) Είναι πολύ ωραία θήκη!!!!

 

Και το διάστημα που δεν θα είχες θήκη? Μια πτώση αρκούσε να σου σημαδέψει (με ότι συνεπάγεται) την συσκευή.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και το διάστημα που δεν θα είχες θήκη? Μια πτώση αρκούσε να σου σημαδέψει (με ότι συνεπάγεται) την συσκευή.

Αυτό ακριβως... ασε που 1-2 φορες αυτά που παρηγγειλα με αυτά που πηρα καμμια σχεση.... τουλάχιστον την επιασα στα χερια μου πρωτα ;)

Το κινητακι παντως σκιζει.... :up:

Link to comment
Share on other sites

Ναι και εγω τοσο την ειχα βρει στο e-bay αλλα ηθελε σχεδόν ένα μηνα να ερθει, οποτε.....

 

Καλημερα και καλη εβδομαδα.

Ο πωλητης στο e-bay απο το λινκ που εχω δωσει ειναι απο Γερμανια και η θηκη ηρθε σε 6 μερες.

Αυτο μαλλον δεν το προσεξατε !!!

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

@ fikast, αν ειναι η οθονη ο προβληματισμος σου, το 6 εχει πολυ καλη οθονη παρολο που δεν ειναι AMOLED. Τσεκαρε το σε καποιο καταστημα.
Link to comment
Share on other sites

Nokia 6 η Samsung J7 2017 λογο Amoled; Καλα αν ειχε amoled οθονη το 6 δεν το συζητούσα.

 

Έχω εμπειρία και από τα δύο. Όταν είσαι χρόνια nokiaκιας πας στο j7. Amoled και πάλι amoled. Καμία σχέση

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλά και γενικά το J7 σαν συσκευή, αν μιλάμε για το 2017 και στις τιμές που έπαιζε προσφορά, είναι καλύτερο σαν συσκευή. Σε πολλά.

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να υστερεί τόσο πολύ, πέραν της οθόνης, το Nokia 6 σε σχέση με το J7 του 2017.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να υστερεί τόσο πολύ, πέραν της οθόνης, το Nokia 6 σε σχέση με το J7 του 2017.

 

Και στην κάμερα θα έλεγα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλά και γενικά το J7 σαν συσκευή, αν μιλάμε για το 2017 και στις τιμές που έπαιζε προσφορά, είναι καλύτερο σαν συσκευή. Σε πολλά.

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Συμφωνώ. Η νοκια έπρεπε να παίξει σε πιο χαμηλές τιμές

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και στην κάμερα θα έλεγα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Συμφωνώ. Η νοκια έπρεπε να παίξει σε πιο χαμηλές τιμές

Χάνει σε κάποια σημεία το J7 , όπως είναι η εσωτερική μνήμη και η ταχύτητα, σύμφωνα με το ακόλουθο συγκριτικό https://m.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=6885&idPhone2=8675

 

Ωστόσο κερδίζει καθαρά στο θέμα οθόνης, μπαταρίας, και σίγουρα κάμερας.

 

Προσωπικά δε μπορεί να με πείσει ακόμη η Nokia. Είδα ένα συγκριτικό S7 vs Nokia 8, και το GPS του Nokia 8 άργησε πάρα πολύ να κλειδώσει δορυφόρους. Θα πάρω Nokia, όταν θα δω πως βάζει προιόντα από το πάνω ράφι και όχι β' διαλογής.

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα προτιμούσα να πάρω αυτό! ;)

https://www.skroutz.gr/s/10784537/Nokia-6-Dual-4GB-64GB.html

 

Να πω (οπως ξανα-ειπα σε καποια αρχικα ποστ), πως η εκδοση με 64 GB εσωτερικο χωρο και 4 GB RAM βγαινει ΜΟΝΟ σε μαυρη εκδοση (και συγκεκριμενα στην Arte Black που ειναι γυαλιστερη και οχι οπως το 3/32) και ΔΕΝ εχεικυκλοφορησει επισημα ακομα στην Ελλαδα.

 

Οποτε, κατι copper και bronze που βλεπετε σε Σκρουτζομαγαζα, κατι παει στραβα...

NOKIA 3210 -> NOKIA 3310 -> NOKIA 3510i -> Sony Ericsson K750i

NOKIA 5530 -> NOKIA Lumia 710 -> NOKIA Lumia 920 -> NOKIA 6 -> ΝΟΚΙΑ 6.1

Xiaomi Mi Note 10

Link to comment
Share on other sites

Να πω (οπως ξανα-ειπα σε καποια αρχικα ποστ), πως η εκδοση με 64 GB εσωτερικο χωρο και 4 GB RAM βγαινει ΜΟΝΟ σε μαυρη εκδοση (και συγκεκριμενα στην Arte Black που ειναι γυαλιστερη και οχι οπως το 3/32) και ΔΕΝ εχεικυκλοφορησει επισημα ακομα στην Ελλαδα.

 

Οποτε, κατι copper και bronze που βλεπετε σε Σκρουτζομαγαζα, κατι παει στραβα...

Τιποτα δε παει στραβα.Το ενα ενδεχομενο ειναι η νοκια να αποφασισε να βγαλει το 4/64 και σε αλλα χρωματα και το δευτερο (και πιο πιθανο κατ'εμε) η εκδοση 4/64 θα κυκλοφορισει μονο κινα (σε ολα τα χρωματα) και η μονη global 4/64 θα ειναι η Arte

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα δε παει στραβα.Το ενα ενδεχομενο ειναι η νοκια να αποφασισε να βγαλει το 4/64 και σε αλλα χρωματα και το δευτερο (και πιο πιθανο κατ'εμε) η εκδοση 4/64 θα κυκλοφορισει μονο κινα (σε ολα τα χρωματα) και η μονη global 4/64 θα ειναι η Arte

 

Το δεύτερο ισχύει. Υπήρχε και σχετικό άρθρο.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα δε παει στραβα.Το ενα ενδεχομενο ειναι η νοκια να αποφασισε να βγαλει το 4/64 και σε αλλα χρωματα και το δευτερο (και πιο πιθανο κατ'εμε) η εκδοση 4/64 θα κυκλοφορισει μονο κινα (σε ολα τα χρωματα) και η μονη global 4/64 θα ειναι η Arte

 

Το δεύτερο ισχύει. Υπήρχε και σχετικό άρθρο.

 

Παιδια, δεν ξερω... Ψαχνω να βρω πληροφοριες για το αν υπαρχουν οι "χρωματιστες" εκδοσεις 4/64, αλλα δεν βρισκω κατι.

Οποτε, αφου εχετε δει και αρθρο, παω πασο.

NOKIA 3210 -> NOKIA 3310 -> NOKIA 3510i -> Sony Ericsson K750i

NOKIA 5530 -> NOKIA Lumia 710 -> NOKIA Lumia 920 -> NOKIA 6 -> ΝΟΚΙΑ 6.1

Xiaomi Mi Note 10

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Έχω αυτή την στιγμή το Vernee Apollo lite, αλλά παρά τις υποσχέσεις της εταιρείας δεν έδωσε αναβαθμίσεις, το επίπεδο ασφαλείας Android έμεινε στον Ιούλιο 2016. Για αυτό και εγώ αποφάσισα να το αλλάξω το Vernee, δίνοντας το στην γυναίκα μου, και να πάρω το Νοκια 6, εξάλλου μια ζωή νοκια είχα.

Αυτο που ήθελα να ρωτήσω είναι τι διαφορές θα δω, ως προς την ποιότητα κατασκευής, κάμερα, οθόνη, ταχύτητα ανταπόκρισης εφαρμογών, ταχύτητα με δεδομένα (wind 4G) WiFi.

Κάθε πληροφορία δεκτή παιδιά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το βρήκα στα 229€ σήμερα στο σκρουτζ

Edited by MAZ207
Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

Φιλε MAZ, αν κ δεν εχω ασχοληθει με τοVernee, θα σου πω επιγραμματικα οτ το 6 εχει ποιοτητα εξαιρετικη, καμερα καλη, οθονη αριστη, ταχυτητα κομπλε. Ενημερωσεις ασφαλειας παιρνει καθε μηνα κ στην τιμη αυτη ειναι σουπερ.. προσωπικη αποψη παντα!!!
Link to comment
Share on other sites

Φιλε MAZ, αν κ δεν εχω ασχοληθει με τοVernee, θα σου πω επιγραμματικα οτ το 6 εχει ποιοτητα εξαιρετικη, καμερα καλη, οθονη αριστη, ταχυτητα κομπλε. Ενημερωσεις ασφαλειας παιρνει καθε μηνα κ στην τιμη αυτη ειναι σουπερ.. προσωπικη αποψη παντα!!!

 

Διαφωνώ λίγο με την ταχύτητα μιας και νομίζω πως δεν είναι κομπλέ. Υστερεί, ευτυχώς όχι πολύ.

Και με την τιμή βέβαια όπου σίγουρα δεν την λες σούπερ. Αλμυριζει ελαφρώς. Υπάρχουν ανάλογες ή καλύτερες προτάσεις με λιγότερα χρήματα

Πχ με 4/64, διπλή κάμερα κλπ

https://www.skroutz.gr/s/12709085/Xiaomi-Mi-A1.html?from=autocomplete&keyphrase=xiaomi+mi+a1#specs

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

@montoya σε σχέση με το Vernee ρωτούσε αν υστερεί σε ταχύτητα.

 

@MAZ207 εγώ θα το έπαιρνα πάντως το Nokia 6.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,μπορει να μου πει καποιος με την καμερα τι αποδοσσεις εχει...??

Ψηνομι να το τσιμπησω,και να πουλησω το iphone se που εχω

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ τους παραπάνω φίλους, lostromos, Montoya και evris για την βοήθεια τους, το τελευταίο που έχω να κάνω τώρα είναι να το δω και από κοντά. Πάντως η απόφαση πάρθηκε, το κινητό μου άρεσε πολύ και θα προχωρήσω β στην αγορά του.

Μια ερώτηση ακόμη όμως παιδιά, το μπλε χρώμα γιατί δεν μπορώ να την βρω πουθενά;

Σήμερα το μεσιμερι που έκανα αναζήτηση στο σκρουτζ για την τιμή του νοκια είδα ότι το κατάστημα seven spots το είχε στα 229€. Τώρα που μπήκα την πήρα πίσω την προσφορά.

Edited by MAZ207
Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

@montoya σε σχέση με το Vernee ρωτούσε αν υστερεί σε ταχύτητα.

 

Evris για ξαναδιαβασε το ποστ του φίλου. Λέει ξεκάθαρα την γνώμη του για το νοκια και όχι σε σχέση με το Vernee που όπως ο ίδιος λέει δεν γνωρίζει, άρα πως να το συγκρίνει........

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...