Jump to content

Nokia 6


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι γιατί δεν ειναι Nokia, αλλά γιατί η Nokia είναι η πιο πρόσφατη συσκευή με τον 430! ;)

 

ηταν λιγο ειρωνικο πριν το σχολιο μου,τελικα με τη καρτα μηνμης ξερουμε κατι? και γενικα αν καποιο αντροιντ μπορει να τη κανει εσωερικο χωρο αποθηκευσης? διαβασα οτι ειναι θεμα κατασκευαστων και οχι αντροιντ που δεν δινουν την αδεια,αλλου παλι οτι ειναι θεμα αντροιντ και θα δωθει με τα 7

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 770
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ηταν λιγο ειρωνικο πριν το σχολιο μου,τελικα με τη καρτα μηνμης ξερουμε κατι? και γενικα αν καποιο αντροιντ μπορει να τη κανει εσωερικο χωρο αποθηκευσης? διαβασα οτι ειναι θεμα κατασκευαστων και οχι αντροιντ που δεν δινουν την αδεια,αλλου παλι οτι ειναι θεμα αντροιντ και θα δωθει με τα 7

 

Γενικά γίνεται. Ειδικά για νοκια δεν γνωρίζω αφού δεν έχω αλλά θα έλεγα πως είναι και παραπάνω από σίγουρο.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τον 430 με απασχολει λίγο,αλλιώς θα το είχα πάρει ήδη..Απορία: κινητά που υποστηρίζουν lte cat6 όπως redmi 4x με τον 435, έχουν εμφανή διαφορά στην ταχύτητα ή λογω των δικτύων μας δεν βλέπουμε τέτοιες ταχύτητες ούτως ή άλλως;;
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θα κολλούσα στη κάμερα και οχι στον 430, εφόσον το τελευταίο ειναι άψογο παντού.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος κ εγώ από σήμερα του μονοκαρτου. Εξαιρετική συσκευή, μέχρι στιγμής, όλα οκ. Το μόνο που μου λείπει είναι τα παράθυρα
Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικά θετικό. Σε προσωπικό επίπεδο χαίρομαι γιατί πίστευα εξαρχής το νέο της ξεκίνημα και όσο περνάει ο καιρός αυτό-επιβεβαιώνομαι.

Αυτή η NOKIA πατάει καλά, και θα πάει πολύ ψηλά. :)

 

Η Nokia αναβάθμισε τα μοντέλα της την ίδια μέρα με τα Nexus και τα Pixel!

 

Το θέμα των αναβαθμίσεων στο Android σηκώνει τεράστια συζήτηση, καθώς από τη στιγμή που θα διατεθεί από τη Google, πρέπει να περάσει από πολλά στάδια μέχρι να φτάσει στις συσκευές άλλων κατασκευαστών. Τόσα χρόνια μόνο η Motorola είχε καταφέρει να αναβαθμίζει τις συσκευές της εντός του ιδίου μήνα, αλλά η Nokia έσπασε όλα τα ρεκόρ δίνοντας την τελευταία ενημέρωση στα Nokia 5 και 6, την ίδια ακριβώς μέρα με τα Nexus και τα Pixel!

 

Η αλήθεια είναι ότι δεν είναι εύκολο να πετύχεις κάτι τέτοιο, αφού θα πρέπει αναγκαστικά ως εταιρία να επιλέξεις το stock Android για στις συσκευές σου. Αυτό είναι δίκοπο μαχαίρι καθώς από τη μία δεν μπορείς να διαφοροποιηθείς όσον αφορά το software και να προσφέρεις περισσότερα πράγματα, ενώ από την άλλη αφιερώνεσαι αποκλειστικά στο hardware χωρίς να έχεις καμία ROM να συντηρείς.

 

Η επιτυχία της Nokia βέβαια είναι απλά ένα δείγμα της νέας της λογικής, καθώς αφορά μόνο την ενημέρωση ασφαλείας Αυγούστου για το Android, η οποία δε χρειάζεται και καμία ιδιαίτερη παραμετροποίηση. Τα πραγματικά της διαπιστευτήρια θα μας τα δώσει όταν θα έχουμε την επίσημη διάθεση του Android 8.0 και εκεί θα δούμε πόσο γρήγορα θα μπορέσει να εξυπηρετήσει τους πελάτες της. Επίσης θα πρέπει να δούμε αν θα αναβαθμιστούν όλες οι συσκευές της και όχι μόνο συγκεκριμένες (πού είναι το Nokia 3).

 

Το θετικό φυσικά της όλης υπόθεσης είναι ότι για τους λάτρεις των αναβαθμίσεων, υπάρχουν πλέον και άλλες επιλογές πέρα από τα Nexus και τα Pixel, ενώ αν όλα πάνε όπως ελπίζουμε, θα έχουμε και την επιστροφή της Motorola - Lenovo στον ίδιο δρόμο.

 

 

Πηγή: http://www.doctorandroid.gr/2017/08/nokia-updates.html

Android: Xiaomi PocoPhone F1 (6/128) Xiaomi Redmi Note 8 Pro (6/128) ✔ Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

iOSiPhone X (3/256) ✔ Microsoft LUMIA 950 XL & 950 XL Dual Sim (Black & White) Microsoft BAND

✔ Other: Display Dock HD-500 Continuum/Qi DT-904/Screen Sharing HD-10/Wireless Display Adapter V3

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απόλυτα. Νομίζω ότι θα δούμε ενδιαφέροντα κινητά στο μέλλον απ την νοκια. Επίσης κ στο θέμα της ποιότητας έβαλε ψηλά τον πήχη με το 6, άρα είναι υποχρεωμένη να πάει ένα βήμα παραπέρα με τις ναυαρχιδες, μίας κ δεν είναι από τα πιό φτηνά κινητά...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Να ρωτήσω ρε παιδιά η έκδοση με τα 4GB ram και 64GB εσωτερική μνήμη είναι η κινεζική έκδυση δηλαδή δεν έχει προεγκατεστημένο το play store;

Σε απόδοση όσο αφορά την καθημερινή χρήση. δεν νομίζω να έχει μεγαλη διάφορα μέρη την έκδοση των 3GB;

Χαλεπόν Εαυτόν Γνώναι
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά διαθέτει notification Led?

 

Από χθες το απόγευμα που το έχω στα χέρια μου δεν είδα και τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Από χθες το απόγευμα που το έχω στα χέρια μου δεν είδα και τέτοιο.

 

Το 3/32 πήρες?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις στα χέρια σου και δεν μας λες εντυπώσεις; Η ευκρίνεια της οθόνης πλησιάζει τις amoled είναι μέρα με νύχτα. Από ηχειο και ταχύτητα στο Internet πώς τα πάει;
Link to comment
Share on other sites

Το έχεις στα χέρια σου και δεν μας λες εντυπώσεις; Η ευκρίνεια της οθόνης πλησιάζει τις amoled είναι μέρα με νύχτα. Από ηχειο και ταχύτητα στο Internet πώς τα πάει;

 

Το 3/32 ds από mediamarkt. Η ευκρίνεια για ips είναι ότι καλύτερο έχω δει. Amoled σίγουρα δεν είναι. Ηχείο πολύ καθαρό, χρησιμοποιει και το ακουστικό για να νιώθεις ότι είναι stereo, στα βίντεο. Ταχύτητα γενικά σε εφαρμογές και ιντερνέτ πάρα πολύ καλή. Στα παιχνίδια είναι αργό (δεν με ενδιαφέρει). Αλλά αυτό που σε κάνει να μην το αφήνεις από τα χέρια σου είναι η ποιότητα κατασκευής. Απίστευτη η αίσθηση του αλουμινίου στο χέρι σου όπως και το "δέσιμο" του με την οθόνη. Μπαταρία θα δω. Είμαι στη 2η φόρτιση. Παντός σε flight mode όλη τη νύχτα παρέμεινε στο 100%.

Link to comment
Share on other sites

Το 3/32 ds από mediamarkt. Η ευκρίνεια για ips είναι ότι καλύτερο έχω δει. Amoled σίγουρα δεν είναι. Ηχείο πολύ καθαρό, χρησιμοποιει και το ακουστικό για να νιώθεις ότι είναι stereo, στα βίντεο. Ταχύτητα γενικά σε εφαρμογές και ιντερνέτ πάρα πολύ καλή. Στα παιχνίδια είναι αργό (δεν με ενδιαφέρει). Αλλά αυτό που σε κάνει να μην το αφήνεις από τα χέρια σου είναι η ποιότητα κατασκευής. Απίστευτη η αίσθηση του αλουμινίου στο χέρι σου όπως και το "δέσιμο" του με την οθόνη. Μπαταρία θα δω. Είμαι στη 2η φόρτιση. Παντός σε flight mode όλη τη νύχτα παρέμεινε στο 100%.

Γενικά τα πρώτα δείγματα για τα νέα Nokia τα βλέπω στο σωστό δρόμο.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά διαθέτει notification Led?

 

Απο ότι έχω δει στο ίντερνετ η κινέζικη έκδοση έχει, η global όχι....δε ξέρω για ποιο λόγο..πάντως η κάμερα στο κινέζικο χάλια..μέρα με τη νύχτα σε σχέση με το global...

Πάντως έχω την αίσθηση ότι θα μπορούσε να του βάλει έναν 625 αντί του 430 και ας το έδινε 300ευρώ αντί για 260..προς το παρόν προσωπικά με χάνει από αγοραστή και πιθανόν και άλλους που σκέφτονται ότι οι 5.5 ίντσες θέλουν κάτι καλύτερο από έναν 430..

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά πάει και με τον 430 απ' ότι άκουσα!

Μη νομίζεις ότι ο κόσμος θα ψάχνει να δει αν φοράει τον 430 ή τον 625. ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ναι μη κολλάτε σε αυτό. Από αυτά που βλέπω είναι πως ο 430 είναι πιο δυνατός σε ορισμένα σημεία από τον 625. Για μένα σαν συσκευή αξίζει τα χρήματα που ζητάει.

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επίσης το multitasking είναι αρκετά γρήγορο και υποστηρίζει και παράλληλη εμφάνιση και χρηση 2 εφαρμογών (2 παράθυρα στην οθόνη).
Link to comment
Share on other sites

Επίσης το multitasking είναι αρκετά γρήγορο και υποστηρίζει και παράλληλη εμφάνιση και χρηση 2 εφαρμογών (2 παράθυρα στην οθόνη).
Εννοείται, αυτό το υποστηρίζουν όλες οι συσκευές με 7.0

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα αξίζει τα λεφτά του,το έχω πιάσει και στα χέρια μου αλλά το θέμα είναι να μου προσφέρει απροβλημάτιστη λειτουργία και ας το κοστολογουσαν λίγο παραπάνω..στα διάφορα reviews αναφέρουν ότι ζορίζεται λίγο οπότε τρώει και τη μπαταρία πιο γρήγορα.Δε ξέρω..googlαρετε και σείς και διαβαστε
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται, αυτό το υποστηρίζουν όλες οι συσκευές με 7.0

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν δεν είχες ποτέ Android δεν μπορείς να το ξέρεις αυτό. Όπως κι εγώ. Από Symbian πήγα σε Windows. Οπότε δεν ξέρω τι έκανε πριν το Android και τι κάνει τώρα.

Πάντως το χάος παραμένει! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είχες ποτέ Android δεν μπορείς να το ξέρεις αυτό. Όπως κι εγώ. Από Symbian πήγα σε Windows. Οπότε δεν ξέρω τι έκανε πριν το Android και τι κάνει τώρα.

Πάντως το χάος παραμένει! ;)

Μόνο που είναι Nokia αρκεί ολεεεε ολεεεε oleeee
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα φωτα σας!

 

Αυτη τη στιγμη ειμαι κατοχος ενος ΝΟΚΙΑ Lumia 920. Ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος απο το κινητο (παρολο που το store και καποιες εφαρμογες ειναι...)!

 

Εχω βαλει στο ματι το NOKIA 6 και θα ηθελα να ρωτησω καποια πραγματα. Απαντα οποιος γνωριζει (ειτε κατοχος ειτε οχι) :

 

1. Αυτη τη στιγμη, το Lumia που εχω εχει χαλασμενο φλας. Ακομα κι ετσι ομως, τραβαει τρομερες φωτο ακομη και σε χαμηλο φωτισμο. Το ΝΟΚΙΑ 6 μπορει να τραβα φωτο με την αναλογη ποιοτητα; Δεν εννοω απαραιτητα σε χαμηλο φωτισμο (μαλλον μπορω να ζησω με αυτο), αλλα γενικα, φθανει τα επιπεδα του 920;

 

2. Διαβαζω πως κολλαει σε καποια παιχνιδια. Οταν λενε "κολλαει" εννοουν πως δεν μπορουν τα παιξουν ή πως απλα αργει να τα φορτωσει; Εγω αυτη τη στιγμη μονο Yu-Gi-Oh! Duel Links παιζω (σε Bluestacks) και μαλλον θα το περασω και στο κινητο (αν το παρω).

 

3. Προσωπικα χρησιμοποιω ενα αριθμο και ποτε μου δεν χρησιμοποιησα δευτερο και μαλλον δεν θα χρειαστω δευτερο. Αν το παρω, να παρω το dual sim ή να παω κατ' ευθειαν για το single; Υπαρχει καποια ουσιαστικη διαφορα (περα απο την προφανη);

 

4. Παρακολουθω την τιμη της συσκευης περιπου 1 μηνα τωρα (μεσω Skroutz). Ειναι η ιδεα μου ή όντως δεν υπαρχει σε πολλα καταστηματα; Υπαρχει καποιο προβλημα στη διαθεσιμοτητα; Επισης, πως και σε οσα καταστηματα υπαρχει η τιμη ειναι σχεδον ιδια; Σε αλλες συσκευες υπαρχει αρκετη διαφορα αναμεσα στα πιο γνωστα καταστηματα και στα Skroutzoμαγαζα.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

NOKIA 3210 -> NOKIA 3310 -> NOKIA 3510i -> Sony Ericsson K750i

NOKIA 5530 -> NOKIA Lumia 710 -> NOKIA Lumia 920 -> NOKIA 6 -> ΝΟΚΙΑ 6.1

Xiaomi Mi Note 10

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...