Jump to content

Nokia 6


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 770
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Νομιζω δεν εχει ερθει ακομη η global εκδοση. Καπου διαβασα για Σεπτεμβριο. Θα λεγεται Nokia 6 Arte Black θα ειναι μονο γυαλιστερο μαυρο και θα κοστιζει 299 ευρω. Αυτα που ηδη κυκλοφορουν ειναι μαλλον οι κινεζικες εκδοσεις.

 

Νομίζω σφάλεις! Πως είναι δυνατόν να είναι κινέζικες version αφού το You και Κωστόβολος χαρακτηρίζονται ως επίσημοι μεταπωλητές!

Για τα υπόλοιπα δεν βάζω και το χέρι μου στην φωτιά..

Αν έχεις κάποια άλλη πληροφόρηση ή πηγή πάω πάσο..

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω σφάλεις! Πως είναι δυνατόν να είναι κινέζικες version αφού το You και Κωστόβολος χαρακτηρίζονται ως επίσημοι μεταπωλητές!

Για τα υπόλοιπα δεν βάζω και το χέρι μου στην φωτιά..

Αν έχεις κάποια άλλη πληροφόρηση ή πηγή πάω πάσο..

 

Μιλησα για τις εκδοσεις 64 rom 4 ram που κυκλοφορουν στο Σκρουτζ. Η επισημη 64/4 λεγεται Nokia 6 arte black και δεν υπαρχει αυτη τη στιγμη ουτε στο you ουτε στον Κωτσοβολο. Οταν θα ερθει η τιμη του ανακοινωθηκε οτι θα ειναι 299 ευρω.

NOKIA:5110,6150,6210,6310,6310i,6510,7110,E51,6700c,6700s, C3-01,N8,701,515, Lumia 925.

8110,8210,8250,8310,8810,8850,8910,8910i,8600Luna,8800,8800 Sirocco, 8800Arte.

SAMSUNG:Galaxy Note 8, Tab S 8.4

Galaxy Note3, Galaxy Alpha, S7 edge

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα, έχω το 4/64 και μπορώ να πω οτι δεν καταλαβαίνω γιατί θεωρείται κινέζικη έκδοση αφου όλα είναι στα ελληνικά μέσα. Τεσπα, το κινητάκι είναι πολύ καλό, φοβερή οθόνη, πολύ γρήγορο (ειλικρινά δεν το περίμενα να πηγαίνει τόσο smooth με αυτό το soc) αλλά είναι stock android σχεδόν , δεν έχει περιττά bloatware και κανει ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ διαχείριση στην μπαταρία! Μέχρι τώρα απο το πρωι στις 8, έχω 4 ώρες sot και 46% μπαταρία!!! Η κάμερα λίγο μου τα χαλάει, αλλά φαίνεται οτι συνήθισα σε s7 οπότε ξεπεράστε το! :-)

Σημαντικό επίσης, με το καλημέρα πήρε 7.1.1 και σύντομα την Ο, όπως έχει ανακοινώσει η Νοκια. Γενικά ότι καλύτερο στα χρήματα αυτά. Μπράβο Νοκια, Reloaded !!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα, έχω το 4/64 και μπορώ να πω οτι δεν καταλαβαίνω γιατί θεωρείται κινέζικη έκδοση αφου όλα είναι στα ελληνικά μέσα. Τεσπα, το κινητάκι είναι πολύ καλό, φοβερή οθόνη, πολύ γρήγορο (ειλικρινά δεν το περίμενα να πηγαίνει τόσο smooth με αυτό το soc) αλλά είναι stock android σχεδόν , δεν έχει περιττά bloatware και κανει ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ διαχείριση στην μπαταρία! Μέχρι τώρα απο το πρωι στις 8, έχω 4 ώρες sot και 46% μπαταρία!!! Η κάμερα λίγο μου τα χαλάει, αλλά φαίνεται οτι συνήθισα σε s7 οπότε ξεπεράστε το! :-)

Σημαντικό επίσης, με το καλημέρα πήρε 7.1.1 και σύντομα την Ο, όπως έχει ανακοινώσει η Νοκια. Γενικά ότι καλύτερο στα χρήματα αυτά. Μπράβο Νοκια, Reloaded !!!!

Το arte black πήρες; Σε τι τιμή;

Το θεωρούν κινέζικο γιατί δεν το έχουν δει ακόμα. Αν το δουν ίσως να... αναθεωρήσουν! ;)

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το arte black απλώς είναι ψιλό limited edition, βγαίνει και στη Κίνα και international. Στα ευρωπαϊκά Amazon υπάρχουν κανονικά όλες οι εκδόσεις.

 

Sent from my XT1635-02 using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΟ ΦΕΡΟΥΝ ΤΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ COSMOTE OR GERMANOS???

Προς το παρόν έφεραν μονο το Nokia 3 νομίζω. Τα Nokia 5 και 6 έπονται...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΟ ΦΕΡΟΥΝ ΤΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ COSMOTE OR GERMANOS???

 

Λενε οτι θα το εχουν ΜΕΧΡΙ τις 15/7.. Δεν γνωριζουν στα κεντρικα ΑΝ θα ερθει και η Arte Black εκδοση μαζι. :cry:

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΟ ΦΕΡΟΥΝ ΤΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ COSMOTE OR GERMANOS???

 

βάλε το email σου στην φόρμα που έχει στη σελίδα του Νοκια και θα σου στείλουν μύνημα: https://www.germanos.gr/product/nokia-6/20363898/

Link to comment
Share on other sites

Ρε ****το πριν λίγο καιρό αγόρασα κινητό γιατί μου έκλεψαν αυτό που είχα, αν ήξερα ότι θα κυκλοφορήσει τόσο σύντομα το Nokia 6 θα μπορούσα να κάνω υπομονή με κάποιο παλιό. Απ ότι βλέπω υπάρχει ετοινοπαραδοτο σε γνωστό μαγαζί κινητών στο κέντρο της Αθήνας.

Αν το πιάσω στα χέρια είμαι σίγουρος ότι θα μπω στην πρίζα να το πάρω!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα σας. Ενδιαφέρομαι για το κινητό. Το μόνο που με προβληματίζει είναι το SoC. Τελοσπαντων σε σχέση με το Redmi Note 4 τι λέτε;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Ενδιαφέρομαι για το κινητό. Το μόνο που με προβληματίζει είναι το SoC. Τελοσπαντων σε σχέση με το Redmi Note 4 τι λέτε;

Προσωπικά θα προτιμούσα το Nokia 6.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ Evris... Αν και μάλλον θα ανεβάσω το budget..

 

Sent from mTalk

Σε περίπτωση που το πάρεις, περιμένω εμπειρίες!!!!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο κινητο αλλα και εμενα με προβληματιζει το SoC που εχει. Με το Oppo Find 7a που ειμαι εδω και 2 χρονια φοραει τον 801 και τωρα τελευταια ψιλοζοριζεται καμια φορα. Βεβαια το κινητο τα εχει φτυσει απο τις εκατονταδες τουμπες που εχει φαει!

 

Απ'οτι ειδα 801 και 435 πανω-κατω εχουν τις ιδιες επιδοσεις.. Απλα ημουν ετοιμος να παρω το LG G6 και τωρα ειδα και αυτο το διαμαντακι σε πολυ καλυτερη τιμη.. Δε ξερω..

 

Νοκια 8,9 προβλεπεται να εχουν πολυ υψηλες τιμες.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο κινητο αλλα και εμενα με προβληματιζει το SoC που εχει. Με το Oppo Find 7a που ειμαι εδω και 2 χρονια φοραει τον 801 και τωρα τελευταια ψιλοζοριζεται καμια φορα. Βεβαια το κινητο τα εχει φτυσει απο τις εκατονταδες τουμπες που εχει φαει!

 

Απ'οτι ειδα 801 και 435 πανω-κατω εχουν τις ιδιες επιδοσεις.. Απλα ημουν ετοιμος να παρω το LG G6 και τωρα ειδα και αυτο το διαμαντακι σε πολυ καλυτερη τιμη.. Δε ξερω..

 

Νοκια 8,9 προβλεπεται να εχουν πολυ υψηλες τιμες.

 

τα νοκια φορανε τον 430 ,ομως ο 801 ειναι 32 bitος ενω o 430 64 bitos

 

https://versus.com/en/qualcomm-snapdragon-430-vs-qualcomm-snapdragon-801-msm8974ac-v3

 

μπορει στα τεστ των benchmarks να γραφουν καποια soc ψηλα σκορ αλλα στην χρηση το αποτελεσμα ειναι αλλο ,δεν υπαρχει διαφορα και σε καποια θεματα αποδιδει και καλυτερα αυτος με το μικροτερο σκορ

 

https://www.youtube.com/watch?v=yEd3qFz8Djs

 

 

εδω συγκριση με τον 625 ,πολλοι κατακρινανε τον 430 ενω στο xiaomi redmi 3 τον εκθειασανε..

απλα να ξερουμε τι λεμε και τι ισχυει

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ο 430 ειναι μια χαρα soc

 

1 https://versus.com/en/qualcomm-snapdragon-430-vs-qualcomm-snapdragon-625

δες τις 2-3 διαφορες μονος σου,ουτε καν η χρονια κατασκευης q2 2016 δεν ειναι τοσο ''παλια''

2 https://technewswith.me/snapdragon-625-vs-430

 

 

ο 430 ειναι και αξιοπιστος και δοκιμασμενος,το 4 μας παει το μυαλο οτι ειναι ''παναρχαιος'' σε σχεση με τον 625 του xiaomi και αλλων που εχει κανει θραυση,ομως δεν ειναι ετσι τα πραγματα

 

Well the Snapdragon 6xx series is faster than 430 but the difference is not extreme . Also the 430 with Octacore chipset A-53 and Adreno 505 is heat efficient and does not produce much Heat. On the other hand , like 625 does produce heat. And seriously it is very annoying to use a phone when it constantly becomes hot.

 

πολλοι ειναι αυτοι που ετρεξαν να κατηγορησουν το συγκεκριμενο chipset χωρις κανεναν ιδιαιτερο λογο,και η αληθεια ειναι μια..

 

αν και ναι ο 625 ειναι καλυτερος τεχνικα -σε λιγα στοιχεια επαναλαμβανω-στην πραγματικη ζωη δεν μπορουμε να καταλαβουμε τις διαφορες αυτες και η εμπειρια χρησης ειναι πολυ κοντινη και τελοςπαντων

ειλικρινα δεν καταλαβαινω γιατι θεωρουν καποιοι τα 199 του 5 και τα 259 του 6 ''πολλα''

ειδικα το 6 να περιγραψω 'κινεζικα'' 5,5 οθονη 3 g ram 32 rom android 7 nokia γ'''ω την κατασκευη ,ακριβο ειναι?

το xiaomi τα μεγαλα καταστηματα τοσο το κοστολογουν και ο κοσμος το παιρνει,α ξεχασα εχει 625,

δειτε το βιντεο νοκια 6 4ραμ vs 1+5(one plus five 8 g ram) να δειτε ποσο κοντα ειναι τα δυο τηλ.

Edited by teokarpouzis
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Ενδιαφέρομαι για το κινητό. Το μόνο που με προβληματίζει είναι το SoC. Τελοσπαντων σε σχέση με το Redmi Note 4 τι λέτε;

 

Αν μιλάς για το Redmi Note 4 με τον madia tek νομίζω πως είναι πολύ ανώτερο από το Νοκια. Είναι ταχύτατο και σφαιράτο. Δεν νομίζω πως το Νοκια 6 είναι ανάλογα γρήγορο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Με λίγα ευρώ παραπάνω παίρνεις το 4/64 δίκαρτο και ησυχάζεις. Γνώμη μου

https://www.skroutz.gr/s/10784537/Nokia-6-Dual-4GB-64GB.html

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τελοςπαντων

ειλικρινα δεν καταλαβαινω γιατι θεωρουν καποιοι τα 199 του 5 και τα 259 του 6 ''πολλα''

ειδικα το 6 να περιγραψω 'κινεζικα'' 5,5 οθονη 3 g ram 32 rom android 7 nokia γ'''ω την κατασκευη ,ακριβο ειναι?

το xiaomi τα μεγαλα καταστηματα τοσο το κοστολογουν και ο κοσμος το παιρνει,α ξεχασα εχει 625,

δειτε το βιντεο νοκια 6 4ραμ vs 1+5(one plus five 8 g ram) να δειτε ποσο κοντα ειναι τα δυο τηλ.

 

Δεν έχει κάποια καλύτερη κατασκευή από τα "κινεζάκια" μιας και αυτά είναι πολύ στιβαρά. Να έβαζε amoled να πω ότι αξίζει. Τώρα είναι ένα ακόμη κινέζικο (κατά την άποψή μου πάντα).

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάς για το Redmi Note 4 με τον madia tek νομίζω πως είναι πολύ ανώτερο από το Νοκια. Είναι ταχύτατο και σφαιράτο. Δεν νομίζω πως το Νοκια 6 είναι ανάλογα γρήγορο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Με λίγα ευρώ παραπάνω παίρνεις το 4/64 δίκαρτο και ησυχάζεις. Γνώμη μου

https://www.skroutz.gr/s/10784537/Nokia-6-Dual-4GB-64GB.html

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν έχει κάποια καλύτερη κατασκευή από τα "κινεζάκια" μιας και αυτά είναι πολύ στιβαρά. Να έβαζε amoled να πω ότι αξίζει. Τώρα είναι ένα ακόμη κινέζικο (κατά την άποψή μου πάντα).

 

οχι εχει πολυ καλυτερη κατασκευη και ειναι αληθεια,οπως αληθεια ειναι οτι ο 625 ειναι ελαφρως καλυτερος ομως τελικα στην πραξη αλλου υπερτερει και αλλου χανει απο τον 430,ειναι τελικα τι θες απο το τηλεφωνο σου,στο βιντεο ανοιγε πιο γρηγορα ο 430 εφαρμογες ομως τα παιχνιδια πιο αργα,δεν ζεστενεται τοσο και

το λειτουργικο του κλασεις ανωτερο απο οποιο miui κατα την γνωμη μου παντα,ποιοτητα κλησεων? το βασικοτερο στοιχειο του τηλεφωνου? θελω πρωτα απο ολα να εχω ποιοτητα κλησεων,γνωμη μου παντα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...