Jump to content

Nokia 6


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποιο πάνω διάβασα για τα σκρουτζομαγαζα κτλ. Δεν διάβασα όμως να λέει κανείς τα ποσά που χρεώνουν για μεταφορικά και αντικαταβολή, και στο θέμα μας τώρα, το Nokia 6 ξεκινάει στο σκρουτζ 246€,και με τα έξοδα αποστολής αντικαταβολή φτάνει σχεδόν το ποσόν που το δίνουν και οι αλυσίδες καταστημάτων, και ρωτώ εγώ τώρα, γιατί να μην προτιμησω τις αλυσίδες, που τις έχω και ποιο πολύ εμπιστοσύνη και μπορώ ανά πάσα στιγμή να τα επισκεφτώ κιόλας; προσωπική μου άποψη πάντα, το τα ψωνίζεις από σκρουτζομαγαζα, είναι σαν να αγοράζεις γουρούνι στο σακί. Επαναλαμβάνω, προσωπική μου άποψη. Αυτά και συγνώμη αν βγήκα λίγο off, αυτά τα ανέφερα γιατί κοιτάζω σε καθημερινή βάση το πως κυμαίνεται η τιμή του και όχι η αγορά του από εκεί μέσα.
Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 770
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

@Maz, υπάρχουν πολλά επιχειρήματα κατά των καταστημάτων Σκρουτζ, ένα από αυτά είναι κ αυτό που είπες. Αυτή τη στιγμή το 6 συμφέρει να το πάρεις από αλυσίδα κ με 12 άτοκες..
Link to comment
Share on other sites

Ποιο πάνω διάβασα για τα σκρουτζομαγαζα κτλ. Δεν διάβασα όμως να λέει κανείς τα ποσά που χρεώνουν για μεταφορικά και αντικαταβολή, και στο θέμα μας τώρα, το Nokia 6 ξεκινάει στο σκρουτζ 246€,και με τα έξοδα αποστολής αντικαταβολή φτάνει σχεδόν το ποσόν που το δίνουν και οι αλυσίδες καταστημάτων, και ρωτώ εγώ τώρα, γιατί να μην προτιμησω τις αλυσίδες, που τις έχω και ποιο πολύ εμπιστοσύνη και μπορώ ανά πάσα στιγμή να τα επισκεφτώ κιόλας; προσωπική μου άποψη πάντα, το τα ψωνίζεις από σκρουτζομαγαζα, είναι σαν να αγοράζεις γουρούνι στο σακί. Επαναλαμβάνω, προσωπική μου άποψη. Αυτά και συγνώμη αν βγήκα λίγο off, αυτά τα ανέφερα γιατί κοιτάζω σε καθημερινή βάση το πως κυμαίνεται η τιμή του και όχι η αγορά του από εκεί μέσα.

 

Δεν κατάλαβες σωστά την "διαφορά" μας.

Πράγματι και κατα έναν περίεργο λόγο, οι τιμές του σκρουτζ και των αλυσίδων είναι πολύ κοντά για το νοκια 6 (κάτι που συμβαίνει σπάνια). Αυτο που είπα εγώ είναι ότι με λιγότερα χρήματα παίρνεις από το σκρουτζ καλύτερες συσκευές. Τόσο απλά.

Όσο για το γουρούνι στο σακί (οι αξιολογήσεις μπορούν να σου δείξουν τον δρόμο) μπορώ να σου πω πως πάνω απ όλα υπάρχει η εγγύηση του κατασκευαστή και τα περισσότερα σκρουτζομάγαζα σου δίνουν και DOA. Προσωπικά προέκυψε πρόβλημα πλακέτας στο 4μηνο και μου την αλλάξανε χωρίς κιχ.

Στα του νοκια 6 κι εγώ δεν θα είχα πρόβλημα να το πάρω από αλυσίδα. Μια η άλλη είναι

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με το σκρουτζ το καλύψαμε.

Τώρα ότι με τα ίδια λεφτά παίρνεις καλύτερα συσκευή, συμφωνώ, εδώ όμως έχει και κάποια αλλά . Αν σου αρέσει μια συσκευή.... δεν πα να έχει χίλιες καλύτερες, θα πάρεις αυτή που σε χτύπησε το μάτι (φυσικά θα δεις και τα χαρακτηριστικά του), όμως είδα και με το Vernee Apollo lite που είμαι κάτοχος, εδώ και ένα χρόνο υποτίθεται ότι θα έδιναν τα Android 7, τσιφος, ούτε καν ενημερώσεις ασφαλείας, από τον Ιούλιο 2016. Η Nokia τα δίνει όλα και λογισμικού και ασφάλειας, κάπου διάβασα ότι το Νοκια 6 μαζί με το 5 είναι προσχεδιασμενες και για Android P. Και στα λεφτά του νομίζω ότι τα αξίζει το Νοκια 6.

Πάντα τα σχόλια μου είναι προσωπική μου άποψη και δεν έχω σκοπό να έρθω με κανέναν σε αντιπαράθεση.

Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι μεχρι 30€ διαφορα (μαζι με μεταφορικα - αντικαταβολη), δεν αξιζει να παρεις απο Σκρουτζομαγαζο.

Θεωρω πως η εξυπηρετηση που θα εχεις απο μεγαλη αλυσιδα, σε ενδεχομενο πορβλημα, θα ειναι καλυτερη.

 

Ειδικα για το ΝΟΚΙΑ 6 που οι τιμες ειναι τοσο κοντα, δεν νομιζω πως τιθεται θεμα (απο αλυσιδα το πηρα...)

NOKIA 3210 -> NOKIA 3310 -> NOKIA 3510i -> Sony Ericsson K750i

NOKIA 5530 -> NOKIA Lumia 710 -> NOKIA Lumia 920 -> NOKIA 6 -> ΝΟΚΙΑ 6.1

Xiaomi Mi Note 10

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με το σκρουτζ το καλύψαμε.

Δεν υπήρχε θέμα σκρουτζ οπως το εννοείς.

Με αφορμή το παρακάτω ξεκίνησε βγάζοντας off φθηνές συσκευές γιατί είναι ακριβές στις αλυσίδες.

Το xiaomi που αναφέρθηκε πιο πάνω, κοστίζει 300 ευρώ στο πλαίσιο, ενώ το 6αρι 260.

Υπάρχει κόσμος που συνειδητά

δεν ψωνίζει από σκρουντζομαγαζα!!!

Αυτό που είπα δηλαδή είναι πως στα λεφτά τού νοκια 6 υπάρχουν στα σκρουτζομάγαζα καλυτερες συσκευές (προσωπικά βάζω στην κορυφή και μακριά από τον δεύτερο το j7 με την καλύτερη κάμερα, την πολύ καλύτερη μπαταρία και την μακράν κορυφαία amoled οθόνη του).

Κατά τα άλλα συμφωνώ απόλυτα στο σκέλος "αν μου κάτσει κάτι στο μάτι θα το πάρω". Κι αυτό ακριβώς πουλάει τώρα η νοκια.Το logo που μας κάθεται στο μάτι (κυρίως εμάς τους παλιούς νοκιαδες). Γιατί κακά τα ψέματα δεν υπερτερεί σε κανένα σημείο του ανταγωνισμού κι αν δεν είχε το logo θα ήταν μια ακόμη (κατώτερη του ανταγωνισμού) συσκευή.

Πάντα γνωμη μου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ειδικα για το ΝΟΚΙΑ 6 που οι τιμες ειναι τοσο κοντα, δεν νομιζω πως τιθεται θεμα (απο αλυσιδα το πηρα...)

 

Σαφώς και το νοκια 6 το παίρνεις χαλαρά από αλυσίδα αφου η διαφορά του είναι κάτω του 10ευρου.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

@montoya, διαφωνω οριζοντιως κ καθετως. Οι συσκευες της Νοκια ειναι αξιοπρεπεστατες κ πολυ ποιοτικες. Οσο για την σχεση με το παρελθον, εξαρταται πως οριζεις την παλια νοκια
Link to comment
Share on other sites

@montoya, διαφωνω οριζοντιως κ καθετως. Οι συσκευες της Νοκια ειναι αξιοπρεπεστατες κ πολυ ποιοτικες. Οσο για την σχεση με το παρελθον, εξαρταται πως οριζεις την παλια νοκια

 

Ξέρεις τι είναι αυτό που θέλω να πω αλλά μάλλον δεν το μεταφέρω σωστά?

Αν δεν βλέπουμε brands, τι ειναι αυτό που θα μου προσφέρει το νοκια 6 που υπερτερεί του ανταγωνισμού? Πχ εγώ σου ανέφερα πολύ συμαντικες υπέροχες του j7. Και σκέψου πως αν και έχω Sammy, δεν την συμπαθώ καθόλου.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ποιά Nokia όμως; Των Lumia ή των Symbian; Γιατι κι εκεί υπάρχει κάποια διαφορά! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Για την οικονομια της κουβεντας θα σου πω οτι δεν υπερτερει ξεκαθαρα καπου εκτος απο την πιοτητα κατασκευης, τα πολυ καλα ηχεια, το χαμηλο σαρ. Ειναι το ολο δεσιμο του κινητου που σε κερδιζει. Αλλα γιατι πρεπει σωνει κ καλα να το συγκρινουμε με τον ανταγωνισμο; Γιατι πρεπει ολοι να συμμετεχομε στο πανηγυρι των κινεζοκινητων; Εγω οταν πηρα το 6, κοιτουσα κ τα xperia. Κ αυτα ειναι για πεταμα; κ αυτα ειναι μονο brand;
Link to comment
Share on other sites

Για την οικονομια της κουβεντας θα σου πω οτι δεν υπερτερει ξεκαθαρα καπου εκτος απο την πιοτητα κατασκευης, τα πολυ καλα ηχεια, το χαμηλο σαρ. Ειναι το ολο δεσιμο του κινητου που σε κερδιζει. Αλλα γιατι πρεπει σωνει κ καλα να το συγκρινουμε με τον ανταγωνισμο; Γιατι πρεπει ολοι να συμμετεχομε στο πανηγυρι των κινεζοκινητων; Εγω οταν πηρα το 6, κοιτουσα κ τα xperia. Κ αυτα ειναι για πεταμα; κ αυτα ειναι μονο brand;

Σωστός!!!!!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Για την οικονομια της κουβεντας θα σου πω οτι δεν υπερτερει ξεκαθαρα καπου εκτος απο την πιοτητα κατασκευης, τα πολυ καλα ηχεια, το χαμηλο σαρ. Ειναι το ολο δεσιμο του κινητου που σε κερδιζει. Αλλα γιατι πρεπει σωνει κ καλα να το συγκρινουμε με τον ανταγωνισμο; Γιατι πρεπει ολοι να συμμετεχομε στο πανηγυρι των κινεζοκινητων; Εγω οταν πηρα το 6, κοιτουσα κ τα xperia. Κ αυτα ειναι για πεταμα; κ αυτα ειναι μονο brand;

 

Γιατί όταν πρόκειται να αγοράσεις κάτι (κινητό, τηλεόραση, σκάφος....) πάντα συγκρίνεις τις υπάρχουσες επιλογές και αναλόγως αποφασίζεις. Αυτό λέει η λογική τουλάχιστον.

Για μένα πχ η ιεραρχία είναι κάμερα, οθόνη, μπαταρία, ταχύτητα. Σε όλα μα σε όλα το j7 είναι πολύ (όχι λίγο) ανώτερο. Και είναι και φθηνότερο. Οι δικές σου ανάγκες βέβαια μπορεί να είναι διαφορετικές (θα ήθελα να τις μάθω να σου πω την αλήθεια).

Όσο για την ποιότητα κατασκευής σου ξαναλέω ότι ο ανταγωνισμός δεν υστερεί. Ούτε και στο Sar βέβαια.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ας δουμε για το j7 λοιπον:

Το 6 ερχεται με καθαρο ανροιντ με 3Gσχεδον ολα διαθεσιμα στον χρηστη. Το j7 ερχεται με προεγκτεστημενες αχρηστες εφαρμογες. Πριν μερικες σελιδες θεωρουσες οριακα τα 3G, τωρα προτεινεις το j7 με ενα σωρο αχρηστα σκουπιδια πανω του χωρις την δυνατοτητα διαγραφης η μετακινησης.

Εχουν αναφερθει οπως κ σ αλλα σαμσουνγκ κολληματα κ τυχαιες επανεκκινησεις. Επισης (κ το πιο σημαντικο) εχει αναφερθει, οπως κ σ αλλα σαμσουνγκ, το φαινομενο των χαμενων κλησεων.

Γενικα, η sammy δεν ειναι κ η πλεον αξιοπιστη εταιρια οσον αφορα τις ενημερωσεις λογισμικου κ τα προβληματα των συσκευων της. Μολις χθες εσκασε η ειδηση οτι το S8 εχει προβλημα εστιασης στην καμερα του. Κι η απαντηση ητανε να το χτυπαμε ελαφρα στην πλατη.....μαλλον για να ρευτει!!!! Πλακα μας κανουν , ετσι;;;;

 

Βρε 6 και παλι 6!!!

Link to comment
Share on other sites

Για την οικονομια της κουβεντας θα σου πω οτι δεν υπερτερει ξεκαθαρα καπου εκτος απο την πιοτητα κατασκευης, τα πολυ καλα ηχεια, το χαμηλο σαρ. Ειναι το ολο δεσιμο του κινητου που σε κερδιζει. Αλλα γιατι πρεπει σωνει κ καλα να το συγκρινουμε με τον ανταγωνισμο; Γιατι πρεπει ολοι να συμμετεχομε στο πανηγυρι των κινεζοκινητων; Εγω οταν πηρα το 6, κοιτουσα κ τα xperia. Κ αυτα ειναι για πεταμα; κ αυτα ειναι μονο brand;

 

Έτσι ακριβώς....

Link to comment
Share on other sites

Ας δουμε για το j7 λοιπον:

Το 6 ερχεται με καθαρο ανροιντ με 3Gσχεδον ολα διαθεσιμα στον χρηστη. Το j7 ερχεται με προεγκτεστημενες αχρηστες εφαρμογες. Πριν μερικες σελιδες θεωρουσες οριακα τα 3G, τωρα προτεινεις το j7 με ενα σωρο αχρηστα σκουπιδια πανω του χωρις την δυνατοτητα διαγραφης η μετακινησης.

Εχουν αναφερθει οπως κ σ αλλα σαμσουνγκ κολληματα κ τυχαιες επανεκκινησεις. Επισης (κ το πιο σημαντικο) εχει αναφερθει, οπως κ σ αλλα σαμσουνγκ, το φαινομενο των χαμενων κλησεων.

Γενικα, η sammy δεν ειναι κ η πλεον αξιοπιστη εταιρια οσον αφορα τις ενημερωσεις λογισμικου κ τα προβληματα των συσκευων της. Μολις χθες εσκασε η ειδηση οτι το S8 εχει προβλημα εστιασης στην καμερα του. Κι η απαντηση ητανε να το χτυπαμε ελαφρα στην πλατη.....μαλλον για να ρευτει!!!! Πλακα μας κανουν , ετσι;;;;

 

Βρε 6 και παλι 6!!!

 

Χαμένες κλήσεις είχα με το S7 με την έλευση του Android 7. Τους έκραξα γι αυτό.

Επανεκκινησεις ΚΑΜΊΑ. Η μία αδερφή με j7 2016 και η άλλη με j7 2017.

Πάμε στις άχρηστες εφαρμογές. Τις εξαφανίζει όλες (κι ακόμα περισσότερες) με σχετική εφαρμογή της Samsung (χωρις root βέβαια).

Πότε δεν κόλλησαν, πότε δεν κομπιασματα (2 νοκια 6 έστησα και πραγματικά υστερούν).

Σου λέω με σιγουριά (μιας και έχω ιδία γνώμη και όχι άκουσα, μου είπαν κλπ) ότι το j7 μπροστά στο 6αρι είναι επιπέδου ναυαρχίδα. Καμία σχέση στην εμπειρία χρήσης. Έχει ακόμη πολύ δρόμο η νοκια.

Για την ώρα δίνει αδύναμο soc σε τιμές δυνατών.

Ξαναλέω προσωπική γνώμη και εμπειρία.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

@montoya, καλα εκανες και τους εκραξες για τις χαμενες κλησεις, αλλα εγω το θεωρω ανεπιτρεπτο κ ειναι βασικος λογος απορριψης του κινητου. Απο κει κ περα δεν αμφισβητω τα γραφομενα σου , οπως δεν αμφισβητω τα γραφομενα των μελων (κατοχων j7) στα διαφορα φορουμ που λενε για κολληματα κ επανεκκινησεις. Κ αν εσενα δουλευει ρολοι η εστιαση στην καμερα του s8, δεν σημαινει οτι δεν υπαρχει αρκετα σοβαρο προβλημα. Oπως κ για την αξιοπιστια της sammy πιστευω οτι δεν διαφωνεις. Θα συμφωνησω οτι σαν καινουρια εταιρια η νοκια εχει πολυ δρομο μπροστα της, αλλα βρισκεται στον σωστο δρομο..
Link to comment
Share on other sites

@montoya, καλα εκανες και τους εκραξες για τις χαμενες κλησεις, αλλα εγω το θεωρω ανεπιτρεπτο κ ειναι βασικος λογος απορριψης του κινητου. Απο κει κ περα δεν αμφισβητω τα γραφομενα σου , οπως δεν αμφισβητω τα γραφομενα των μελων (κατοχων j7) στα διαφορα φορουμ που λενε για κολληματα κ επανεκκινησεις. Κ αν εσενα δουλευει ρολοι η εστιαση στην καμερα του s8, δεν σημαινει οτι δεν υπαρχει αρκετα σοβαρο προβλημα. Oπως κ για την αξιοπιστια της sammy πιστευω οτι δεν διαφωνεις. Θα συμφωνησω οτι σαν καινουρια εταιρια η νοκια εχει πολυ δρομο μπροστα της, αλλα βρισκεται στον σωστο δρομο..

 

Ένα άλλο μεγάλο ατού της sammy είναι το service. Για την νοκια μένει να το δούμε

Όσο για το s8, εκτός του ότι δεν είχα το παραμικρό θέμα και η κάμερα είναι σε κορυφαία επίπεδα (ποιότητα, ταχύτητα κλπ) δεν έχω διαβάσει κανένα παράπονο στο σχετικό νήμα. Τι στο καλό, omerta επικρατεί????:D

Για το j7 μου κάνουν εντύπωση αυτά που γράφεις? Ειλικρινά. Αλλά και να πάρω το ακραίο σενάριο να υπάρχουν (με τι ποια συχνότητα άραγε) κάμερα και οθόνη σου υπογράφω πως σε κάνουν πολύ ευτυχισμένο. Πχ η αδερφή μου που έχει το μικρόβιο νοκια σαν κι εμένα, αιώνες τώρα ( :D ), πέρασε από xiaomi, νοκια 6 και μόλις πήρε ένα j7 (2017) το πρώτο πράγμα που "αναφώνησε" ήταν "ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΗΛΕΦΩΝΟ"...... (εννοώντας σαν τα νοκια που ήξερε.

Πραγματικά αν δοκιμάσεις j7 και δεν μείνεις στα "μου είπα", "διάβασα" "άκουσα" θα με θυμηθείς. Ναι, αηδιαστικό να γράφει επάνω samsung αλλά πιο νόκια από τα HMD......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με το σερβις της Σάμμυ έχω πάει 2 φορές, αλλά έχει πολύ κόσμο. Δεν προλαβαίνουν να φτιάχνουν χαλασμένες συσκευές.

Για το s8 πιστεύω ότι διάβασες αυτό

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=460806

Για το j7, τα έγραψα κ πιο πάνω από την στιγμή που έχει θέματα με τις κλήσεις, σταματάει κάθε συζήτηση. Να μην ξεχάσουμε και τις βασικές λειτουργίες του τηλεφώνου. Αν ήθελε η Σάμμυ να πετύχει χαμηλό Σαρ με εξαιρετική ποιότητα κλήσεων, ας αντέγραφε την νοκια, που στο 6αρι τα συνδιασε εξαιρετικά. Πιστεύω ότι συμφωνείς με αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με το σερβις της Σάμμυ έχω πάει 2 φορές, αλλά έχει πολύ κόσμο. Δεν προλαβαίνουν να φτιάχνουν χαλασμένες συσκευές.

Για το s8 πιστεύω ότι διάβασες αυτό

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=460806

Για το j7, τα έγραψα κ πιο πάνω από την στιγμή που έχει θέματα με τις κλήσεις, σταματάει κάθε συζήτηση. Να μην ξεχάσουμε και τις βασικές λειτουργίες του τηλεφώνου. Αν ήθελε η Σάμμυ να πετύχει χαμηλό Σαρ με εξαιρετική ποιότητα κλήσεων, ας αντέγραφε την νοκια, που στο 6αρι τα συνδιασε εξαιρετικά. Πιστεύω ότι συμφωνείς με αυτό...

 

Το j7 δεν έχει θέμα κλήσεων. Το s7 είχε και νομίζω διορθώθηκε στην πορεία. Επίσης δεν ήταν γενικό το κακό ούτε και έντονο. Εμένα με ενοχλούσε πάρα πολύ γιατί δεν ήμουν συνηθισμένος σε τέτοια θέματα......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στο νήμα του j7, στο ποστ νο30 ο χρηστης αναφέρει πρόβλημα με τις χαμένες κλήσεις, ενώ στο ποστ νο56 αναφέρεται ξεκάθαρα ότι δεν μπορείς να διαγράψεις προεγκατεστημένες εφαρμογές οι οποίες τρέχουν στο παρασκήνιο χωρίς ρουτα, άρα χάνεις την εγγύηση...
Link to comment
Share on other sites

Στο νήμα του j7, στο ποστ νο30 ο χρηστης αναφέρει πρόβλημα με τις χαμένες κλήσεις, ενώ στο ποστ νο56 αναφέρεται ξεκάθαρα ότι δεν μπορείς να διαγράψεις προεγκατεστημένες εφαρμογές οι οποίες τρέχουν στο παρασκήνιο χωρίς ρουτα, άρα χάνεις την εγγύηση...

 

Αν στα τόσα ποστ υπάρχει ένα με χαμένες κλήσεις τότε αντιλαμβανεσαι αν υπάρχει θέμα συσκευής. Στο θέμα των εφαρμογών προφανώς δεν γνωρίζουν το package disabler όπου απενεργοποιεις οποιαδήποτε εφαρμογή ή λειτουργία θέλεις. Χωρίς root βέβαια. Το έκανα ο ίδιος. Γι αυτό σου λέω άλλο το "είπε κάποιος" κι άλλο η προσωπική εμπειρία. Χρησιμοποίησα και τις δύο συσκευές και εχω προσωπική άποψη.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στο νήμα του j7, στο ποστ νο30 ο χρηστης αναφέρει πρόβλημα με τις χαμένες κλήσεις, ενώ στο ποστ νο56 αναφέρεται ξεκάθαρα ότι δεν μπορείς να διαγράψεις προεγκατεστημένες εφαρμογές οι οποίες τρέχουν στο παρασκήνιο χωρίς ρουτα, άρα χάνεις την εγγύηση...

Εγώ βλέπω για το Nokia 6 ότι το μοναδικό ίσως μειονέκτημά του να είναι ο επεξεργαστής στην ουσία.

Από τα παραπάνω προβλήματα των Samsung, ούτε για αστείο δεν έχει. Αν είχε επεξεργαστή των J7 θα ήταν πολύ καλύτερο.

Προσωπικά θα ήθελα η κάμερα του να είχε Zeiss. Έχω Nokia με Zeiss από εποχές N95 και δεν με έχουν απογοητεύσει ποτέ. Με αποκορύφωμα την τωρινή μου συσκευή! ;)

Γι αυτό αν θα έπαιρνα Nokia θα έπαιρνα από Nokia 7 και πάνω. Για προσωπικούς λόγους πάντα!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βλέπω για το Nokia 6 ότι το μοναδικό ίσως μειονέκτημά του να είναι ο επεξεργαστής στην ουσία.

Από τα παραπάνω προβλήματα των Samsung, ούτε για αστείο δεν έχει. Αν είχε επεξεργαστή των J7 θα ήταν πολύ καλύτερο.

Προσωπικά θα ήθελα η κάμερα του να είχε Zeiss. Έχω Nokia με Zeiss από το N95 και δεν με έχουν απογοητεύσει ποτέ. Με αποκορύφωμα την τωρινή μου συσκευή! ;)

 

Στο τέλος τα είπες ολα βρε evris. Από το Ν95 έχεις κορυφαίες κάμερες (για την εποχή τους και όχι μόνο) και τώρα μια μετριότητα. Και το 640xl το βάζει κάτω κι εσύ μου λες πως η σημερινή νοκια είναι ίδια με αυτή που γουστάραμε......

Και μη μου αρχίσεις τα θα. Να δούμε πραξεις και να γυρίσουμε.....;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στο τέλος τα είπες ολα βρε evris. Από το Ν95 έχεις κορυφαίες κάμερες (για την εποχή τους και όχι μόνο) και τώρα μια μετριότητα. Και το 640xl το βάζει κάτω κι εσύ μου λες πως η σημερινή νοκια είναι ίδια με αυτή που γουστάραμε......

Και μη μου αρχίσεις τα θα. Να δούμε πραξεις και να γυρίσουμε.....;)

Ναι. Εσύ αναφέρεις τις ναυαρχίδες της Nokia μόνο. Εγώ λέω και για τις υπόλοιπες Nokia συσκευές. Δεν ήταν Nokia εκείνες δηλαδή επειδή δεν είχαν καλές κάμερες; ;)

Δεν έβγαζε μόνο ναυαρχίδες η Nokia. Πχ το C7 δεν ήταν Nokia; Το Lumia 830 δεν ήταν Nokia; Για να πάρω και τις δύο κατηγορίες, Symbian και Windows!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Εσύ αναφέρεις τις ναυαρχίδες της Nokia μόνο. Εγώ λέω και για τις υπόλοιπες Nokia συσκευές. Δεν ήταν Nokia εκείνες δηλαδή επειδή δεν είχαν καλές κάμερες; ;)

Δεν έβγαζε μόνο ναυαρχίδες η Nokia. Πχ το C7 δεν ήταν Nokia; Το Lumia 830 δεν ήταν Nokia; Για να πάρω και τις δύο κατηγορίες, Symbian και Windows!

 

Το 640xl που ανέφερα παραπάνω είναι ναυαρχίδα?

Επίσης το 830 που αναφέρεις δεν είχε κορυφαία κάμερα για την κατηγορία του?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...