Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με την Pixel experience έχω ένα θέμα που είχα κάποτε με κάποια μαμά ρομ. Δεν θυμάμαι ποια ακριβώς. Όταν είμαι συνδεμένος σε WiFi και μιλάω με bluetooth, ακούγεται ρομποτική η φωνή μου. Κλείνω το WiFi και στρώνει. Δεν το κάνει όμως παντού. Στο σπίτι πχ το κάνει. Στην δουλειά όχι.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Δοκιμασε Crdroid 5 που ειναι εκδοση pie για μεγαλυτερη σταθεροτητα και καλυτερη μπαταρια.

https://crdroid.net/mido

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για τις SIM τι ισχύει σχετικά με τα δίκτυα; Δηλ αν έχεις 2 κάρτες μπορούν να είναι και οι 2 LTE (δηλ 4G); είναι η πρώτη 4G και η 2η 3G;
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε Crdroid 5 που ειναι εκδοση pie για μεγαλυτερη σταθεροτητα και καλυτερη μπαταρια.

 

https://crdroid.net/mido

Τελικά σταμάτησε να το κάνει. Όλα τέλεια λειτουργούν. Ποτέ δεν θα πίστευα ότι μπαταρία 3,5 ετών, που φορτίζεται ανελλιπώς κάθε βράδυ, θα κρατάει τόσο πολύ. 5,5 ώρες sot μέχρι το 10% της μπαταρίας. Απίστευτο...

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Τελικά σταμάτησε να το κάνει. Όλα τέλεια λειτουργούν. Ποτέ δεν θα πίστευα ότι μπαταρία 3,5 ετών, που φορτίζεται ανελλιπώς κάθε βράδυ, θα κρατάει τόσο πολύ. 5,5 ώρες sot μέχρι το 10% της μπαταρίας. Απίστευτο...

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Αν θες να τις κανεις 10 διαβασε μερικες σελιδες πιο πισω που μιλαμε για μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω ερώτηση που προφανώς μπορούν να μου απαντήσουν όσοι έχουν custom rom βασισμένη σε android 9.

Η google στο Android 9 Pie, αφαίρεσε τη σύνδεση WPS σε wi-fi πατώντας το αντίστοιχο κουμπί στο ρούτερ (για λόγους ασφαλείας).

Μου είναι απαραίτητο. Είχα κάποτε την Los android 8 κι όταν πήγα σε Los android 9, την έβγαλα άρον άρον και επέστρεψα στην τελευταία μαμίσια miou μόνο και μόνο για να έχω το WPS.

Πείτε μου όσοι μπορείτε λοιπόν. Η Pixel Experience Plus ή η crdroid, έχουν αυτό το πολυπόθητο WPS?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω ερώτηση που προφανώς μπορούν να μου απαντήσουν όσοι έχουν custom rom βασισμένη σε android 9.

Η google στο Android 9 Pie, αφαίρεσε τη σύνδεση WPS σε wi-fi πατώντας το αντίστοιχο κουμπί στο ρούτερ (για λόγους ασφαλείας).

Μου είναι απαραίτητο. Είχα κάποτε την Los android 8 κι όταν πήγα σε Los android 9, την έβγαλα άρον άρον και επέστρεψα στην τελευταία μαμίσια miou μόνο και μόνο για να έχω το WPS.

Πείτε μου όσοι μπορείτε λοιπόν. Η Pixel Experience Plus ή η crdroid, έχουν αυτό το πολυπόθητο WPS?

 

Ειμαι σε los a9 προς το παρον, αν βρω χρονο να κανω μεταβαση σε crdroid 9 θα ενημερωσω.Απο περιεργια γιατι σου ειναι απαραιτητο?Πραγματικα δεν ειναι και οτι καλυτερο απο αποψη ασφαλειας.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην pixel experience plus και μου έβγαλε μήνυμα για update. Ενώ κατεβάζει το update δεν μπορεί να το εγκαταστήσει. Βγάζει ένα error χωρίς λεπτομέρειες. Πώς μπορώ να καταλάβω τι πάει στραβά; Καμιά ιδέα;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν κανεις εγκατασταση μέσω του ρικοβερυ?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι, στις τελευταίες εκδόσεις δεν δουλεύει η εγκατάσταση μέσα από εκεί. Κατεβάζεις κανονικά και εγκαθιστάς από recovery.
Link to comment
Share on other sites

Dirty flash χωρίς wipes αν τα θέλω όλα όπως είναι έτσι; Σε τόσα κινητά έχω φλασαρει πόσες ρομ, ποτέ δεν έχω φλασαρει χωρίς wipes... Για αυτό ρωτάω

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Σωστά.

Εφόσον είναι update δε θα υπάρξει πρόβλημα.

Τουλάχιστον σε οσες Ρομ το εκανα αυτό δεν είχα κανένα θέμα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αντε να χρειαστεί να κάνεις ένα wipe dalvik & cache σε updates δεν χρειάζεται κάτι άλλο.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα, θέλω να αγοράσω καλώδιο φόρτισης για το κινητό, έχει να μου προτείνει κάποιος κάτι συγκεκριμένο ή αν πρέπει να προσέξω κάποιο χαρακτηριστικό κατά την αγορά;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θέλω να αγοράσω καλώδιο φόρτισης για το κινητό, έχει να μου προτείνει κάποιος κάτι συγκεκριμένο ή αν πρέπει να προσέξω κάποιο χαρακτηριστικό κατά την αγορά;

Πάρε ένα της Xiaomi όπως αυτό.

Κάνει και για το κινητό σου (Micro USB) και για νεότερο αν πάρεις (Type-C) αλλά και για άλλες μάρκες κινητών.

Link to comment
Share on other sites

παρε ενα οποιοδήποτε microcusb. ισως με καποια να έχεις αργή φορτιση, αλλα αν το βαζεις ολη νύχτα να φορτισει τοτε δεν ειναι προβλημα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από πρόσφατη εμπειρία: ΜΗΝ πάρεις οποιοδήποτε καλώδιο. Πριν λίγο καιρό πήρα ένα από τα πιο φθηνά που είχε το e-shop και η φόρτιση ήταν τόσο αργή που έτσι και ξέμενες στη διάρκεια της ημέρας είχες ατυχήσει! Παρόμοια συμπεριφορά θα έχεις με όλα τα no name, bulk καλώδια που τυχόν θα βρεις (δοκίμασα κάποια σε ένα μικρό κατάστημα). Εγώ τελικά πήρα ένα καλώδιο από κατάστημα επισκευής κινητών, όπου οι άνθρωποι με βεβαίωσαν ότι δεν θα έχω πρόβλημα, και όντως φορτίζει σε φυσιολογικό χρόνο.
Link to comment
Share on other sites

παρε ενα καλώδιο 2 μετρα και ας φορτιζει χαμηλοτερα να μην εισαι κολλημενος σε τοιχους και πριζες.

η ανεση που σου δινει δεν συγκρίνετε .

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα καταλήξω στο καλώδιο της ίδιας της εταιρείας που μου πρότειναν πιο πάνω.

 

παρε ενα καλώδιο 2 μετρα και ας φορτιζει χαμηλοτερα να μην εισαι κολλημενος σε τοιχους και πριζες.

η ανεση που σου δινει δεν συγκρίνετε .

 

Αν δεν χανόταν το καλώδιο σε ένα ταξίδι που έκανα δε θα το άλλαζα αλλά η αλήθεια είναι ότι τελικά χρειάζεται ένα μεγάλο καλώδιο φόρτισης. (κάτι που κατάλαβα όταν άνοιξα τη συσκευασία του RN9 pro :p )

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

 

Τι ταχύτητα έχετε μέσο όρο με 4G; Εμένα με full σήμα, πιάνει περίπου 20Mpbs max αν είμαι τυχερός, άλλες φορές σέρνεται και κάτω από 10 (εταιρία Q).

Υπάρχει κάποια ρύθμιση που μπορώ να κάνω (non-rooted);

Edited by Cyberdemon87
Link to comment
Share on other sites

βρηκες και συ παροχο να κανεις τεστ.

με 4g+ και δεν ανοιγε τιποτα...

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...