Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορει καποιος να πει ποια ειναι η μεγιστη φορτιση που εχει δει; Εχει πεσει η αποδοση του φορτιστη με αποτελεσμα να φτανει με το ζορι τα 1400. Δοκιμαζοντας εναν της σαμσουνγκ φτανει μεχρι τα 1750 mA
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα στην παρέα,χτες το βράδυ έκανα ενημέρωση τον miui launcher και κρασαρε. Σήμερα του πέρασα τον

poco launcher κι ευτυχώς δουλεύει. Ελπιζω στην επόμενη ενημέρωση να διορθωθεί.

Link to comment
Share on other sites

Ο Poco είναι μια χαρά. Δεν μπόρεσα ποτέ να συνηθίσω χωρίς συρτάρι εφαρμογών :)

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Έχω το Xiaomi redmi note 4 με MIUI 10.2.1.0 global και δεν νομίζω να γίνεται πλέον αναβάθμιση.

Έχω προσέξει μετά από 3 χρόνια που το έχω ότι άρχισε να γίνεται αργό και κολλάει απίστευτα.

Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω;

Αν κάνω ένα φορμάτ θα φτιάξει;

Με το φορμάτ μπορώ να περάσω την τελευταία έκδοση;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε το format και άσε το στην έκδοση που είσαι. Το miui 11 ήταν ψιλοκαταστροφή για το συγκεκριμένο κινητό. Τουλάχιστον από όσα είδα στα δύο που είχαμε στην οικογένεια

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά στους εορτάζοντες!

 

Παιδιά αν υπάρχει κάποιος/α που έχει αχρηστευμένο το κινητό και το κάνει κομμάτια για ανταλλακτικά, ας μου στείλει ένα pm plz. Θα ήθελα το πίσω το καπάκι του κινητού για την μπαταρία, το back cover δηλαδή (σε μαύρο το έχω, αλλά οκ δε θα είχα πρόβλημα και με το γκρι ας πούμε). Αν μπορούσε να με εξυπηρετήσει κάποιος από εδώ, θα με βοηθούσε. Ευχαριστώ.

Edited by GiO_K
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Χθες, ξαναπήγα το κινητό στο service της Quest στο Ρέντη. Υπενθυμίζω ότι αγόρασα το Redmi Note 4X ελληνικής αντιπροσωπείας (αγορά από Πλαίσιο) για τη σύζυγο αρχές Σεπτέμβρη του 2018 και στο 9μηνο (Μάιος 2019) έβγαλε πρόβλημα στην οθόνη (μελιτζανί κηλίδα στην αριστερή πλευρά). Τότε λοιπόν έγινε (κατά τα λεγόμενα της εταιρείας) αντικατάσταση οθόνης. Μετά από άλλο 1 εννιάμηνο από την πρώτη αλλαγή, φέτος, εν μέσω καραντίνας και lockdown ξαναέβγαλε ακριβώς το ίδιο πρόβλημα στο ίδιο σημείο. Μοιραία ξαναπήγα τη συσκευή στο service για τα περαιτέρω.

Ερώτηση, επειδή είναι προφανές ότι υπάρχει θέμα με αυτή την παρτίδα συσκευών, μπορώ να απαιτήσω αντικατάσταση συσκευής ή να μου δώσουν κάποιο άλλο παρεμφερές μοντέλο; (πχ Note 5). Γιατί είναι κοροϊδία με αστεία χρήση του κινητού να πρέπει κάθε 9 μήνες να τρέχω στο σέρβις και να μένει η σύζυγος κάθε φορά 7-10 μέρες χωρίς το τηλέφωνό της για αυτή την βλακεία.

NOKIA 8

LG G2 32Gb (DEU)

Link to comment
Share on other sites

αφου στο κανουν δωρεαν μην εχεις κανενα παραπονο.:lol:

btw το 5 καμια σχεση με το 4 :) η καμερα του 5 ειναι ετη φωτος μπροστα :cool:

Link to comment
Share on other sites

Έχετε συρτάρι εφαρμογών;

Ξαφνικά χάθηκε και βγάζει σφάλμα όταν πάω να το ανοίξω (τελευταία οθόνη αριστερά)

Link to comment
Share on other sites

Χθες, ξαναπήγα το κινητό στο service της Quest στο Ρέντη. Υπενθυμίζω ότι αγόρασα το Redmi Note 4X ελληνικής αντιπροσωπείας (αγορά από Πλαίσιο) για τη σύζυγο αρχές Σεπτέμβρη του 2018 και στο 9μηνο (Μάιος 2019) έβγαλε πρόβλημα στην οθόνη (μελιτζανί κηλίδα στην αριστερή πλευρά). Τότε λοιπόν έγινε (κατά τα λεγόμενα της εταιρείας) αντικατάσταση οθόνης. Μετά από άλλο 1 εννιάμηνο από την πρώτη αλλαγή, φέτος, εν μέσω καραντίνας και lockdown ξαναέβγαλε ακριβώς το ίδιο πρόβλημα στο ίδιο σημείο. Μοιραία ξαναπήγα τη συσκευή στο service για τα περαιτέρω.

Ερώτηση, επειδή είναι προφανές ότι υπάρχει θέμα με αυτή την παρτίδα συσκευών, μπορώ να απαιτήσω αντικατάσταση συσκευής ή να μου δώσουν κάποιο άλλο παρεμφερές μοντέλο; (πχ Note 5). Γιατί είναι κοροϊδία με αστεία χρήση του κινητού να πρέπει κάθε 9 μήνες να τρέχω στο σέρβις και να μένει η σύζυγος κάθε φορά 7-10 μέρες χωρίς το τηλέφωνό της για αυτή την βλακεία.

 

Πες της να μη το δουλευει σε full φωτεινοτητα συνεχεια, μονο οταν ειναι αναγκαιο.Ουτως η αλλως ειναι κακο για τα ματια.Το rn4x ερχεται με 3 διαφορετικες οθονες νομιζω, εννοω κατασκευαστες.Η μια απο αυτες ηταν καπως ευαισθητη και βγαζει το προβλημα που ειπες.Α επισης να μη ζεσταινεται πολυ η συσκευη, αμα το αφηνεις στον ηλιο καλοκαιριατικα ή αν το δουλευεις σε 4g ή παιζεις πολυ ωρα παιχνιδια θα το παθαινει συνεχεια.Ας προτιμαει 3g δεν εχει μεγαλη διαφορα και κραταει περισσοτερο και η μπαταρια.Κατα τα αλλα δε νομιζω μπορεις να απαιτησεις αλλο μοντελο.

Edited by Ark4n1s
Link to comment
Share on other sites

Απείραχτο μη rootαρισμένο note 4x (αγορασμένο από Κωτσόβολο τον 6ο του 17) με όλες τις μαμά αναβαθμίσεις, ξαφνικά έχασε το LTE. Νομίζω μετά την τελευταία αναβάθμιση σε miui 11 αλλά δεν είμαι σίγουρος. Έχει κανείς καμιά ιδέα πριν αρχίσω το ψάξιμο;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Απείραχτο μη rootαρισμένο note 4x (αγορασμένο από Κωτσόβολο τον 6ο του 17) με όλες τις μαμά αναβαθμίσεις, ξαφνικά έχασε το LTE. Νομίζω μετά την τελευταία αναβάθμιση σε miui 11 αλλά δεν είμαι σίγουρος. Έχει κανείς καμιά ιδέα πριν αρχίσω το ψάξιμο;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Εχεις αλλαξει θεση στη σιμ μηπως?Εχεις δυο σιμ?Αν εχεις δυο νομιζω πρεπει να χεις ενεργα δεδομενα για τη σιμ 1 για να χεις 4g.Δοκιμασε ρεσταρτ και αν οχι επαναφορα εργοστασιακων δεδομενων, αφου σωσεις τα αρχεια σου εννοειται.

Link to comment
Share on other sites

Απείραχτο μη rootαρισμένο note 4x (αγορασμένο από Κωτσόβολο τον 6ο του 17) με όλες τις μαμά αναβαθμίσεις, ξαφνικά έχασε το LTE. Νομίζω μετά την τελευταία αναβάθμιση σε miui 11 αλλά δεν είμαι σίγουρος. Έχει κανείς καμιά ιδέα πριν αρχίσω το ψάξιμο;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Μήπως έπαιζες με συντομεύσεις η με κάνα μενού?

Άλλαξε για αρχή θέση στην Σιμ και κοίτα αν δουλεύει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία του είναι η BN43;; ; Μόλις παραλάβω το 9Pro θα δοθεί το Mido σε συγγενικά πρόσωπο και θα ήθελα να αλλάξω μπαταρία λόγω μειωμένης αυτονομίας.

Έχει κάποιος να προτείνει αξιόπιστη μπαταρία για αφορά;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

http://briefcase.pathfinder.gr/download/534985
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω πρότασηα ερώτηση.

Πόσα χρόνια το χρησιμοποιείς και τα τίναξε η μπαταρία?

 

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω πρότασηα ερώτηση.

Πόσα χρόνια το χρησιμοποιείς και τα τίναξε η μπαταρία?

 

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

3 χρόνια. Λίγο μετά την ανακοίνωση του το είχα παραγγείλει από Κίνα.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

http://briefcase.pathfinder.gr/download/534985
Link to comment
Share on other sites

Από Αύγουστο του 2017 μέχρι και χτες έφαγε πολύ "ξύλο" (άπειρα φλασαρισματα, φορτίσεις οπότε να ναι-κυριως τις ώρες που κοιμόμουν) το τηλέφωνο και δεν έκανε κιχ η μπαταρία.

Με αρκετή χρήση μπορεί να φτάσει 6-8 ώρες οθόνης

Του βγάζω το καπέλο! Με θυμίζει το θρυλικό zte v967s που τράβηξε και τούτο τα πάνδεινα και η μπαταρία βραχος!

 

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με άλλη Rom είσαι σωστά;

Το δικό μου και σε αδράνεια έχει αρκετή κατανάλωση και όταν το χρησιμοποιώ.

Μέρα δεν την βγάζει και sot 4-5 ώρες;

 

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

http://briefcase.pathfinder.gr/download/534985
Link to comment
Share on other sites

Pixel experience plus φοράω καιρό τώρα. Βρήκα το λιμάνι μου στην ρομ αυτή. Όλα λειτουργούν τόσο ομαλά και υπερτελεια.

Αφού θέλω να την δοκιμάσω και στο 9.

Μακάρι να υπάρξει.

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ίσως να παίζει και αρκετά σημαντικό ρόλο η custom Rom στην διάρκεια της μπαταρίας. Προσωπικά δεν ασχολήθηκα με custom Rom. Θα κάνω factory reset Θα εγκαταστήσω λίγες απαραίτητες εφαρμογές για τον νέο κάτοχο και θα δουμε εκεί αν υπάρχει κάποια καλυτερευση στην διάρκεια της μπαταρίας.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

http://briefcase.pathfinder.gr/download/534985
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα η καστομ παίζει τον ρόλο της δεν αντιλεγω.

Με το καλό να το παραχωρήσεις εκεί που θέλεις.

Γω το κρατάω ως Μπακ απ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Pixel experience plus φοράω καιρό τώρα. Βρήκα το λιμάνι μου στην ρομ αυτή. Όλα λειτουργούν τόσο ομαλά και υπερτελεια.

Αφού θέλω να την δοκιμάσω και στο 9.

Μακάρι να υπάρξει.

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Pixel expirience plus με android 8 ή 10; Ειχα δοκιμασει την pixel experience android 10 για μία μέρα μετα οταν γυρισα σε miui δεν δουλευε το wifi ουτε και με fastboot rom ηθελε το persist.img μεσα απο twrp και adb. Τωρα miui

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Τελικά αποκλείεται να βρεθεί κάποιος να ”δωσει" security updates σε lineage 16?

Η εγκαταλείφθηκε εντελώς?

Χμμμ ποιος ξέρει???
Pixel expirience plus με android 8 ή 10; Ειχα δοκιμασει την pixel experience android 10 για μία μέρα μετα οταν γυρισα σε miui δεν δουλευε το wifi ουτε και με fastboot rom ηθελε το persist.img μεσα απο twrp και adb. Τωρα miui
Android 9. Συγκεκριμένα η έκδοση 20190905

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...