Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι δυστυχώς δεν είναι το ίδιο με της info quest δεν έχει την 800αρα στο 4g. Τζάμι λογικά φοράει τα ίδια.

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο της γυναίκας εμφάνισε έναν κίτρινο κύκλο δίπλα στα κουμπιά της έντασης.

 

Το καλύπτει η εγγύηση; Ξέρει κάποιος;

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Καμία ιδέα κάποιος;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι δυστυχώς δεν είναι το ίδιο με της info quest δεν έχει την 800αρα στο 4g. Τζάμι λογικά φοράει τα ίδια.

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όχι εντάξει ξέρω ότι στα χαρακτηριστικά διαφέρουν, αυτό που με απασχολεί είναι το τζάμι.

Άρα στο aliexpress να ψάξω για Tempered Glass για την έκδοση Global edision, θα είμαι εντάξει;

Edited by Teo010
Link to comment
Share on other sites

Χτες το πήρα και εγώ και θα ήθελα μια μικρή βοήθεια. Πως μπορώ να ανάβω το φακό, χωρίς να ξεκλειδώνω την οθόνη; Υπάρχει κάποιο shotrcut?

Κάποιες εφαρμογές που δεν χρησιμοποιώ, πως μπορώ να τις απενεργοποιήσω, εφόσον το πλήκτρο απενεργοποίηση δεν είναι ενεργό για κάποιες;

Υπάρχει "trick" να βάλω συρτάρι εφαρμογών στο μαμά launcher?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καμία ιδέα κάποιος;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Φιλε αν ειναι αγορασμενο απο επισημο καταστημα και εχει την εγγυηση της infoquest θα σου αλλαξουν την οθονη χωρις καμια χρεωση! Αν ειναι ομως απο κανενα αλλα σκρουτζομαγαζο βραζε ρυζι που λενε και οι κινεζοι! χαχα! 2 φορες το επαθα με κινητο απο Κωτσο... (νοτε3) και τις 2 μου αλλαξε η infoquest οθονη. Τωρα που εχω (νοτε 4) απο το mymegastore.gr τσακωνομαι εδω και 2 μηνες και τωρα ισως απο το πολυ κραξιμο τελικα να μου την αλλαξουν. Αλλιως ηθελαν 60 ευρω!!! Ειναι γνωστο αλλα σπανιο προβλημα της xiaomi. Ανεβαζει θερμοκρασια εκει στα κουμπια στο πλαι και καει εσωτερικα την οθονη! Εκτος απο το Power θα σου βγαλει σε λιγο καιρο το ιδιο προβλημα και στα κουμπια εντασης. Οποτε τρεχα πηγαινε το!!!

Σαν τα Xiaomi τίποτα!!! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Καμία ιδέα κάποιος;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Φίλε μου έχει αναφερθεί σε πολλά σάιτ. Το πρόβλημα δείχνει να οφείλεται σε μη επαρκή μόνωση στα πλήκτρα της έντασης. Ψάξε προηγούμενα ποστ στο παρόν νήμα και θα τα βρεις...

Edit μόλις είδα ότι με πρόλαβε και κάλυψε το θέμα ο φίλος παραπάνω.

 

 

Στάλθηκε από το Tab2A7-10F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ.

 

Έχει κανονική εγγύηση από infoquest. Αύριο θα τους πάρω τηλέφωνο.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χτες το πήρα και εγώ και θα ήθελα μια μικρή βοήθεια. Πως μπορώ να ανάβω το φακό, χωρίς να ξεκλειδώνω την οθόνη; Υπάρχει κάποιο shotrcut?

οπως αναβει κ κανονικα: κατεβαζεις την μπαρα ειδοποιησεων κ πατας το φακος.

ετσι το εχω εγω.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιες εφαρμογές που δεν χρησιμοποιώ, πως μπορώ να τις απενεργοποιήσω, εφόσον το πλήκτρο απενεργοποίηση δεν είναι ενεργό για κάποιες;

Υπάρχει "trick" να βάλω συρτάρι εφαρμογών στο μαμά launcher?

Ευχαριστώ.

 

Υπάρχει εφαρμογή ποστ 11083

Όσο για το συρτάρι που λες δεν υπάρχει, απλώς μπορείς να ρίξεις μια εφαρμογή μέσα στην άλλη και να φτιάξεις φακέλους.

enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, μια ερωτηση περι FITBIT ...μιας ξαι δεν βρηκα κατι σχετικο μεχρι ωρας..

Υπαρχει καποιος απο εδω που να χρησιμοποιει την εν λογω εφαρμογη στο κινητο μας? Ειμαι με την stable 9.2.1.0 και ενω της εχω δωσει οτι δικαιωμα-αδεια υπαρχει ΔΕΝ μου μετραει βηματα και αποσταση. Εχει καποιος να προτεινει κατι ?

Ευχαριστω πολυ...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω πως βλεπουμε τα frames.Ανεβασα ενα βιντεο να δεις:

Φιλε μου αυτο το video ειναι με google camera hdr;;;

 

Sent from my NX551J using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή ποστ 11083

Όσο για το συρτάρι που λες δεν υπάρχει, απλώς μπορείς να ρίξεις μια εφαρμογή μέσα στην άλλη και να φτιάξεις φακέλους.

 

θέλει root το app αυτό; (Εντάξει. Δεν θέλει).

Φακέλους, δεν εχω συνηθίσει... Με βλέπω για nova.

Edited by conan1
Link to comment
Share on other sites

Με flash μεσω του updater μπορω να επιστρεψω πισω στην stable 9.2.1 απο την 9.2.2 χωρις factory reset ή οχι;
Link to comment
Share on other sites

Ποιον αισθητήρα έχεις? Samsung η Sony?

 

Καλημέρα

Πως βλέπουμε ποιον αισθητήρα έχει η συσκευή μας;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Σε προηγούμενο ποστ είχα αναφερθεί στο προϊόν 3MK ARC 3D XIAOMI Readmi Note 4 GLOBAL σαν την πλέον κατάλληλη προστασία οθόνης του κινητού. Παρήγγειλα λοιπόν στο ελληνικό κατάστημα PC Evolution αυτό το προϊόν που θα μου το έφερναν σε 7-10 ημέρες όπως μου είπαν. Τελικά χωρίς καμία ενδιάμεση ενημέρωση μου το έδωσαν μετά από 20 περίπου ημέρες αλλά δεν ήταν αυτό που παρήγγειλα αλλά το 3MK ARC 3D XIAOMI Readmi Note 4 China που προφανώς γνώριζαν ότι δεν είναι αυτό που έπρεπε. Απλά το έκαναν για να ισχυριστούν όταν το επέστρεψα ότι άνοιξα τη συσκευασία και να μην μου επιστρέψουν τα χρήματα. Απλά κουτοπόνηροι.

Και επειδή όπως έλεγαν και οι αρχαίοι "ουδέν κακόν αμιγές καλού", τελικά βρήκα την τέλεια λύση !!!!!!

Είναι το παρακάτω προϊόν που υπάρχει στην Αθήνα, το έβαλα και είναι τέλειο από κάθε άποψη (άριστη εφαρμογή, άψογα χρώματα κλπ):

Μεμβράνη Προστασίας Xiaomi Redmi Note 4/4x AntiCrash X-One Ultimate Upgrade v.2 (Japan)

Νέα επαναστατικά προστατευτικά για την οθόνη του πολύτιμου κινητου σας.Eίναι φτιαγμένο από πατενταρισμένο υλικό , υψηλής ανθεκτικότητας, μέγιστη δύναμη κρούσης 12kg/cm² και απορροφητική ισχύ 130g/cm².

Εφαρμόζοντας το AntiCrash προστατευτικό στην οθόνη του smartphone σας δεν χρειάζεται να ανησυχείτε για τυχόν φθορές στην οθόνη του.

Προστατέψτε το από πτώσεις, χτυπήματα και γρατζουνιές!!!

Το AntiCrash screen protector θα κρατήσει την οθόνη σαν καινούρια!

Αντικαταστήστε λοιπόν τα απλά προστατευτικά οθονών με τα νέα AntiCrash Screen Protectors και η οθόνη του κινητού σας δεν κινδυνεύει από τίποτε!!!

 

Αν ψάξετε θα το βρείτε εύκολα στην Αθήνα και αλλού. Εγώ το έβαλα στην Καλλιθέα σε ένα κατάστημα και μου στοίχισε 11,80 ΕΥΡΩ με την τοποθέτηση.

Περιττό να επαναλάβω τους λόγους για τους οποίους κανένα σκληρό γυαλί (βαμμένο ή όχι) δεν κάνει για το κινητό λόγω της καμπυλότητας της οθόνης.

Το προϊόν που σας ανέφερα είναι εύκαμπτη μεμβράνη και εφαρμόζει τέλεια.

Edited by geogian
Link to comment
Share on other sites

Χτες το πήρα και εγώ και θα ήθελα μια μικρή βοήθεια. Πως μπορώ να ανάβω το φακό, χωρίς να ξεκλειδώνω την οθόνη; Υπάρχει κάποιο shotrcut?

Κάποιες εφαρμογές που δεν χρησιμοποιώ, πως μπορώ να τις απενεργοποιήσω, εφόσον το πλήκτρο απενεργοποίηση δεν είναι ενεργό για κάποιες;

Υπάρχει "trick" να βάλω συρτάρι εφαρμογών στο μαμά launcher?

Ευχαριστώ.

 

Πας Ρυθμίσεις -> Πρόσθετες Ρυθμίσεις -> Συντομεύσεις πλήκτρου και χειρονομίας

κι εκεί έχει να διαλέξεις πως θα ανοίγει ο φακός με τα πλήκτρα

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα κάποιος με los 14.1 να απαντήσει αν χρησιμοποιεί το firmware που δίνει ο dev στο xda η εχει βάλει κάποιο άλλο που δουλεύει μια χαρα και δεν εχει θεμα με σημα κτλπ ευχαριστώ πολύ
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Χτες το πήρα και εγώ και θα ήθελα μια μικρή βοήθεια. Πως μπορώ να ανάβω το φακό, χωρίς να ξεκλειδώνω την οθόνη; Υπάρχει κάποιο shotrcut?

Σύρε την οθόνη προς τα δεξιά και πάτα το κουμπί του φακού.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα κάποιος με los 14.1 να απαντήσει αν χρησιμοποιεί το firmware που δίνει ο dev στο xda η εχει βάλει κάποιο άλλο που δουλεύει μια χαρα και δεν εχει θεμα με σημα κτλπ ευχαριστώ πολύ
Αν λες αυτό

https://forum.xda-developers.com/redmi-note-4/xiaomi-redmi-note-4-snapdragon-roms-kernels-recoveries--other-development/firmware-firmwares-mido-global-beta-t3746333

 

Έχω την τελευταία global dev και δεν αντιμετωπιζω κανένα πρόβλημα σε RR 6

Βελτίωση ειχα δεί με το προ-προηγούμενο firmware, έκτοτε όλα καλά.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πας Ρυθμίσεις -> Πρόσθετες Ρυθμίσεις -> Συντομεύσεις πλήκτρου και χειρονομίας

κι εκεί έχει να διαλέξεις πως θα ανοίγει ο φακός με τα πλήκτρα

Ευχαριστώ. Το βρήκα μόλις πριν λίγο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σύρε την οθόνη προς τα δεξιά και πάτα το κουμπί του φακού.
Ωραίο. Δεν το ήξερα και αυτό.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Σε προηγούμενο ποστ είχα αναφερθεί στο προϊόν 3MK ARC 3D XIAOMI Readmi Note 4 GLOBAL σαν την πλέον κατάλληλη προστασία οθόνης του κινητού. Παρήγγειλα λοιπόν στο ελληνικό κατάστημα PC Evolution αυτό το προϊόν που θα μου το έφερναν σε 7-10 ημέρες όπως μου είπαν. Τελικά χωρίς καμία ενδιάμεση ενημέρωση μου το έδωσαν μετά από 20 περίπου ημέρες αλλά δεν ήταν αυτό που παρήγγειλα αλλά το 3MK ARC 3D XIAOMI Readmi Note 4 China που προφανώς γνώριζαν ότι δεν είναι αυτό που έπρεπε. Απλά το έκαναν για να ισχυριστούν όταν το επέστρεψα ότι άνοιξα τη συσκευασία και να μην μου επιστρέψουν τα χρήματα. Απλά κουτοπόνηροι.

Και επειδή όπως έλεγαν και οι αρχαίοι "ουδέν κακόν αμιγές καλού", τελικά βρήκα την τέλεια λύση !!!!!!

Είναι το παρακάτω προϊόν που υπάρχει στην Αθήνα, το έβαλα και είναι τέλειο από κάθε άποψη (άριστη εφαρμογή, άψογα χρώματα κλπ):

Μεμβράνη Προστασίας Xiaomi Redmi Note 4/4x AntiCrash X-One Ultimate Upgrade v.2 (Japan)

Νέα επαναστατικά προστατευτικά για την οθόνη του πολύτιμου κινητου σας.Eίναι φτιαγμένο από πατενταρισμένο υλικό , υψηλής ανθεκτικότητας, μέγιστη δύναμη κρούσης 12kg/cm² και απορροφητική ισχύ 130g/cm².

Εφαρμόζοντας το AntiCrash προστατευτικό στην οθόνη του smartphone σας δεν χρειάζεται να ανησυχείτε για τυχόν φθορές στην οθόνη του.

Προστατέψτε το από πτώσεις, χτυπήματα και γρατζουνιές!!!

Το AntiCrash screen protector θα κρατήσει την οθόνη σαν καινούρια!

Αντικαταστήστε λοιπόν τα απλά προστατευτικά οθονών με τα νέα AntiCrash Screen Protectors και η οθόνη του κινητού σας δεν κινδυνεύει από τίποτε!!!

 

Αν ψάξετε θα το βρείτε εύκολα στην Αθήνα και αλλού. Εγώ το έβαλα στην Καλλιθέα σε ένα κατάστημα και μου στοίχισε 11,80 ΕΥΡΩ με την τοποθέτηση.

Περιττό να επαναλάβω τους λόγους για τους οποίους κανένα σκληρό γυαλί (βαμμένο ή όχι) δεν κάνει για το κινητό λόγω της καμπυλότητας της οθόνης.

Το προϊόν που σας ανέφερα είναι εύκαμπτη μεμβράνη και εφαρμόζει τέλεια.

εγω αυτο φοραω απο το καλοκαρι και δεν περνει χαμπαρι τπτ

το εχω ξαναπει εδω μεσα πριν καιρο και δεν ειναι τζαμακι ουσιαστικα ειναι μεμβρανη απλα σκληρη

απο το ιδιο καταστημα το εβαλα και γω και εκει τα παληκαρια ειναι τζιμανια.εγω το φοραω απο τον αυγουστο

Link to comment
Share on other sites

Με flash μεσω του updater μπορω να επιστρεψω πισω στην stable 9.2.1 απο την 9.2.2 χωρις factory reset ή οχι;

Καποια απάντηση;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...