Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ για την απάντηση, αυτό εννοείται που λες, εγώ ρωτάω αν δίνει 4g και στις δύο υποδοχές sim, δεν χρειάζεται να εναλλάσεις θέση στις κάρτες δηλαδή.
Φυσικά δίνει και στις δύο σιμ και εσύ επιλέγεις χωρίς να τις αλλάζεις θέση ποια θα έχει το 4g και ποια το 3g...Αν έπρεπε να αλλάξεις θέσεις θα στο έγραφα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by sgatzo
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά δίνει και στις δύο σιμ και εσύ επιλέγεις χωρίς να τις αλλάζεις θέση ποια θα έχει το 4g και ποια το 3g...Αν έπρεπε να αλλάξεις θέσεις θα στο έγραφα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οκ, ευχαριστώ πολύ για τη διευκρίνηση.

Link to comment
Share on other sites

για αρχή θα πρότεινα να ελεγχθεί το ενδεχόμενο να έχει πρόβλημα η κάρτα microsd. πώς γίνεται αυτό εύκολα και γρήγορα;

φορμάρεις από το κινητό την κάρτα, ρυθμίζεις (πάλι) να αποθηκεύονται στην κάρτα οι φωτογραφίες, τραβάς γύρω στις 10 άκυρες φωτογραφίες, αποθηκεύεις από τον browser άλλες 10 άκυρες φωτογραφίες, μπαίνεις fb και κλέβεις άλλες 10 φωτογραφίες από διάφορα ποστς. στη συνέχεια power off και μετά power on το κινητό, ανοίγεις fb messenger να στείλεις φωτογραφίες σε κάποιον από τους φίλους σου. αν δεις ότι κάποιες από αυτές τις πρόσφατες φωτογραφίες δεν αναγνωρίζονται και έχουν ένα μαύρο εικονίδιο τότε η κάρτα χαιρετάει. αν όλες οι φωτογραφίες είναι εκεί, τότε κατά 99% η κάρτα είναι οκ και κάπου αλλού πρέπει να γίνει έλεγχος. ( μήπως κάποια εφαρμογή έχει δικαίωμα να κάνει eject και mount την κάρτα; )

 

Στάλθηκε από τηλεόραση χρησιμοποιώντας σήμα UHF.

από fb στην κάρτα μνήμης πως γίνεται να αποθηκεύει φωτο; τις πάει στην εσωτερική

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, να κάνω μια ερώτηση επειδή σκέφτομαι να το πάρω. Δίνει 4G και στις δύο κάρτες sim; Εννοείται όχι ταυτόχρονα, αλλά υπάρχει επιλογή ή μόνο στην πρώτη δίνει 4G και στη δεύτερη μόνο 3G;
παει το F1 ? :p
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το volte είναι ενεργοποιημενο, αν το απενεργοποιησω θα χρησιμοποιεί λιγότερη μπαταρία; Το ρωταω γιατί στο σπίτι δεν εχω δυνατο 4g. Αν επιβαρύνει και το volte να το κλείσω.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το κ.. τζαμακι δεν βγαίνει ούτε με οινόπνευμα, ούτε με πιστολάκι. Η παρτίδα του κινεζου μάλλον είχε λογκο!!!! Τζαμακι τύπου μάσκα. Θα το πάω σε μάστορα και ας κάνει ότι μπορεί εκτός κι αν υπάρχει κάποια άλλη πρόταση ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

παιδια εστειλα αιτηση για ξεκλειδωμα bootloader το Σάββατο το πρωί και ακόμα να μου έρθει μυν.αργει τοσο;

 

Έχουν πρωτοχρονιά στην Κίνα και μάλλον θα αργήσει.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια, σκεφτομαι να παρω το κινητο απο Κωτσο καθως εχω μια δωροεπιταγη απο εκει.

Θεωρητικα αυτο ερχετε με MIUI 8.X κατι.

Διαβαζοντας το θεμα με τη μπαταρια στη MIUI 9, υπαρχει τροπος απλα να απανεργοποιησω τα OTA Updates?

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το volte είναι ενεργοποιημενο, αν το απενεργοποιησω θα χρησιμοποιεί λιγότερη μπαταρία; Το ρωταω γιατί στο σπίτι δεν εχω δυνατο 4g. Αν επιβαρύνει και το volte να το κλείσω.

Που βρίσκεται αυτή η επιλογή φίλε;

Link to comment
Share on other sites

παει το F1 ? :p

 

Όχι βέβαια. :lol: Απλά πάει στον τέταρτο χρόνο του τώρα και έχει αρχίσει να δείχνει την ηλικία του αφού όλες οι εφαρμογές έχουν βαρύνει πάρα πολύ.

 

Το μόνο που με χαλάει όμως είναι ότι δεν είναι 4G, αλλιώς μ' αυτό θα έμενα.

Link to comment
Share on other sites

Όχι βέβαια. :lol: Απλά πάει στον τέταρτο χρόνο του τώρα και έχει αρχίσει να δείχνει την ηλικία του αφού όλες οι εφαρμογές έχουν βαρύνει πάρα πολύ.

 

Το μόνο που με χαλάει όμως είναι ότι δεν είναι 4G, αλλιώς μ' αυτό θα έμενα.

 

Και εγώ εδώ πλέον ...το F1 πήγε στην γυναίκα....

Link to comment
Share on other sites

Το τσίμπησα και εγώ με λίγη επιφύλαξη (μιας και η πρώτη απόπειρα με xiaomi redmi πριν χρόνια είχε θεματάκια). Πεμπτη βράδυ έκανα πρώτη φόρτιση, τώρα είναι Δευτέρα μεσημέρι και είμαι στο 19%.

Πολύ καλή συσκευή, ποιοτική κατασκευή, ταχύτατο. Πολύ καλό σήμα, δυνατό wifi.

Υπερευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με τον dialer που αργεί να ανοίξει χαρακτηριστικά έχει βρεθεί λύση ή αναμένουμε update?
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι για το λευκό παιδιά το 32αρι, μπορεί να μου στείλει κάποιος έστω με πμ αν δεν μπορεί να το γράψει εδώ ένα σκρουτζομαγαζο με καλή τιμή και να είναι εξακριβωμένο ότι έχει την 800αρα;
Link to comment
Share on other sites

η ελληνική miui εχει google cam?η καλυτερα μια rr? ειμαι για πειραγματα αλλα θελω σταθεροτητα

 

Δεν ξέρω αν έχει, αλλά google cam βάζεις σε όποια rom θέλεις. rr nougat που είχα ήμουν υπερευχαριστημένος, δεν είδα κανένα bug στη χρήση που του κάνω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμένα το volte είναι ενεργοποιημενο, αν το απενεργοποιησω θα χρησιμοποιεί λιγότερη μπαταρία; Το ρωταω γιατί στο σπίτι δεν εχω δυνατο 4g. Αν επιβαρύνει και το volte να το κλείσω.

 

Έχω την εντύπωση πως το volte κάνει καλύτερη εξοικονόμηση μπαταρίας

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια, σκεφτομαι να παρω το κινητο απο Κωτσο καθως εχω μια δωροεπιταγη απο εκει.

Θεωρητικα αυτο ερχετε με MIUI 8.X κατι.

Διαβαζοντας το θεμα με τη μπαταρια στη MIUI 9, υπαρχει τροπος απλα να απανεργοποιησω τα OTA Updates?

 

Πας στις ρυθμίσεις και απενεργοποιείς τα αυτόματα updates. Έτσι το έχω από τη στιγμή που το πήρα κι έχω γλυτώσει από τα 9.x...

 

Edit: Με κλειστά wifi και δεδομένα.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Τελικά με τον dialer που αργεί να ανοίξει χαρακτηριστικά έχει βρεθεί λύση ή αναμένουμε update?

Λάθος,σορρυ

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι για το λευκό παιδιά το 32αρι, μπορεί να μου στείλει κάποιος έστω με πμ αν δεν μπορεί να το γράψει εδώ ένα σκρουτζομαγαζο με καλή τιμή και να είναι εξακριβωμένο ότι έχει την 800αρα;
Drele.gr

Δε ξέρω αν έχει λευκό. Έχει 800αρα

Link to comment
Share on other sites

Μια επιβεβαιωση θελω απο οποιον εχει google camera hdr+

Το βιντεο ειναι σταθερο στα 30 frames οταν βρισκεστε σε χωρο με χαμηλο φωτισμο;

 

Sent from my NX551J using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με τον dialer που αργεί να ανοίξει χαρακτηριστικά έχει βρεθεί λύση ή αναμένουμε update?
α και εσύ το έχεις δει αυτό; εμένα το εμφάνισε με την τελευταία dev 8.2.8. ειδικά εάν έχεις ώρα να τον ανοίξεις αργεί λίγο. ενώ πριν άνοιγε πιο τσακ μπαμ

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πας στις ρυθμίσεις και απενεργοποιείς τα αυτόματα updates. Έτσι το έχω από τη στιγμή που το πήρα κι έχω γλυτώσει από τα 9.x...

 

Edit: Με κλειστά wifi και δεδομένα.

 

Ευχαριστω πολυ, αλλα τι εννοεις με "Με κλειστά wifi και δεδομένα" ?

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

Όχι βέβαια. :lol: Απλά πάει στον τέταρτο χρόνο του τώρα και έχει αρχίσει να δείχνει την ηλικία του αφού όλες οι εφαρμογές έχουν βαρύνει πάρα πολύ.

 

Το μόνο που με χαλάει όμως είναι ότι δεν είναι 4G, αλλιώς μ' αυτό θα έμενα.

λεω και εγω δεν πεθαινει ποτε το f1 και εγω ακομα το εχω:lol:
Link to comment
Share on other sites

α και εσύ το έχεις δει αυτό; εμένα το εμφάνισε με την τελευταία dev 8.2.8. ειδικά εάν έχεις ώρα να τον ανοίξεις αργεί λίγο. ενώ πριν άνοιγε πιο τσακ μπαμ

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Ναι 8.2.8 και εγώ, ποιο πριν δεν είχα dev. Πάντως αργεί χαρακτηριστικά.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...