Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο google account έψαξε αλλά δεν βρήκε τίποτα. Πιθανότατα δεν είχε επιλέξει το συγχρονισμό. Οπότε θα του πω να το παλέψει όσο γίνεται με το Mi acount. Ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση
Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος στόχος είναι να καταφέρουν εξαχθούν οι επαφές από τη συσκευή. Υπάρχει τρόπος να διαβαστεί το κινητό από το pc ώστε να βρεθούν οι επαφές?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά οποιονδήποτε προσπαθήσει να βοηθήσει. Και να σημειωθεί ότι είμαι ένας απλός χρήστης windows, όχι κανένας χάκερ. Οπότε παρακαλώ οι πιθανές οδηγίες να είναι κατανοητές

 

Koιτα ευκολος τροπος δεν υπαρχει αλλα αν τον νοιαζουν τοσο οι επαφες και δεν θυμαται και το mi account θα χρειαστει να δωσετε λιγο προσπαθεια. (Μηπως ειναι σωσμενες στην sim?Για βαλτε την και σε αλλο τηλ)

 

Καταρχην τα πραγματα θα ειναι πιο απλα αν ειχε πιο πριν βαλει σωστους driver στο pc η να ειχε ενεργοποιησει το usb debugging.Διαβασε εδω https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/23910-%CE%91%CF%85%CF%84%CE%BF%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%B7%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CE%B7-%CE%B5%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B7-drivers-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%AC-Xiaomi-%CF%83%CE%B5-%CF%8C%CE%BB%CE%B1-%CF%84%CE%B1-Windows-x64-x86/?postID=357119#post357119

 

Και ισως εδω αν χρειαστει : https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/20407-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CE%B5%CF%80%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%AC%CF%82-%CF%84%CE%B7%CF%82-%CE%B5%CF%80%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%B9%CE%BD%CF%89%CE%BD%CE%AF%CE%B1%CF%82-%CF%84%CF%89%CE%BD-Xiaomi-%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CF%8E%CE%BD-%CF%83%CE%B5-Windows-10-%CF%83%CE%B5/

 

 

 

Δες αυτο :

 

και εδω : https://www.google.gr/search?client=firefox-b&dcr=0&ei=soQYWpOGJYfdwQLZ9IfAAw&q=how+to+connect+a+phone+with+dead+screen+to+pc&oq=how+to+connect+a+phone+with+dead+screen+to+pc&gs_l=psy-ab.3..0i22i30k1l2.60892.100536.0.101081.61.46.6.9.11.0.437.7268.0j25j7j1j2.35.0....0...1c.1.64.psy-ab..12.49.7201...0j0i131k1j0i67k1j0i22i10i30k1j33i22i29i30k1j33i21k1.0.y53gjRMAG8w

 

Ισως υπαρχει και πιο ευκολος τροπος αλλα δεν μου ερχεται.Good luck!

 

(Aν βρει ακρη απο τα link κερναει μπυρα)

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

Αν έχει Android 7 το pc suite δε δουλεύει έτσι κι αλλιώς

 

MI5 via Tapatalk

 

Από το android 6 ακόμα έπαψε να δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πρόσεξα ότι μετά την 9 αλφάδι και γυροσκόπιο ήθελαν καλιμπράρισμα στη συσκευή μου. Το δοκίμαζα σε αλφαδιασμένο πικάπ και σε διάφορες επιφάνειες πατώματος, μαζί με τρίτες εφαρμογές και δικό μου αλφάδι και είδα ότι ξέφευγε λίγο μέχρι δυο μοίρες. Πάτε στο about, πατάτε το kernel 5 φορές και καλιμπράρετε Sensor (2) και γυροσκόπιο (3) σε ίσια σταθερή και πολύ καθαρή επιφάνεια. Κάτι άλλο που πρόσεξα είναι ότι στην προηγούμενη έκδοση ήθελε καλιμπράρισμα η πυξίδα, ξέφευγε 12 μοίρες, αλλά κακού κακού ρυθμίστε κι αυτήν αν βγάζει και στην 9 απόκλιση, εδώ θέλει την κίνηση "οκτώ" και θα δονηθεί η συσκευή όταν επιβεβαιωθεί η καλίμπρα. Ενοοείται όλες οι ρυθμίσεις με γυμνή τη συσκευή, όχι θήκες. Edited by Vangelis_D9
Link to comment
Share on other sites

Στο google account έψαξε αλλά δεν βρήκε τίποτα. Πιθανότατα δεν είχε επιλέξει το συγχρονισμό. Οπότε θα του πω να το παλέψει όσο γίνεται με το Mi acount. Ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση
Το να ψάχνει στο Google account τις επαφές το μόνο που ίσως βρει είναι οι επαφές mail. Βάλτε το mail σε άλλο τηλέφωνο και ας δει αν υπάρχουν εκεί. Μου φαίνεται απίθανο να μην έχει συγχρονισει επαφές.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 global

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται απίθανο να μην έχει συγχρονισει επαφές.

 

 

Καλα μην το λες.Εγω κανω τρελες πατεντες καθε φορα που βαζω rom για να μην μου ανεβασουν τις επαφες μου η google και η xiaomi στους server τους με το ετσι θελω.

 

Ειδικα η xiaomi ειναι πιο επιθετικη και απο την apple στο να σου ανεβασει τα παντα στο cloud με το ετσι θελω,αφου απο default εχει τα παντα ενεργοποιημενα στο αυτοματο sync του mi cloud.

Οσο fan και να ειμαι ειμαι της Xiaomi αλλο τοσο fan δεν ειμαι τετοιων τακτικων.

 

Δεν εχουν ολοι και τοσο εμπιστοσυνη στα cloud,και δεν μιλαω για φοβο χακαρισματος του cloud.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πρόσεξα ότι μετά την 9 αλφάδι και γυροσκόπιο ήθελαν καλιμπράρισμα στη συσκευή μου. Το δοκίμαζα σε αλφαδιασμένο πικάπ και σε διάφορες επιφάνειες πατώματος, μαζί με τρίτες εφαρμογές και δικό μου αλφάδι και είδα ότι ξέφευγε λίγο μέχρι δυο μοίρες. Πάτε στο about, πατάτε το kernel 5 φορές και καλιμπράρετε Sensor (2) και γυροσκόπιο (3) σε ίσια σταθερή και πολύ καθαρή επιφάνεια. Κάτι άλλο που πρόσεξα είναι ότι στην προηγούμενη έκδοση ήθελε καλιμπράρισμα η πυξίδα, ξέφευγε 12 μοίρες, αλλά κακού κακού ρυθμίστε κι αυτήν αν βγάζει και στην 9 απόκλιση, εδώ θέλει την κίνηση "οκτώ" και θα δονηθεί η συσκευή όταν επιβεβαιωθεί η καλίμπρα. Ενοοείται όλες οι ρυθμίσεις με γυμνή τη συσκευή, όχι θήκες.

 

Δεν υπάρχει κάτι παράξενο σε αυτό. Ειδικά η πυξίδα θέλει τακτικά καλιμπράρισμα ακόμα κι αν δεν κάνεις update ενδιάμεσα. Αν κυκλοφορήσεις σε περιοχή με μαγνητικό πεδίο ή σε περιοχές με πολύ μετάλλο τριγύρω είναι δεδομένο ότι θα ζητήσει. Εγώ το παρατηρώ και μετά από μετακίνηση με ορισμένα αυτοκίνητα.

Link to comment
Share on other sites

παιδες ετοιμαζεται το 5αρι ηδη και τζαμακι που να καθεται καλα και θηκουλα ακομα να βρουμε :lol::lol:

 

Περα απο την πλακα, στα δικα μου νεα, το ηχειο (οχι το ακουστικο, το speaker) αρχισε να τριζει οταν ειναι στο τερμα. Καποιος αλλος με αυτο το προβλημα και καποια προταση?

Link to comment
Share on other sites

Περα απο την πλακα, στα δικα μου νεα, το ηχειο (οχι το ακουστικο, το speaker) αρχισε να τριζει οταν ειναι στο τερμα. Καποιος αλλος με αυτο το προβλημα και καποια προταση?

 

Εγω έχω αυτο το θέμα με το ακουστικό. Το speaker προς το παρόν μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα μετά από 2 xiaomi (redmi note2, redmi pro) πρόσθεσα άλλο ένα το redmi note 4x Ελληνικό το έχω από εχτές αλλά δεν έχω προλάβει να το ανοίξω ακόμα!!!!!!!! Οπότε σε αναμονή οι εντυπώσεις μου.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα.Και εγώ με τη σειρά μου θα γίνω κάτοχος σε δύο μέρες ενός redmi note 4 global EU Και ήθελα να ρωτήσω το εξής:

Έχω αγορασμένο το titanium backup αλλά δεν ξέρω αν είναι συμβατό το backup με αυτό της Miui.Στο προηγούμενο τηλέφωνο μου jiayu s3 ήμουν στην 7.1.2 της mados και έχω ένα μεγάλο backup 100 περίπου εφαρμογών.θα είναι όλες συμβατές με τα δεδομένα τους ή θα πρέπει να τις ξαναπεράσω μια μια από την αρχή;

Σας ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας.

 

Στάλθηκε από το S3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα.Και εγώ με τη σειρά μου θα γίνω κάτοχος σε δύο μέρες ενός redmi note 4 global EU Και ήθελα να ρωτήσω το εξής:

Έχω αγορασμένο το titanium backup αλλά δεν ξέρω αν είναι συμβατό το backup με αυτό της Miui.Στο προηγούμενο τηλέφωνο μου jiayu s3 ήμουν στην 7.1.2 της mados και έχω ένα μεγάλο backup 100 περίπου εφαρμογών.θα είναι όλες συμβατές με τα δεδομένα τους ή θα πρέπει να τις ξαναπεράσω μια μια από την αρχή;

Σας ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας.

 

Στάλθηκε από το S3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

κομπλε θα ειναι αρκει να μην κανεις restore system apps κ system data.Επισης οσες εφαρμογες χρησιμοποιουν push notifications (messenger,facebook,viber,gmail κλπ) καντες clean install απο playstore για σιγουρια
Link to comment
Share on other sites

Εγω έχω αυτο το θέμα με το ακουστικό. Το speaker προς το παρόν μια χαρά.

 

Κι εγώ έχω το θέμα αυτό με το ακουστικό αλλά προς το παρόν δεν με ενοχλεί ιδιαίτερα, καθότι είναι κάτι που το αντιλαμβάνομαι όταν χτυπάει η άλλη γραμμή σε μια δική μου κλήση, και όχι στην συνομιλία. Πάντως είναι κάτι χαρακτηριστικό.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. γιατι οταν βαλω ενα background μετα απο λιγο το κανει ζοομ με αποτελεσμα να παραμορφονετε η φωτο?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. γιατι οταν βαλω ενα background μετα απο λιγο το κανει ζοομ με αποτελεσμα να παραμορφονετε η φωτο?

 

Μιλας για νοβα να υποθέσω.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...

Θέλω να το παραγγείλω από banggood και έχει την Global Edition... Τι παίζει, θα μπορεί να κάνει από μόνο του αναβαθμήσεις; Έχει κινεζιές; κ.λ.π

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

ναι με νοβα

Είναι είδος bug. Κακή συνεργασία nova και Miui. Έχει αναφερθεί ξανά, κάποιες σελίδες πιο πισω.

Δεν ξέρω αν έχει βρεθεί κάποια λύση.......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...

Θέλω να το παραγγείλω από banggood και έχει την Global Edition... Τι παίζει, θα μπορεί να κάνει από μόνο του αναβαθμήσεις; Έχει κινεζιές; κ.λ.π

Ευχαριστώ

Με τη global θα έχεις και αναβαθμίσεις και την 800άρα και ευρωπαϊκό φορτιστή.. προχώρα άφοβα αλλά με επιλεγμένο το "Priority Direct Mail" στο shipping. Πριν λίγες μέρες παρέλαβα από εκεί για φίλο το 64αρι gray στα €165.21, τώρα υπάρχει μόνο σε μαύρο στα €154.16 με την έκπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Με τη global θα έχεις και αναβαθμίσεις και την 800άρα και ευρωπαϊκό φορτιστή.. προχώρα άφοβα αλλά με επιλεγμένο το "Priority Direct Mail" στο shipping. Πριν λίγες μέρες παρέλαβα από εκεί για φίλο το 64αρι gray στα €165.21, τώρα υπάρχει μόνο σε μαύρο στα €154.16 με την έκπτωση.

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση...

Edited by tisemeli
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος από χθες του Redmi note και έχω το εξής πρόβλημα: Οταν έρχεται μνμ στο viber δεν με ειδοποιεί. Πρέπει να μπω στην εφαρμογή για να το λάβει. Πως μπορώ να το διορθώσω;
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι και εγώ,

Είχα συγχρονισμό τις φωτογραφίες με το mi cloud και θέλω να σβήσω κάποιες από το cloud χωρίς να σβηστούν από το κινητό, πως γίνεται; δοκίμασα κάποιες.. αλλά μου τις διαγράφει και από το κινητό.

enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. γιατι οταν βαλω ενα background μετα απο λιγο το κανει ζοομ με αποτελεσμα να παραμορφονετε η φωτο?

Βάλε μια εικόνα η οποία θα έχει την ανάλυση της οθόνης. Με nova είμαι και δεν έχω κάποιο ανάλογο πρόβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...