Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το dac ενεργοποιείται με την χρήση ακουστικών μέσω του βυσματος, σε απλή χρήση δεν υπάρχει διαφορά όπως επισημαίνει ο Βλάσσης :happy:
όταν λες μέσω του βύσματος;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

όταν λες μέσω του βύσματος;

Η υποδοχή ακουστικών :)

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα επειδη ψήνομαι πολυ να το αγοράσω εχω μερικές αποριες. Απο eglobal εχουμε θεμα τελωνείου; εγγυηση θα εχει; πρεπει να τους πω να κανουν κατι στο κινητο για να δουλευψει Ελλαδα;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα επειδη ψήνομαι πολυ να το αγοράσω εχω μερικές αποριες. Απο eglobal εχουμε θεμα τελωνείου; εγγυηση θα εχει; πρεπει να τους πω να κανουν κατι στο κινητο για να δουλευψει Ελλαδα;

 

Αν και έχουν χιλιοειπωθεί ( μήπως να γίνει sticky ; :lol: - πλάκα κάνω, εννοείται ), κανένας κίνδυνος τελωνείου, δωδεκάμηνη εγγύηση καταστήματος.

Έχει κανονικά ελληνικά η συσκευή και την B20(800άρα) μπάντα για το 4g δίκτυο.

Ό,τι χρειαστείς, εδώ είμαστε! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μια ερώτηση να κάνω σε αυτούς που έχουν αγοράσει από το eglobal. Οι ελληνικές χρεωστικές κάρτες δουλεύουν κατευθείαν μέσω PayPal, ή πρέπει να φορτώσω το λογαριασμό μου στο PayPal με τον εναλλακτικό τρόπο που υπάρχει?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μια ερώτηση να κάνω σε αυτούς που έχουν αγοράσει από το eglobal. Οι ελληνικές χρεωστικές κάρτες δουλεύουν κατευθείαν μέσω PayPal, ή πρέπει να φορτώσω το λογαριασμό μου στο PayPal με τον εναλλακτικό τρόπο που υπάρχει?

 

Καλησπέρα! Δε χρειάζεσαι το paypal balance. Τραβάει απευθείας από την κάρτα,που έχεις συνδεδεμένη με τον λογαριασμό σου paypal.

Edited by NickTSPre
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα επειδη ψήνομαι πολυ να το αγοράσω εχω μερικές αποριες. Απο eglobal εχουμε θεμα τελωνείου; εγγυηση θα εχει; πρεπει να τους πω να κανουν κατι στο κινητο για να δουλευψει Ελλαδα;

 

Απο eglobal εχω παραγγειλει και περασε τελωνειο Θεσσαλονικη...αλλα δεν ειχε καμια επιβαρυνση.

Απλα καθυστερησε μια μερα

Link to comment
Share on other sites

Απο eglobal εχω παραγγειλει και περασε τελωνειο Θεσσαλονικη...αλλα δεν ειχε καμια επιβαρυνση.

Απλα καθυστερησε μια μερα

Νομιζω ολα τα δεματα περνανε τελωνειο. Απλα σε καποια βαζουν φορο και στα υπολοιπα οχι.
Link to comment
Share on other sites

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Δε χρειάζεσαι το paypal balance. Τραβάει απευθείας από την κάρτα,που έχεις συνδεδεμένη με τον λογαριασμό σου paypal.

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου .

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα κ εγω . καμία θήκη κ τζαμακι καλο έβαλε κανείς να προτείνει;. Για θήκη θα παω σε spigen η σε nillkin.

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγω θα ηθελα να μου προτεινετε καποια καλη θηκη, που να μην το κανει αρκετα ογκωδες, και απο που θα την αγορασω. Μου αρεσει πολυ η σειρα animalistic παντως! Για την spigen, αναφερεστε στην Rugged Armor ή την Thin; Παντως θα μου αρεσε κατι σε διαφανο για να φαινεται και η ομορφια του κινητου.

 

https://www.slickwraps.com/design

 

Βεβαια νομιζω ερχονται μονο απο Αμερικη, οποτε δε ξερω τι παιζει με το τελωνειο..

 

Επισης διαβαζω ενα αρθρο που προτεινει quck chargers για το g6 και δε καταλαβαινω για ποιο λογο.. https://www.gottabemobile.com/best-lg-g6-quick-chargers/?gbmsl=1

 

Οσοι το πηρατε απο eglobal, περνανε τα CC στο site ή θελει καρτα εξωτερικου, οπως revolut;

 

To tempered glass που προτεινει, ειναι καλο;

Edited by Lux
Link to comment
Share on other sites

Επισης διαβαζω ενα αρθρο που προτεινει quck chargers για το g6 και δε καταλαβαινω για ποιο λογο.. https://www.gottabemobile.com/best-lg-g6-quick-chargers/?gbmsl=1

Δεν είναι συγκεκριμένα για το G6. Απλά παρουσιάζει φορτιστές που υποστηρίζουν Quick Charge 2 και 3 και λέει εάν έρχονται με USB-C καλώδιο ή όχι. Ο τίτλος είναι λίγο παραπλανητικός :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην όμορφη παρέα..

μετά απο μια ατυχή πτώση στην θάλασσα , το LG G4,με εγκατέλειψε έπειτα απο 2 χρόνια..

Είμαι πολύ ικανοποιημένος απο τις συσκευες της LG και απο το service της, γι αυτο λεω να συνεχίσω στο ίδιο μοτίβο.

Εχω λοιπόν τις εξής απορίες

1)Η αναλογία οθόνης 18:9, θα μου δημιουργεί προβλήματα στην προβολή π.χ βίντεο του youtube(να τα δειχνει παραμορφωμένα) ή στην λήψη φωτογραφιών(να βγαζω φωτο και οταν τις προβαλω στο pc να ειναι αλλιωμενες)

2)Ο ήχος σε σχέση με το G4 είναι το ίδιο καθαρός και δυνατός?(δεν εχω καταλαβει τι ειναι το dac :cry: )

3)Όποιος με συνεχιζει να με διαβάζει έχει κατάλαβει οτι είμαι μέσος χρήστης,που δεν επιδιώκει πολλά απο μια συσκευή:p:p , άρα θέλω να ρωτήσω εαν το οτι η συσκευη φοράει Snapdragon 821, θα μου δημιουργησει προβλήμα στην χρηση σε βάθος χρόνου(κολλήματα κλπ)..θέλω να κρατήσω το κινητο σίγουρα για 2 χρόνια.

4) το waterproof λειτουργεί εαν το κινητό πέσει στην θάλασσα ή ειναι μόνο για γλυκό νερό?

 

Υ.Γ για να μην κουράζουμε το topic , ευπρόσδεκτες και οι απαντήσεις μέσω μηνύματος !

ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα σημερα, τωρα ελπιζουμε να το εχουμε μεχρι το ερχομενο σκ.

 

Με τίποτα, υπολόγισε 2 εβδομάδες (πανω/κάτω)

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Με τίποτα, υπολόγισε 2 εβδομάδες (πανω/κάτω)

το επομενο ηθελα να γραψω, ασχετο το βυσμα φορτισης ειναι το κλασικο μινι usb που ειχε και το g3 ή αυτο το type c που εχουν τα oneplus? θελω να παραγγειλω εξτρα καλωδια απο ebay

Edited by konsge
Link to comment
Share on other sites

το επομενο ηθελα να γραψω, ασχετο το βυσμα φορτισης ειναι το κλασικο μινι usb που ειχε και το g3 ή αυτο το type c που εχουν τα oneplus? θελω να παραγγειλω εξτρα καλωδια απο ebay

USB type c έχει...

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην όμορφη παρέα..

μετά απο μια ατυχή πτώση στην θάλασσα , το LG G4,με εγκατέλειψε έπειτα απο 2 χρόνια..

Είμαι πολύ ικανοποιημένος απο τις συσκευες της LG και απο το service της, γι αυτο λεω να συνεχίσω στο ίδιο μοτίβο.

Εχω λοιπόν τις εξής απορίες

1)Η αναλογία οθόνης 18:9, θα μου δημιουργεί προβλήματα στην προβολή π.χ βίντεο του youtube(να τα δειχνει παραμορφωμένα) ή στην λήψη φωτογραφιών(να βγαζω φωτο και οταν τις προβαλω στο pc να ειναι αλλιωμενες)

2)Ο ήχος σε σχέση με το G4 είναι το ίδιο καθαρός και δυνατός?(δεν εχω καταλαβει τι ειναι το dac :cry: )

3)Όποιος με συνεχιζει να με διαβάζει έχει κατάλαβει οτι είμαι μέσος χρήστης,που δεν επιδιώκει πολλά απο μια συσκευή:p:p , άρα θέλω να ρωτήσω εαν το οτι η συσκευη φοράει Snapdragon 821, θα μου δημιουργησει προβλήμα στην χρηση σε βάθος χρόνου(κολλήματα κλπ)..θέλω να κρατήσω το κινητο σίγουρα για 2 χρόνια.

4) το waterproof λειτουργεί εαν το κινητό πέσει στην θάλασσα ή ειναι μόνο για γλυκό νερό?

 

Υ.Γ για να μην κουράζουμε το topic , ευπρόσδεκτες και οι απαντήσεις μέσω μηνύματος !

ευχαριστω :)

 

Πρώην κάτοχος με την σειρά...lg v10...s7 edge... νυν lg g6....ένα θα σου πω.

το v10,με πιο αδύνατο hardware,έτρεχε πιο ομαλά απ το s7.

Για τα δικά μου δεδομένα το g6 έχει καλύτερη εργονομία και με ίδια χρήση το g6 μου δείξει καλύτερους χρόνους στην μπαταρία.

για την αναλογία,στο YouTube,δεν παίρνεις παραμόρφωση,αλλά μπάρες μαύρες δεξιά κι αριστερά.

ήχος πιο αδύνατος από v10,ίδιος με s7...λογικά παίζει ρόλο η αδιαβροχοποιηση....ποιότητα όμως καλή.

το dac είναι για ενίσχυση ήχου στ' ακουστικά,όμως αν το πάρεις από εδώ δεν υπάρχει...εκτός και ψωνίσεις από εξωτερικό με ότι συνεπάγεται στην εγγύηση.και πάλι πρέπει να έχεις ακριβά ακουστικά για να πάρεις την παροχή του dac...με απλά ακουστικά έχει κόφτη.

μακριά από αλμυρό νερό...πισίνα και πάλι εγώ δεν το ρισκάρω.

...για μένα είναι go αγορά.

...κι αν σου ξενίσει...αγγελία και δρόμο....όπως ξαπόστειλα το s7 edge που μου τα έκανε τσουρέκια.

...κι εγώ μέσος χρήστης και πέμπτη μέρα έχω την παρακάτω αυτονομία...με 4 ώρες 4g...μπόλικο Ραδιόφωνο...φουλ surfing...YouTube...κτλ. κι ελάχιστο παιχνίδι,μεγαλώσαμε πλέον.

 

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=66843&stc=1&d=1500395249

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως ενεργοποιω/απενεργοποιω τις εφαρμογές που τρέχουν στο παρασκήνιο στο G6?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το παρήγγειλα Σάββατο βράδυ και μολις μου στείλανε tracking number. Να το περιμενω σε καμια εβδομαδα?

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...