Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως γίνεται το g6+ να έχει 150 ευρώ παραπάνω με μοναδική διαφορά τα παραπάνω 64gb; Επιπλέον, ξέρουμε εάν η dual Sim έκδοση έχει παραπάνω Sar; Είναι active dual sim; Δλδ παίρνει και 2 κάρτες sim και μια micro sd;

 

Όχι, υβριδική είναι.

Επίσης εγώ σε κάποια άρθρα είδα ότι το g6+ θα έχει 6gb ram αλλά εκεί δείχνει 4. Πούλησα το g6 για να πάρω το + αλλά με μόνη διαφορά τα 128gb δε το βλέπω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο android authority π.χ λέει για το g6 plus.

http://www.androidauthority.com/meet-lg-g6-plus-specs-price-release-date-780522/

Λογικά θα χουν κάνει λάθος

Link to comment
Share on other sites

Και στο site της LG για 4gb λέει...Και εγώ είχα διαβάσει ότι θα ερχόταν με 6gb αλλά φαίνεται οι τσιγκουνιές της LG ξαναχτύπησαν :X
He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αξιζει να δωσω το htc 10 και να παω σε g6? Edited by johnnyman25

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εντύπωση μου κάνει μέσα Ιουλίου είμαστε και ακόμα διαθέτουν τα καταστήματα είτε εσωτερικού είτε εξωτερικού Απριλίου παρτίδες.

 

Μάλλον η συσκευή έχει πολύ μικρή ζήτηση από τον κόσμο.

Και στο site της LG για 4gb λέει...Και εγώ είχα διαβάσει ότι θα ερχόταν με 6gb αλλά φαίνεται οι τσιγκουνιές της LG ξαναχτύπησαν :X

 

Τσιγκουνιά -εκπτώσεις ειναι το σήμα κατατεθέν της εταιρίας δεν πρέπει να έχουμε παράπονα:p

Παιδια αξιζει να δωσω το htc 10 και να παω σε g6?

 

Μόνο αν σε ενδιαφέρει μέγιστα ο wide φακός όπου υπερτερεί στα της κάμερας.

Αλλιώς σε άλλες συνθήκες κάμερας δεν έχει κανένα πλεονέκτημα έναντι του 10.

 

Κατά τα άλλα σίγουρα το lg είναι πιο ντινεζατο με μοντέρνο σχεδιασμό με μεγάλη διαφορά,έχει αδιαβροχοποιηση και είναι εξίσου full metal όπως το 10.

 

Πιστεύω και καλύτερη αυτονομία θα έχει από το μέτριο 10 σε αυτό το τομέα.

 

Αλλά θα χάσεις στα ποιοτικά stereo ηχεία του 10 όπως και το HiFi DAC ειδικότερα αν επιλέξεις το ευρωπαϊκό g6 που υστερεί σε σχέση με το dual sim μοντέλο.

 

Επίσης το g6 δεν έχει led notification αν σε ενδιαφέρει.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αύριο ρίχνω την παραγγελία σε κάποιο σκρουτζομάγαζο για το ασημί και από Πέμπτη ετοιμάζομαι να αποχαιρετήσω το P9 μου και να μπς στον κόσμο του G6. Είναι η πρώτη φορά που αλλάζω κινητό χωρίς να είμαι σίγουρος ότι πάω σε καλύτερο.. αλλά το 18:9 θέλω να το δοκιμάσω!! Ούτως η άλλως η Huawei με το P10 μας "κρέμασε" λιγάκι. Ελπίζω μόνο στην μπαταρία να μη δω χειρότερα αποτελέσματα και στα άλλα πιστεύω ότι θα είναι τουλάχιστον ισάξια. Έχει κάνει κανείς αντίστοιχη μετάβαση να μας πει εντυπώσεις? Επίσης σκέφτομαι να μη χρησιμοποιήσω θήκη αρχικά. Πόσο εύκολα αποκτά γρατζουνίες το πίσω μέρος? (εγώ είμαι υπερπροσεχτικός αλλά για να ξέρουμε.)
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εντύπωση μου κάνει μέσα Ιουλίου είμαστε και ακόμα διαθέτουν τα καταστήματα είτε εσωτερικού είτε εξωτερικού Απριλίου παρτίδες.

 

Μάλλον η συσκευή έχει πολύ μικρή ζήτηση από τον κόσμο.

 

 

Τσιγκουνιά -εκπτώσεις ειναι το σήμα κατατεθέν της εταιρίας δεν πρέπει να έχουμε παράπονα:p

 

 

Μόνο αν σε ενδιαφέρει μέγιστα ο wide φακός όπου υπερτερεί στα της κάμερας.

Αλλιώς σε άλλες συνθήκες κάμερας δεν έχει κανένα πλεονέκτημα έναντι του 10.

 

Κατά τα άλλα σίγουρα το lg είναι πιο ντινεζατο με μοντέρνο σχεδιασμό με μεγάλη διαφορά,έχει αδιαβροχοποιηση και είναι εξίσου full metal όπως το 10.

 

Πιστεύω και καλύτερη αυτονομία θα έχει από το μέτριο 10 σε αυτό το τομέα.

 

Αλλά θα χάσεις στα ποιοτικά stereo ηχεία του 10 όπως και το HiFi DAC ειδικότερα αν επιλέξεις το ευρωπαϊκό g6 που υστερεί σε σχέση με το dual sim μοντέλο.

 

Επίσης το g6 δεν έχει led notification αν σε ενδιαφέρει.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Καλημέρα φίλε μου. Με αρέσει πάρα πολύ ο σχεδιασμός του G6 και θέλω μεγαλύτερη οθόνη.

Το led δεν με ενδιαφέρει γιατι έχει always on οθόνη.

Έχει βγάλει τπτ θέμα με image retention το 6αρι?

Μονο αυτό φοβάμαι γιατί το είχα και στο g4, v10 και G5..

 

 

Sent from my Black Leather Htc 10

Edited by johnnyman25

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε μου. Με αρέσει πάρα πολύ ο σχεδιασμός του G6 και θέλω μεγαλύτερη οθόνη.

Το led δεν με ενδιαφέρει γιατι έχει always on οθόνη.

Έχει βγάλει τπτ θέμα με image retention το 6αρι?

Μονο αυτό φοβάμαι γιατί το είχα και στο g4, v10 και G5..

 

 

Sent from my Black Leather Htc 10

 

 

Σε βάθος χρόνου θα φανεί μιας μόλις ένα δίμηνο-τρίμηνο κυκλοφορεί στην αγορά η συσκευή και έτσι τώρα δεν μπορούμε να κρίνουμε κα βγάλουμε συμπέρασμα.

 

Και συνήθως αυτά τα θέματα εμφανίζονται 8-10 μήνες και έπειτα αν εμφανιστούν.

 

Εξ ου και εγώ ειχα πει ότι φέτος για την lg είναι χρόνια να ανακτήσει την χαμένη της αξιοπιστία και εφόσον του χρόνου που θα παρουσιαστεί το g7 δεν έχουμε κρούσματα με image retention σε κατόχους g6 όπου θα έχουν τη συσκευή στα χέρια τους επι 1 χρόνο θα είναι σίγουρο πολύ θετική εξέλιξη και δείγμα ότι όντως βελτιώθηκε στο ποιοτικό έλεγχο και την αξιοπιστία των under the hood εξαρτημάτων που βάζει και την όλη συναρμογή-κατασκευή των ναυαρχίδων της.

 

Αλλά εφόσον το τιμήσεις προτιμότερο η ευρωπαϊκή έστω αυτή η πετσοκομμένη έκδοση για να έχεις κάποιο είδος κάλυψη και εγγύηση.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Στα προηγούμενα lg έβγαλα image retention σε 2 μήνες με πολύ ελαφριά χρήση....

Πάλι quantum τεχνολογια χρησιμοποιεί?

 

Sent from my Black Leather Htc 10

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Στα προηγούμενα lg έβγαλα image retention σε 2 μήνες με πολύ ελαφριά χρήση....

Πάλι quantum τεχνολογια χρησιμοποιεί?

 

Sent from my Black Leather Htc 10

 

Από ότι αναφέρθηκε από άλλους χρήστες πάλι quantum τεχνολογία χρησιμοποιεί.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αμα χρησιμοποιει quantum παλι καλα κρασια...Να μου λειπει το βυσσινο..Το IR ηταν ο μονος λογος που εδωσα το g5..

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Αμα χρησιμοποιει quantum παλι καλα κρασια...Να μου λειπει το βυσσινο..Το IR ηταν ο μονος λογος που εδωσα το g5..

 

Κστσε ρε φιλε πως μας τα λες ετσι εγω παιρνω lg απο το 2 και μετα εκτος το 5αρι και δε βγαλανε το παραμικρο επειδη βγηκαν 30 βλαμενα θα βγαλουμε και πορισμα ελαφρα τη καρδία? :)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Κστσε ρε φιλε πως μας τα λες ετσι εγω παιρνω lg απο το 2 και μετα εκτος το 5αρι και δε βγαλανε το παραμικρο επειδη βγηκαν 30 βλαμενα θα βγαλουμε και πορισμα ελαφρα τη καρδία? :)

 

Όταν έχει βγει μέχρι και μήνυση στην lg για αυτό το θέμα, δεν νομίζω να είναι μόνο 30...

Link to comment
Share on other sites

Όταν έχει βγει μέχρι και μήνυση στην lg για αυτό το θέμα, δεν νομίζω να είναι μόνο 30...

Τα 3 από τα 30 πάντως τα έχω εγώ. G4, G5, V10... :p

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αμα χρησιμοποιει quantum παλι καλα κρασια...Να μου λειπει το βυσσινο..Το IR ηταν ο μονος λογος που εδωσα το g5..

 

Γιάννη το νου σου. Όσο υπάρχει αυτή η καταραμένη quantum τεχνολογία οθόνης, θα υπάρχει και το IR.

Link to comment
Share on other sites

Όταν έχει βγει μέχρι και μήνυση στην lg για αυτό το θέμα, δεν νομίζω να είναι μόνο 30...

 

Σχημα λογου,δεν ξερω αλλα εμεις σαν παρεα που εχουμε ακομα το g4,g2,v10,g flex2, συνολο 9 με τυχαιες αγορες απο διαφορα ελληνικα καταστηματα και παρτιδες me τον λιγοτερο χρονο κτησης 1,5 χρονο μεχρι 4χρονια τα 2αρια δεν εβγαλαν τιποτα, οποτε κρινω δια ζωσης δεν θελω να το παιξω ειδημων.:):):):(

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη το νου σου. Όσο υπάρχει αυτή η καταραμένη quantum τεχνολογία οθόνης, θα υπάρχει και το IR.

 

Αυτο φοβομαι...Εαν και δεν ειδα κρουσματα ακομη...Εμενα και το g5,v10,g5 εβγαλε IR μεσα σε 2μηνο..Στο 4αρι και στο 10αρι αλλαχτηκαν οθονες και ξαναεβγαλε!!χαχαχαχα!!!:lol:

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Παντως και εγω με το g5 δεν είχα θέμα παίδες. Άριστο, αλλά με light χρήση. Οπότε θα το έπαιρνα το g6 αλλά αν κάποιος έχει g5 για την κάμερα κυρίως τότε δεν αξίζει η μετάβαση. Αν θέλει γενικά μια πιο μοντέρνα συσκευή αξίζει.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη το νου σου. Όσο υπάρχει αυτή η καταραμένη quantum τεχνολογία οθόνης, θα υπάρχει και το IR.

 

Τότε μάλλον η LG κάνει κάτι λάθος, καθώς και η Samsung χρησιμοποιεί αυτή τη τεχνολογία, στις τηλεοράσεις της ειδικά και δεν έχει ακουστεί κάτι. http://www.samsung.com/levant/suhdtv/2016/quantum-dot-display/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και από εμένα αύριο περιμένω το κινητό από το skroutz τι αναμένω με μεγάλη αγωνία. Έχοντας το αγαπημενο note 3 σχεδόν 4 χρόνια τα τελευταία 2 με ρουτ κουραστικα από τις παρενέργειες του ρουτ και πήρα την απόφαση αν και το κινητό πάει αρκετά καλά για το χρόνια του, συγκρίσεις δεν γίνονται ανάμεσα στα 2 θα μου λείψει το πενάκι αλλά τι να κάνουμε, θα ενημερώσω αύριο για τις πρώτες εντυπώσεις

 

 

Sent from my Note 3 with magma rom SM-G950N using Tapatalk

Edited by fraggreg
Link to comment
Share on other sites

Τότε μάλλον η LG κάνει κάτι λάθος, καθώς και η Samsung χρησιμοποιεί αυτή τη τεχνολογία, στις τηλεοράσεις της ειδικά και δεν έχει ακουστεί κάτι. http://www.samsung.com/levant/suhdtv/2016/quantum-dot-display/

Προφανώς η υλοποίηση της LG πάσχει κάπου.

Μαλλον το G6 είναι το τελευταιο μοντελο της G σειρας με Quantum LCD τεχνολογια.

Από V30 σε 1.5 μηνα και G7 θα περασει σε OLED(ελπίζω βέβαια σε πολύ καλύτερη υλοποίηση από ότι με την FLEX σειρά που και εκει μάπα ήταν)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς η υλοποίηση της LG πάσχει κάπου.

Μαλλον το G6 είναι το τελευταιο μοντελο της G σειρας με Quantum LCD τεχνολογια.

Από V30 σε 1.5 μηνα και G7 θα περασει σε OLED(ελπίζω βέβαια σε πολύ καλύτερη υλοποίηση από ότι με την FLEX σειρά που και εκει μάπα ήταν)

 

Το έψαξα λίγο και είδα ότι η LG πρόσθεσε νέα τεχνολογία στο G6 με όνομα Μ+ http://www.lgdisplay.com/eng/product/mobile

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και από εμένα αύριο περιμένω το κινητό από το skroutz τι αναμένω με μεγάλη αγωνία. Έχοντας το αγαπημενο note 3 σχεδόν 4 χρόνια τα τελευταία 2 με ρουτ κουραστικα από τις παρενέργειες του ρουτ και πήρα την απόφαση αν και το κινητό πάει αρκετά καλά για το χρόνια του, συγκρίσεις δεν γίνονται ανάμεσα στα 2 θα μου λείψει το πενάκι αλλά τι να κάνουμε, θα ενημερώσω αύριο για τις πρώτες εντυπώσεις

 

 

Sent from my Note 3 with magma rom SM-G950N using Tapatalk

Δε σε πιστευω λες ψευδη ακου παρενεργειες με τα ρουτ ντροπη σου εδω εγω τα λεω και πεφτουν να με φανεβοτι σαν την μαμα δεν εχει.

Καλοριζικο και θα το ευχαριστηθεις πιστευω. :p:p

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...