Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά μια βοήθεια πως μπορώ να ελέγξω ποιες εφαρμογές θα ξοδεύουν δεδομένα και ποιες όχι χωρίς κάποια τριτη εφαρμογή;;;; και αν όχι ποια εφαρμογή μου προτείνετε;;;;

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και σε εμένα έχει αρχίσει να βγάζει κάποιες λίγες φορές μνμτα ότι η τάδε εφαρμογή σταμάτησε να λειτουργεί.

Κυρίως η Google play movies & tv που έτσι κι αλλιώς την έχω κάνει disable από την πρώτη στιγμή και νομίζω μια φορά το GBoard.

Νταξ αν έχει αρχίσει να τα παίζει στο 6μηνο η LG θα φάει παντοτινό άκυρο όταν καταφέρω να πάρω άλλη συσκευή!

Αυτό μου το κάνει κι εμένα , αλλά είναι λογικό από τη στιγμή που κι εγώ έχω μπλοκάρει αυτές τις εφαρμογές.

Οπότε ψάχνει να τις βρει και δεν μπορεί , άρα δεν είναι θέμα..

Link to comment
Share on other sites

κάρτα sd τσεκάρισες?...

 

όχι δεν το σκέφτηκα γιατί είναι καινούργια! Υπάρχει πιθανότητα να φταίει η sd?!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προφανώς και κάτι δεν πάει καλά με πλακέτα, μνήμη, μπαταρία κτλ, κάτι απ' όλα σου κάνει τα κόλπα αυτά!

Εφόσον το factory reset δεν στο διόρθωσε, τότε παίρνεις την LG και σου λένε την διαδικασία.

Το μαγαζί γιατί να το αναμείξεις? Εφόσον έχει παρέλθει το doa, τότε επικοινωνείς με το service κατευθείαν.

Ενημέρωσε μας τι ήταν και πόσες μέρες θα σου βγει το βασανιστήριο!

Κρίμα αδερφέ ... :( Τουλάχιστον η γκαντεμιά χτύπησε το ρημάδι και όχι εσένα.

 

Είμαι από Κύπρο, και το μαγαζί που το πήρα μου δίνει άλλο κινητό μέχρι να επιδιορθωθεί κάτι που με βολεύει γιατί δεν έχω δεύτερο. Αν το πάρω απευθείας στον αντιπρόσωπο δεν μου δίνουν.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

σημερα προεκυψε θεμα με την γρηγορη φορτιση..ενω το συνδεω με το φορτιστη γραφει απλα ''φορτιση σε 1 ωρα κ' 20 λεπτα''(τα λεπτα που αναφερω ειναι στο περιπου),και οχι γρηγορη φορτιση οπως εγραφε μεχρι προτινος..το αποτελεσμα ειναι οτι εδω κ 2 ωρες σχεδον που το εχω στη φορτιση,εχει φτασει στο 75% κ γραφει στην οθονη υπολοιπος χρονος μεχρι πληρη φορτιση 45 λεπτα..

εχει κανεις ιδεα τι παιζει?δεν εχω αλλο καλωδιο δυστυχως για να δοκιμασω αλλα θεωρω οτι δεν φταιει αυτο γιατι ο φορτιστης ειναι μονιμα στην πριζα χωρις να βαζω βγαζω το καλωδιο απο πανω του,για να πουμε οτι ισως χαλασε κατι στις επαφες του φορτιστη η του καλωδιου..απλα πιανω το καλωδιο κ το ενωνω με τη συσκευη.

επισης δοκιμασα κ φυσηξα τη θυρα φορτισης για κανενα χνουδι αλλα φαινοταν καθαρη κ δεν αλλαξε κατι τελικα.

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασε άλλο καλώδιο (στο ebay έχουν τιμές χώμα) και όλα θα είναι κομπλέ!

Με μια γρήγορη αναζήτηση είδα αρκετά σχόλια με το ίδιο θέμα και οι περισσότεροι το έλυσαν με αλλαγή καλωδίου..

(Ένας επίσης είπε πως το είχε σε πολύπριζο με το ίδιο πρόβλημα φόρτισης και διορθώθηκε όταν έβαλε τον φορτιστή κατευθείαν σε πρίζα)

 

"" I also encountered slow charging problems, but it seemed to be the cable, in some position it worked and in some it did not. I've bought an one plus dash cable for about 10 $, red one, and no problems since then. The cable is more thicker and robust, I highly recommend it. ""

 

""I had this same issue, for me not having the plug plugged into a power strip fixed the issue.""

 

ΔΕΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ένας άλλος!

 

LG G6 - Quick Charge 3.0 Not Working?

I finally got my G6 to charge properly with Quick Charge 3.0! Here is what I learned...

 

The following conditions must be met, or else the G6 steps down power during charging and you will not get a proper QC 3.0 charge:

 

battery must be below 80% capacity

screen must be turned off

screen saver mode must be disabled

 

 

The LG G6 has a Snapdragon 821 SoC that supports Qualcomm's Quick Charge 3.0 technology for rapid charging. However, I haven't been getting very fast charge times on my G6. I tried the stock charger/cable and even several QC-compatible 3rd party accessories. While the G6 showed a "Fast Charging" notification, it didn't seem very fast at all. It also seemed to charge faster over wireless (Qi) than with a charger and cable attached!

 

So I bought a QC-compatible USB multimeter to test the voltage and current the G6 was drawing during a charge. Just as I suspected, I was *not* getting a Quick Charge at all. The adapter that comes with the G6 is supposed to be able to charge at 9V/1.8A, but I couldn't see it draw anything beyond a 5V/0.5A. After much frustration and troubleshooting, I realized I had my G6 configured to run Screen Saver mode during charging. After disabling the Screen Saver, I finally saw it charge at the full 9V/1.8A!

 

Also note:

 

when the "Fast Charging" notification is displayed, it just means a QC compatible charger/cable was detected, not that it's actually charging at QC 3.0 speed.

Screen Saver setting is located at: Settings > Display > Screen saver

Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασε άλλο καλώδιο (στο ebay έχουν τιμές χώμα) και όλα θα είναι κομπλέ!

Με μια γρήγορη αναζήτηση είδα αρκετά σχόλια με το ίδιο θέμα και οι περισσότεροι το έλυσαν με αλλαγή καλωδίου..

(Ένας επίσης είπε πως το είχε σε πολύπριζο με το ίδιο πρόβλημα φόρτισης και διορθώθηκε όταν έβαλε τον φορτιστή κατευθείαν σε πρίζα)

 

"" I also encountered slow charging problems, but it seemed to be the cable, in some position it worked and in some it did not. I've bought an one plus dash cable for about 10 $, red one, and no problems since then. The cable is more thicker and robust, I highly recommend it. ""

 

""I had this same issue, for me not having the plug plugged into a power strip fixed the issue.""

 

ΔΕΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ένας άλλος!

 

LG G6 - Quick Charge 3.0 Not Working?

I finally got my G6 to charge properly with Quick Charge 3.0! Here is what I learned...

 

The following conditions must be met, or else the G6 steps down power during charging and you will not get a proper QC 3.0 charge:

 

battery must be below 80% capacity

screen must be turned off

screen saver mode must be disabled

 

 

The LG G6 has a Snapdragon 821 SoC that supports Qualcomm's Quick Charge 3.0 technology for rapid charging. However, I haven't been getting very fast charge times on my G6. I tried the stock charger/cable and even several QC-compatible 3rd party accessories. While the G6 showed a "Fast Charging" notification, it didn't seem very fast at all. It also seemed to charge faster over wireless (Qi) than with a charger and cable attached!

 

So I bought a QC-compatible USB multimeter to test the voltage and current the G6 was drawing during a charge. Just as I suspected, I was *not* getting a Quick Charge at all. The adapter that comes with the G6 is supposed to be able to charge at 9V/1.8A, but I couldn't see it draw anything beyond a 5V/0.5A. After much frustration and troubleshooting, I realized I had my G6 configured to run Screen Saver mode during charging. After disabling the Screen Saver, I finally saw it charge at the full 9V/1.8A!

 

Also note:

 

when the "Fast Charging" notification is displayed, it just means a QC compatible charger/cable was detected, not that it's actually charging at QC 3.0 speed.

Screen Saver setting is located at: Settings > Display > Screen saver

 

Γιαννη καταρχας σε ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια..τελικα η φορτιση διηρκησε 2 ωρες κ 40 λεπτα απο το 26-100%..

δοκιμασα κατι αλλο μετα που ξεφορτισε καπως..το εβαλα να γεμισει με φορτιστη fast charge της samsung αλλα με το δικο μου καλωδιο,κι εκει εδειξε κανονικα τη γρηγορη φορτιση..το ξαναβαζω στα καπακια στο φορτιστη μου κ παλι εδειξε οτι δουλευει η γρηγορη φορτιση..πραγματικα πολυ περιεργη περιπτωση..πιθανοτατα οπως ανεφερες κι εσυ να φταιει το καλωδιο μου,καπου να κανει κακη επαφη στο εσωτερικο του..θα αγορασω καποιο αλλο κι ελπιζω να ληξει εκει το θεμα γιατι για 3 μηνων κινητο μου πεφτει λιγο βαρυ να τα εφτυσε απο τωρα.

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν το σκέφτηκα γιατί είναι καινούργια! Υπάρχει πιθανότητα να φταίει η sd?!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Είμαι από Κύπρο, και το μαγαζί που το πήρα μου δίνει άλλο κινητό μέχρι να επιδιορθωθεί κάτι που με βολεύει γιατί δεν έχω δεύτερο. Αν το πάρω απευθείας στον αντιπρόσωπο δεν μου δίνουν.

 

μια στις χίλιες για την κάρτα....δούλεψε το χωρίς κάρτα,λίγες οι πιθανότητες,δεν είναι κόπος.

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Πάντως πλέον αξίζει το κινητό για τα λεφτά που ζητάνε τα σκρουτζομαγαζα...

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

νεος κατοχος του lg g6

η cstark27_GCam_5.1.018_24_wide_v3.6.apk & cstark27_GCam_5.1.018_24_v3.6.apk ειναι απλα απιστευτες σε πορτρετο αλλα και σε διατηρηση detail

η default camera απλα σφουγγαριζει τη detail

η ενεργοποιηση hdr+ ειναι εκπληκτικο processing και αναβαθμιζει πολλα level τις φωτο!

πραγματικα εντυπωσιασμενος με το τι μπορει να κανει το software σε τοσο μικρο sensor

Και φυσικα στα 335 ευρω ειναι φοβερο κελεπουρι

αξιος διαδοχος του lg g2 μου

ενδιαμεσα ενα τιμιο oukitel k6000+ το οποιο ειχα για κανα χρονο

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα.

Εχω να γραψω χιλια χρονια αλλα μπαινω για καλο σκοπο.

 

Πριν λιγες μερες το κινητο εβγαλε προβλημα με τη θυρα usd. Αρχικα εβγαλε μηνυμα οτι εχει υγρασια και μετα δε με αφηνε να το φορτισω (καπου το ειχα διαβασει σε παλιοτερο μηνυμα). Οταν με πατεντες αρχισε να φορτιζει, καταναλωνε μπαταρια σαν τρελο (5% την ωρα).

 

Το πηγα λοιπον στην procordia με ελαχιστες προσδοκιες και μου το εφτιαξαν εντος εγγυησης σε μια μερα!!!!

 

Πρωτη επαφη με το service;;; Α-ΡΙ-ΣΤΗ.

 

Αν και ειχα αρκετες lg συσκευες (bl40, 4x, g2, flex το πρωτο το καλο) ειναι η πρωτη φορα που χρειαστηκα επισκευη εντος εγγυησης.

 

Αυτα τα ολιγα. Κατα τα αλλα, η συσκευη συνεχιζει να ειναι καταπληκτικη.

Εχω παρει την συσκευη στη γυναικα...

μολις σημερα παιχτηκε ακριβως οτι γραφεις.:(

ελπιζω να μου ξηγηθουνε το ιδιο..

ειναι αγορασμενο λιγοτερο απο μηνα απο σκρουτζομαγαζο ελπιζω να μην εχω θεμα.

Edited by laziokos
Link to comment
Share on other sites

Εχω παρει την συσκευη στη γυναικα...

μολις σημερα παιχτηκε ακριβως οτι γραφεις.:(

ελπιζω να μου ξηγηθουνε το ιδιο..

ειναι αγορασμενο λιγοτερο απο μηνα απο σκρουτζομαγαζο ελπιζω να μην εχω θεμα.

 

Με το καλο και ενημερωσε μας για το αποτελεσμα.

 

Το κινητο μου ειναι αγορασμενο απο σκρουτζομαγαζο πριν απο 8 μηνες.

Το πηγα κατευθειαν procordia (αυτοπροσωπως) χωρις να παω απο το μαγαζι.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

σημερα προεκυψε θεμα με την γρηγορη φορτιση..ενω το συνδεω με το φορτιστη γραφει απλα ''φορτιση σε 1 ωρα κ' 20 λεπτα''(τα λεπτα που αναφερω ειναι στο περιπου),και οχι γρηγορη φορτιση οπως εγραφε μεχρι προτινος..το αποτελεσμα ειναι οτι εδω κ 2 ωρες σχεδον που το εχω στη φορτιση,εχει φτασει στο 75% κ γραφει στην οθονη υπολοιπος χρονος μεχρι πληρη φορτιση 45 λεπτα..

εχει κανεις ιδεα τι παιζει?δεν εχω αλλο καλωδιο δυστυχως για να δοκιμασω αλλα θεωρω οτι δεν φταιει αυτο γιατι ο φορτιστης ειναι μονιμα στην πριζα χωρις να βαζω βγαζω το καλωδιο απο πανω του,για να πουμε οτι ισως χαλασε κατι στις επαφες του φορτιστη η του καλωδιου..απλα πιανω το καλωδιο κ το ενωνω με τη συσκευη.

επισης δοκιμασα κ φυσηξα τη θυρα φορτισης για κανενα χνουδι αλλα φαινοταν καθαρη κ δεν αλλαξε κατι τελικα.

Αν έχεις θήκη προστασίας βγάλτην και δοκίμασε χωρίς αυτή..εγώ μια φορά την πάτησα έτσι γιατί δεν ζορίζω καθόλου το καλώδιο όταν πάω να το φορτίσω με τη θήκη και δεν το έβαλα καλά..

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις θήκη προστασίας βγάλτην και δοκίμασε χωρίς αυτή..εγώ μια φορά την πάτησα έτσι γιατί δεν ζορίζω καθόλου το καλώδιο όταν πάω να το φορτίσω με τη θήκη και δεν το έβαλα καλά..

 

Ειχα απαντησει κ χτες μετα το συμβαν σε αλλο φιλο πιο πανω οτι τελικα επανηλθε η γρηγορη φορτιση..δεν ξερω τι μπορει να εφταιγε..ισως το καλωδιο το πιο πιθανο να ξεκινησε να κανει νουμερα..κ σημερα ξαναδοκιμασα κ δουλευει μια χαρα..σε ευχαριστω πολυ παντως για την επισημανση,θα το εχω υποψιν αν ξαναπαρουσιαστει το φαινομενο.

Link to comment
Share on other sites

νεος κατοχος του lg g6

η cstark27_GCam_5.1.018_24_wide_v3.6.apk & cstark27_GCam_5.1.018_24_v3.6.apk ειναι απλα απιστευτες σε πορτρετο αλλα και σε διατηρηση detail

η default camera απλα σφουγγαριζει τη detail

η ενεργοποιηση hdr+ ειναι εκπληκτικο processing και αναβαθμιζει πολλα level τις φωτο!

πραγματικα εντυπωσιασμενος με το τι μπορει να κανει το software σε τοσο μικρο sensor

Και φυσικα στα 335 ευρω ειναι φοβερο κελεπουρι

αξιος διαδοχος του lg g2 μου

ενδιαμεσα ενα τιμιο oukitel k6000+ το οποιο ειχα για κανα χρονο

Μπορείς να φωτογραφίσεις το ίδιο θέμα (και ημέρα και νύχτα) με τις δύο κάμερες να δούμε και εμείς τη διαφορά που λέτε; και επίσης υπάρχει κάπου οδηγός στο Πώς μπορείς να βάλεις την εξελιγμένη αυτή η κάμερα που λέτε;

Αναλυτικά για εμάς τους άσχετους;

Το έχω βάλει στο μάτι το κινητό. Νομίζω για τα λεφτά του είναι λουκούμι

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να φωτογραφίσεις το ίδιο θέμα (και ημέρα και νύχτα) με τις δύο κάμερες να δούμε και εμείς τη διαφορά που λέτε; και επίσης υπάρχει κάπου οδηγός στο Πώς μπορείς να βάλεις την εξελιγμένη αυτή η κάμερα που λέτε;

Αναλυτικά για εμάς τους άσχετους;

Το έχω βάλει στο μάτι το κινητό. Νομίζω για τα λεφτά του είναι λουκούμι

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Νομίζω δεν μπορείς να βάλεις google camera στο v10 λόγω του ότι έχεις παλαιότερο επεξεργαστή απ ότι χρειάζεται.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω δεν μπορείς να βάλεις google camera στο v10 λόγω του ότι έχεις παλαιότερο επεξεργαστή απ ότι χρειάζεται.
Όχι όχι για το 6 μιλάω χεχεχε

Διαβάζω το νήμα συνεχώς και με την πτώση που έχει πλέον στην τιμή το θεωρώ κορυφή σαν αγορά..

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με κλειστά μάτια! Δεν παίζεται σε αυτή την τιμή. Και να βάλεις την gcam δεν είναι τίποτα. Ενα απλό download και κάνεις μια απλή εγκατάσταση.
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα μια βόλτα από τη σελίδα της LG στο facebook και είδα πως το βγάζει σε νέα χρώματα αλλά και με OLED panel.

Όσο και αν το έψαξα δεν βρήκα κάτι συγκεκριμένο πέραν των νέων χρωματικών επιλογών.

Να έχουν κάνει τέτοιο λάθος στην περιγραφή τους ή απλά συνεχίζουν τις χαζομάρες οι Κορεάτες; :blink:

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς κάποιο λάθος θα είναι, αλλά μου φαίνεται περίεργο που δεν το πήραν χαμπάρι ακόμα, έλεος δηλαδή. Αλλά και από την άλλη, ποτέ δεν ξέρεις. Μήπως ετοιμάζουν κάποιο G6 με oled οθόνη? Να μου πεις αδύνατο (και άστοχο), όταν έχεις ήδη βγάλει το V30 και φέρνεις το G7. Άβυσσος η ψυχή της Lg .. :lol:

http://oi63.tinypic.com/4j1eus.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους....εχει κανεις περισσευουμενο Nillkin 9H+PRO 0.2 mm για τη συσκευη αυτη και να θελει να τη δωσει, πμ me

 

ΥΓ, ο τολμων νικα!

https://ibb.co/hqKxkH

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό μου το κάνει κι εμένα , αλλά είναι λογικό από τη στιγμή που κι εγώ έχω μπλοκάρει αυτές τις εφαρμογές.

Οπότε ψάχνει να τις βρει και δεν μπορεί , άρα δεν είναι θέμα..

Μάλιστα!

Μακάρι! Ευχαριστώ πολύ!!

 

Βέβαια όπως είπα νομίζω πως μια φορά το έκανε κ στο GBoard που χρησιμοποιώ καθημερινά. Την beta έκδοση βέβαια.. αλλά απ' την άλλη μια ίσον καμία!

Θα δείξει...

Link to comment
Share on other sites

Με την μπαταρία Ρε παιδιά είστε ευχαριστημένοι; για κάποιον που κάνει εντατική χρήση ή έχει συνηθίσει σε κινητό με δύο μπαταρίες θα είναι Ok η θα είναι συνέχεια με το φορτιστή στο χέρι;

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με την μπαταρία Ρε παιδιά είστε ευχαριστημένοι; για κάποιον που κάνει εντατική χρήση ή έχει συνηθίσει σε κινητό με δύο μπαταρίες θα είναι Ok η θα είναι συνέχεια με το φορτιστή στο χέρι;

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Είναι καλό αλλά όχι κάτι τρομερό

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...