Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με θήκη Nature TPU Thin

Θα το δοκιμάσω και χωρίς τη θήκη μήπως έχει διαφορά.

 

Πάντως φίλος μου που έχει το ίδιο θέμα με μένα, το είχε δοκιμάσει και χωρίς θήκη. Τα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω ακούσει περιπτώσεις να έχουν θέμα με διάφανες θήκες και χρήση φλας σε φώτο.

Αντανακλά στην θήκη το φλας και χαλάει τις φώτο! Βέβαια δεν ισχύει σε όλους, είναι σίγουρα ανάλογα τις συνθήκες φωτισμού και άλλων παραγόντων που οι μετρ της φωτογραφίας μπορούν να μας πουν. Δοκίμασε και χωρίς όπως σου είπε ο φίλος από πάνω και μας λες!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μια πρώτη εντύπωση μετά από 5 μέρες με το κινητό είναι πως έχει υποτιμηθεί πολύ σε σχέση με την ταχύτητά του...

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνει αυτό σε IPS οθόνες, είναι φυσιολογικό! (εννοώ για λίγο να εμφανίζετε και μετά να φεύγει. Σε γνωστού μου s7 edge δεν έφυγε ποτέ προφανώς λόγο amoled) Κάπου διάβασα πως στις ips εμφανίζετε συχνότερα αν έχεις την φωτεινότητα τέρμα και ζεσταίνεται πολύ το κινητό, για παράδειγμα παίζεις games ή το χρησιμοποιείς στον ήλιο. Θα σου πρότεινα να δεις ένα βίντεο με καλούς χρωματισμούς και γρήγορες κινήσεις στο youtube και σε ένα 10λεπτάκι θα έχει φύγει στο χαλαρό.

Να ξέρεις πως υπάρχους εκεί και ειδικά βίντεο που βοηθάνε την κατάσταση, για παράδειγμα αυτά (και πολλά άλλα) :

-->>

-->> https://www.youtube.com/watch?v=RBVfHTxvzkQ&t=1629s

-->> https://www.youtube.com/watch?v=NDgp1UB-a9I&t=10s

Να φανταστείς και η 55ρα lg που έχω στο σαλόνι μου το κάνει κάπου κάπου και με τα παραπάνω βίντεο λύνεται άμεσα.

Πλέον τα βάζω ανά διαστήματα και παίζουν κάνα μισάωρο έτσι στο άσχετο, για να την έχω σε φόρμα!

Μην αγχώνεσαι πάντως, είναι κάτι φυσιολογικό εφόσον φεύγει. Τα pixels μην σου πάθουν τίποτα και όλα καλά!

Ευχαριστώ για την απάντηση! Φαίνεται να βοηθάνε αυτά τα βίντεο. Όντως αν είναι ψηλά η φωτεινότητα και δουλεύει στο τέρμα το κινητό κρατάει περιμετρικά κοντά στο μέταλλο στατικές εικόνες και δεν ξέρω μήπως είναι λόγω υψηλής θερμοκρασίας. Edited by stavrosspil
Link to comment
Share on other sites

πάρτε μια γεύση από τη κάμερα σε φωτεινές συνθήκες

με gcam του cstark πάντα, τη στοκ την χρησιμοποιώ μόνο για manual πλέον

περισσότερες φώτο στο διπλανό νήμα με τις συγκρίσεις για όποιον θέλει

 

27201448318_69d0254425_z.jpgIMG_20180328_153155 by Kostas Char, on Flickr

 

 

για τον φίλο που είπε για το φλας, μπορεί να σου βγάζει μια θολούρα επειδή χάνει την εστίαση

συχνά το παθαίνουν αυτό οι κάμερες με το φλας

Link to comment
Share on other sites

Καλήσπερα πως γίνεται να χρησιμοποιήσουμε το substratum και το Andromeda στο G6 χωρίς ροοτ??? Υπάρχει κάποιος τρόπο;;;; Ευχαριστώ

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πάρτε μια γεύση από τη κάμερα σε φωτεινές συνθήκες

με gcam του cstark πάντα, τη στοκ την χρησιμοποιώ μόνο για manual πλέον

περισσότερες φώτο στο διπλανό νήμα με τις συγκρίσεις για όποιον θέλει

 

27201448318_69d0254425_z.jpgIMG_20180328_153155 by Kostas Char, on Flickr

 

 

για τον φίλο που είπε για το φλας, μπορεί να σου βγάζει μια θολούρα επειδή χάνει την εστίαση

συχνά το παθαίνουν αυτό οι κάμερες με το φλας

Φοβερή φωτογραφία φίλε έπαθα ζημιά

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρ' όλο που μου βγάζει σχετικά εύκολα μια μέρα με αρκετή χρήση, μου κάνει εντύπωση που το τηλέφωνο σε αδράνεια (idle) καταναλώνει περισσότερη μπαταρία από την οθόνη! Βλέπω στο web και άλλους που το αναφέρουν --->> https://www.google.gr/search?q=lg+g6+idle+time+battery+drain&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b&gfe_rd=cr&dcr=0&ei=rBW8WtKEJuyG7gS9waCYCw

Υπάρχει καμιά λύση ή είναι φυσιολογικό? Λέτε το 4g να βάζει το χεράκι του? Το έχει γυρίσει κάποιος σε 2g να δει διαφορά?

Το Google Fit δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ? Λέτε να "τρέχει" κάπως στο παρασκήνιο παρ' όλα αυτά?

Link to comment
Share on other sites

Φοβερή φωτογραφία φίλε έπαθα ζημιά

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

τη μέρα μπορεί να κάνει θαύματα φίλε μου με ένα απλό tap n shoot

και τη νύχτα πάντως με λίγο ψαξιματάκι και πάλι είναι αξιοπρεπέστατο

Link to comment
Share on other sites

τη μέρα μπορεί να κάνει θαύματα φίλε μου με ένα απλό tap n shoot

και τη νύχτα πάντως με λίγο ψαξιματάκι και πάλι είναι αξιοπρεπέστατο

Την νύχτα ζοριζει πάντως έτσι;

τεσπα το βρίσκεις πλέον σε αγγελίες στα 280 (από αξιόλογα άτομα φυσικά που το έχουν καινούργιο).. Νομίζω σε αυτή την τιμή παίζει χωρίς αντίπαλο πλέον..

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

οχι, και τη νυχτα μια χαρα τραβαει, απλα θελει λιιιγο σταθερο χερι. Δεν ζοριζεται καθολου με την εννοια πχ οπως ενα P9
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Την νύχτα ζοριζει πάντως έτσι;

 

μια χαρά αποτέλεσμα μπορεί να δώσει, ακόμα και στο αυτόματο

απλά για πολύ σκοτεινές σκηνές χρειάζεται λίγο ψάξιμο

πάντως έχει εξαιρετικό OIS οπότε βοηθάει αρκετά στο να παίξεις με το κλείστρο

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως για αυτό το μπισκοτάκι ολο παράπονα διαβάζω Ελπίζω να κάτσει καλά εδώ..

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχει λίγη ώρα που κλείνει και ανοίγει μόνο του....:O

 

μητρική / υπερθέρμανση

 

άμα είναι το δεύτερο έχει καλώς

άμα είναι το πρώτο την έκατσες χαχαχα

λογικά πάντως θα ναι καμιά προβληματική εφαρμογή που το προκαλεί

 

αναφορικά με το μπισκότο έχω κακή εμπειρία από μεταβάσεις λογισμικού οπότε μια χαρά μου κάθεται και το νούγκατ χαχα

σιγά τις διαφορές που έχουν

Link to comment
Share on other sites

Παρ' όλο που μου βγάζει σχετικά εύκολα μια μέρα με αρκετή χρήση, μου κάνει εντύπωση που το τηλέφωνο σε αδράνεια (idle) καταναλώνει περισσότερη μπαταρία από την οθόνη! ........

 

Λοιπόν μάγκες, Ανάσταση! Το έψαξα τρελά αυτές τις μέρες σε φόρουμ και ότι άλλο και τελικά το έλυσα το θέμα και σας προτείνω ΌΛΟΥΣ να το κάνετε μιας και θα δείτε αρκετή διαφορά στην αυτονομία της μπαταρίας! Ούτε ρουτ, ούτε κάτι επικίνδυνο για την λειτουργία του κινητού.

Να φανταστείτε το έχω κάνα μήνα και ΚΑΘΕ βράδυ που το φόρτιζα, το πρωί είχε χάσει ένα 12% μπαταρίας και συνέχιζε όλη την ημέρα να χάνει μπαταρία σε αδράνεια (idle)! Εδώ και 2 μέρες που έχω κάνει το παρακάτω, το φορτίζω το βράδυ και το πρωί .... ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΧΑΣΕΙ καθόλου μπαταρία και συνεχίζει ορθά μετά και πλέον η οθόνη τραβάει περισσότερη μπαταρία από την αδράνεια!

 

Λοιπόν, πάτε στον dialer του τηλεφώνου και γράφετε *#546368#*870#

Θα εμφανιστεί ένα κρυφό μενού.

Πας στο "SVC Menu"

3) Μετά στο "LDB"

4) ΒΓΑΖΕΙΣ το τικ στο "enable" LDB setting. Θα λέει μετά "MLT will not run after booting.

 

Δεν κλείνεις ακόμα το κρυφό μενού!

 

Πατάς πίσω και πας ξανά στην λίστα!

Πας στα Log Services

Κάνεις το ίδιο και στα 2

 

Πατάς νια φορά πάνω στο πρώτο (log enable AP+CP) και σου λέει ένα warning κατανάλωσης! Mε λίγα λόγια σου λέει πως η ΉΔΗ ενεργοποιημένη επιλογή σου τρώει μπαταρία. Έλεος δηλαδή. Πατάς ΟΚ και μετά ΞΑΝΑπατάς το ίδιο και θα προσέξετε από κάτω, πως όλα τα log γράφουν disable.

Μετά κάνεις ακριβώς το ίδιο και για το άλλο log enable (AP only)

 

Στο ίδιο μενού, πας παρακάτω και κάνεις delete log files , πατάς οκ και μετά delete modem log files και πάλι οκ.

 

Αυτό ήταν, exit menυ κάνεις και μια επανεκκίνηση και όλα κομπλέ! Καινούργιο τηλέφωνο.

 

Αν ψάξετε τι είναι το LDB και αν είναι ασφαλές να το απενεργοποιήσουμε, να ξέρετε πως είναι απλά μια κρυφή υπηρεσία της lg που έχει ενεργοποιημένη για να καταγράφει απλά χωρίς να το ξέρεις, χωρίς να έχει άδεια γι' αυτό. Καταναλώνει άδικα δηλαδή μπαταρία χωρίς λόγο και χωρίς να το ξέρεις!

What is this MLT? A hidden application installed by LG that tracks specific user information.

 

(Με δική σας ευθύνη εννοείτε κάντε ότι κάνετε, αλλά αν το ψάξετε θα δείτε πως είναι τελείως ασφαλές) :)

 

XDA

Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μάγκες, Ανάσταση! Το έψαξα τρελά αυτές τις μέρες σε φόρουμ και ότι άλλο και τελικά το έλυσα το θέμα και σας προτείνω ΌΛΟΥΣ να το κάνετε μιας και θα δείτε αρκετή διαφορά στην αυτονομία της μπαταρίας! Ούτε ρουτ, ούτε κάτι επικίνδυνο για την λειτουργία του κινητού.

Να φανταστείτε το έχω κάνα μήνα και ΚΑΘΕ βράδυ που το φόρτιζα, το πρωί είχε χάσει ένα 12% μπαταρίας και συνέχιζε όλη την ημέρα να χάνει μπαταρία σε αδράνεια (idle)! Εδώ και 2 μέρες που έχω κάνει το παρακάτω, το φορτίζω το βράδυ και το πρωί .... ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΧΑΣΕΙ καθόλου μπαταρία και συνεχίζει ορθά μετά και πλέον η οθόνη τραβάει περισσότερη μπαταρία από την αδράνεια!

 

Λοιπόν, πάτε στον dialer του τηλεφώνου και γράφετε *#546368#*870#

Θα εμφανιστεί ένα κρυφό μενού.

Πας στο "SVC Menu"

3) Μετά στο "LDB"

4) ΒΓΑΖΕΙΣ το τικ στο "enable" LDB setting. Θα λέει μετά "MLT will not run after booting.

 

Δεν κλείνεις ακόμα το κρυφό μενού!

 

Πατάς πίσω και πας ξανά στην λίστα!

Πας στα Log Services

Κάνεις το ίδιο και στα 2

 

Πατάς νια φορά πάνω στο πρώτο (log enable AP+CP) και σου λέει ένα warning κατανάλωσης! Mε λίγα λόγια σου λέει πως η ΉΔΗ ενεργοποιημένη επιλογή σου τρώει μπαταρία. Έλεος δηλαδή. Πατάς ΟΚ και μετά ΞΑΝΑπατάς το ίδιο και θα προσέξετε από κάτω, πως όλα τα log γράφουν disable.

Μετά κάνεις ακριβώς το ίδιο και για το άλλο log enable (AP only)

 

Στο ίδιο μενού, πας παρακάτω και κάνεις delete log files , πατάς οκ και μετά delete modem log files και πάλι οκ.

 

Αυτό ήταν, exit menυ κάνεις και μια επανεκκίνηση και όλα κομπλέ! Καινούργιο τηλέφωνο.

 

Αν ψάξετε τι είναι το LDB και αν είναι ασφαλές να το απενεργοποιήσουμε, να ξέρετε πως είναι απλά μια κρυφή υπηρεσία της lg που έχει ενεργοποιημένη για να καταγράφει απλά χωρίς να το ξέρεις, χωρίς να έχει άδεια γι' αυτό. Καταναλώνει άδικα δηλαδή μπαταρία χωρίς λόγο και χωρίς να το ξέρεις!

What is this MLT? A hidden application installed by LG that tracks specific user information.

 

(Με δική σας ευθύνη εννοείτε κάντε ότι κάνετε, αλλά αν το ψάξετε θα δείτε πως είναι τελείως ασφαλές) :)

 

XDA

 

Ευχαριστουμε πολυ Γιανναρε για την σημαντικη αυτη πληροφορια..το εκανα κιολας κ περιμενω αποτελεσματα..αν κ γενικα επειδη κραταω συχνα screenshots απο τις επιδοσεις μου,δεν ειχα παντα ψηλοτερα ποσοστα σε αδρανεια..θα ελεγα ειναι λιγο περισσοτερες οι φορες που ειναι ψηλοτερη η αδρανεια σε σχεση με οθονη..αλλες φορες εβγαινε ψηλοτερα η οθονη..ειδωμεν.

Link to comment
Share on other sites

Με το καλο και ενημερωσε μας για το αποτελεσμα.

Procordia και LG ξηγηθηκαν στο επακρο..

Δευτερα παρεδωσα την συσκευη σε Ελτα ταχυμεταφορες...

Παρασκευη παρελαβα επισκευασμενο!!

μαλιστα με δωρεαν παραλαβη και παραδοση απο LG μιας και βρισκομαι Δωδεκανησα.

 

μοναδικη παραφωνια ο υπαλληλος της LG(οχι της Procordia) που εξυπηρετησε που εκτος απο αδαης με τα προιοντα της εταιριας που εργαζεται καταφερε να μου ανεβασει την πιεση μιας και οταν μου ζητησε να του αναφερω τα προβληματα και του ειπα για το μηνυμα που εμφανιζει για υγρασια σχεδον μου προεξοφλησε οτι δεν θα με καλυψει η εταιρια και ευθυνομαι εγω και οτι θα χρεωθω 7ευρω σε περιπτωση που δεν επισκευαστει.

οτι ναναι δηλαδη...

 

τελοςπαντων προς το παρον ολα δειχνουν καλα...

ναναι καλα η procordia που ξηγηθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μάγκες, Ανάσταση! Το έψαξα τρελά αυτές τις μέρες σε φόρουμ και ότι άλλο και τελικά το έλυσα το θέμα και σας προτείνω ΌΛΟΥΣ να το κάνετε μιας και θα δείτε αρκετή διαφορά στην αυτονομία της μπαταρίας! Ούτε ρουτ, ούτε κάτι επικίνδυνο για την λειτουργία του κινητού.

Να φανταστείτε το έχω κάνα μήνα και ΚΑΘΕ βράδυ που το φόρτιζα, το πρωί είχε χάσει ένα 12% μπαταρίας και συνέχιζε όλη την ημέρα να χάνει μπαταρία σε αδράνεια (idle)! Εδώ και 2 μέρες που έχω κάνει το παρακάτω, το φορτίζω το βράδυ και το πρωί .... ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΧΑΣΕΙ καθόλου μπαταρία και συνεχίζει ορθά μετά και πλέον η οθόνη τραβάει περισσότερη μπαταρία από την αδράνεια!

 

Λοιπόν, πάτε στον dialer του τηλεφώνου και γράφετε *#546368#*870#

Θα εμφανιστεί ένα κρυφό μενού.

Πας στο "SVC Menu"

3) Μετά στο "LDB"

4) ΒΓΑΖΕΙΣ το τικ στο "enable" LDB setting. Θα λέει μετά "MLT will not run after booting.

 

Δεν κλείνεις ακόμα το κρυφό μενού!

 

Πατάς πίσω και πας ξανά στην λίστα!

Πας στα Log Services

Κάνεις το ίδιο και στα 2

 

Πατάς νια φορά πάνω στο πρώτο (log enable AP+CP) και σου λέει ένα warning κατανάλωσης! Mε λίγα λόγια σου λέει πως η ΉΔΗ ενεργοποιημένη επιλογή σου τρώει μπαταρία. Έλεος δηλαδή. Πατάς ΟΚ και μετά ΞΑΝΑπατάς το ίδιο και θα προσέξετε από κάτω, πως όλα τα log γράφουν disable.

Μετά κάνεις ακριβώς το ίδιο και για το άλλο log enable (AP only)

 

Στο ίδιο μενού, πας παρακάτω και κάνεις delete log files , πατάς οκ και μετά delete modem log files και πάλι οκ.

 

Αυτό ήταν, exit menυ κάνεις και μια επανεκκίνηση και όλα κομπλέ! Καινούργιο τηλέφωνο.

 

Αν ψάξετε τι είναι το LDB και αν είναι ασφαλές να το απενεργοποιήσουμε, να ξέρετε πως είναι απλά μια κρυφή υπηρεσία της lg που έχει ενεργοποιημένη για να καταγράφει απλά χωρίς να το ξέρεις, χωρίς να έχει άδεια γι' αυτό. Καταναλώνει άδικα δηλαδή μπαταρία χωρίς λόγο και χωρίς να το ξέρεις!

What is this MLT? A hidden application installed by LG that tracks specific user information.

 

(Με δική σας ευθύνη εννοείτε κάντε ότι κάνετε, αλλά αν το ψάξετε θα δείτε πως είναι τελείως ασφαλές) :)

 

XDA

 

Δεν είχα θέμα με την μπαταρία, αλλά το έκανα έτσι και αλλιώς, τη δεύτερη περίπτωση (με τα log) ήταν όλα Disable σε μένα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...