Jump to content

Ενημέρωση για κάλυψη και βελτιώσεις / προβλήματα δικτύου


kinitoneidimonas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια, δεν θελω να παινεψω την cosmote, αλλα εχω δει να εχει 3g σημα, σε πραγματικα απιθανα σημεια. Πχ. σε κατι βουνα στη μεση του πουθενα!

Μου κανει τρομερη εντυπωση. Εκτος κι αν μου τα λεει λαθος το κινητο μου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ρε παιδια, δεν θελω να παινεψω την cosmote, αλλα εχω δει να εχει 3g σημα, σε πραγματικα απιθανα σημεια. Πχ. σε κατι βουνα στη μεση του πουθενα!

Μου κανει τρομερη εντυπωση. Εκτος κι αν μου τα λεει λαθος το κινητο μου.

 

Αν μετρήσεις και τις ταχύτητες του 3G της Cosmote θα εκπλαγείς ακόμα περισσότερο! Τους άλλους που κάποτε διαφήμιζαν ταχύτητες δεδομένων τους παίζει κατά μέσο όρο x2 τόσο σε dload όσο και σε upload...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Αν μετρήσεις και τις ταχύτητες του 3G της Cosmote θα εκπλαγείς ακόμα περισσότερο! Τους άλλους που κάποτε διαφήμιζαν ταχύτητες δεδομένων τους παίζει κατά μέσο όρο x2 τόσο σε dload όσο και σε upload...

 

έχεις δοκιμάσει το νέο δίκτυο της WIND και τα λες αυτά; Όταν σήμερα είδα screenshot 1.75Μb/sec από Γουδή έπαθα πλάκα... Αν μου βρεις έστω ένα μέρος στην Ελλάδα που να πιάνει τέτοια ταχύτητα η Cosmote αγοράζω άμεσα!

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, δεν θελω να παινεψω την cosmote, αλλα εχω δει να εχει 3g σημα, σε πραγματικα απιθανα σημεια.

Και τραγικό 2g σε σημεία που το χρειάζεσαι όσο τίποτε...

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Και τραγικό 2g σε σημεία που το χρειάζεσαι όσο τίποτε...

 

Κατά δήλωσή σου... Μήπως την έχεις μπερδέψει με τη Vodafone; Γιατί την τελευταία χρονιά τα περισσότερα προβλήματα κάλυψης με εκθετική αύξηση τα έχει η Vodafone..

Edited by Nosferatu

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Και τραγικό 2g σε σημεία που το χρειάζεσαι όσο τίποτε...

 

Κατά δήλωσή σου... Μήπως την έχεις μπερδέψει με τη Vodafone; Γιατί την τελευταία χρονιά τα περισσότερα προβλήματα κάλυψης με εκθετική αύξηση τα έχει η Vodafone..

 

θα συμφωνησω με τον serenata... Εχω και τις 3 εταιριες σε καρτοκινητα και στη Θεσσαλονικη η κοσμοτε εχει τη χειροτερη ποιοτητα κλησης 2g

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και χρόνια δεν έχω μόνιμη σχέση με Κοσμοτέ και Vodafone (κύρια γραμμή Wind) αλλά εδώ και ένα δίμηνο που κουβαλάω μαζί μου ένα whatsup (cosmote) παρατηρώ πως η ποιότητα ήχου της κλήσης υστερεί πολύ σε σχέση με της wind και ας έχω το whatsup σε καλύτερη συσκευή από άποψη διαχείρισης δικτύου-πομποδέκτη-ακουστικής ενώ την wind στο χαζοiPhone... Ο άλλος ακούγεται χαμηλά σε ένταση και κάπως μουντά (στην χροιά της φωνής) ενώ με την wind καμπάνα (ποιότητα ISDN).

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

έχεις δοκιμάσει το νέο δίκτυο της WIND και τα λες αυτά; Όταν σήμερα είδα screenshot 1.75Μb/sec από Γουδή έπαθα πλάκα... Αν μου βρεις έστω ένα μέρος στην Ελλάδα που να πιάνει τέτοια ταχύτητα η Cosmote αγοράζω άμεσα!

Έκανα μεγάλο μέρος της θητείας μου σε ένα ξεχασμένο πομακοχώρι που μόνο η Cosmote κάλυπτε με 3G και είχα μια καρτο-ίντερνετ sim μέσα στο Nokia E52. Η κεραία τερμάτιζε το τηλέφωνο για πλάκα και στο up και στο down. Με 10mbps modem έβλεπα 9.60 mbps σταθερά. Αν ήταν το μόντεμ 14άρι, πιστεύω θα έβλεπα την ταχύτητα που είδες εσύ στη Wind.

Το εντυπωσιακό για εμένα είναι το μέρος που είναι καλή η Wind, όχι τόσο η ταχύτητα ;)

Link to comment
Share on other sites

Έκανα μεγάλο μέρος της θητείας μου σε ένα ξεχασμένο πομακοχώρι που μόνο η Cosmote κάλυπτε με 3G και είχα μια καρτο-ίντερνετ sim μέσα στο Nokia E52. Η κεραία τερμάτιζε το τηλέφωνο για πλάκα και στο up και στο down. Με 10mbps modem έβλεπα 9.60 mbps σταθερά. Αν ήταν το μόντεμ 14άρι, πιστεύω θα έβλεπα την ταχύτητα που είδες εσύ στη Wind.

Το εντυπωσιακό για εμένα είναι το μέρος που είναι καλή η Wind, όχι τόσο η ταχύτητα ;)

 

Κοίτα αν ήσουν μόνος σου πάνω στην κεραία δε μου κάνει εντύπωση αυτό που λες. Ωστόσο, 7.2Mbps έχει η Cosmote στην επαρχία και όχι H+ (>7.2Mbps).

Στο Βόλο οι ταχύτητες είναι τραγικές.

Και δεν είναι κατσικοχώρι.

Τα μέρη που είναι καλή η WIND αυξάνονται γεωμετρικά και σε λίγο καιρό πραγματικά δε θα πιστεύεις αυτό που γίνεται.;)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα αν ήσουν μόνος σου πάνω στην κεραία δε μου κάνει εντύπωση αυτό που λες. Ωστόσο, 7.2Mbps έχει η Cosmote στην επαρχία και όχι H+ (>7.2Mbps).

Στο Βόλο οι ταχύτητες είναι τραγικές.

Και δεν είναι κατσικοχώρι.

Τα μέρη που είναι καλή η WIND αυξάνονται γεωμετρικά και σε λίγο καιρό πραγματικά δε θα πιστεύεις αυτό που γίνεται.;)

 

να επεκταθει λιγακι σε 3G γιατι εχει μεινει πολυ πισω...οι προβλεψεις τους ειναι μεχρι το 2016 οπου θα ολοκληρωθει η καλυψη 3G για τη wind!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα αν ήσουν μόνος σου πάνω στην κεραία δε μου κάνει εντύπωση αυτό που λες. Ωστόσο, 7.2Mbps έχει η Cosmote στην επαρχία και όχι H+ (>7.2Mbps).

Στο Βόλο οι ταχύτητες είναι τραγικές.

Και δεν είναι κατσικοχώρι.

Τα μέρη που είναι καλή η WIND αυξάνονται γεωμετρικά και σε λίγο καιρό πραγματικά δε θα πιστεύεις αυτό που γίνεται.;)

 

Αντιλέγω μόνο στο HSPA+ κομμάτι. Εκεί υπήρχε μια χαρά HSPA+.

Στα υπόλοιπα συμφωνούμε. Έχω Cosmote εταιρικό και βλέπω αρκετά από τα προβλήματα για τα οποία παραπονιέται ο κόσμος εδώ.

Όσο για τη Wind, μακάρι να πάρει τα πάνω της στο θέμα 3G κάλυψη :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα προσπαθω να συνδεθω στο ebill της Cosmote αλλα ματαια!

Ενω βαζω σωστα τον κωδικο μου ξαναβγαζει την αρχικη οθονη !!

Στο Myaccount κανονικα συνδεομαι χωρις κανενα προβλημα!

Εχει προβλημα ο λογαριασμος μου ή η Cosmote;

Ευχαριστώ

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

εχω και εγω το ιδιο προβλημα πηρα τηλεφωνο στο cc και προωθησαν ενα αιτημα στο τεχνικο τμημα. παντως το e-bill και το myaccount θελουν αναβαθμιση ολο προβληματα ειναι:X
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Σε μια διαδρομή 30 λεπτών μέσα στο Πήλιο είχα γύρω στα 6 drop calls και αισχρή ποιότητα ήχου. Τη διαδρομή την έχω κάνει άπειρες φορές και έχω μιλήσει με WIND χωρίς κανένα drop call και άψογη ποιότητα ήχου.

Εν τω μεταξύ το σήμα ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ασταθές και μου έφαγε σχεδόν όλη την μπαταρία το χαζό δίκτυο τους σε μια μέρα.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μια κεραία στα Καλά Νερά Πηλίου, πάνω στο δρόμο ποιας εταιρίας είναι;

Αν είναι της cosmοte λειτουργεί;

Γιατί από πέρυσι μέχρι φέτος το σήμα δεν είναι πια το ίδιο. Πέρυσι ήταν πάντα 5/5, τώρα το πολύ 3/5.

Την βγάλανε off και αυτή;

ΘΈΛΩ Η ΚΕΡΑΊΑ ΝΑ ΕΊΝΑΙ ΝΌΜΙΜΗ

ΌΧΙ ΣΤΙΣ ΚΙΝΉΣΕΙΣ ΗΜΙΜΆΘΕΙΑΣ.

Τάσος

Link to comment
Share on other sites

Μια κεραία στα Καλά Νερά Πηλίου, πάνω στο δρόμο ποιας εταιρίας είναι;

Αν είναι της cosmοte λειτουργεί;

Γιατί από πέρυσι μέχρι φέτος το σήμα δεν είναι πια το ίδιο. Πέρυσι ήταν πάντα 5/5, τώρα το πολύ 3/5.

Την βγάλανε off και αυτή;

 

λες γι'αυτό να είχα τόσα drop call στο Πήλιο;

Ναι, της Cosmote είναι. Έπαιζε και HSPA+.

Δε νομίζω να είναι κάτι μόνιμο πάντως. Εκτός αν θέλουν η Cosmote να ανέβει πάνω στον ΟΤΕ :p

Η κεραία αυτή καλύπτει και Μηλιές. Καλά Νερά έχουν σήμα και από άλλες κεραίες- Σωρός, Τρίκερι - το πρόβλημα είναι τα άλλα χωριά που εξυπηρετεί.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ναι... για 3g δεν ξέρω, γιατί ο Κινέζος μου είναι απλός και όχι 3g. Θα το ελέγξω με άλλη συσκευή και θα σας πω συντόμως.

ΘΈΛΩ Η ΚΕΡΑΊΑ ΝΑ ΕΊΝΑΙ ΝΌΜΙΜΗ

ΌΧΙ ΣΤΙΣ ΚΙΝΉΣΕΙΣ ΗΜΙΜΆΘΕΙΑΣ.

Τάσος

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχουμε σοβαρο προβλημα στο Πολυδέντρι στον Αγιόκαμπο Λάρισας...δεν πιανει καθολου Cosmote, ενω Vodafone εχει σημα καμπανα...μεχρι και 3g βλεπουν...εχει κανεις καμια ιδεα αν προβλεπεται τπτ? Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Εμένα στην περιοχή μου, εδώ και 1 μήνα περίπου η κάλυψη 3G έκανε φτερά, ενώ τα προηγούμενα 2 τουλάχιστον χρόνια υπήρχε κανονικά κάλυψη 3G και μάλιστα χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα... :angry:
Link to comment
Share on other sites

λες γι'αυτό να είχα τόσα drop call στο Πήλιο;

Ναι, της Cosmote είναι. Έπαιζε και HSPA+.

Δε νομίζω να είναι κάτι μόνιμο πάντως. Εκτός αν θέλουν η Cosmote να ανέβει πάνω στον ΟΤΕ :p

Η κεραία αυτή καλύπτει και Μηλιές. Καλά Νερά έχουν σήμα και από άλλες κεραίες- Σωρός, Τρίκερι - το πρόβλημα είναι τα άλλα χωριά που εξυπηρετεί.

 

Το κινητό του φίλου μου έδειχνε 4/4 συνέχεια όμως με ΕDGE

ΘΈΛΩ Η ΚΕΡΑΊΑ ΝΑ ΕΊΝΑΙ ΝΌΜΙΜΗ

ΌΧΙ ΣΤΙΣ ΚΙΝΉΣΕΙΣ ΗΜΙΜΆΘΕΙΑΣ.

Τάσος

Link to comment
Share on other sites

Εμένα στην περιοχή μου, εδώ και 1 μήνα περίπου η κάλυψη 3G έκανε φτερά, ενώ τα προηγούμενα 2 τουλάχιστον χρόνια υπήρχε κανονικά κάλυψη 3G και μάλιστα χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα... :angry:

 

μπορεί να έκανε φτερά η κεραία... και να παίρνεις σήμα από κάποια άλλη.

ΘΈΛΩ Η ΚΕΡΑΊΑ ΝΑ ΕΊΝΑΙ ΝΌΜΙΜΗ

ΌΧΙ ΣΤΙΣ ΚΙΝΉΣΕΙΣ ΗΜΙΜΆΘΕΙΑΣ.

Τάσος

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχουμε σοβαρο προβλημα στο Πολυδέντρι στον Αγιόκαμπο Λάρισας...δεν πιανει καθολου Cosmote, ενω Vodafone εχει σημα καμπανα...μεχρι και 3g βλεπουν...εχει κανεις καμια ιδεα αν προβλεπεται τπτ? Ευχαριστω

 

Καμιά συντήρηση; Πάρ' τους ένα τηλ.

ΘΈΛΩ Η ΚΕΡΑΊΑ ΝΑ ΕΊΝΑΙ ΝΌΜΙΜΗ

ΌΧΙ ΣΤΙΣ ΚΙΝΉΣΕΙΣ ΗΜΙΜΆΘΕΙΑΣ.

Τάσος

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα στην 2g καλυψη ειναι πολυ σχετικο και διαρκως μεταβλητο θα ελεγα και για τις τρεις εταιριες συγχρονως.

Προτεινω, για πολλοστη φορα, σε πολυ δυσκολες περιοχές (ειτε αφορα την δυσκολια αδειοδοτησης, ειτε αφορα το κοστος εγαταστασης, ειτε αφορα τις αντιδρασεις απο ντοπιους ( ιθαγενεις αραγε; ) της περιοχης την εσωτερικη περιαγωγη για να τελειωνουμε με αυτο το παραμυθι.

Για το καλο ολων των "ταλαιπωρημενων" συνδρομητων.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η cosmote θα κανει αναβαθμιση δικτυου;

 

για ποιο λογο να κανει αναβαθμιση; Εαν ειχε προβλημα στο δικτυο της, θα εχανε πελατες. Αφου λοιπον δε χανει, ολα καλα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...