Jump to content

Ενημέρωση για κάλυψη και βελτιώσεις / προβλήματα δικτύου


kinitoneidimonas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πολυ μαυρο χαλι η Cosmote στον Ασπροπυργο/Μανδρα κτλ ... ακομα κ σε αρκετα σημεια στο περιστερι...
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα.

Εχω κάνει μας ανάλογη ερώτηση στο θέμα του τηλεφώνου μου, θα σας ρωτήσω όμως και εσάς μήπως έχετε αντιμετωπίσει κάτι παρόμοιο, Εδώ και 4-5 μέρες μου ξανακάνει το ίδιο που μου έκανε παλιότερα. Ξαφνικά δεν εχω καθόλου σήμα, μου βγάζει μόνο κλείσεις έκτακτου ανάγκης και θα πρέπει να κάνω επανεκκίνηση για να επανέλθει το σήμα, ο πάροχος φυσικά είναι cosmote.

Είναι θέμα του τηλεφώνου (note) ή της cosmote?

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας!

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα να εχω συνέχεια ανοιχτη τη λειτουργία δεδομένων δικτύου και απο το μεσημέρι και μετά που το εχω ανοιχτό δεν έχει χάσει το σήμα και αν το συγκρίνω με χθες ας πούμε, τουλάχιστον 2 φορές θα έπρεπε να εχω κάνει επανεκκίνηση. . .

 

Κάτι με το 3g της πρέπει να γίνεται! :mad:

 

Ίσως για αυτό επέμεναν να το βγάλω απο την αυτόματη λειτουργία σε GSM, κάτι θα ξέρουν. . .

Ίσως για αυτό μου είπαν ότι προωθούν το αίτημα για έλεγχο στο τμήμα 3g - internet. . .

 

Ερώτηση και αν είναι εκτός θέματος κρίνεται αναλόγως, όλες αυτές τις μέρες αν αποδειχθεί ότι είναι πρόβλημα του παρόχου μπορώ να ζητήσω την μη είσπραξη αναλόγως των ημερών που δεν είχα τηλέφωνο-κάλυψη 3g-τηλέφωνα σε εξυπηρέτηση πελατών?

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Τελικά είναι καθαρά πρόβλημα της Cosmote αφού το πρωί επικοινώνησαν μαζί μου και μου είπαν με "μισά( λόγια ότι καταβάλλουν κάθε προσπάθεια αλλά δε μπορούν να δεσμευτούν για κάτι καλύτερο :mad:

 

Το αποτέλεσμα είναι ότι εν μέσω πλην σαφώς μου είπαν ότι αν δε θέλω άλλο τη συνεργασία μαζί τους να περάσω από το κατάστημα που έκανα το συμβόλαιο τηλεφωνίας και ίντερνετ και να προβώ στην ακυρώσει αυτού!!!

 

Ωραίοι είναι!! Μπράβο τους!!!

Για άλλη μια φορά μετανιώνω για τη συνεργασία μαζί τους!!

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Στην Χιο και πιο συγκεκριμενα Βρονταδο η Cosmote απο χθες δεν εχει σημα ,τα περισσοτερα κινητα συνδεονται στα Τουρκικα δικτυα.Δεν εχω εγω Cosmote αλλα το βλεπω σε πολλους φιλους.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το απόγευμα, μετά από καιρό, είπα να κάνω κλήση από whats up σε whats up.

Tα αποτελέσματα;

14 drop calls...

Μάλιστα.

(Αλλά το σήμα 5/5. Τι να το κάνω);

ΘΈΛΩ Η ΚΕΡΑΊΑ ΝΑ ΕΊΝΑΙ ΝΌΜΙΜΗ

ΌΧΙ ΣΤΙΣ ΚΙΝΉΣΕΙΣ ΗΜΙΜΆΘΕΙΑΣ.

Τάσος

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το απόγευμα, μετά από καιρό, είπα να κάνω κλήση από whats up σε whats up.

Tα αποτελέσματα;

14 drop calls...

Μάλιστα.

(Αλλά το σήμα 5/5. Τι να το κάνω);

 

Το μεγάλο πάρτυ είναι προς ανατολικό Πήλιο όπου οι συνδέσεις είναι πολύ ασταθής. Το σήμα; 5/5! Η Cosmote είναι απογοητευτική στο σήμα της στο Ν.Μαγνησίας.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το μεγάλο πάρτυ είναι προς ανατολικό Πήλιο όπου οι συνδέσεις είναι πολύ ασταθής. Το σήμα; 5/5! Η Cosmote είναι απογοητευτική στο σήμα της στο Ν.Μαγνησίας.

 

ρε mixtri ειπαμε εμφανιζει τα ιδια σημαδια πανελλαδικα η cosmote κι αν ειναι καλυτερη στα νησια απο vodafone εγω θα παω να γινω αστροναυτης στη νασα,απο που κι ως που ειναι καλυτερη στη θαλασσα και τα νησια,για την κρητη εκλεισε με vodafone,τα ειπε ολα ο αλλος οχι εγω,που ειναι καλυτερη η cosmote στα κυκλαδονησια??? στα δωδεκανησα??? η στις σποραδες?? η στα νησια του ιονιου που η vodafone φτανει μεχρι ιταλια,τωρα θα μας πουνε σε καμια σαμοθρακη και θα πεσουμε κατω......

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως είναι η 3G κάλυψη στην Κω; Ο 3G χάρτης της Cosmote δείχνει ότι έχει κάλυψη παντού στο νησί αλλά ο χάρτης της πάντα δείχνει πολύ μεγαλύτερη 3G κάλυψη από την πραγματική.
Link to comment
Share on other sites

ρε mixtri ειπαμε εμφανιζει τα ιδια σημαδια πανελλαδικα η cosmote κι αν ειναι καλυτερη στα νησια απο vodafone εγω θα παω να γινω αστροναυτης στη νασα,απο που κι ως που ειναι καλυτερη στη θαλασσα και τα νησια,για την κρητη εκλεισε με vodafone,τα ειπε ολα ο αλλος οχι εγω,που ειναι καλυτερη η cosmote στα κυκλαδονησια??? στα δωδεκανησα??? η στις σποραδες?? η στα νησια του ιονιου που η vodafone φτανει μεχρι ιταλια,τωρα θα μας πουνε σε καμια σαμοθρακη και θα πεσουμε κατω......

 

Είναι αποδεκτό να συμπαθεί κανείς κάποια εταιρεία. Δεν είναι αποδεκτό να τη βγάζει παντού και πάντα τέλεια -ειδικά όταν υπάρχει σημαντικός αριθμός προβλημάτων- και πολύ περισσότερο να τη διαφημίζει θάβοντας ταυτόχρονα ανταγωνιστική εταιρεία.

Το χειρότερο είναι να μπαίνει κανείς στα αντίστοιχα θέματα και των τριών εταιρειών και να διαφημίζει τη συμπάθειά του θάβοντας όποια δε συμπαθεί.

Προχτές είχα μία πεσμένη κλήση με κοσμοτέ στο Χολαργό. Δεν μου άρεσε αλλά συνέβη. Ήταν ένα περιστατικό. Θα περάσω ξανά από το σημείο για να δω αν επαναλαμβάνεται.

Κυκλοφορώ με ένα cosmote και ένα vodafone πάντα. Με κάθε αντικειμενικότητα, τόσο εγώ όσο και οι περισσότεροι συνδρομητές, θα πούμε με βεβαιότητα ότι συνολικά η cosmote έχει καλύτερη κάλυψη και δίκτυο δεδομένων, τη στιγμή που μιλάμε πάντα, σε σχέση με τη Vodafone. Τα υπόλοιπα είναι προσωπικές συμπάθειες ή εμπάθειες συγκεκριμένων ατόμων για λόγους τους οποίους γνωρίζουν μόνο οι ίδιοι...

 

ΥΓ: Ο κόσμος μπαίνει στα θέματα αυτά για να διαβάσει για την κάλυψη του δικτύου του, όχι για να μάθει ποιό δίκτυο συμπαθεί ο καθένας....

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Είναι αποδεκτό να συμπαθεί κανείς κάποια εταιρεία. Δεν είναι αποδεκτό να τη βγάζει παντού και πάντα τέλεια -ειδικά όταν υπάρχει σημαντικός αριθμός προβλημάτων- και πολύ περισσότερο να τη διαφημίζει θάβοντας ταυτόχρονα ανταγωνιστική εταιρεία.

Το χειρότερο είναι να μπαίνει κανείς στα αντίστοιχα θέματα και των τριών εταιρειών και να διαφημίζει τη συμπάθειά του θάβοντας όποια δε συμπαθεί.

Προχτές είχα μία πεσμένη κλήση με κοσμοτέ στο Χολαργό. Δεν μου άρεσε αλλά συνέβη. Ήταν ένα περιστατικό. Θα περάσω ξανά από το σημείο για να δω αν επαναλαμβάνεται.

Κυκλοφορώ με ένα cosmote και ένα vodafone πάντα. Με κάθε αντικειμενικότητα, τόσο εγώ όσο και οι περισσότεροι συνδρομητές, θα πούμε με βεβαιότητα ότι συνολικά η cosmote έχει καλύτερη κάλυψη και δίκτυο δεδομένων, τη στιγμή που μιλάμε πάντα, σε σχέση με τη Vodafone. Τα υπόλοιπα είναι προσωπικές συμπάθειες ή εμπάθειες συγκεκριμένων ατόμων για λόγους τους οποίους γνωρίζουν μόνο οι ίδιοι...

 

ΥΓ: Ο κόσμος μπαίνει στα θέματα αυτά για να διαβάσει για την κάλυψη του δικτύου του, όχι για να μάθει ποιό δίκτυο συμπαθεί ο καθένας....

 

παρολο που συμπαθω τη wind, πρεπει να παραδεχτω (μετά απο προσωπικη εμπειρια, που ειμαι κατοχος και των 3 εταιριων) οτι σε απομακρυσμενες περιοχες η κοσμοτε εχει τη καλυτερη καλυψη. Εαν εφτιαχναν και τη χωρητικοτητα (Αθηνα/Θεσνικη) θα ηταν η πρωτη μου επιλογη.

Link to comment
Share on other sites

παρολο που συμπαθω τη wind, πρεπει να παραδεχτω (μετά απο προσωπικη εμπειρια, που ειμαι κατοχος και των 3 εταιριων) οτι σε απομακρυσμενες περιοχες η κοσμοτε εχει τη καλυτερη καλυψη. Εαν εφτιαχναν και τη χωρητικοτητα (Αθηνα/Θεσνικη) θα ηταν η πρωτη μου επιλογη.

 

Όταν λες "απομακρυσμένες περιοχές" ;; Γιατί εγώ έχω βρεθεί σε κάποιες που η Cosmote είναι ξεφτίλα και η Wind καμπάνα.

Όσον αφορά τη χωρητικότητα, πώς είσαι σε θέση να γνωρίζεις αν η Cosmote έχει τέτοια προβλήματα; Επειδή έτυχε να βρεθείς σε μια περιοχή και να μην μπορεί το What's up σου να βγάλει μία κλήση; Σε όλες μπορεί να συμβεί αυτό. Και πλην ελαχίστων περιοχών που υπάρχει όντως πολύ μεγάλο φόρτος στην Cosmote (Βόλος π.χ.) δεν αναφέρονται γενικά προβλήματα με κλήσεις ή ταχύτητες τον τελευταίο καιρό.

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες "απομακρυσμένες περιοχές" ;; Γιατί εγώ έχω βρεθεί σε κάποιες που η Cosmote είναι ξεφτίλα και η Wind καμπάνα.

Όσον αφορά τη χωρητικότητα, πώς είσαι σε θέση να γνωρίζεις αν η Cosmote έχει τέτοια προβλήματα; Επειδή έτυχε να βρεθείς σε μια περιοχή και να μην μπορεί το What's up σου να βγάλει μία κλήση; Σε όλες μπορεί να συμβεί αυτό. Και πλην ελαχίστων περιοχών που υπάρχει όντως πολύ μεγάλο φόρτος στην Cosmote (Βόλος π.χ.) δεν αναφέρονται γενικά προβλήματα με κλήσεις ή ταχύτητες τον τελευταίο καιρό.

 

η μονη εξηγηση που μπορω να δωσω στη συμπεριφορα σου ειναι οτι δε διαβαζεις τα προηγουμενα ποστς διαφορων θεματων του φορουμ εδω και πολυ καιρο... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

η μονη εξηγηση που μπορω να δωσω στη συμπεριφορα σου ειναι οτι δε διαβαζεις τα προηγουμενα ποστς διαφορων θεματων του φορουμ εδω και πολυ καιρο... :wacko:

 

Επειδή διαβάζω τα διάφορα θέματα, παρατηρώ ότι πλην ελαχίστων εξαιρέσεων δεν παραπονιέται κανείς ιδιαίτερα για το δίκτυο της Cosmote, ούτε για κλήσεις, ούτε για ταχύτητα. Εκτός κι αν μιλάς για πέρσι και προπερσι

Link to comment
Share on other sites

Επειδή διαβάζω τα διάφορα θέματα, παρατηρώ ότι πλην ελαχίστων εξαιρέσεων δεν παραπονιέται κανείς ιδιαίτερα για το δίκτυο της Cosmote, ούτε για κλήσεις, ούτε για ταχύτητα. Εκτός κι αν μιλάς για πέρσι και προπερσι

 

πιστευω οτι εαν ξαφνικα οι συνδρομητες της εβλεπαν να σταματανε τα 'dropped calls' και τα καθυστερημενα sms, θα το εγραφαν εδω με χαρά... Απλα, καποια στιγμη βαριεται ο κοσμος να γραφει τα ιδια και τα ιδια. Εχω γνωστους σε Αθηνα + Θεσ/νικη που επιβεβαιωνουν οτι δεν εχει αλλαξει κατι

Link to comment
Share on other sites

Στο θέμα περί δικτύου της Cosmote, όταν υπάρχουν προβλήματα, και αναφέρονται και οι δημοσιεύσεις παραμένουν όπως και οι δημοσιεύοντες.

Σε αντίστοιχο θέμα άλλου δικτύου δεν μπορώ να πω ότι ισχύει το ίδιο...

Εκτός από διαφήμιση συγκεκριμένου δικτύου και άφθονη χολή, έχει κάποιος επί της ουσίας να αναφέρει συγκεκριμένο πρόβλημα σε συγκεκριμένη περιοχή; Γιατί από αστικούς μύθους έχουμε χορτάσει...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Στο θέμα περί δικτύου της Cosmote, όταν υπάρχουν προβλήματα, και αναφέρονται και οι δημοσιεύσεις παραμένουν όπως και οι δημοσιεύοντες.

Σε αντίστοιχο θέμα άλλου δικτύου δεν μπορώ να πω ότι ισχύει το ίδιο...

Εκτός από διαφήμιση συγκεκριμένου δικτύου και άφθονη χολή, έχει κάποιος επί της ουσίας να αναφέρει συγκεκριμένο πρόβλημα σε συγκεκριμένη περιοχή; Γιατί από αστικούς μύθους έχουμε χορτάσει...

 

Ναι αγαπητέ.

16 μέρες στη Δυτική Πελοπόννησο, από ευρύτερη περιοχή Αμαλιάδας μέχρι και πριν την Αρχαία Ολυμπία, περιοχές Κουρουτας,Παλαιοβαρβασαινας, Κοινότητα Ωλενης κλπ με αμέτρητα τηλέφωνα στο παροχο χωρίς ανταπόκριση λύσης (2 μέρες πριν φύγω με ενημέρωσαν ότι είχε βλάβη ο πομπός και κάνουν προσπάθειες επιλύσεις χαχαχαχα ευτυχώς είχαμε φασολακια εκείνη τη μέρα πρρρρρρρρρ ) και η ουσία ήταν να μην εχώ ουσιαστική επικοινωνία, πολλές κλήσεις χαμένες προς εμένα, 3g απλά ΑΝΎΠΑΡΚΤΟ (8-10χιλιόμετρα από το κέντρο του παγκόσμιου αθλητικού πνεύματος) και όταν κατάφερνε το δίκτυο να μου φέρει κλήση (κάτι σα bonus) θα έπρεπε να βγω ΕΞΩ για να μιλήσω χωρίς διακοπές στη κλήση.!!!

 

Πλήρως απογοήτευση!! (τουλάχιστον για το 3g έκανα δουλειά μέσω άλλου παροχου και μάλιστα καρτοκινητου)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Ναι αγαπητέ.

16 μέρες στη Δυτική Πελοπόννησο, από ευρύτερη περιοχή Αμαλιάδας μέχρι και πριν την Αρχαία Ολυμπία, περιοχές Κουρουτας,Παλαιοβαρβασαινας, Κοινότητα Ωλενης κλπ με αμέτρητα τηλέφωνα στο παροχο χωρίς ανταπόκριση λύσης (2 μέρες πριν φύγω με ενημέρωσαν ότι είχε βλάβη ο πομπός και κάνουν προσπάθειες επιλύσεις χαχαχαχα ευτυχώς είχαμε φασολακια εκείνη τη μέρα πρρρρρρρρρ ) και η ουσία ήταν να μην εχώ ουσιαστική επικοινωνία, πολλές κλήσεις χαμένες προς εμένα, 3g απλά ΑΝΎΠΑΡΚΤΟ (8-10χιλιόμετρα από το κέντρο του παγκόσμιου αθλητικού πνεύματος) και όταν κατάφερνε το δίκτυο να μου φέρει κλήση (κάτι σα bonus) θα έπρεπε να βγω ΕΞΩ για να μιλήσω χωρίς διακοπές στη κλήση.!!!

 

Πλήρως απογοήτευση!! (τουλάχιστον για το 3g έκανα δουλειά μέσω άλλου παροχου και μάλιστα καρτοκινητου)

 

Ακριβώς αυτό πρέπει είναι το περιεχόμενο των δημοσιεύσεων για το συγκεκριμένο θέμα. Δεν γνωρίζω την περιοχή και βρίσκω ιδιαίτερα σοβαρά όσα αναφέρονται.

Ευτυχώς δεν είναι πανελλαδικό το φαινόμενο, χωρίς φυσικά αυτό να σημαίνει ότι δεν πρέπει να διορθωθεί...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Είναι αποδεκτό να συμπαθεί κανείς κάποια εταιρεία. Δεν είναι αποδεκτό να τη βγάζει παντού και πάντα τέλεια -ειδικά όταν υπάρχει σημαντικός αριθμός προβλημάτων- και πολύ περισσότερο να τη διαφημίζει θάβοντας ταυτόχρονα ανταγωνιστική εταιρεία.

Το χειρότερο είναι να μπαίνει κανείς στα αντίστοιχα θέματα και των τριών εταιρειών και να διαφημίζει τη συμπάθειά του θάβοντας όποια δε συμπαθεί.

Προχτές είχα μία πεσμένη κλήση με κοσμοτέ στο Χολαργό. Δεν μου άρεσε αλλά συνέβη. Ήταν ένα περιστατικό. Θα περάσω ξανά από το σημείο για να δω αν επαναλαμβάνεται.

Κυκλοφορώ με ένα cosmote και ένα vodafone πάντα. Με κάθε αντικειμενικότητα, τόσο εγώ όσο και οι περισσότεροι συνδρομητές, θα πούμε με βεβαιότητα ότι συνολικά η cosmote έχει καλύτερη κάλυψη και δίκτυο δεδομένων, τη στιγμή που μιλάμε πάντα, σε σχέση με τη Vodafone. Τα υπόλοιπα είναι προσωπικές συμπάθειες ή εμπάθειες συγκεκριμένων ατόμων για λόγους τους οποίους γνωρίζουν μόνο οι ίδιοι...

 

ΥΓ: Ο κόσμος μπαίνει στα θέματα αυτά για να διαβάσει για την κάλυψη του δικτύου του, όχι για να μάθει ποιό δίκτυο συμπαθεί ο καθένας....

 

Ο καθε συνδρομητης ειναι στη Χ εταιρια με βαση το προσωπικο του συμφερον,γνωριζω ατομα με whatsup τα οποια το χουν αναγκαστικα για να μιλανε με συγγενεις και φιλους αλλα δεν ειναι ευχαριστημενοι απο το δικτυο,να εισαι σιγουρος οτι ειναι παρα πολλοι στο δικτυο της cosmote,οτι εχει 7 εκ ενεργα νουμερακια στην Ελλαδα δε μου λεει τιποτα,μην επηρεαζεσαι απ'αυτο και τελος δε θα κρινεις εσυ εαν καποιος ειναι αντικειμενικος η οχι,γι αυτο υπαρχουν οι διαχειριστες σε ενα forum.......δε μπορω να ασχολουμαι συνεχεια μαζι σου,ειναι κουραστικο,απο τωρα και στο εξης μην ασχολεισαι με τα γραπτα μου για να μην ασχολουμαι κι εγω με τα δικα σου......

Link to comment
Share on other sites

Για να μην κουράζω με εκτός θέματος δημοσιεύσεις θα απαντήσω στον προλαλήσαντα ότι την αντικειμενικότητα των δημοσιεύσεων του καθενός την κρίνουν τα μέλη του φόρουμ και όχι οι διαχειριστές, αν το νομίζει αυτό μάλλον δεν έχει στο μυαλό του ένα δημοκρατικό φόρουμ αλλά τα δελτία τύπου της κάθε εταιρείας.

Και φυσικά οποιοσδήποτε έχει το δικαίωμα να σχολιάζει πολιτισμένα οποιαδήποτε δημοσίευση.

Προβλήματα υπάρχουν σε κάθε δίκτυο, αλλού λιγότερα και αλλού περισσότερα. Αυτή τη στιγμή το δίκτυο της κοσμοτέ έχει σαφώς λιγότερα προβλήματα κάλυψης από τα άλλα δύο και ειδικά το πολυδιαφημισμένο.

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Για να μην κουράζω με εκτός θέματος δημοσιεύσεις θα απαντήσω στον προλαλήσαντα ότι την αντικειμενικότητα των δημοσιεύσεων του καθενός την κρίνουν τα μέλη του φόρουμ και όχι οι διαχειριστές, αν το νομίζει αυτό μάλλον δεν έχει στο μυαλό του ένα δημοκρατικό φόρουμ αλλά τα δελτία τύπου της κάθε εταιρείας.

Και φυσικά οποιοσδήποτε έχει το δικαίωμα να σχολιάζει πολιτισμένα οποιαδήποτε δημοσίευση.

Προβλήματα υπάρχουν σε κάθε δίκτυο, αλλού λιγότερα και αλλού περισσότερα. Αυτή τη στιγμή το δίκτυο της κοσμοτέ έχει σαφώς λιγότερα προβλήματα κάλυψης από τα άλλα δύο και ειδικά το πολυδιαφημισμένο.

 

συμφωνω μαζι σου, στο θεμα της καλυψης, αλλά στο θεμα χωρητικότητας και ποιοτητας κλησης δεν παει καλα. Χθες εστειλα 'ΥΠ' στο 1314 και εκανε 5 λεπτα να μου απαντησει για το υπολοιπο. Στο wind + vodafone ερχεται σε 2 δευτερολεπτα

Link to comment
Share on other sites

Μιλησα αυτές τις μέρες με 2 αριθμούς συμβολαίου Cosmote. Και οι 2 στον Βόλο. Πολύ χρίτσι-χρίτσι ρε παιδί μου η γραμμή... Σε σημείο που δεν καταλαβαινα τι έλεγαν, έκλεισα και δοκίμασα μετά από μερικά δευτερόλεπτα.

Επίσης και η παραλαβή μηνυμάτων προς το δίκτυο της Cosmote μου καθυστέρησε μερικές φορές αυτές τις μέρες (πάντα σε συμβόλαια και μάλιστα σε ώρες μη αιχμής θεωρητικά - 12.30 το βράδυ χοντρικά). Και όχι μόνο στον Βόλο αυτό με τα μηνύματα, αλλά και σε άλλες περιοχές του νομού Μαγνησίας.

Link to comment
Share on other sites

Πλακα Λιτοχωρου ....

Σημερα 16:04 cosmote

4.6 mbps download kai 1.2 mbps upload....160ms ping.

 

Υπολοιπες εταιρειες στην περιοχη εχουν ....Gprs-Edge.

Apple iphone 12 mini
Link to comment
Share on other sites

Η Νέα Κηφισιά έχει θεματάκι με το δίκτυο της κοσμοτέ; Βρέθηκα στα καφέ πέριξ της πλατείας Ελεών και δεν ενθουσιάστηκα με το σήμα. Τα δεδομένα ήταν κατ´επέκταση τραγικά αργά... Τυχαίο ή κατέβηκαν κεραίες;

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...