Jump to content

Ενημέρωση για κάλυψη και βελτιώσεις / προβλήματα δικτύου


kinitoneidimonas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα και Καλη χρονια σε ολους

 

Οπως με ενημερωσαν στα Χανια υπαρχει προβλημα με την Κοσμοτε στην περιοχη των Λενταριανων και διπλα περιοχες λογω αφαιρεσης μιας κεραιας απο το Ξενοδοχειο Royal Sun

Ψαχνουν να βρουν μερος για να την ξανα βαλουν την κεραια

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

4 ώρες πριν, NemesisX said:

Καλησπερα και Καλη χρονια σε ολους

 

Οπως με ενημερωσαν στα Χανια υπαρχει προβλημα με την Κοσμοτε στην περιοχη των Λενταριανων και διπλα περιοχες λογω αφαιρεσης μιας κεραιας απο το Ξενοδοχειο Royal Sun

Ψαχνουν να βρουν μερος για να την ξανα βαλουν την κεραια

Όταν βρουν και την εγκαταστήσουν με το καλό, ενημέρωσε μας ξανά!

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, NemesisX said:

Καλησπερα και Καλη χρονια σε ολους

 

Οπως με ενημερωσαν στα Χανια υπαρχει προβλημα με την Κοσμοτε στην περιοχη των Λενταριανων και διπλα περιοχες λογω αφαιρεσης μιας κεραιας απο το Ξενοδοχειο Royal Sun

Ψαχνουν να βρουν μερος για να την ξανα βαλουν την κεραια

Γιατί ξηλώθηκε η κεραία; 

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, mixtri said:

Γιατί ξηλώθηκε η κεραία; 

Προφανώς θα αντέδρασαν οι ιθαγενείς ή ο δημος. Έχω την αίσθηση ότι αυτές οι αηδίες γίνονται μόνο στην Ελλάδα. Μακάρι να ήταν μονο αυτό βέβαια που απασχολεί τη χώρα… μόνη λύση η μετανάστευση 

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς θα αντέδρασαν οι ιθαγενείς ή ο δημος. Έχω την αίσθηση ότι αυτές οι αηδίες γίνονται μόνο στην Ελλάδα. Μακάρι να ήταν μονο αυτό βέβαια που απασχολεί τη χώρα… μόνη λύση η μετανάστευση 
Πραγματικά έχει παραγίνει. Το πελατειακό κράτος σε συνδυασμό με τα μεγαλοσυμφεροντα των ελίτ της Ελλάδος, έχει χτυπήσει κατά κόκκινο και μας έχει κάνει "δούλους" ενός φαυλου κύκλου... Εν πάση περιπτώσει, επειδή μάλλον το παραλληλισες με την περίπτωση της βονταφον στον Άγιο Στέφανο που αναφέραμε σε άλλο νήμα, η κεραία εδώ ίσως κατέβηκε για άλλο λόγο. Κάνα δυο που σκέφτομαι είναι να βρήκε καλύτερο σημείο να τοποθετήσει (αν ναι, πρέπει να γίνει σύντομα αυτό) ή ο φίλος μας ιδιοκτήτης έχει πεσμένες δουλειές τελευταία και αποφάσισε να το παίξει ιστορία και να ζητήσει τίποτα μεγαλύτερα ποσά στο ενοίκιο,ετσι για να βγαίνει το μεροκάματο. Δεν είμαι σίγουρος για το τελευταίο, αλλά φαντάζομαι στα συμβόλαια μακροχρόνιας μίσθωσης του χώρου, κάποια στιγμή αυτό το μακροχρόνιο φτάνει η ώρα να ανανεωθεί ε και μπορεί να βρήκε την ευκαιρία. Από την άλλη οι εταιρείες πρέπει να είναι έτοιμες κατ εμέ και να τα περιμένουν κάτι τέτοια. Ίσως να περιμένουν και άδεια που έχουν καταθέσει και πολύ νωρίτερα και να έχουμε την κλασσική γραφειοκρατία με τις καθυστερήσεις της...Και φυσικά για να κλείσω με μια λαϊκή παροιμία που κολλάει εδώ: κάποιου του χάριζαν γάιδαρο και αυτός τον κοίταγε στα δόντια...

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 5/1/2024 at 11:21 ΜΜ, NemesisX said:

Καλησπερα και Καλη χρονια σε ολους

 

Οπως με ενημερωσαν στα Χανια υπαρχει προβλημα με την Κοσμοτε στην περιοχη των Λενταριανων και διπλα περιοχες λογω αφαιρεσης μιας κεραιας απο το Ξενοδοχειο Royal Sun

Ψαχνουν να βρουν μερος για να την ξανα βαλουν την κεραια

Είναι παράξενο γιατί το ξενοδοχείο ειναι σε πανοραμικό μέρος και απόμερο.Δεν υπάρχει σε κοντινή απόστασή ουτε σχολική μονάδα ουτε ηταν ορατη με γυμνο ματι ακόμη και απο τον χωρο του ξενοδοχείου.
Κάτι άλλο έχει γίνει πιθανότατα να μην τα βρήκαν μεταξύ τους Cosmote + Ξενοδοχείο.

https://maps.app.goo.gl/VsSt1gMgStDYjLUz9

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, zerokill said:

Είναι παράξενο γιατί το ξενοδοχείο ειναι σε πανοραμικό μέρος και απόμερο.Δεν υπάρχει σε κοντινή απόστασή ουτε σχολική μονάδα ουτε ηταν ορατη με γυμνο ματι ακόμη και απο τον χωρο του ξενοδοχείου.
Κάτι άλλο έχει γίνει πιθανότατα να μην τα βρήκαν μεταξύ τους Cosmote + Ξενοδοχείο.

https://maps.app.goo.gl/VsSt1gMgStDYjLUz9

Όταν θέλουν πολλά χάνουν και τα λίγα… Κάποιοι στην Ελλάδα θέλουν να ζούν από τα ενοίκια.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλλιθεα αττικης εχω σοβαρο θεμα... σε 5 διαφορετικες συσκευες δεν εχω ιντερνετ. Ολες κοσμοτε το κανονικο και εξτρα σιμ. Σε μια αλλη καρτοκινητο παλι κοσμοτε εχω κανονικα αλλα πολυ αργο.

 

Συνηθως ειχα 300+/50+ τωρα οταν εχω ειναι 30/0.5...

 

Πηρα τηλ, εστειλα και απο εφαρμογή και απλα μου ειπαν θα το δουν. Το θεμα ειναι οτι δεν μπορω αν δουλεψω...

 

Τα δυο κινητα μαλιστα και σε αλλες περιοχες δεν εχουν ιντερνετ παρα μονο τηελφωνια.

 

Παραθετω και απο νετμονστερ μπας και μπορειτε να βοηθησετε

Screenshot_20240109_163716_NetMonster.jpg

Screenshot_20240109_164041_NetMonster.jpg

Edited by logo15
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, logo15 said:

Παιδια καλλιθεα αττικης εχω σοβαρο θεμα... σε 5 διαφορετικες συσκευες δεν εχω ιντερνετ. Ολες κοσμοτε το κανονικο και εξτρα σιμ. Σε μια αλλη καρτοκινητο παλι κοσμοτε εχω κανονικα αλλα πολυ αργο.

 

Συνηθως ειχα 300+/50+ τωρα οταν εχω ειναι 30/0.5...

 

Πηρα τηλ, εστειλα και απο εφαρμογή και απλα μου ειπαν θα το δουν. Το θεμα ειναι οτι δεν μπορω αν δουλεψω...

 

Τα δυο κινητα μαλιστα και σε αλλες περιοχες δεν εχουν ιντερνετ παρα μονο τηελφωνια.

 

Παραθετω και απο νετμονστερ μπας και μπορειτε να βοηθησετε

Screenshot_20240109_163716_NetMonster.jpg

Screenshot_20240109_164041_NetMonster.jpg

Στις περιοχές που κινείσαι θα υπάρχει κακή ποιότητα δικτύου. Αλλά στην περιοχή που πλέον έχεις χαμηλές ταχύτητες ενώ πριν είχες υψηλές θα είναι σίγουρα βλάβη ή αναβάθμιση. Στις υπόλοιπες περιοχές πιθανότατα κακό δίκτυο

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, aektzhs 1 said:

Στις περιοχές που κινείσαι θα υπάρχει κακή ποιότητα δικτύου. Αλλά στην περιοχή που πλέον έχεις χαμηλές ταχύτητες ενώ πριν είχες υψηλές θα είναι σίγουρα βλάβη ή αναβάθμιση. Στις υπόλοιπες περιοχές πιθανότατα κακό δίκτυο

Με το καρτοκινιτο εχω καλο σημα παντου. Με την συνδεση δεν εχω τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

Περιστέρι εχω πρόβλημα με το ίντερνετ και χαμένες εισερχόμενες.

Σε κάποια στιγμή δεν μπορούσα να κάνω και κλήση.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς 5G/4G εδώ και 3 ώρες Αγία Σοφία Πειραιά 

Link to comment
Share on other sites

Άρα εντοπίζουμε κυρίως πρόβλημα στην Αττική ή έχουμε και εκτός; Παλαιό Φάληρο όλα εντάξει αυτή τη στιγμή που μιλάμε.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετα τις 8-9 το βραδυ χθες αρχισε να αποκαταστητε το δίκτυο. Σημερα το πρωι και μεχρι τις 9:30 ειχα τις κλασιικες ταχυτητες. Μετα αρχισαν να χαλανε και τωρα στις 11:00 δεν εχω ιντερνετ στα 4g/5g κινητα και μοντεμ μου παρα μονο αργες ταχυτητες στο καρτοκινητο....

Edited by logo15
Link to comment
Share on other sites

On 9/1/2024 at 6:30 ΠΜ, mixtri said:

Όταν θέλουν πολλά χάνουν και τα λίγα… Κάποιοι στην Ελλάδα θέλουν να ζούν από τα ενοίκια.

Εντάξει ο καθένας στο ακίνητο του κάνει ότι θέλει.
 

Link to comment
Share on other sites

On 9/1/2024 at 5:51 ΜΜ, juno said:

Περιστέρι εχω πρόβλημα με το ίντερνετ και χαμένες εισερχόμενες.

Σε κάποια στιγμή δεν μπορούσα να κάνω και κλήση.

Τελικά στην δική μου περίπτωση υπήρχε πρόβλημα στην βάση του σταθμού από ότι με ενημερώσανε από το τεχνικό τμήμα.

Edited by juno
Link to comment
Share on other sites

Κάποιο πρόβλημα με backhaul θα εννοούν. Συνεχίζει το πρόβλημα;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, paanos said:

Μπορείτε να καλέσετε κινητά Vodafone; 

Κανονικά 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, paanos said:

Μπορείτε να καλέσετε κινητά Vodafone; 

Κανονικά και να καλέσω εγώ προς Vodafone και να με καλέσουν στο Vodafone νούμερο μου

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, _NikitaS_ said:

Είχε θέμα η vodafone. Είχε πέσει. Τώρα λένε αποκατασταθηκε η βλάβη! 

Κάνα δώρο να δώσουν αυτοί εκεί στην Vodafone. Η βλάβη τους εμφανίστηκε σταδιακά όχι μπαμ και κάτω σε όλους

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, johnny_htc said:

Κάποιο πρόβλημα με backhaul θα εννοούν. Συνεχίζει το πρόβλημα;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

To πρόβλημα υπήρχε εχθές μέχρι το μεσημέρι που ήμουν σπίτι,όταν επέστρεψα το απογεύμα ήταν εντάξει και συνεχίζει να λειτουργεί κανονικά.

Βέβαια στην εφαρμογή της Cosmote συνεχίζει και γράφει ότι είναι σε εξέλιξη το αίτημα και μου είπανε από το τεχνικό τμήμα ότι όταν αποκατασταθεί η βλάβη θα ενημερωθώ με γραπτό μήνυμα αλλά δεν μου έχει έρθει τίποτα μέχρι στιγμής.

Link to comment
Share on other sites

To πρόβλημα υπήρχε εχθές μέχρι το μεσημέρι που ήμουν σπίτι,όταν επέστρεψα το απογεύμα ήταν εντάξει και συνεχίζει να λειτουργεί κανονικά.
Βέβαια στην εφαρμογή της Cosmote συνεχίζει και γράφει ότι είναι σε εξέλιξη το αίτημα και μου είπανε από το τεχνικό τμήμα ότι όταν αποκατασταθεί η βλάβη θα ενημερωθώ με γραπτό μήνυμα αλλά δεν μου έχει έρθει τίποτα μέχρι στιγμής.
Λογικά θα σου έρθει ένα τυπικό μήνυμα ή μπορεί να σε πάρουν και τηλέφωνό να σε ενημερώσουν. Στην εφαρμογή αυτό κάποια στιγμή θα φύγει. Δεν είναι όλα τόσο αυτόματα όσο νομίζουμε, γιατί είναι θέμα αυτού που αναλαμβάνει τον κάθε πελάτη, να τα κάνει χειροκίνητα. Τελείως τυπικά είναι αυτά, το θέμα είναι ότι δούλεψε. Πιθανότατα να σου κρατάει και ιστορικό βλαβών η εφαρμογή, δεν θυμάμαι. Δηλαδή αυτό εδώ το δηλωθεν, να αποθηκευτεί σαν επίλυση προβλήματος στον λογαριασμό σου, αλλά δεν είμαι σίγουρος

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...