Jump to content

[OnePlus 3/3T] Aξεσουάρ (Θήκες, καλώδια φορτιστές κτλ)


gmo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 662
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ που είχα το orzly v1 πάντως ήταν για πέταμα. Δαχτυλιες φουλ, οι τελιτσες στην οθόνη φαινόταν κατευθείαν σε περιβάλλον με φως και με λευκά φόντα στην οθόνη, και με την θήκη που έχω τώρα (spigen rugged armor) δεν κάθεται καν. Ευτυχώς είχα κρατήσει τη ζελατινα που είχε εργοστασιακα το κινητό.

 

Sent from my ONEPLUS3 A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Mια ερώτηση:το γνήσιο Tempered Glass Screen Protector (οχι το curved) καλύπτει επαρκώς την οθόνη χωρίς μεγάλα κενά?Ευχαριστώ

 

Όχι, θα έχεις κενό δεξιά και αριστερά !

Επειδή ήταν ακριβή την άφησα και τώρα που το συνήθισα δεν με ενοχλεί αλλά στην αρχή ξενέρωσα !!:)

(Φυσικά από ποιότητα είναι ότι καλύτερο έχω βάλει σε κινητό!)

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον και στο oneplus, όπως και στο s7 edge, μόνο η iq shield θα μας σώσει.

http://www.iqshield.com/iq24616-oneplus-3-phone-screen-protector.html

 

 

 

Πολύ μπανιαρισμα όμως!!!

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολύ μπανιαρισμα όμως!!!

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Έχω βάλει τέτοιου τύπου μεμβράνη και σε 2 s6 edge φίλων που δεν ήταν αδιάβροχο και κανένα πρόβλημα.

Βέβαια στο oneplus θα προσέξω όταν είναι να περάσω, δεν θα ψεκασω τόσο πολύ όσο στο s7 edge πχ.

Σε λίγες μέρες θα πέσει η παραγγελία..

Κάνει περίπου 3 εβδομάδες μέχρι να φτάσει..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει τέτοιου τύπου μεμβράνη και σε 2 s6 edge φίλων που δεν ήταν αδιάβροχο και κανένα πρόβλημα.

Βέβαια στο oneplus θα προσέξω όταν είναι να περάσω, δεν θα ψεκασω τόσο πολύ όσο στο s7 edge πχ.

Σε λίγες μέρες θα πέσει η παραγγελία..

Κάνει περίπου 3 εβδομάδες μέχρι να φτάσει..

 

Με ενδιαφέρει αυτή η μεμβράνη, αν σου είναι εύκολο πόσταρε εδώ (όταν σου έρθει) μια φωτογραφεία να δούμε το αποτέλεσμα ...

Link to comment
Share on other sites

Απο αυτή την εταιρία, είχα βάλει πριν αρκετά χρόνια στο κινητό μου, όλα καλά στην αρχή αλλά μετά από 3 μήνες περίπου αρχίζει στις άκρες γύρω γύρω ταυτόχρονα να μπαίνει σκόνη γιατί ελάχιστα ξεκολλάει και όσο περνάει ο καιρός να χειροτερεύει με μοναδικό αποτέλεσμα να την πετάς!

Αυτό ήταν το πρώτο συμπέρασμα, το δεύτερο ήταν ότι το δάκτυλο δεν γλιστράει καλά όπως σε ένα τζαμακι ή σε ένα screen protector, ήταν αρκετά σπαστικό!

Βέβαια τώρα μπορεί να έχουν αλλάξει τα υλικά και να υπάρχει βελτίωση!

Link to comment
Share on other sites

μία από τα ίδια και εγώ, σε nexus 4 είχα βάλει με πολύ καλά αποτελέσματα, ήταν βεβαια ένα σοκ η διαδικασία με το βρέξιμο αλλά οκ, το ξεπέρασα γρήγορα :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Έψαξα να ξανά πάρω την εργοστασιακή μεμβράνη.

Μετάνιωσα που την έβγαλα και συστήνω σε όποιον το πάρει να μην την πειράξει αν είναι να το δουλεύει με σφιχτή θήκη πλάτης.

Παρέλαβα Oneplus3T μαζί με το Tempered glass curved της oneplus και την spigen neo hybrid.

Έβγαλα την δεύτερη μέρα την εργοστασιακή μεμβράνη και έβαλα το Tempered.

Αμέσως μετά που έβαλα την θήκη το πέταξε ολόκληρο.

Μετά έβαλα μία μεμβράνη 3mk που είχα και παλαιότερα σε oneplus3.

Αφήνει άσχημα κενά γύρω γύρω.

Σήμερα έβαλα nillkin tempered glass 9h+.

Καλό αλλά δεξιά και αριστερά δημιουργεί ένα χιλιοστο "αέρα".

Ρώτησα στην online εξυπηρέτηση αν πωλείται η εργοστασιακή μεμβράνη που μάλλον είναι η μόνη που κάθεται σωστά και όμορφα.

Δεν πωλείται!

Αν κάποιος έχει δοκιμάσει κάτι καλό και όμορφο που να συνεργάζεται με spigen neo hybrid ας μου πει να αγοράσω και εγώ.

 

Στην ίδια φάση είμαι κι εγώ με την ίδια θήκη. Ψάχνω το tempered glass που θα ταιριάζει. Η εργοστασιακή μεμβράνη δεν αξίζει παιδιά. Την είχα μια εβδομάδα οταν το πήρα. κολλάει το δάχτυλο και θολώνει λίγο την οθόνη. Οταν την έβγαλα κατάλαβα τι οθόνη έχει το κινητό!

Πήρα και Orzly V2 tempered glass αν και εφαρμοζεί αρκετά καλά στην οθόνη χωρίς κενά, δεν ταιριάζει με τη θήκη neo hybrid της spigen . Επίσης μένουν δαχτυλίες και θέλει συνέχεια καθάρισμα. Ιδιαίτερα την ημέρα κάτω από ήλιο είναι πρόβλημα, φαίνονται έντονα. Και οι κουκίδες όσο αν και δεν ήθελα, τις έβλεπα...

Τώρα ψάχνω κάποια μεμβράνη που να καλύπτει όλη την οθόνη.

Η θήκη είναι πολύ καλή, δεν αυξάνει τον όγκο του κινητού και το προστατεύει πολύ καλά και γι' αυτό δεν θέλω να την αλλάξω ακόμα για να βάλω τζαμάκι.

Link to comment
Share on other sites

Στην ίδια φάση είμαι κι εγώ με την ίδια θήκη. Ψάχνω το tempered glass που θα ταιριάζει. Η εργοστασιακή μεμβράνη δεν αξίζει παιδιά. Την είχα μια εβδομάδα οταν το πήρα. κολλάει το δάχτυλο και θολώνει λίγο την οθόνη. Οταν την έβγαλα κατάλαβα τι οθόνη έχει το κινητό!

Πήρα και Orzly V2 tempered glass αν και εφαρμοζεί αρκετά καλά στην οθόνη χωρίς κενά, δεν ταιριάζει με τη θήκη neo hybrid της spigen . Επίσης μένουν δαχτυλίες και θέλει συνέχεια καθάρισμα. Ιδιαίτερα την ημέρα κάτω από ήλιο είναι πρόβλημα, φαίνονται έντονα. Και οι κουκίδες όσο αν και δεν ήθελα, τις έβλεπα...

Τώρα ψάχνω κάποια μεμβράνη που να καλύπτει όλη την οθόνη.

Η θήκη είναι πολύ καλή, δεν αυξάνει τον όγκο του κινητού και το προστατεύει πολύ καλά και γι' αυτό δεν θέλω να την αλλάξω ακόμα για να βάλω τζαμάκι.

Για το θόλωμα εντάξει... Θολώνει.

Αλλά να κολλάει το δάχτυλο.... Μου κάνει εντύπωση. Εμένα μου φαίνεται ότι γλιστράει πολύ καλά.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχετε βρει καμια καλη ζελατινα?Εγω πηρα αυτη την volte απο σκρουτζ αλλα δεν λεει και πολλα. Αριστερα-δεξια κοβει λιγο. Εχετε καμια να προτεινετε?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα να βρεθεί ένα γυαλί που να ταιριάζει στην οθόνη? Δεν μιλάω να καλύπτει και τα κουμπιά...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Τελικά τι λέει το καλώδιο; Αξίζει η αγορά του; Σε φόρτιση και μεταφορά δεδομένων όλα καλά;

 

Το έχω στα χέρια μου, είναι 1:1 με το original ! Δουλεύει μια χαρά και το dash charge.

Μπορείτε να το αγοράσετε άφοβα !

Link to comment
Share on other sites

Το έχω στα χέρια μου, είναι 1:1 με το original ! Δουλεύει μια χαρά και το dash charge.

Μπορείτε να το αγοράσετε άφοβα !

Τέλεια. Παράγγειλα ένα μόλις. Ευχαριστούμε για το tip

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα να βρεθεί ένα γυαλί που να ταιριάζει στην οθόνη? Δεν μιλάω να καλύπτει και τα κουμπιά...

 

εγω ειμαι μια χαρα με το orzly Premium Tempered Glass

Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι μια χαρα με το orzly Premium Tempered Glass

Εγώ μόνο ένα Pro-Fit (v2, twin pack) βρίσκω, το Premium που πωλείται?

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που είχα το orzly v1 πάντως ήταν για πέταμα. Δαχτυλιες φουλ, οι τελιτσες στην οθόνη φαινόταν κατευθείαν σε περιβάλλον με φως και με λευκά φόντα στην οθόνη, και με την θήκη που έχω τώρα (spigen rugged armor) δεν κάθεται καν. Ευτυχώς είχα κρατήσει τη ζελατινα που είχε εργοστασιακα το κινητό.

 

Sent from my ONEPLUS3 A3003 using Tapatalk

 

Καλησπέρα και από μένα, κια εγώ έχω την spigen rugged armor και ενώ την φορούσα στο κινητό πέρασα το γυαλακι της orzly v2 (ενώ το κινητό ήταν στη θήκη) και έκατσε μια χαρά, (εννοείται πως στο φως φαίνονται οι κουκιδες και αφήνει και μερικές δακτύλιος, αλλά τουλάχιστον υπάρχει κάποια προστασία)- δεν το πέταξε, ούτε μου εμφάνισε κάποιο πρόβλημα ακόμα και όταν βγάζω και βάζω τη θηκη

Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα Γυαλακια προστασιας μπορει να καθονται ωραια στης συσκευη αλλα απ οσο ξερω δεν κολλανε σε ολη την επιφανεια της οθονης αν δε κανω λαθος.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

αυτό έχω και είναι μια χαρά στο κινητό

 

Αυτό έγραψα... Ότι ψάχνω κάποιο γυαλί που να μην καλύπτει όλη την μπροστινή πλευρά παρά μόνο την οθόνη...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Να μην έχει το τζάμι τα μαύρα πάνω και κάτω δλδ?

Θα βρίσκει το δάχτυλο σου στο τζάμι έτσι, εάν υπάρχει τέτοιο τζάμι που δεν νομίζω προσωπικά γιατί η λογική του τζαμιού είναι η προστασία της οθόνης άρα να την καλύπτει όλη

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έγραψα... Ότι ψάχνω κάποιο γυαλί που να μην καλύπτει όλη την μπροστινή πλευρά παρά μόνο την οθόνη...

 

Είχα nillkin 9H+ αλλά δεξιά αριστερά άφηνε μια λωρίδα σχεδόν ένα χιλιοστό.

Φαινόταν σαν αέρας δηλαδή, δεν κολλούσε τόσο καλά όσο στην μέση.

Προσωπικά μόνο με την ιδέα ότι δεν είναι 1000% άψογο το πεταξα.

Παρόλα αυτά δεν επηρεάζει πουθενά την λειτουργία της συσκευής.

Look at this on eBay http://www.ebay.com/itm/152137024884

Τώρα έχω μια μεμβράνη orzly που μοιάζει αρκετά με την εργοστασιακή.

http://www.shop-now.gr/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_category_id=408&virtuemart_product_id=6610&Itemid=2057

Θέλει πολύ προσοχή στην τοποθέτηση και πάλι αφήνει σε κάποια σημεία "αέρα" αλλά λιγότερο από το Tempered glass που έγραψα ποιο πάνω.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας επειδή σκέφτομαι να αγοράσω το κινητό λύστε μου δυο απορίες. 1. Ποιο ειναι το πρόβλημα με το tempered glass που πουλάει η oneplus στη σελίδα της;

2. Μπορώ να χρησιμοποιήσω παλιούς φορτιστές με κάτι τέτοιο ας πούμε

http://www.gearbest.com/cables-connectors/pp_251148.html

Η θα δημιουργήσει πρόβλημα;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Τώρα έχω μια μεμβράνη orzly που μοιάζει αρκετά με την εργοστασιακή.

 

Τι εννοείς ότι μοιάζει? Σκεφτόμουν κ εγώ να τις πάρω αυτές τις μεμβράνες αλλά διάβασα ότι δεν καλύπτουν όλη την οθόνη.. Καλύπτουν κανονικά την οθόνη όπως η στοκ εργοστασιακη μεμβράνη? Τι διαφορές έχει? Είναι καλύτερη? Αφήνει κενά δεξιά κ αριστερά? Αν την εχεις στο κινητό κ μπορείς ανέβασε καμια φωτογραφία να δούμε..

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus 3/3T] Aξεσουάρ (Θήκες, καλώδια φορτιστές κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...