Jump to content

[OnePlus 3/3T] Aξεσουάρ (Θήκες, καλώδια φορτιστές κτλ)


gmo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σας επειδή σκέφτομαι να αγοράσω το κινητό λύστε μου δυο απορίες. 1. Ποιο ειναι το πρόβλημα με το tempered glass που πουλάει η oneplus στη σελίδα της;

2. Μπορώ να χρησιμοποιήσω παλιούς φορτιστές με κάτι τέτοιο ας πούμε

http://www.gearbest.com/cables-connectors/pp_251148.html

Η θα δημιουργήσει πρόβλημα;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

 

Σε ότι αφορά το templ glass δεν νομίζω να έχει κάποιο πρόβλημα

Σε ότι αφορά τους φορτιστές ναι μπορείς να το φορτίσεις με κάτι τέτοιο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 662
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι εννοείς ότι μοιάζει? Σκεφτόμουν κ εγώ να τις πάρω αυτές τις μεμβράνες αλλά διάβασα ότι δεν καλύπτουν όλη την οθόνη.. Καλύπτουν κανονικά την οθόνη όπως η στοκ εργοστασιακη μεμβράνη? Τι διαφορές έχει? Είναι καλύτερη? Αφήνει κενά δεξιά κ αριστερά? Αν την εχεις στο κινητό κ μπορείς ανέβασε καμια φωτογραφία να δούμε..

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλύτερη από την εργοστασιακή δεν υπάρχει νομίζω γενικά.

Αλλά αυτή είναι ελαφρώς χειρότερη και όχι πολύ χειρότερη.

https://www.dropbox.com/sh/6yrg1ra1yora5z3/AAA60z4ZmzeE6aXtE-yHVocPa?dl=0

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας επειδή σκέφτομαι να αγοράσω το κινητό λύστε μου δυο απορίες. 1. Ποιο ειναι το πρόβλημα με το tempered glass που πουλάει η oneplus στη σελίδα της;

2. Μπορώ να χρησιμοποιήσω παλιούς φορτιστές με κάτι τέτοιο ας πούμε

http://www.gearbest.com/cables-connectors/pp_251148.html

Η θα δημιουργήσει πρόβλημα;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Απ ότι διάβασα σε κριτικές το συγκεκριμένο είναι benson leung approved (Google engineer) και δοκιμασμένο και μετρημένο με την εφαρμογή chechR ώστε να μην δημιουργεί πρόβλημα στην συσκευή.

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Απ ότι διάβασα σε κριτικές το συγκεκριμένο είναι benson leung approved (Google engineer) και δοκιμασμένο και μετρημένο με την εφαρμογή chechR ώστε να μην δημιουργεί πρόβλημα στην συσκευή.

 

 

 

Τέλεια ευχαριστώ πολύ!

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερη από την εργοστασιακή δεν υπάρχει νομίζω γενικά.

Αλλά αυτή είναι ελαφρώς χειρότερη και όχι πολύ χειρότερη.

https://www.dropbox.com/sh/6yrg1ra1yora5z3/AAA60z4ZmzeE6aXtE-yHVocPa?dl=0

Από τις φωτογραφίες πάντως δεν φαίνεται να αφήνει κενό δεξιά κ αριστερά. Νομίζω φαίνεται οτι είναι πιο στενή από την εργοστασιακή αν και πρέπει να εφαρμόζει ακριβώς πάνω εκεί που αρχίζει η οθόνη. Κάνω λάθος? Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν βγάζουν μία σωστή μεμβράνη σαν την εργοστασιακή. 2 χιλιοστά παραπάνω είναι το θέμα..

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από τις φωτογραφίες πάντως δεν φαίνεται να αφήνει κενό δεξιά κ αριστερά. Νομίζω φαίνεται οτι είναι πιο στενή από την εργοστασιακή αν και πρέπει να εφαρμόζει ακριβώς πάνω εκεί που αρχίζει η οθόνη. Κάνω λάθος? Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν βγάζουν μία σωστή μεμβράνη σαν την εργοστασιακή. 2 χιλιοστά παραπάνω είναι το θέμα..

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και πολλά λες, ίσως να είναι κάτω από 1 mm η όλη ιστορία

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Από τις φωτογραφίες πάντως δεν φαίνεται να αφήνει κενό δεξιά κ αριστερά. Νομίζω φαίνεται οτι είναι πιο στενή από την εργοστασιακή αν και πρέπει να εφαρμόζει ακριβώς πάνω εκεί που αρχίζει η οθόνη. Κάνω λάθος? Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν βγάζουν μία σωστή μεμβράνη σαν την εργοστασιακή. 2 χιλιοστά παραπάνω είναι το θέμα..

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αφήνει κενό δεξιά αριστερά και πάνω κάτω.

Ίσως είναι και ένα χιλιοστό αυτά τα κενά.

Με φορεμενη θήκη όμως το κενό που φαίνεται περιμετρικά είναι δέκατα ούτε καν χιλιοστό.

Τι λαλακια κάναμε που βγάλαμε την εργοστασιακή μεμβράνη...

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Θέλω να πάρω το tempered glass curved της Oneplus. Μπαίνει εύκολα? Είναι βολικό για το δακτυλικο αποτύπωμα? Το μόνο μείον είναι ότι κόβει λίγο δεξιά και αριστερά αλλά διαβάζω ότι είναι το καλύτερο.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Mi 9 128gb :shoot:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Θέλω να πάρω το tempered glass curved της Oneplus. Μπαίνει εύκολα? Είναι βολικό για το δακτυλικο αποτύπωμα? Το μόνο μείον είναι ότι κόβει λίγο δεξιά και αριστερά αλλά διαβάζω ότι είναι το καλύτερο.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με spigen neo hybrid το πήρα στα χέρια το πρώτο λεπτό.

Το πετάει (αυτή η θήκη τουλάχιστον δεν πρόλαβα να δοκιμάσω άλλη).

Στο δακτυλικο αποτύπωμα ίσως θέλει λίγο χρόνο να το συνηθίσεις νιώθεις ότι είναι αρκετά βαθιά.

Η εφαρμογή του είναι πολύ εύκολη.

Σε αντίθεση με τα άλλα τύπου μάσκα με χρώμα, αυτό κολλάει σε ολόκληρη την οθόνη όχι μόνο περιμετρικά.

Αν έχεις καμιά θήκη σαν την nillkin nature ίσως δεν υπάρχει πρόβλημα.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Αφήνει κενό δεξιά αριστερά και πάνω κάτω.

Ίσως είναι και ένα χιλιοστό αυτά τα κενά.

Με φορεμενη θήκη όμως το κενό που φαίνεται περιμετρικά είναι δέκατα ούτε καν χιλιοστό.

Τι λαλακια κάναμε που βγάλαμε την εργοστασιακή μεμβράνη...

Δεν την έχω βγάλει ακόμα γι αυτό ρωτάω.. έχω ήδη αγοράσει τα tempered glass v2 της orzly και δεν ξέρω αν θα πρέπει να τα βάλω.. δυστυχώς θα ήθελα να δοκιμάσω διάφορα άλλα να υπήρχε η εργοστασιακή μεμβράνη καπου. Δεν ξέρω γιατί η ίδια η oneplus δεν την πουλάει.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με spigen neo hybrid το πήρα στα χέρια το πρώτο λεπτό.

Το πετάει (αυτή η θήκη τουλάχιστον δεν πρόλαβα να δοκιμάσω άλλη).

Στο δακτυλικο αποτύπωμα ίσως θέλει λίγο χρόνο να το συνηθίσεις νιώθεις ότι είναι αρκετά βαθιά.

Η εφαρμογή του είναι πολύ εύκολη.

Σε αντίθεση με τα άλλα τύπου μάσκα με χρώμα, αυτό κολλάει σε ολόκληρη την οθόνη όχι μόνο περιμετρικά.

Αν έχεις καμιά θήκη σαν την nillkin nature ίσως δεν υπάρχει πρόβλημα.

Με το ότι κόβει λίγο δεξιά αριστερά έχεις θέμα? Σε ενοχλεί? Πχ η ώρα φαίνεται καλά ή την κόβει πάνω δεξιά? Σε εφαρμογές κόβει?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Mi 9 128gb :shoot:
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν σήμερα παρέλαβα από http://www.ebay.co.uk/itm/152270438645?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT και στο καπάκι το τοποθέτησα.

Τα αποτελέσματα μπορείτε να τα δείτε εδώ https://www.flickr.com/photos/147606015@N03/32592924842/in/dateposted-public/ και εδώ https://www.flickr.com/photos/147606015@N03/32592928512/in/dateposted-public/

Σε γενικές γραμμές είμαι πολύ ικανοποιημένος και από την εφαρμογή και από την αίσθηση.

Η απόκριση της οθόνης είναι ίδια όπως και με την εργοστασιακή μεμβράνη, το δαχτυλικό είναι όντως ΄΄πιο βαθύ΄΄ αλλά δεν αλλάζει τίποτα στην όλη λειτουργία.

Χωρίς θήκη όντως τα δάχτυλα κάπου ΄΄μαγκώνουν΄΄ αλλά νομίζω ότι είναι ουτοπική η χρήση tempered χωρίς ταυτόχρονα να φοράει θήκη.

Edited by taliban

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ταλιμπάν να φανταστώ είχες βγάλει την εργοστασιακή μεμβράνη? Δν σε ικανοποιουσε ή απλά για το ****το? Επίσης με το tempered glass, εχεις rainbow effect? Καλύτερα αυτο ή την αρχική μεμβράνη? (Άσχετα με την προστασία του θέματος)

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ταλιμπάν να φανταστώ είχες βγάλει την εργοστασιακή μεμβράνη? Δν σε ικανοποιουσε ή απλά για το ****το? Επίσης με το tempered glass, εχεις rainbow effect? Καλύτερα αυτο ή την αρχική μεμβράνη? (Άσχετα με την προστασία του θέματος)

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ποτέ δεν συμπάθησα τις μεμβράνες Χ άσε δε που είχε σηκωθεί από την μια πλευρά λόγω της θήκης.

Rainbow effect είχα στο κέντρο ένα πολύ μικρό που εμφανιζόταν υπό μεγάλη γωνία.

Τώρα δεν το βλέπω όμως !

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

όντως όπως τα είπε ο taliban

και εγώ που φοράω την ίδια είμαι πολύ ικανοποιημένος και επίσης είχα λίγο rainbow effect στο κέντρο το οποίο σχεδόν δεν φαίνεται

 

 

Βρήκα ψάχνοντας αυτό το site

Ξέρει κάνεις εάν είναι αξιόπιστο?

Edited by Kyriakox
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν σήμερα παρέλαβα από http://www.ebay.co.uk/itm/152270438645?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT και στο καπάκι το τοποθέτησα.

Τα αποτελέσματα μπορείτε να τα δείτε εδώ https://www.flickr.com/photos/147606015@N03/32592924842/in/dateposted-public/ και εδώ https://www.flickr.com/photos/147606015@N03/32592928512/in/dateposted-public/

Σε γενικές γραμμές είμαι πολύ ικανοποιημένος και από την εφαρμογή και από την αίσθηση.

Η απόκριση της οθόνης είναι ίδια όπως και με την εργοστασιακή μεμβράνη, το δαχτυλικό είναι όντως ΄΄πιο βαθύ΄΄ αλλά δεν αλλάζει τίποτα στην όλη λειτουργία.

Χωρίς θήκη όντως τα δάχτυλα κάπου ΄΄μαγκώνουν΄΄ αλλά νομίζω ότι είναι ουτοπική η χρήση tempered χωρίς ταυτόχρονα να φοράει θήκη.

 

όντως όπως τα είπε ο taliban

και εγώ που φοράω την ίδια είμαι πολύ ικανοποιημένος και επίσης είχα λίγο rainbow effect στο κέντρο το οποίο σχεδόν δεν φαίνεται

 

 

Βρήκα ψάχνοντας αυτό το site

Ξέρει κάνεις εάν είναι αξιόπιστο?

 

Με ποια θήκη ταιριάζει ρε παιδιά το συγκεκριμένο?

Link to comment
Share on other sites

εγώ του φοράω αυτή και είναι μια χαρά

 

και σύντομα περιμένω αυτή

Την 2η φοράω αυτή την στιγμή. Αλλά γλιστράει πολύ.

 

Sent from One Plus 3T

Link to comment
Share on other sites

Η frosted shield της Nillkin την εχει κανεις? Σκεφτομαι να την χτυπησω.

Επισης απο την Nillkin γλυκοκοιταζω και την carbon. Τι λετε?

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Με ποια θήκη ταιριάζει ρε παιδιά το συγκεκριμένο?

 

Σιγουρα ταιριαζει με ολες τις θηκες τις orzly.

Link to comment
Share on other sites

Η frosted shield της Nillkin την εχει κανεις? Σκεφτομαι να την χτυπησω.

Επισης απο την Nillkin γλυκοκοιταζω και την carbon. Τι λετε?

 

Την frosted shield έχω σε μαύρο χρώμα. Είναι πολύ ικανοποιημένος. Τόσο σε ομορφιά όσο και σε πρακτικότητα είναι πολύ καλή. Τώρα γούστα είναι αυτά. Αν σκοπεύεις να την βαζο-βγάζεις συχνά δεν θα στην πρότεινα, επειδή είναι αρκετά σφυχτή. Πάντως αυτό που νοιάζει εμένα είναι να μη γλυστράει το κινητό και να μην ακουμπάει η κάμερα και η οθόνη στο τραπέζι. Σε αυτά με καλύπτει.

Link to comment
Share on other sites

Και τα καινούρια ακουστικά αντικατάστασης (silver bullets 2) κάνουν ακριβώς το ίδιο παράσιτο (τζζζζ) στον συνομιλητή. 2/2 τι να πω. Τι να συμβαίνει;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και τα καινούρια ακουστικά αντικατάστασης (silver bullets 2) κάνουν ακριβώς το ίδιο παράσιτο (τζζζζ) στον συνομιλητή. 2/2 τι να πω. Τι να συμβαίνει;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Ποτε τα παρήγγειλες; Τα δικά μου κανουν ενα ελαφρυ τζζζ, οχι παντα ομως...Αν θυμαμαι καλα τα πήρα το Νοέμβριο

Link to comment
Share on other sites

29 Δεκεμβρίου τα πρώτα και πριν 2 μέρες ήρθαν τα αντικατάστασης. Κι εμένα δεν το κάνει πάντα. Άρα λογικά είναι γενικό το θέμα; Να μην ασχοληθώ άλλο;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus 3/3T] Aξεσουάρ (Θήκες, καλώδια φορτιστές κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...