Jump to content

Redmi 4A


stp7562
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Και οταν έρθει δλδ η σταθερή 7.1 θα πρέπει να κάνουμε υποχρεωτικά επαναφορά εργοστασιακών;

 

 

Τίποτα δε γίνεται υποχρεωτικά, ειδικά στις ΟΤΑ ενημερώσεις.

Όταν μπεις στη διαδικασία του φλασαρίσματος, ναι, κάνεις factory reset.

Η επαναφορά εργοστασιακών ειδικά σε μεγάλα update, φέρνει καλύτερα αποτελέσματα διότι κάθεται καλύτερα η νέα έκδοση.

Βέβαια ορισμένοι υποστηρίζουν ότι είναι placebo effect, εγώ προσωπικά έχω δει καλύτερη συμπεριφορά στις συσκευές που έχω περάσει καθαρό ένα update και όχι από πάνω.

Είναι στη δική σου κρίση αυτό.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 837
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από που το παρήγγειλες;

 

Απο το "τοκινητο".Τελικα παρελαβα σημερα και επανω στο κουτι εγραφε global edition σε ενα κοκκινο αυτοκολητο.

Ολα καλα.Με το που εκανα τα σεταρισματα πηρε και μια αναβαθμηση που ειχε διαθεσιμη.Πολυ καλο το κινητο.

Πολυ καλυτερο απο το lenovo k3 που εχω εγω.

Link to comment
Share on other sites

Απο το "τοκινητο".Τελικα παρελαβα σημερα και επανω στο κουτι εγραφε global edition σε ενα κοκκινο αυτοκολητο.

Ολα καλα.Με το που εκανα τα σεταρισματα πηρε και μια αναβαθμηση που ειχε διαθεσιμη.Πολυ καλο το κινητο.

Πολυ καλυτερο απο το lenovo k3 που εχω εγω.

 

ειναι ευκολο να μας πεις αν σου εδωσαν 2 χρονια εγγυηση και απο που? της infoquest ή καποιου αλλου?

Link to comment
Share on other sites

Το έψαξα λίγο γιατί με ενδιαφέρει να πάρω άλλο ένα.

Έχει 30€ λιγότερα από infoquest αλλά με ένα χρόνο εγγύηση καταστήματος.

Link to comment
Share on other sites

Το έψαξα λίγο γιατί με ενδιαφέρει να πάρω άλλο ένα.

Έχει 30€ λιγότερα από infoquest αλλά με ένα χρόνο εγγύηση καταστήματος.

και αν παθει κατι τον δευτερο χρονο, ισως σου στοιχισει περισσοτερα απο 30 ευρω, το ρισκαρεις?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Κάποιος γνωστός μου ενδιαφερεται για κινητό σε τιμή κάτω των 150 ευρώ. Βρήκα το 4Α και το Νοτε 5Α περίπου στα ίδια λεφτά μέσα από το skroutz. Αυτά τα καταστήματα που πουλάνε πιο φθηνά από ότι το you και ο Γερμανός, είναι Ελληνικής αντιπροσωπείας τα κινητά; Συγκεκριμένα στο drele.com το έχει 121 ευρώ.
Link to comment
Share on other sites

Για εγκυκλοπαιδικούς σκοπούς και μόνο ξέρουμε αν υπάρχει unofficial τρόπος για unlock bootloader ?

 

Δεν βρήκα κάτι με λίγο ψάξιμο

Link to comment
Share on other sites

Για εγκυκλοπαιδικούς σκοπούς και μόνο ξέρουμε αν υπάρχει unofficial τρόπος για unlock bootloader ?

 

Δεν βρήκα κάτι με λίγο ψάξιμο

 

Υπάρχει:

Για RN3 αλλά με τον ίδιο ή παρόμοιο τρόπο γίνεται και σε άλλα μοντέλα. Δεν έχεις κανένα λόγο να το κάνεις πλέον όμως.

Link to comment
Share on other sites

Σε καινουργιο κινητο εβαλα την καρτα sim που εχει αποθηκευμενες τις εφαρμογες και δεν μου τις εμφανιζει. Δεν μπορω να βρω το μενου που εχουν ολα τα τηλεφωνα που επιλεγω την εμφανιση επαφων. Που ειναι βρε παιδια αυτο το μενου? Ευχαριστω
theodoros
Link to comment
Share on other sites

Σε καινουργιο κινητο εβαλα την καρτα sim που εχει αποθηκευμενες τις εφαρμογες και δεν μου τις εμφανιζει. Δεν μπορω να βρω το μενου που εχουν ολα τα τηλεφωνα που επιλεγω την εμφανιση επαφων. Που ειναι βρε παιδια αυτο το μενου? Ευχαριστω

 

Επαφές -> Κρατάς πατημένο το πλήκτρο αριστερά του home -> Προτιμήσεις Προβολής -> Εμφάνιση Επαφών Sim

 

Και βάζεις τον διακόπτη στο on.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, η συσκευή τελικά θα αναβαθμιστεί σε miui 9; Έχουμε επίσημη ενημέρωση;

 

Έχει ήδη βγει miui 9 σαν beta είπαμε. Και οι beta καταλήγουν σε stable. Δεν νομίζω να υπάρχει πιο επίσημη ενημέρωση από αυτό το γεγονός...

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω αυτό το κινητό για την γυναίκα μου ...και επειδή στις γυναίκες πιο πολύ παίζει ρόλο η κάμερα, είναι πολύ χαλια ή υποφερτη; Εγώ έχω το note 4 glopal και στις νυχτερινές έχει τα θέματα του. Το ίδιο είναι και εδώ;
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω αυτό το κινητό για την γυναίκα μου ...και επειδή στις γυναίκες πιο πολύ παίζει ρόλο η κάμερα, είναι πολύ χαλια ή υποφερτη; Εγώ έχω το note 4 glopal και στις νυχτερινές έχει τα θέματα του. Το ίδιο είναι και εδώ;
Δυστυχώς ναι. Το βράδυ πέφτει αρκετά η ποιότητα με τον χαμηλό φωτισμό. Ωστόσο την ημέρα οι φωτογραφίες είναι αρκετά καλές. Σε σύγκριση με το δικό μου (Cubot Manito) του αδερφού μου (Xiaomi Redmi 4A) βγάζει πολύ πιο ζωντανές φωτογραφίες.

 

Sent from my CUBOT_MANITO using Tapatalk

Άραξε τη μέρα, άδραξε τη νύχτα!
Link to comment
Share on other sites

Μια απορία και απο μένα.Ειναι και οι 2 sim stand by ή μόνο η μία;

.

 

Το dual stand by ισχύει και για τις 2.

 

Η 1η sim είναι micro sim, η 2η είναι kano sim.

 

Στη συγκεκριμένη συσκευή δεν ισχύει το dual active.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Μαγκες εχω το εξης.

Oπουδηποτε και να ειμαι και βλεπω να εχει 4G το τηλεφωνο, οταν ανοιγω τα Δεδομενα πεφτει στα 3G. Φυσιολογικο?

Εχω μονο μια SIM μεσα και ειναι Cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Μαγκες εχω το εξης.

Oπουδηποτε και να ειμαι και βλεπω να εχει 4G το τηλεφωνο, οταν ανοιγω τα Δεδομενα πεφτει στα 3G. Φυσιολογικο?

Εχω μονο μια SIM μεσα και ειναι Cosmote.

 

Ναι μάγκα απόλυτα φυσιολογικό είναι. Δεν έχεις ενεργοποιημένο το 4G. Αυτό που βλέπεις πριν ανοίξεις δεδομένα είναι απλά η ονομασία του δικτύου όπως την έχει το xiaomi. Στείλε "4G" στο 1333 για να ενεργοποιηθεί από την Cosmote...

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα πρόσφατα το Redmi 4A Global από gearbest. Ήρθε με miui 8.2.9.0 και μου ζητάει αναβάθμιση. Απ το gearbest μου λένε να μην αναβαθμίσω γιατί θα χαθεί η εγγύηση. Πέρα απ αυτό αν κάνω OTA update υπάρχει περίπτωση να μπρικάρει το κινητό;
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα πρόσφατα το Redmi 4A Global από gearbest. Ήρθε με miui 8.2.9.0 και μου ζητάει αναβάθμιση. Απ το gearbest μου λένε να μην αναβαθμίσω γιατί θα χαθεί η εγγύηση. Πέρα απ αυτό αν κάνω OTA update υπάρχει περίπτωση να μπρικάρει το κινητό;

 

Εννοείται ότι θα αναβαθμίσεις και δεν θα χαθεί καμία εγγύηση! Σε ηλίθιο έπεσες. Αυτό έλειπε να ακυρώνουν εγγύηση για επίσημες αναβαθμίσεις. όχι δεν υπάρχει περίπτωση να μπρικάρει από ΟΤΑ update ειδικά εφόσον έχεις επαρκές επίπεδο μπαταρίας πριν ξεκινήσεις τη φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...