Jump to content

Redmi 4A


stp7562
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και τι εγινε εφτιαξε;

Το εχεις μερες χωρις συμπτωμα;

Οποτε ειναι θεμα hardware και οχι software που ηλπιζα για καμιά νεα ρομ.

 

Έφτιαξε όλα καλά, το χα κανα μήνα το πρόβλημα. Είναι καθαρά θέμα hardware

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 837
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξεκλειδώνεις οπωσδήποτε bootloader και στη συνέχεια ακολουθείς τη διαδικασία εγκατάστασης TWRP που έχει εδώ (τον 2ο τρόπο) παραλείποντας την εντολή/βήμα "fastboot flash recovery TWRP_3.1.X.X.img". Τρέχεις την "fastboot boot TWRP_3.1.X.X.img" μόνο.

ποσο σαρ εχει η συσκευη;;ειμαι ετοιμος να το παρω μονο το σαρ δεν βρισκω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά θέλω τη γνώμη σας, αγόρασα τη συσκευή χθες, μέχρι στιγμής ήταν όλα ok αλλά συμβαίνει κάτι παράξενο, κάποιες φορές δείχνει να χάνεται το σήμα και στα δύο δίκτυα και να επανέρχεται σχεδόν ακαριαία. Το τηλέφωνο κατά τα άλλα λειτουργεί κανονικά,τι να κάνω;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω τη γνώμη σας, αγόρασα τη συσκευή χθες, μέχρι στιγμής ήταν όλα ok αλλά συμβαίνει κάτι παράξενο, κάποιες φορές δείχνει να χάνεται το σήμα και στα δύο δίκτυα και να επανέρχεται σχεδόν ακαριαία. Το τηλέφωνο κατά τα άλλα λειτουργεί κανονικά,τι να κάνω;

 

καλημερα, εγω θα ελεγα να την πας εκει που την αγορασες και να ρωτησεις.

εννοεις οτι εχεις πανω 2 sim?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία βοήθεια. Είχα πάρει 2 τέτοια κινητά. Ένα για τη γυναίκα μου κ ένα για ένα φίλο. Τα πηρα κ τα 2 από Κίνα με μία international rom. Είδα πως όλοι αναβαθμιστήκατε ενώ το δικό μου έλεγε πως είναι αναβαθμισμένο με την τελευταία ενημέρωση. Κάποιος από εδώ αν θυμάμαι καλά μου πρότεινε να βάλω μία άλλη ρομ επίσημη. Την κατέβασα, αντέγραψα στον φάκελο downloaded rom στo κινητό και έκανα αναβάθμιση απο το μενού του κινητού. Ολα πήγαν καλά και οταν ανοιξα το κινητό έκανε και OTA update. Όλα τέλεια. Στο κινητό ομως του φιλου μου δε μπορώ να το κάνω. Αφού αντιγράφω την rom στο κινητό και στον σωστό φάκελο δυστυχώς λεει πως δεν αναγνωρίζει το update....??? Πως μπορώ να το αναβαθμίσω; Υπάρχει κάτι λάθος; Κάποιος άλλος τρόπος;
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχω δυο κάρτες, καμία φορά φαίνεται να χάνεται ακαριαία το σήμα είτε στη μία είτε στην άλλη. Αλλά επανέρχεται. Τι να πω.

Ένα ακόμα θέμα έχω.

Έχω περάσει κάποιες εφαρμογές διπλές, όπως το Skype και το Viber. Στις δεύτερες αυτές εφαρμογές, δεν εμφανίζονται τα μηνύματα παρά μόνο αν ανοίξω τις δεύτερες αυτές εφαρμογές. Ένα απλό παράδειγμα για να γίνω κατανοητός. Στο ''κανονικό'' Viber τα μηνύματα εμφανίζονται με το που έρθουν, στο δεύτερο μόνον αν ανοίξω εγώ την εφαρμογή. Έτσι λειτουργούν ή είναι θέμα κάποιας άδειας κτλ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έτσι λειτουργούν ή είναι θέμα κάποιας άδειας κτλ

 

Έτσι λειτουργεί από όσο είχα ψάξει και διαβάσει. Για αυτό και δεν αποτελεί κανένα σπουδαίο feature τελικά όπως φαίνεται στη θεωρία...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία βοήθεια. Είχα πάρει 2 τέτοια κινητά. Ένα για τη γυναίκα μου κ ένα για ένα φίλο. Τα πηρα κ τα 2 από Κίνα με μία international rom. Είδα πως όλοι αναβαθμιστήκατε ενώ το δικό μου έλεγε πως είναι αναβαθμισμένο με την τελευταία ενημέρωση. Κάποιος από εδώ αν θυμάμαι καλά μου πρότεινε να βάλω μία άλλη ρομ επίσημη. Την κατέβασα, αντέγραψα στον φάκελο downloaded rom στo κινητό και έκανα αναβάθμιση απο το μενού του κινητού. Ολα πήγαν καλά και οταν ανοιξα το κινητό έκανε και OTA update. Όλα τέλεια. Στο κινητό ομως του φιλου μου δε μπορώ να το κάνω. Αφού αντιγράφω την rom στο κινητό και στον σωστό φάκελο δυστυχώς λεει πως δεν αναγνωρίζει το update....??? Πως μπορώ να το αναβαθμίσω; Υπάρχει κάτι λάθος; Κάποιος άλλος τρόπος;

 

Κάποιος εδώ ρε παιδιά;;;;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και καλή βδομάδα,

 

Μόλις αγόρασα την συσκευή για την αδελφή μου, μπερδεύτηκα με τις SIM (δεν το έχω το τηλέφωνο στα χέρια μου).

Γράφει nano/micro sim (ή ανάποδα). Αυτό σημαίνει ότι έχει κάποιο αντάπτορα ή ότι η μία είναι nano και η άλλη micro;

Θα τις χρησιμοποιήσει και τις δύο αλλά δεν ξέρω τι έχει στο παλιό κινητό της.

 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Micro είναι η SIM στο slot 1 και nano αυτή στο 2. Στο slot 2 μπορείς αντί για SIM να βάλεις (με στροφή 90 μοίρες) microSD.
Link to comment
Share on other sites

Micro είναι η SIM στο slot 1 και nano αυτή στο 2. Στο slot 2 μπορείς αντί για SIM να βάλεις (με στροφή 90 μοίρες) microSD.

Σ' ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Γενικά και εκ των υστέρων μιλώντας, είναι καλή αγορά για τα λεφτά του; Παρουσιάζει κάποια θεματάκια που πρέπει να έχουμε υπόψη;

Εύλογα θα μου πείτε, πρώτα αγόρασες και μετά ρωτάς; αλλά τέλος πάντων. Έτσι, μέχρι να πάρω feedback από την κάτοχο και αν χρειαστεί να έχω έτοιμη απάντηση.

Μιλάμε για απλή χρήση χωρίς πολλές γνώσεις της ίδιας, ομιλία, sms, email, λίγο internet. Και καμιά φωτογραφία ή βιντεάκι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είμαι πλεον και εγω κάτοχος του 4Α και νεος στο miui. Η συσκευή μου εχει έκδοση android 6.0.1 και miui global 8.5 σταθερη 8.5.5.0. Έχω κάποιες απορίες όμως

1. Όσο και αν έψαξα δεν βρήκα πως γίνεται βιντεοκληση. Πως γίνεται εν τέλει;

2. Πως αλλάζω το πληκτρολόγιο στα μηνύματα; Εννοώ να απεικονίζονται οι αριθμοί σαν κλασικό πληκτρολόγιο κινητού.

Αυτά προς το παρόν, ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Γενικά και εκ των υστέρων μιλώντας, είναι καλή αγορά για τα λεφτά του; Παρουσιάζει κάποια θεματάκια που πρέπει να έχουμε υπόψη;

Εύλογα θα μου πείτε, πρώτα αγόρασες και μετά ρωτάς; αλλά τέλος πάντων. Έτσι, μέχρι να πάρω feedback από την κάτοχο και αν χρειαστεί να έχω έτοιμη απάντηση.

Μιλάμε για απλή χρήση χωρίς πολλές γνώσεις της ίδιας, ομιλία, sms, email, λίγο internet. Και καμιά φωτογραφία ή βιντεάκι.

 

Δεν ξέρω γιατί εγώ έχω το 4Χ και όχι το 4Α. Η πληροφορία που σου έδωσα είναι γενική και ισχύει για όλα τα τηλέφωνα με SIM tray.

Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται τα εικονίδια των ειδοποιήσεων πάνω αριστερά στην οθόνη να μεγαλώσουν; Έχω στραβωθεί να βλέπω κάθε φορά τι έχει έρθει
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1) Μηπως ξερετε αν διαθετει την μπαντα στα 800Mhz , B20?

2) ΟTG για να διαβαζει usb sticks?

 

1) Ναι εφόσον είναι η global version.

2) Ναι σε κάθε περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

1) Ναι εφόσον είναι η global version.

2) Ναι σε κάθε περίπτωση.

 

Kαι πως μπορω να ξεχωρισω την global εκδοση? Εχει καποιο κωδικο η συσκευασία?

Link to comment
Share on other sites

Kαι πως μπορω να ξεχωρισω την global εκδοση? Εχει καποιο κωδικο η συσκευασία?

 

Εγώ πάντως όσα έχω αγοράσει μέχρι τώρα το έγραφαν έξω από την συσκευασία '' global version ''.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...