Jump to content

[Microsoft Lumia 950 XL] Προσφορά "Black Friday" Γερμανός / Cosmote


jaguar13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ επικοινώνησα με Γερμανό και μου είπαν ότι δεν ξέρουν ούτε αν θα μου το στείλουν (μπορεί να εξαντλήθηκαν), ούτε πότε θα με ενημερώσουν... Ζήσε Μάη μου να φας τριφύλλι.:mad:

 

Σοβαρά μιλάμε τώρα...; Εγώ πούλησα ήδη το κινητό μου για να έχω τα 200€ και να πάρω αυτό (έχοντας παραλάβει το πρώτο email και μην έχοντας καμία ενημέρωση από το Γερμανό για μη παράδοση του τηλεφώνου λόγω εξάντλησης των αποθεμάτων).

Εμένα μου έγραψαν ότι:

 

"Λόγω τεχνικού προβλήματος υπάρχει καθυστέρηση στην υλοποίηση των παραγγελιών.

Θα ενημερωθείτε εκ νέου, ζητούμε την κατανόηση σας για την καθυστέρηση."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 303
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε πήραν τηλέφωνο ή εσύ κάλεσες?

 

Στάλθηκε από το A0001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ πήρα. Επαθα στέρηση χωρίς lumia.....

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κοιταξε το ξερω το λειτουργικο αυτο που λες ρυθμιζει μονο τα μενου .Η γραμματοσειρα του edge στις σελιδες αλλαζει μονο για τα site που ειναι συμβατα με την αναγνωση αρθρων του edge.Τελικα δεν μου εδωσε την αισθηση ναυρχιδας ουτε απο ποιοτητα κατασκευης ουτε σαν δυνατοτητες

 

Ή γραμματοσειρά δεν αλλάζει μόνο μέσα από τον edge. Τι ακριβως θέλεις να κάνεις?

Σίγουρα δεν σου δίνει την αίσθηση ναυαρχίδας όμως το προτιμώ από το να"θωρακιζω" την συσκευή όπως κάναμε μέχρι τώρα και ουσιαστικά δεν την απολαμβαναμε καθόλου. Αν της βάλεις μία θήκη mozo (ή οποία ουσιαστικά είναι πλάτη και όχι θήκη) τότε έχεις ένα ποιοτικοτατο τηλέφωνο απο τα λίγα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μίλησα με Γερμανό και μου είπαν οτι λόγο μεγάλης ''επισκεψιμότητας'' την παρασκευή στο site έπεσε το σύστημα τους και υπάρχει καθυστέρηση με τις παραγγελίες. Μου είπε οτι θα το παραλάβω αλλά δεν γνωρίζουν πότε. Θα λάβω mail για να πάω να το παραλάβω από το κατάστημα που ζήτησα.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μίλησα με Γερμανό και μου είπαν οτι λόγο μεγάλης ''επισκεψιμότητας'' την παρασκευή στο site έπεσε το σύστημα τους και υπάρχει καθυστέρηση με τις παραγγελίες. Μου είπε οτι θα το παραλάβω αλλά δεν γνωρίζουν πότε. Θα λάβω mail για να πάω να το παραλάβω από το κατάστημα που ζήτησα.

 

Θεωρώ δεδομένο ότι θα το πάρουμε. Απλά θα μας βγάλουν την ψυχή....

Edited by niotheros
Διόρθωση κώδικα παράθεσης

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πείρα και εγω την cosmote και μου είπαν οτι εχει δρομολογηθεί η παραγγελία μου,απλα αυριο θα μου στείλουν email ποτε θα έρθει.Μου είπαν οτι έπεσαν πολλές παραγγελίες μαζι γι αυτο αργούν αλλα δεν υπάρχει περίπτωση το να μην παρω το κινητό.Καιρός να φυγω απο το 830 που με ικανοποίησε και να παω σε κατι καλύτερο. Edited by panoslvd
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ενημερωσω πως εμενα ηρθε η παραγγελια μου κανονικα στο καταστημα Γερμανου εδω Πατρα..αλλα τα εβαλα κατω το σκεφτηκα πολυ και τελικα δεν θα παραλαβω..

Εξαιρετικη προσφορα, καλη συσκευη με τα Πολλα θετικα της και τα Αρκετα αρνητικα της..αλλα δεν θα ηθελα να δωσω και 3η ευκαιρια στην Ms ωστε να δεσμευετω Ξανα σε μια πλατφορμα που δεν μου εμπνέει καμια εμπιστοσύνη. Θα κρατησω την 200αρα στην ακρη, θα κανω υπομονη σε οτι δεν με ικανοποιει το Τιμιοτατο L640 και με το καλο του χρονου αν δεν βγει τιποτα της προκοπης απο Ms με τα ολα της θα μετακομισω σε κατι καλο απο την πλευρα του android.

Οσοι παραλαβετε να χαρειτε τις συσκευες σας παιδια. Καλη συνεχεια σε ολους!

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ενημερωσω πως εμενα ηρθε η παραγγελια μου κανονικα στο καταστημα Γερμανου εδω Πατρα..αλλα τα εβαλα κατω το σκεφτηκα πολυ και τελικα δεν θα παραλαβω..

Εξαιρετικη προσφορα, καλη συσκευη με τα Πολλα θετικα της και τα Αρκετα αρνητικα της..αλλα δεν θα ηθελα να δωσω και 3η ευκαιρια στην Ms ωστε να δεσμευετω Ξανα σε μια πλατφορμα που δεν μου εμπνέει καμια εμπιστοσύνη. Θα κρατησω την 200αρα στην ακρη, θα κανω υπομονη σε οτι δεν με ικανοποιει το Τιμιοτατο L640 και με το καλο του χρονου αν δεν βγει τιποτα της προκοπης απο Ms με τα ολα της θα μετακομισω σε κατι καλο απο την πλευρα του android.

Οσοι παραλαβετε να χαρειτε τις συσκευες σας παιδια. Καλη συνεχεια σε ολους!

Θα το έδινες σε μένα! ;)

Άργησες να τα βάλεις κάτω. Αυτά τα κάνουν πριν την παραγγελία!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ενημερωσω πως εμενα ηρθε η παραγγελια μου κανονικα στο καταστημα Γερμανου εδω Πατρα..αλλα τα εβαλα κατω το σκεφτηκα πολυ και τελικα δεν θα παραλαβω..

Εξαιρετικη προσφορα, καλη συσκευη με τα Πολλα θετικα της και τα Αρκετα αρνητικα της..αλλα δεν θα ηθελα να δωσω και 3η ευκαιρια στην Ms ωστε να δεσμευετω Ξανα σε μια πλατφορμα που δεν μου εμπνέει καμια εμπιστοσύνη. Θα κρατησω την 200αρα στην ακρη, θα κανω υπομονη σε οτι δεν με ικανοποιει το Τιμιοτατο L640 και με το καλο του χρονου αν δεν βγει τιποτα της προκοπης απο Ms με τα ολα της θα μετακομισω σε κατι καλο απο την πλευρα του android.

Οσοι παραλαβετε να χαρειτε τις συσκευες σας παιδια. Καλη συνεχεια σε ολους!

 

Κρίμα, θεωρώ πως έκανες λάθος κίνηση Πάνο. Θα ήταν τα μόνα 200€ που δεν θα τα έδινες τσάμπα, και θα είχες μια πολύ καλή εμπειρία χρήσης. Συν ότι παίρνεις μια ναυαρχίδα σε τιμή που είναι ξεφτιλιστική.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ενημερωσω πως εμενα ηρθε η παραγγελια μου κανονικα στο καταστημα Γερμανου εδω Πατρα..αλλα τα εβαλα κατω το σκεφτηκα πολυ και τελικα δεν θα παραλαβω..

Εξαιρετικη προσφορα, καλη συσκευη με τα Πολλα θετικα της και τα Αρκετα αρνητικα της..αλλα δεν θα ηθελα να δωσω και 3η ευκαιρια στην Ms ωστε να δεσμευετω Ξανα σε μια πλατφορμα που δεν μου εμπνέει καμια εμπιστοσύνη. Θα κρατησω την 200αρα στην ακρη, θα κανω υπομονη σε οτι δεν με ικανοποιει το Τιμιοτατο L640 και με το καλο του χρονου αν δεν βγει τιποτα της προκοπης απο Ms με τα ολα της θα μετακομισω σε κατι καλο απο την πλευρα του android.

Οσοι παραλαβετε να χαρειτε τις συσκευες σας παιδια. Καλη συνεχεια σε ολους!

 

Και εγώ φίλε μου με αυτό το σκεπτικό ήμουν αλλά πρώτη φορά με windows με το ταπεινό αλλά εξαιρετικό 640DS εδώ και 19μήνες πραγματικά ερωτεύτηκα το λειτουργικό! Βέβαια περνώντας τα 10 είχα πολλά προβλήματα λόγω 1GB ram που όπως αναφέρουν όσοι πήραν το 950xl αυτά τα προβλήματα δεν υπάρχουν. Είχα πεί οτι πλέον θα πάω σε android μιας και για κινητό τηλέφωνο δεν δίνω πάνω από 200€ οπότε δεν υπήρχε περίπτωση να πάρω κάποιο από τα 950 που είναι ακριβά. Πλέον στα 199€ μου δίνεται δυνατότητα να έχω για πρώτη φορά ναυαρχίδα με εξαιρετικό hardware που σε αυτά τα χρήματα δεν υπάρχει android που θα μπορούσε να το συναγωνιστεί. Με τις εφαρμογές στο store είμαι ικανοποιημένος μιας και με καλύπτει στο 95% των αναγκών μου. Ας μην μπορώ να βαθμολογήσω ένα τραγούδι στο rising up του ANT1 που βγάζει εφαρμογή για τις άλλες πλατφόρμες και να κυνηγάω pokemon και ένα σωρό άλλες ανούσιες πραγματικά εφαρμογές που ειλικρινά δεν καταλαβαίνω την ύπαρξη τους. Όλες τις βασικές facebook, instagram,viber, f2g, messenger, skype κτλ τις έχω και με τα 3 gb ram όπως λέτε λειτουργούν κανονικά. Οπότε θεωρω οτι δεν πρόκειτε να το μετανιώσω και το περιμένω πως και πως.

Edited by snapp

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, δεν λειτουργούν και τέλεια οι εφαρμογές που ανέφερες...

Αν ήταν και λευκό από μπροστά το κινητό, θα ήταν κούκλα, ας είναι πλαστικό.

Είναι στο φορτιστή τώρα, καθώς δεν είχε ούτε 1% μέσα και παλεύω να κάνω τις αναβαθμίσεις...

Για να δούμε τη ναυαρχίδα πως θα τα πάει, ελπίζω να με ανταμείψει που δίνω μια (τελευταία) ευκαιρία στα windows...

Μεταξύ μας όμως, ποντάρω στο αντίθετο, δυστυχώς.

 

Continuum που θα βρούμε σε καλή τιμή;

Edited by deadp
Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, δεν λειτουργούν και τέλεια οι εφαρμογές που ανέφερες...

Αν ήταν και λευκό από μπροστά το κινητό, θα ήταν κούκλα, ας είναι πλαστικό.

Είναι στο φορτιστή τώρα, καθώς δεν είχε ούτε 1% μέσα και παλεύω να κάνω τις αναβαθμίσεις...

Για να δούμε τη ναυαρχίδα πως θα τα πάει, ελπίζω να με ανταμείψει που δίνω μια (τελευταία) ευκαιρία στα windows...

Μεταξύ μας όμως, ποντάρω στο αντίθετο, δυστυχώς.

 

Καλά τέλεια δεν λειτουργούν αλλά σε σχέση με το 640ds που έχω τώρα θεωρώ οτι θα δω βελτίωση και δεν θα υπάρχουν αυτές οι καθυστερήσεις.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε μου Snapp δεν ρισκαρω ξανα..δεν μπορω άλλα Θα ΘΑ ΘΑ..ξερω πως θα ημουν ικανοποιημενος ως ενα σημειο με αυτη την συσκευη αλλα μετριοτατες εφαρμογες δεν τις ανέχομαι πλεον..διοτι φυσικα το 950 xl ειναι συσκευαρα με τα ολα της... με μειον το οτι ζεστενεται ευκολα στο πισω και κατω μερος και τα μετριας ποιοτητας πλαστικα φυσικα.

Με απλα λογια θα τρελαινόμουν χειροτερα να εχω μια καθως πρεπει ναυαρχιδα και να εχω κακογραμενες εφαρμογες..ε δεν πανε μαζι αυτα..

Επισης μην ξεχναμε πως εχει και gpu την adreno 430 η οποια ειναι ΠΥΡΑΥΛΑΚΑΤΟΣ αλλα θα χαραμιζοταν με ενα τετοιο store.. απο την αλλη σχεδον ολες τις εφαρμογες της ms τις βρισκεις και στο android και με το παραπανω

Δικες μου σκεψεις αυτες παιδια..δεν σημαινουν κατι για εσας..η επιλογη του συγκεκριμενου κινητου ειναι ΑΞΙΟΛΟΓΟΤΑΤΗ απλα εγω δεν τα σκαω σε μια εταιρεια που δεν της αξιζει για δεκαδες λογους..

Τελος evris η παραγγελια εγινε για λογους συναισθηματικους προς την πλατφορμα απλα προλαβα την προσφορα και ειχα τον χρονο να το σκεφτω καλυτερα και πολυ ευκολα ακυρωθηκε κιολας..Επισης απο το 2013 ειμαι σε αυτην οπως καταλαβαινεις..αλλα αν δεν βγει κατι του χρονου που να αξιζει πραγματικα την εκανα..προς το παρον το 640 κανει τα βασικα και βλεπουμε....απο αρχες του χρονου και μετα με την 200αρα τσιμπας android με cpu επιπεδου 820 για πλακα..

Edited by panos9553
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα. Επαθα στέρηση χωρίς lumia.....

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ή γραμματοσειρά δεν αλλάζει μόνο μέσα από τον edge. Τι ακριβως θέλεις να κάνεις?

Σίγουρα δεν σου δίνει την αίσθηση ναυαρχίδας όμως το προτιμώ από το να"θωρακιζω" την συσκευή όπως κάναμε μέχρι τώρα και ουσιαστικά δεν την απολαμβαναμε καθόλου. Αν της βάλεις μία θήκη mozo (ή οποία ουσιαστικά είναι πλάτη και όχι θήκη) τότε έχεις ένα ποιοτικοτατο τηλέφωνο απο τα λίγα.

 

 

και εγώ τελικά πήρα ξανά απόψε τηλέφωνο και αφού μου είπαν τα γνωστά θέματα με το σύστημα της αποθήκης, συνέχισαν με το να περιμένω ενημέρωση αλλά δεν με διαβεβαίωσαν κιόλας ότι την έχω εξασφαλισμένη...ολόκληρη περιπέτεια τελικά η υπόθεση

Link to comment
Share on other sites

Καλά τέλεια δεν λειτουργούν αλλά σε σχέση με το 640ds που έχω τώρα θεωρώ οτι θα δω βελτίωση και δεν θα υπάρχουν αυτές οι καθυστερήσεις.

 

Γιατί, στα άλλα λειτουργικά λειτουργούν όλα τέλεια? Δεν υπάρχουν δυσλειτουργιες?

Εγώ πάντως που ήθελα και θέλω να κάνω την αλλαγή έτσι για την αλλαγή, αυτή την προσφορά δεν την χαριζα με την καμία. Συσκευαρα με οθοναρα, καμεραρα, λειτουργικαρα και σε τιμουλα... :lol:

Ακόμα και αν πχ αύριο το μετανιωσω, το πουλάω και πιάνω τα λεφτά μου.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι από τους τυχερούς που πρόλαβαν και το πήραν την Παρασκευή απ' ευθείας από το κατάστημα στον Γερμανό. Από τους άτυχους όμως που θα το επιστρέψουν αύριο γιατί μόλις μου έβγαλε μια οριζόντια μαύρη γραμμή στην οθόνη πάνω- πάνω. Δύο hard reset και δεν έστρωσε. Οπότε από αύριο χρήση DOA και σιγά μην τους έχει μείνει κανένα για να το αντικαταστησουν άμεσα..
Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά μιλάμε τώρα...; Εγώ πούλησα ήδη το κινητό μου για να έχω τα 200€ και να πάρω αυτό (έχοντας παραλάβει το πρώτο email και μην έχοντας καμία ενημέρωση από το Γερμανό για μη παράδοση του τηλεφώνου λόγω εξάντλησης των αποθεμάτων).

Εμένα μου έγραψαν ότι:

 

"Λόγω τεχνικού προβλήματος υπάρχει καθυστέρηση στην υλοποίηση των παραγγελιών.

Θα ενημερωθείτε εκ νέου, ζητούμε την κατανόηση σας για την καθυστέρηση."

 

Ρώτησα επανειλημμένως αν θα μου το στείλουν και ο υπάλληλος μού απάντησε ότι δεν μπορεί να μου δώσει βέβαιη απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Ωχ με βλέπω να μένω με το ταπεινό μου 830. :worry:

 

Όλο και κάτι θα βρεθεί...

 

Αφού τελείωσε με το γολγοθά των ενημερώσεων λειτουργικού και εφαρμογών, έβγαλα μια δυο φωτογραφίες. Είναι σε επίπεδο 1020 η συσκευή, αλλά όχι στο αυτόματο.

 

Υπάρχει μήπως και κανένα καινούργιο firmware για τη συσκευή;

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Στο eshop τους αναφερεται ως εξαντλημένο άρα προφανώς δεν θα το παραλάβουν όλοι, άντε να γίνει καμιά επιστροφή σε όσα ήδη απεστάλησαν και να πάει σε άλλον καθυστερημένα. Έχω περιέργεια πόσο απόθεμα είχαν αρχικά.
Link to comment
Share on other sites

Στο eshop τους αναφερεται ως εξαντλημένο άρα προφανώς δεν θα το παραλάβουν όλοι, άντε να γίνει καμιά επιστροφή σε όσα ήδη απεστάλησαν και να πάει σε άλλον καθυστερημένα. Έχω περιέργεια πόσο απόθεμα είχαν αρχικά.

 

Αύριο που λες δεν διαβεβαιώνει τίποτα. Οι αποθήκες είναι on live.

Παράδειγμα.: Υπάρχουν 50 κομμάτια στην αποθήκη και την ίδια μερα/λεπτο/στιγμή παραγγελνουν 50 άτομα την συσκευή. Αμέσως το eshop θα βγάλει την ένδειξη εξάντλημενο. Αυτό δεν σημαίνει ότι αυτοί οι 50 που το παρηγγειλαν ή κάποιοι από αυτούς δεν θα το παραλάβουν. Αν όμως ο ote κάνει κατι άλλο τότε αυτό θα σημαίνει ότι είναι για τα πανηγύρια.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Βλεποντας τις τιμες του μονοκαρτου στο σκρουτζ μαλλον μονο τα σκρουτζομαγαζα παρελαβαν τις παραγγελίες :lol:. Για εμάς χλωμό το βλεπω.
Link to comment
Share on other sites

Όσο πάει απομακρύνεται το όνειρο.... :( :worry:

 

Μην απελπίζεσαι.....

 

Edit: Ρε παιδιά τι τιμή είναι αυτή για τα 950 στο skroutz; Είναι πιο ακριβό από το 950XL single.

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Τι θα γίνει ρε παιδιά τελικά...θα μας ενημερώσει κανείς τι συμβαίνει...ή ναι ή όχι για να ξέρουμε επιτέλους τι θα κάνουμε...

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Edit: Ρε παιδιά τι τιμή είναι αυτή για τα 950 στο skroutz; Είναι πιο ακριβό από το 950XL single.

 

Εμενα δεν μου φαινεται καθολου περιεργο. Τους μενει και ενα 80αρη κερδος αν τα πηραν απο την προσφορα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Microsoft Lumia 950 XL] Προσφορά "Black Friday" Γερμανός / Cosmote

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...