Jump to content

OnePlus 3T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η (απίθανων ρυθμίσεων) SnapDragon Camera, διαθέσιμη για το 3Τ

Κάποιος με TWRp να την δοκιμάσει και να μας πει εντυπώσεις?

https://forum.xda-developers.com/oneplus-3t/themes/apk-snapdragoncamera-codeaurora-build-t3533687

 

διαβάζω για όχι και τόσο καλή απόδοση και κρασαρίσματα, για αυτό και δεν την έχω περάσει

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δε βλεπω να υπαρχει η δυνατοτητα να αλλαξουμε χρωμα για το led ξεχωριστα σε καθε εφαρμογη.

Χρειαζεται αλλο app απο Play store?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα. Αξίζει για κάποιον που έχει το OnePlus 2 να μετακομίσει στο 3T; Σκέφτομαι να αλλάξω συσκευή το καλοκαίρι και σκέφτομαι να πάρω το 3Τ αν πέσει και αλλο η τιμή του. (λογικά θα έχουν βγάλει και άλλη συσκευή μέχρι τότε). Τι γνώμη έχετε;

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε βλεπω να υπαρχει η δυνατοτητα να αλλαξουμε χρωμα για το led ξεχωριστα σε καθε εφαρμογη. Χρειαζεται αλλο app απο Play store?

ΧΡΩΜΑ, οχι δεν μπορείς per App...

Οn/Off (LED) εχει μονο per App και χρώμα στα ποσοστά φόρτισης και γενικό Notification

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Καινούργιος εδώ. Μόλις αγορά το 3Τ 64. Μια ερώτηση, αν ξέρει κάποιος να μου απαντήσει! Γιατί σε νέες ειδοποιήσεις όπως του messenger, email, viber κλπ δε μου εμφανίζει στο εικονίδιο της αντίστοιχης εφαρμογής της αρχικής τον αριθμό τους. Πχ. Εάν έχω 3 νέα email, μου εμφανίζονται στην μπάρα αλλά άμα επιλέξω να τα διαβάσω μετά και τα συρω δεξιά ή αριστερά μετά στο εικονίδιο τους δεν βλέπω το 3 στην προκειμένη περίπτωση. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται.. Μόνο με nova launcher και teslaUnread..

Πράγματι με nova launcher δουλεύει αψογα

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν θα ήθελα να πω την έως τώρα εμπειρία μου από αυτό το εκπληκτικό smartphone! Πραγματικά καταρχάς θέλω να δώσω συγχαρητήρια στην oneplus για τον επαγγελματισμό της!Παρήγγειλα το τηλέφωνο Δευτέρα (με priority και αναμενόμενη παράδοση Παρασκευή ) και ήρθε 2 μέρες νωρίτερα δλδ Τετάρτη!Ειλικρινά δεν ξέρω σε οτιδήποτε κ αν έχω παραγγείλει αν έχει ξανασυμβεί κάτι ανάλογο!Επίσης θα ήθελα να δώσω συγχαρητήρια διότι έχοντας περάσει από όλες τις μεγαλες εταιρείες(φαίνεται και στην υπογραφή μου από τι κινητά έχω εμπειρία) ,νιώθω ότι είναι η πρώτη φορά που με σεβάστηκε σαν πελάτη!Τι να πρωτοπώ?Για την σούπερ τιμή του κινητού;Το ευχαρηστιριο σημείωμα?Την επικάλυψη από ζαφείρι της κάμερας ?Την κεραμική επίστρωση του σαρωτή δακτυλικου αποτυπωματος;Τα 64 gb της φτηνής έκδοσης;Τις επιδόσεις;Πραγματικά δείχνει τον δρόμο στους "μεγάλους" για το πώς πρέπει να φτιάχνεται ένα smartphone και το πώς να φέρεσαι στον πελάτη σου!Μπράβο λοιπόν από εμένα και παρότι προερχόμενος από το s7 edge δεν βρίσκω κανένα λόγο να μου λείπει το samsung!!Μπράβο και πάλι oneplus και εύχομαι να μην καβαλησουν κ αυτοί το καλάμι!Αν διατηρηθούν σε τέτοια επίπεδα τιμής-ποιοτητας-συμπεριφορας θα την τιμάω κάθε χρόνο !

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Alfie θα συμφωνησω μαζι σου αφου περασα κι εγω φετος απο ολα τα "μεγαλα" ονοματα.

Ευχομαι να διατηρησει τα καλα στοιχεια του 3Τ και στο επομενο να βελτιωσει κι αλλο την καμερα βαζοντας και καλυτερα ηχεια.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Alfie θα συμφωνησω μαζι σου αφου περασα κι εγω φετος απο ολα τα "μεγαλα" ονοματα.

Ευχομαι να διατηρησει τα καλα στοιχεια του 3Τ και στο επομενο να βελτιωσει κι αλλο την καμερα βαζοντας και καλυτερα ηχεια.

 

Ναι αν φτιάξει και τα ηχεία και την κάμερα θα είναι τέλειο αλλά και πάλι δεν με χαλάνε!Εδώ είχα χαλιά ηχείο στο s7 (συν τα κλασσικά της samsung)!Για τα λεφτά του είναι το απόλυτο

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Είναι εκπληκτική εταιρεία και μέχρι στιγμής δείχνει δυναμική,το op3 που είχα ήταν από τις καλύτερες συσκευές που πέρασαν από τα χέρια μου φαντάζομαι και το op3t θα είναι ένα κλικ πιο πάνω μπράβο στην oneplus για τις εξαιρετικές συσκευές της

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι εκπληκτική εταιρεία και μέχρι στιγμής δείχνει δυναμική,το op3 που είχα ήταν από τις καλύτερες συσκευές που πέρασαν από τα χέρια μου φαντάζομαι και το op3t θα είναι ένα κλικ πιο πάνω μπράβο στην oneplus για τις εξαιρετικές συσκευές της

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Είναι σούπερ συσκευή!Βλέπω έχεις το s7 κ επειδή είχα κ εγώ πριν λίγες μέρες το s7 η αλλαγή ήταν ότι καλύτερο έκανα!!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν θα ήθελα να πω την έως τώρα εμπειρία μου από αυτό το εκπληκτικό smartphone! Πραγματικά καταρχάς θέλω να δώσω συγχαρητήρια στην oneplus για τον επαγγελματισμό της!Παρήγγειλα το τηλέφωνο Δευτέρα (με priority και αναμενόμενη παράδοση Παρασκευή ) και ήρθε 2 μέρες νωρίτερα δλδ Τετάρτη!Ειλικρινά δεν ξέρω σε οτιδήποτε κ αν έχω παραγγείλει αν έχει ξανασυμβεί κάτι ανάλογο!Επίσης θα ήθελα να δώσω συγχαρητήρια διότι έχοντας περάσει από όλες τις μεγαλες εταιρείες(φαίνεται και στην υπογραφή μου από τι κινητά έχω εμπειρία) ,νιώθω ότι είναι η πρώτη φορά που με σεβάστηκε σαν πελάτη!Τι να πρωτοπώ?Για την σούπερ τιμή του κινητού;Το ευχαρηστιριο σημείωμα?Την επικάλυψη από ζαφείρι της κάμερας ?Την κεραμική επίστρωση του σαρωτή δακτυλικου αποτυπωματος;Τα 64 gb της φτηνής έκδοσης;Τις επιδόσεις;Πραγματικά δείχνει τον δρόμο στους "μεγάλους" για το πώς πρέπει να φτιάχνεται ένα smartphone και το πώς να φέρεσαι στον πελάτη σου!Μπράβο λοιπόν από εμένα και παρότι προερχόμενος από το s7 edge δεν βρίσκω κανένα λόγο να μου λείπει το samsung!!Μπράβο και πάλι oneplus και εύχομαι να μην καβαλησουν κ αυτοί το καλάμι!Αν διατηρηθούν σε τέτοια επίπεδα τιμής-ποιοτητας-συμπεριφορας θα την τιμάω κάθε χρόνο !

 

Συμφωνώ σε όλα αυτά.

Φυσικά και του λείπουν μερικά πράγματα που έχει το s7 edge, αλλά η εμπειρία χρήσης η εμφάνιση του ο σεβασμός στον πελάτη κτλ ισσοροπουν λίγο την κατάσταση.

Προσωπικά έχω και τα δύο αυτά Smartphone και περισσότερο δουλεύω το 3Τ.

Με αυτό όμως την υπέρ κινητική μου κόρη σχεδόν 2μιση ετών δεν μπορώ να την φωτογραφήσω.

Το αδιάβροχο της υπόθεσης αντέχω να μην το έχω.

Την απώλεια sd δύσκολα αλλά την αντέχω και αυτή.

Την φωτογραφία όμως για την μικρή μου μου λείπει.

Θα ξεκινήσω σε λίγο καιρό να δουλεύω πάλι το edge και μετά εναλλάξ.

Αν δεν υπήρχε και το Mate 9 που θέλω να το δοκιμάσω, θα κρατούσα αυτά τα δύο Smartphone μέχρι την έλευση του s8 σίγουρα.

Τώρα όμως που δεν υπάρχει τίποτα αξιόλογο φλατ πάνω από της 5.5 ίντσες θέλω να δοκιμάσω το Mate.

Πιστεύω όμως ότι την σπιρτάδα του 3Τ δεν θα την συναντήσω πουθενά αλλού.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι όταν μιλάτε στο τηλέφωνο έχετε ίντερνετ είτε από δεδομένα έιτε από Wi-Fi; Γενικά γίνετε αυτό; Γιατί μου λένε ότι γίνετε. Στο OnePlus 3T πάντως δεν γίνεται που δοκίμασα. Είναι θέμα συσκευής;
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι όταν μιλάτε στο τηλέφωνο έχετε ίντερνετ είτε από δεδομένα έιτε από Wi-Fi; Γενικά γίνετε αυτό; Γιατί μου λένε ότι γίνετε. Στο OnePlus 3T πάντως δεν γίνεται που δοκίμασα. Είναι θέμα συσκευής;

 

Φυσικα και εχω 8nternet κατα την διαρκεια της κλησης...

Μιλαω σε κληση,και ταυτοχρονα βλεπω αποτελεσματα απο αγωνες,η παιζω κανα στοιχημα η γενικα εχω fb οτιδηποτε....Εχω το S7,αλλα θυμαμαι και με το 1+3 ειχα κανονικα ιντερνετ κατα την διαρκεια κλησης

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και εχω 8nternet κατα την διαρκεια της κλησης...

Μιλαω σε κληση,και ταυτοχρονα βλεπω αποτελεσματα απο αγωνες,η παιζω κανα στοιχημα....Εχω το S7,αλλα θυμαμαι και με το 1+3 ειχα κανονικα ιντερνετ κατα την διαρκεια κλησης

 

Με Wi-Fi ή με τα data του δικτύου είχες ίντερνετ;

Link to comment
Share on other sites

Με Wi-Fi ή με τα data του δικτύου είχες ίντερνετ;

 

Αν εχεις βαλει την κεραια σε 4G τοτε οταν μιλας δε θα θα εχεις δεδομενα απο τον παροχο.

Με 3G γινονται και τα 2 ταυτοχρονα...

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις βαλει την κεραια σε 4G τοτε οταν μιλας δε θα θα εχεις δεδομενα απο τον παροχο.

Με 3G γινονται και τα 2 ταυτοχρονα...

 

Ε τότε στα data του δικτύου γι' αυτό είναι έτσι γιατί 4G το έχω. Στο Wi-Fi λίγο προβληματίζομαι γιατί βγάζει το θαυμαστικό.

Link to comment
Share on other sites

Από lg g5 τι λέει η μετάβαση;;

Το σκέφτομαι όχι επειδή έχω κάποιο θέμα με τη συσκευή μου αλλά επειδή διαβάζω τόσο καλά λόγια για το OnePlus

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Από lg g5 τι λέει η μετάβαση;;

Το σκέφτομαι όχι επειδή έχω κάποιο θέμα με τη συσκευή μου αλλά επειδή διαβάζω τόσο καλά λόγια για το OnePlus

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ από S7 Edge που θεωρητικά βγήκε η καλύτερη overall συσκευή του 16 ,έκανα τη μετάβαση και απορώ γτ δεν την είχα πάρει πιο πριν!!Επίσης είχα και το v10 πέρσυ και πάλι σαν το one+3t δεν υπάρχει!Απόδοση εκπληκτική,οθόνη υπέροχη και μπαταρία φανταστική!Επίσης σπουδαία ποιότητα κατασκευής και φυσικά τιμή ΣΩΣΤΗ!Προχωρά το όσο πιάνει τιμή το g5

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από S7 Edge που θεωρητικά βγήκε η καλύτερη overall συσκευή του 16 ,έκανα τη μετάβαση και απορώ γτ δεν την είχα πάρει πιο πριν!!Επίσης είχα και το v10 πέρσυ και πάλι σαν το one+3t δεν υπάρχει!Απόδοση εκπληκτική,οθόνη υπέροχη και μπαταρία φανταστική!Επίσης σπουδαία ποιότητα κατασκευής και φυσικά τιμή ΣΩΣΤΗ!Προχωρά το όσο πιάνει τιμή το g5

Ευχαριστώ για τη συμβουλή.

Και γω κάπως έτσι το σκέφτομαι γιατί έχω να δώσω το δικό μου 300€ επομένως θα μου βγεί η μετάβαση σχετικά οικονομικά

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Από lg g5 τι λέει η μετάβαση;;

Το σκέφτομαι όχι επειδή έχω κάποιο θέμα με τη συσκευή μου αλλά επειδή διαβάζω τόσο καλά λόγια για το OnePlus

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ είχα το LG G5 και μπορώ να σου πω κανε την μετάβαση στο OP3T με κλειστά μάτια. Πολύ πιο γρήγορο σε όλα έχω αλλάξει πάνω από 20 τηλέφωνα τα τελευταία 2 χρόνια για εμένα είναι το πιο γρήγορο τηλέφωνο που έχω πάρει, φανταστική οθόνη πολύ πιο φωτεινή από το G5 πολύ καλή ποιότητα κατασκευής. Τώρα στις φώτο θα έλεγα ότι το G5 κερδίζει σίγουρα. Αλλά και το ΟΡ3T τα πάει πολύ καλά ότι φώτο έβγαλα έμεινα πολύ ευχαριστημένος βγάζει πολύ καλές φώτο. Αυτά από εμένα τώρα η απόφαση είναι δική σου.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τη συμβουλή.

Και γω κάπως έτσι το σκέφτομαι γιατί έχω να δώσω το δικό μου 300€ επομένως θα μου βγεί η μετάβαση σχετικά οικονομικά

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Βάλε και priority στην παραγγελία (απο το επίσημο site της πάρτο) και θα σου έρθει σε 2-3 μέρες!10 ευρώ παραπάνω είναι σιγά!!Πάρτο και δεν θα το μετανιώσεις,τρομερή εμπειρία χρήσης!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ είχα το LG G5 και μπορώ να σου πω κανε την μετάβαση στο OP3T με κλειστά μάτια. Πολύ πιο γρήγορο σε όλα έχω αλλάξει πάνω από 20 τηλέφωνα τα τελευταία 2 χρόνια για εμένα είναι το πιο γρήγορο τηλέφωνο που έχω πάρει, φανταστική οθόνη πολύ πιο φωτεινή από το G5 πολύ καλή ποιότητα κατασκευής. Τώρα στις φώτο θα έλεγα ότι το G5 κερδίζει σίγουρα. Αλλά και το ΟΡ3T τα πάει πολύ καλά ότι φώτο έβγαλα έμεινα πολύ ευχαριστημένος βγάζει πολύ καλές φώτο. Αυτά από εμένα τώρα η απόφαση είναι δική σου.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κ εγώ να πω ότι την κάμερα του s7 edge που είχα δεν την πιάνει,αλλά για καθημερινή χρήση είναι πολύ καλές οι φωτο του one+ δεν έχω κανένα παράπονο πραγματικά!!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις βαλει την κεραια σε 4G τοτε οταν μιλας δε θα θα εχεις δεδομενα απο τον παροχο.

Με 3G γινονται και τα 2 ταυτοχρονα...

 

όταν το έχεις 4γ και κάνεις κλήση δεν γυρνάει αυτόματα σε 3γ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...