Jump to content

OnePlus 3T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω με ξεκλειδωτο bootloader, χωρίς ρουτ εχω κάνει αναβαθμισεις με το VPN master.... Κάνω κάτι λάθος?

Εννοώ γιατί να κλειδώνει bootloader ,…

 

δηλαδή αν το ξερουτάρω μέσω του supersu θα μπορώ να πάρω OTA update ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δηλαδή αν το ξερουτάρω μέσω του supersu θα μπορώ να πάρω OTA update ?

99% ναι. Το πολύ πολύ να κλειδώσεις bootloader και να δοκιμάσεις

 

Sent from One Plus One 3T

Link to comment
Share on other sites

99% ναι. Το πολύ πολύ να κλειδώσεις bootloader και να δοκιμάσεις

 

Sent from One Plus One 3T

 

το κλείδωμα του bootloader επιφέρει να γυρίσω πίσω, άρα ξανά μανά από την αρχή, πράγμα το οποίο θέλω να αποφύγω.

Σκέφτομαι λοιπόν αν ισχύει να βγάλω το root, να πάρω τις αναβαθμίσεις ( τώρα είμαι με 3.5.4 ) και εφόσον έχω ακόμα το twrp απλά να φλασάρω το supersu ζιπ και να είμαι root ξανά με 4.0.2.

Yπάρχει λοιπόν τέτοια ακολουθία ή γράφω @@ριες ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγω με ξεκλειδωτο bootloader, χωρίς ρουτ εχω κάνει αναβαθμισεις με το VPN master.... Κάνω κάτι λάθος?

Εννοώ γιατί να κλειδώνει bootloader ,…

 

χωρίς να θέλω να σε προσβάλω......κάτι δεν μας λες καλά, δεν το έχω ακούσει ξανά με ξεκλειδωτο bootloader να πέρνει ΟΤΑ update

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

το κλείδωμα του bootloader επιφέρει να γυρίσω πίσω, άρα ξανά μανά από την αρχή, πράγμα το οποίο θέλω να αποφύγω.

Σκέφτομαι λοιπόν αν ισχύει να βγάλω το root, να πάρω τις αναβαθμίσεις ( τώρα είμαι με 3.5.4 ) και εφόσον έχω ακόμα το twrp απλά να φλασάρω το supersu ζιπ και να είμαι root ξανά με 4.0.2.

Yπάρχει λοιπόν τέτοια ακολουθία ή γράφω @@ριες ?

χωρίς να θέλω να σε προσβάλω......κάτι δεν μας λες καλά, δεν το έχω ακούσει ξανά με ξεκλειδωτο bootloader να πέρνει ΟΤΑ update

 

To UN-ROOT δεν είναι πάντα εύκολο...!

ΟΤΑ updates δεν γίνονται στα Root τηλέφωνα, οχι σε αυτά με unlocked BootLoader...

και γω έχω unlocked BL (και παίρνω OTA με VPN κανονικά όλον τον καιρό) αλλα δεν το ρουτάρω ακόμη, περιμένοντας τα updates, σε κανα δίμηνο που θα "σταθεροποιηθεί" η κατάσταση θα το ρουτάρω...!

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Και μένα με ξεκλείδωτο bootloader μια χαρά κάνει αναβαθμίσεις, αρκεί να έχεις μαμά recovery και όχι root εννοείται...

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

και ναι, κατάφερα να τα κάνω όλα ΄΄τατιάνα΄΄, πήγα να το κλειδώσω ώστε να πάω σε καθαρή 7 και πλέον η συσκευή αναβοσβήνει στο Logo κάνοντας δόνηση και το μόνο που κάνει είναι να μπαινει με το κουμπί της άυξησης της φωνής στο μενού με τα

fAST BOOT MODE (KOKKINO)

PRODUCT NAME msm8996

VARIANT MTP UFS

BOOTLOADER VERSION είναι κενό

BASEBAND VERSIO είναι κενό

Serial number α22d6ee1

SECURE BOOT ENABLE

DEVICE STATE LOCKED (με κόκκινο)

 

Επάνω επάνω αλλάζει σε start -recovery mode Κλπ αλλά ότι και να επιλέξω αναβοσβήνει το Logo με δόνηση.

 

Τι κάνω τώρα ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποια έκδοση υπηρεσίες google play έχετε?

Είναι το πρώτο σε κατανάλωση στα στατιστικά μπαταρίας μου.

Δεν είναι root κτλ αν έχει σημασία.

Εγώ έχω την 10.0.84

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποια έκδοση υπηρεσίες google play έχετε?

Είναι το πρώτο σε κατανάλωση στα στατιστικά μπαταρίας μου.

Δεν είναι root κτλ αν έχει σημασία.

Εγώ έχω την 10.0.84

 

Το ίδιο πρόβλημα και εδώ. Είμαι με 4.0.1. Σε φίλου με 4.0.0 δεν υπάρχει πρόβλημα. Επίσης δεν ακούω καλά λόγια για 4.0.2 σε σχέση με την μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα και εδώ. Είμαι με 4.0.1. Σε φίλου με 4.0.0 δεν υπάρχει πρόβλημα. Επίσης δεν ακούω καλά λόγια για 4.0.2 σε σχέση με την μπαταρία.

 

Εγώ το πήρα προχθές και ούτε προσεξα τι είχε, κατευθείαν ota Update nougat4. 0.2, reset και στήσιμο.

Μου φαίνεται παράξενο πάντως.

Ίσως είναι και προσωρινό.

Ας μας πει κάποιος με 4.0.2 ποια έκδοση υπηρεσίες google play έχει και αν υπάρχει αυτή η κατανάλωση.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

και ναι, κατάφερα να τα κάνω όλα ΄΄τατιάνα΄΄, πήγα να το κλειδώσω ώστε να πάω σε καθαρή 7 και πλέον η συσκευή αναβοσβήνει στο Logo κάνοντας δόνηση και το μόνο που κάνει είναι να μπαινει με το κουμπί της άυξησης της φωνής στο μενού με τα

fAST BOOT MODE (KOKKINO)

PRODUCT NAME msm8996

VARIANT MTP UFS

BOOTLOADER VERSION είναι κενό

BASEBAND VERSIO είναι κενό

Serial number α22d6ee1

SECURE BOOT ENABLE

DEVICE STATE LOCKED (με κόκκινο)

 

Επάνω επάνω αλλάζει σε start -recovery mode Κλπ αλλά ότι και να επιλέξω αναβοσβήνει το Logo με δόνηση.

 

Τι κάνω τώρα ?

 

Kυρίες και Κύριοι...... το απόλυτο εργαλείο είναι εδώ https://forum.xda-developers.com/oneplus-3t/how-to/unbrick-unbrick-tutorial-oneplus-3t-t3515306

1η αποτυχημένη προσπάθεια διάρκειας 2 ωρών σε pc με 7αρια.......... μετά σε 20' σε lap με 10αρια ΕΠΙΤΥΧΗΜΕΝΗ !!!!!

Η συσκευή μας είναι τρομερή, δεν κολλάει με τίποτα :lol::lol:

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα και εδώ. Είμαι με 4.0.1. Σε φίλου με 4.0.0 δεν υπάρχει πρόβλημα. Επίσης δεν ακούω καλά λόγια για 4.0.2 σε σχέση με την μπαταρία.

Έχω περάσει 4.0.2 και μάλλον και εμένα η μπαταρία δεν μου πολύ αρέσει..... Μπορεί να κάνω και λάθος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πέρασα σήμερα την 4.0.2 με clean install.είναι απλά μαγεία.ότι ακριβώς και πριν, δεν έχει παραμικρή διαφορά.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε ενημερωση για την nougat ξεκινησε να καταιβενει,μου χαθηκε για λιγο το ιντερνετ κ σταματησε στο 70% απ το πρωι και ενω παταω συνεχ.ληψης δεν γινεται τιποτα!!!!!μπορω να κανω κατι????
One Plus 6
Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε ενημερωση για την nougat ξεκινησε να καταιβενει,μου χαθηκε για λιγο το ιντερνετ κ σταματησε στο 70% απ το πρωι και ενω παταω συνεχ.ληψης δεν γινεται τιποτα!!!!!μπορω να κανω κατι????

 

να την κατεβάσεις από εδώ https://forum.xda-developers.com/oneplus-3t/how-to/rom-oos4-0-nougat-op3t-leaked-t3523482

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Kυρίες και Κύριοι...... το απόλυτο εργαλείο είναι εδώ https://forum.xda-developers.com/oneplus-3t/how-to/unbrick-unbrick-tutorial-oneplus-3t-t3515306

1η αποτυχημένη προσπάθεια διάρκειας 2 ωρών σε pc με 7αρια.......... μετά σε 20' σε lap με 10αρια ΕΠΙΤΥΧΗΜΕΝΗ !!!!!

Η συσκευή μας είναι τρομερή, δεν κολλάει με τίποτα :lol::lol:

 

Μπράβο. Κράτα το λινκ όλο και σε κάποιον θα χρειαστεί. :D

Link to comment
Share on other sites

Χθες παρέλαβα κι εγώ, το κινητό φυσάει, οργώνει τα πάντα ΑΛΛΑ....

...το βράδυ που πήγα να συνεχίσω το σκάλισμα και η φωτεινότητα ήταν στο μίνιμουμ, έκανε την εμφάνισή του ένα κολλημένο pixel ακριβώς στο κέντρο της οθόνης, χρώματος πράσινου.

 

Ζήτησα rma, αναμένω απάντηση..άλλες 2 βδομάδες αναμονή...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Αν μπορείτε λύστε μου κάποιες απορίες όσοι έχετε το κινητό.

1. πώς τα πάει από σήμα και από ποιότητα κλήσεων;

2. το gps είναι καλό; λοκάρει γρήγορα;

3. Το ηχείο πώς αποδίδει; Είναι ικανοποιητικό για τις κλήσεις ας πούμε και για τα ξυπνητήρια πχ; Μπορεί κάποιος να το συγκρίνει με κάποιου άλλου κινητού;

ειδικά το πρώτο είναι κάτι για το οποίο νομίζω παραβλέπουμε λόγω του έξυπνου χαρακτήρα των κινητών αλλά είναι ιδιαίτερα σημαντικό! Ευχαριστώ πολύ!

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Αν μπορείτε λύστε μου κάποιες απορίες όσοι έχετε το κινητό.

1. πώς τα πάει από σήμα και από ποιότητα κλήσεων;

2. το gps είναι καλό; λοκάρει γρήγορα;

3. Το ηχείο πώς αποδίδει; Είναι ικανοποιητικό για τις κλήσεις ας πούμε και για τα ξυπνητήρια πχ; Μπορεί κάποιος να το συγκρίνει με κάποιου άλλου κινητού;

ειδικά το πρώτο είναι κάτι για το οποίο νομίζω παραβλέπουμε λόγω του έξυπνου χαρακτήρα των κινητών αλλά είναι ιδιαίτερα σημαντικό! Ευχαριστώ πολύ!

 

1. Άριστα. Μιλάω σε μέρη που με το προηγούμενο μου (Νοτε 3) είχα διακοπές

2. Αμέσως θα έλεγα.

3. Προσωπικά δεν έχω παράπονο.

 

Παιδιά υπάρχει τρόπος να κλειδωθεί η αρχική οθόνη ωστε να μην μετακινουνται κατά λάθος τα εικονίδια?

 

Με Nova launcher ναι .

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος με 4.0.2 να τσεκάρει αν έχει πρώτο kernel wakelock το alarmtimer.. ?

Στην 4.0.1 το power.manager

.service είχα πρωτο κλασικά...

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος με 4.0.2 να τσεκάρει αν έχει πρώτο kernel wakelock το alarmtimer.. ?

Στην 4.0.1 το power.manager

.service είχα πρωτο κλασικά...

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Αν μου πεις μέσω ποιας εφαρμογής θα το δω, να σου πω εγώ

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

1. Άριστα. Μιλάω σε μέρη που με το προηγούμενο μου (Νοτε 3) είχα διακοπές

2. Αμέσως θα έλεγα.

3. Προσωπικά δεν έχω παράπονο.

 

 

 

Με Nova launcher ναι .

Ευχαριστώ πολύ gmo με καλυψες!

 

Sent from my XT1092 using Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Αν μου πεις μέσω ποιας εφαρμογής θα το δω, να σου πω εγώ

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Wakelock dedector

Και διάλεξα,κερνελ

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Wakelock dedector

Και διάλεξα,κερνελ

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

723fcd552daddd9f14d7137d13da6fb1.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...