Jump to content

OnePlus 3T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όσοι ενδιαφέρονται για το κομμάτι της φωτογραφίας, νομίζω αυτό θα τους καλύψει όλες τις απορίες.

https://www.dpreview.com/reviews/oneplus-3t-camera-review.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα βήματα είναι σωστά

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

εχει δοκιμασει κανενας τα παραπανω που ανεφερα..; Γιατι στο xda καποιοι λενε οτι χανουν την twrp και κατι τετοια.

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει κανενας τα παραπανω που ανεφερα..; Γιατι στο xda καποιοι λενε οτι χανουν την twrp και κατι τετοια.

 

προσωπικά δεν εχω αποψη ......

Ερώτηση : το ΙPv6 support πρέπει να το έχουμε on ή off ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Στο μαμά gallery app παρατηρώ κάποια μικρά κολληματάκια κατά την ενναλαγή στις φωτό. Όχι τίποτα σπουδαίο βέβαια αλλά το s7 μου πήγαινε νερό. Το έχει προσέξει κανείς ? επίσης και στο Facebook app παρατηρώ από την στιγμή που πατάω ένα link μέχρι να το εμφανίσει κάποιο δισταγμό. Και πάλι στο s7 δεν τα είχα αυτά.

 

sent from my 1+3t

Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει κανενας τα παραπανω που ανεφερα..; Γιατι στο xda καποιοι λενε οτι χανουν την twrp και κατι τετοια.

 

Σε κάθε αναβάθμιση αυτό κάνω και δεν ειχα ποτέ θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Σε κάθε αναβάθμιση αυτό κάνω και δεν ειχα ποτέ θέμα.

Οκ φίλε μου αν ακολουθηθείς τα ίδια ακριβώς βήματα και στην τελευταία ενημερώσε με για το αποτέλεσμα

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πρωτα ο Θεος αυριο ή το αργοτερο την Τρίτη παραλαμβάνω και εγω :happy:

Είδα πως αν ρουταρεις την συσκευη δεν εχεις OTA (δεν εχω διαθεση να φλασαρω οποτε ερχεται στην oneplus να βγαλει update). Προτεινετε με το που ερθει να του περασω την 4.0.3 και να μεινω με αυτην (περνοντας custom recovery κλπ κλπ) μεχρι καποιο πιο σημαντικο update απο την εταιρια?

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έγινε η αναβάθμιση σε 4.0.3 ..¨Όλα καλά κανένα πρόβλημα..:):):)

Phone: Iphone 13 pro - Samsung s21 fe 5G

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα την βοήθεια σας. Την περασμένη εβδομάδα αγόρασα από αγγελία το oneplus 3T είχε πάνω την 4.0.2 σήμερα αν και άσχετος είπα να αναβάθμισω στην 4.0.3 μέσω vpn. Πράγματι βρήκε το update το έκανε download η συσκευή και μετά μου έβγαλε μια μπάρα σαν να αποσυμπιέσει κάτι και έκανε restart ομως δεν με έβγαλε καμία αναβάθμιση αλλά με έβγαλε σε ένα μενού με επιλογές reboot, erase που δεν πολυκατάλαβα και επειδή φοβήθηκα να προχωρήσω το έκανα reboot και είμαι ακόμα στην 4.0.2 τι θα πρέπει να κάνω για να αναβαθμισω;

Επίσης στο τηλέφωνο έχω στήσει τον nova launcher έτσι ώστε να μοιάζει το τηλέφωνο με το google pixel σε περίπτωση αναβάθμισης πρέπει ξανά να στήσω τον launcher από την αρχή;

Το τηλέφωνο μπορεί να γίνει root και αν ναι είναι δύσκολη διαδικασία; Τι παραπάνω θα μπορούσε να μου δώσει αυτό;

Συγγνώμη για τις χαζές ερωτήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Αύριο παραλαμβάνω το 3T μου. Σκεφτομαι να ξεκλειδώσω τον bootloader κατευθείαν, ώστε οταν χρειαστεί να κάνω root να μη χρειαστεί να τα περνάω ολα απ την αρχη ξανά.

 

@stekon φορουσες TWRP και ειχες 4.0.2 πριν σωστα;;; επειδη διαβάζω διάφορα στο XDA για την αναβαθμιση, πως την έκανες ακριβώς;

 

φλασαρες ολόκληρη την ROM (.zip αρχείο ) από το twrp και μετά superSU;; ποια έκδοση συγκεκριμένα;;

 

Το DM-Verity Warning πρεπει να γινει disable από εντολή fastboot;;; thanks :D

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κάποιος το ACR για ηχογράφηση κλήσεων να μου πει αν μπορεί να γίνει ηχογράφηση και μέσω Bluetooth ακουστικού. Έχω το Note 4 και γίνεται και είναι κάτι που χρειάζομαι.
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και δεύτερο update 1.44GB τι παίζει τελικά βρε παιδιά; και το κακό είναι ότι δεν ξέρω πως να το εγκαταστήσω...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!Να ρωτήσω κάτι,η εφαρμογή της κάμερας δεν έχει κάπου ρύθμιση για την selfie για να ρυθμίσω έτσι ώστε όταν βγαίνουν οι φωτο να μην βγαίνουν με την ανάποδη φορά;Δλδ να βγαίνουν έτσι όπως το κοιτάζω!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και δεύτερο update 1.44GB τι παίζει τελικά βρε παιδιά; και το κακό είναι ότι δεν ξέρω πως να το εγκαταστήσω...

 

1,44GB; Ανεβασε ένα screenshot να δούμε τι αλλάζει

Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει νέο update,το 4.0.3 είναι το τελευταίο.

Λογικά και λόγω μεγέθους είναι φουλ ρομ, μάλλον ο φίλος είναι στην 3.5.Χ

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω στο site της Oneplus ότι έχει γίνει ψηλό χαμός με αυτό το update και ότι πολλοί δεν έχουν καταφέρει να το περάσουν και σε άλλους έχει κολλήσει το τηλέφωνο αλλά και σε άλλους λειτούργησε κανονικά....τελικά δεν θα το προσπαθήσω θα περιμένω να δω τι θα γίνει και αν μπορώ από κάπου να πάρω οδήγιες τι να κάνω γιατί είμαι άσχετος με το θέμα και δεν θέλω καινούριο τηλέφωνο να γίνει τούβλο. Ξεκίνησα να το κατεβάζω με vpn αλλά στο 60% όταν διαβάσα τι έχει γίνει το σταμάτησα να το κατεβάζω γιατί φοβήθηκα να προχωρήσω.

Δείτε λίγο εδώ τι παίζει:

https://forums.oneplus.net/threads/oxygenos-4-0-3-n-ota-for-oneplus-3t.497079/page-49

Edited by xristos1975
Link to comment
Share on other sites

Μέσο όρο πόσες ώρες οθόνη βγάζει η μπαταρία, όταν είσαι στο ίντερνετ και παίζεις παιχνίδια; Φτάνει τις 3 ώρες;
Link to comment
Share on other sites

Επίσης γνωρίζει κανείς πως μπορώ να θέσω και τα alarm να μην χτυπάνε? Αλλιώς ψιλοαχρηστο το silent...

 

ec5b013617609c8a620cc9260e2af38f.jpg

Μέσο όρο πόσες ώρες οθόνη βγάζει η μπαταρία, όταν είσαι στο ίντερνετ και παίζεις παιχνίδια; Φτάνει τις 3 ώρες;

Πρώτη μέρα για εμένα το έλιωσα δοκιμάζοντας το με δεδομένα /WiFi συνεχώς και παιχνίδια για να δω πως τα πάει, πολύ εύκολα τις φτάνει θεωρώ. Παρόμοια σχόλια ακούγονται και από τους υπόλοιπους αν δεις στο thread.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Μέσο όρο πόσες ώρες οθόνη βγάζει η μπαταρία, όταν είσαι στο ίντερνετ και παίζεις παιχνίδια; Φτάνει τις 3 ώρες;

 

Εγώ με περίπου 2:30 ώρες game, λίγο ίντερνετ, λίγο viber και περίπου 1 ώρα κλήσεις συνήθως μου βγάζει 4:20 οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και δεύτερο update 1.44GB τι παίζει τελικά βρε παιδιά; και το κακό είναι ότι δεν ξέρω πως να το εγκαταστήσω...

 

1.44GB??Περίεργο:confused::confused:

Σε ποιά έκδοση είσαι?Και όταν λές δεν ξέρεις πώς να το εγκαταστήσεις?ΟΤΑ δεν ήρθε?

Link to comment
Share on other sites

1.44GB??Περίεργο:confused::confused:

Σε ποιά έκδοση είσαι?Και όταν λές δεν ξέρεις πώς να το εγκαταστήσεις?ΟΤΑ δεν ήρθε?

.

Είμαι στην έκδοση 4.0.2 και μπήκα με VPN βάζοντας σαν χώρα την Γερμανία και μου έβγαλε ειδοποίηση ότι υπάρχει ενημέρωση συστήματος 94ΜΒ και αν θέλω να την κατεβάσω. Την κατέβασα και με ρώτησε αν θέλω να την εγκαταστησω μόλις πάτησα οκ τότε έβγαλε μια μπάρα σαν να έκανε αποσυμπίεση και μόλις τελείωσε μου έκανε επανεκκίνηση της συσκευής αλλά αντί να κάνει αναβάθμηση μου έβγαλε ένα μενού με 3 επιλογές 2 στα κινέζικα γιαπωνέζικα κατι τέτοιο και μια που έλεγε english εκεί λόγω άγνοιας και επειδή φοβήθηκα να προχωρήσω παρακατω έσβησα και ξαναξεκίνησα το τηλέφωνο. Το απόγευμα που ξανασυνδέθηκα με wifi ξεχνώντας ότι έχω ενεργοποιημένο το VPN μου βγαίνει μια καινούρια ειδοποίηση για ενημέρωση συστήματος και μπαίνω να δω τι είναι εκεί είδα ότι έχει διαφορερτικό μέγεθος 14598 MB και σταμάτησα την λήψη και έψανχα στο internet να δώ τι είναι. Έτσι μπήκα στο site της oneplus και είδα ότι είναι καινούρια ενημέρωση και πως πολλοί που την κατέβασαν είχαν προβλήματα. Έτσι μπήκα και εδώ να το αναφέρω μήπως και γνωρίζει κάποιος κάτι καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...