Jump to content

OnePlus 3T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ίδια αποτελέσματα θα έχουμε αν το συγκρίνουμε και με το 1+3, πέραν μιας μικρής διαφοράς στη μπαταρία.

 

Δεν ξερω τι αποτελεσμα θα βγει αν συγκρινουμε το 3Τ με το 'απλο' 3 ,απλα εγω εγραψα οτι ειναι αδικη η συγκριση του 3Τ με το S7 απο την στιγμη που τα χωριζουνε 9 μηνες μεταξυ τους.....

Αλλα και παλι θα μπορουσε η 1+ να ειχε βαλει μια καλυτερη καμερα,και καλυτερη οθονη αφου αποφασισε να βγαλει τοσο γρηγορα μια αναβαθμησμενη εκδοση του '3'(χωρις να υπαρχει ουσιαστικος λογος)...γιατι σε αυτους τους δυο τομεις χανει απο το S7...

Εγω πιστευω οτι εκανε αυτη την κινηση για να μην χασει μεριδιο αγορας απο αλλες Κινεζικες εταιριες,και οχι γιατι υπηρχε ουσιαστικος λογος....Οταν εχεις μια συσκευη σαν προιον κοιτας να το υποστηριξεις και οχι να το καταργησεις τοσο γρηγορα.....

Πιστευω καταλαβαινεις τι θελω να πω.....

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι αποτελεσμα θα βγει αν συγκρινουμε το 3Τ με το 'απλο' 3 ,απλα εγω εγραψα οτι ειναι αδικη η συγκριση του 3Τ με το S7 απο την στιγμη που τα χωριζουνε 9 μηνες μεταξυ τους.....

Αλλα και παλι θα μπορουσε η 1+ να ειχε βαλει μια καλυτερη καμερα,και καλυτερη οθονη αφου αποφασισε να βγαλει τοσο γρηγορα μια αναβαθμησμενη εκδοση του '3'(χωρις να υπαρχει ουσιαστικος λογος)...γιατι σε αυτους τους δυο τομεις χανει απο το S7...

Εγω πιστευω οτι εκανε αυτη την κινηση για να μην χασει μεριδιο αγορας απο αλλες Κινεζικες εταιριες,και οχι γιατι υπηρχε ουσιαστικος λογος....Οταν εχεις μια συσκευη σαν προιον κοιτας να το υποστηριξεις και οχι να το καταργησεις τοσο γρηγορα.....

Πιστευω καταλαβαινεις τι θελω να πω.....

 

Δεν διαφωνούμε, συζήτηση κάνουμε φίλε μου :) .

 

Εγώ είχα το 1+3 και τώρα πήρα το 1+3Τ απλά και μόνο γιατί πούλησα το 1+3 στην τιμή που το αγόρασα. Και εγώ πιστεύω πως για αυτό το έκαναν, απλά κακά τα ψέματα, οι 9/10 είναι ικανοποιημενοι με την φωτογραφια του και ουτε που παρατηρουν διαφορες με το S7 και τα υπόλοιπα.

Edited by SaintPetrouil

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα μαζί με original curved. Παραμένει σφραγισμένο μέχρι να φτάσω σπίτι και να ξεκινήσω. Χαζή ερώτηση αλλά μήπως κάποιος που χρησιμοποιεί software buttons έχει παρατηρήσει burn in?

 

Οι πρώτες εντυπώσεις ειναι εξαιρετικές. Μάλλον δεν καλο έβαλα το τζαμάκι όμως γιατι στα πλαγιά ειναι σαν να εχει κενό αέρος σε κάποια σημεία και τρία τέσσερα σημεία στο κέντρο που βεβαια φαίνονται μόνο με σβηστή οθόνη!

Edited by Dpan9
OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Να και ένα συγκριτικό κάμερας με το s7. Νομίζω στεκομαστε πολύ καλά.

Φίλε μου τα έχω και τα 2. Η κάμερα του s7 είναι από τις καλύτερες που υπάρχουν. Μην συγκρίνουμε ανόμοια πράγματα. Δυστυχώς του oneplus3t η κάμερα είναι απλά αποδεκτή για την τιμή του. Τίποτα παραπάνω.

 

sent from my 1+3t

Link to comment
Share on other sites

Και'γω ειχα Oneplus 3 παιδιά απο την αρχή μέχρι που βγηκε το 3Τ, παράλληλα η γυναίκα μου s7 edge.. Νομίζω δεν υπάρχει επαφή στο θέμα φωτογραφία,ας μη λέμε ότι θέλουμε! Ισως στις ημερήσιες σε εξωτερικό χώρο να είναι κοντά, αλλά μέχρι εκει.
Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνούμε, συζήτηση κάνουμε φίλε μου :) .

 

Εγώ είχα το 1+3 και τώρα πήρα το 1+3Τ απλά και μόνο γιατί πούλησα το 1+3 στην τιμή που το αγόρασα. Και εγώ πιστεύω πως για αυτό το έκαναν, απλά κακά τα ψέματα, οι 9/10 είναι ικανοποιημενοι με την φωτογραφια του και ουτε που παρατηρουν διαφορες με το S7 και τα υπόλοιπα.

 

Φυσικα και κουβεντα κανουμε

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν διαφωνούμε, συζήτηση κάνουμε φίλε μου :) .

 

Εγώ είχα το 1+3 και τώρα πήρα το 1+3Τ απλά και μόνο γιατί πούλησα το 1+3 στην τιμή που το αγόρασα. Και εγώ πιστεύω πως για αυτό το έκαναν, απλά κακά τα ψέματα, οι 9/10 είναι ικανοποιημενοι με την φωτογραφια του και ουτε που παρατηρουν διαφορες με το S7 και τα υπόλοιπα.

 

 

Φυσικα και κουβεντα κανουμε

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν διαφωνούμε, συζήτηση κάνουμε φίλε μου :) .

 

Εγώ είχα το 1+3 και τώρα πήρα το 1+3Τ απλά και μόνο γιατί πούλησα το 1+3 στην τιμή που το αγόρασα. Και εγώ πιστεύω πως για αυτό το έκαναν, απλά κακά τα ψέματα, οι 9/10 είναι ικανοποιημενοι με την φωτογραφια του και ουτε που παρατηρουν διαφορες με το S7 και τα υπόλοιπα.

 

 

Φυσικα και κουβεντα κανουμε ,ουτε μετοχος εταιριων ειμαι,ουτε υποστηρικτης καποιας μαρκας,οποια με βολευει και καλυπτει τις αναγκες μου ,αυτη τη συσκευη επιλεγω,και στην προκειμενη περιπτωση,εδωσα στην αρχη το S7,πηρα το 1+3,και πραγματικα σαν συσκευη τα εσπαγε,και μπορω να καταλαβω οτι το 3Τ λογικα θα ειναι ενα κλικ πιο πανω,αν και σε μερικες εφαρμογες και παιχνιδια εχανε απο το S7 μιας και τα ειχα ταυτοχρονα,τωρα δεν ξερω αν ακομα ισχυει κατι τετοιο.Αλλα το 1+ δεν ειχε για μενα το πιο σημαντικο πραγμα που δεν ειν;ι αλλο απο την αδιαβροχοποιηση.....Η καμερα του με καλυπτε,και γενικα σαν συσκευη,αλλα ξαναγυρισα στο S7 για αυτο τον λογο....

Και δικαιωθηκα γιατι απο τελος Δεκεμβριου μεχρι μεσα Γεναρη λογο εξωτερικης δουλειας το S7 εφαγε βροχη,χιονι,και ιδιως μια μερα εφαγε πολυ βροχη,που αν ειχα το 1+ ισως να εβγαζε καποιο προβλημα...

Ειναι πραγματικα χαζο να συγκρινουμε συσκευες που ειναι κορυφες για το ποια ανοιγει πιο γρηγορα το μενου,η τις εφαρμογες,λες και αυτο θα γινει αισθητο απο τον μεσο χρηστη....

Τωρα οσο αφορα την καμερα,δεν νομιζω οτι κανενας πιστευει οτι με το κινητο του θα μπορεσει να αντικαταστησει μια ψηφιακη καμερα,βγαζουν καλες φωτογραφιες αλλα ως ενα σημειο....

Με λιγα λογια καλο ειναι ο καθενας να χαιρεται την συσκευη του,και να μην γινεται πολυ ψηρας με το πιο ανοιγει πιο γρηγορα ,το δικο μου εχει καλυτερη καμερα απο το δικο σου,κλπ κλπ.....

Φυσικα αν το 1+ ηταν κι αυτο αδιαβροχο,σιγουρα θα το ειχα κρατησει παραπανω,ισως και να το ειχα μεχρι τωρα.

Θα περιμενω το καινουργιο 1+ που θα βγει μαλλον το καλοκαιρι και αν υποστηριζει την αδιαβροχοποιηση σιγουρα θα εκναι η επομενη συσκευη μου....

Ενα αρνητικο στο S7 ειναι οτι δεν μπορω να το κανω root μιας και θα χασω την εγγυηση,κατι που το 1+ εχει αυτο ακριβως το χαρακτηριστικο,πολυ μεγαλη υποστηριξη σε custom roms,και κανεις root χ ρις να σε απασχολει η εγγυηση....

Το καλο ειναι οτι ολο και περισσοτερες εταιριες βαζουν αυτο το χαρακτηριστικο στις καινουριες top συσκευες και ετσι αυξανονται οι επιλογες σε αυτο το θεμα....

Link to comment
Share on other sites

Και'γω ειχα Oneplus 3 παιδιά απο την αρχή μέχρι που βγηκε το 3Τ, παράλληλα η γυναίκα μου s7 edge.. Νομίζω δεν υπάρχει επαφή στο θέμα φωτογραφία,ας μη λέμε ότι θέλουμε! Ισως στις ημερήσιες σε εξωτερικό χώρο να είναι κοντά, αλλά μέχρι εκει.

 

Φίλε μου τα έχω και τα 2. Η κάμερα του s7 είναι από τις καλύτερες που υπάρχουν. Μην συγκρίνουμε ανόμοια πράγματα. Δυστυχώς του oneplus3t η κάμερα είναι απλά αποδεκτή για την τιμή του. Τίποτα παραπάνω.

 

sent from my 1+3t

 

Εχοντας παιξει αρκετα και με τις 2 εκδοσεις του S7 για αρκετα μεγαλο διαστημα λογω κοντινων προσωπων, μπορω να πω οτι στις ημερησιες τα δυο κινητα ειναι πληρως συγκρισιμα. Οταν πεφτει το φως, τοτε προφανως το s7 νικαει και κατα κρατος. Πιο πολυ με χαλαει που η oneplus δεν βελτιωσε τον αισθητηρα μας στο 3Τ, εστω και λιγο. Ωστοσο και παλι θεωρω οτι εχει δωσει στο κοινο μια εξαιρετικη καμερα για αυτο το ποσο, σε ενα γενικοτερα πολυ καλυτερο πακετο.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η κάμερα του op3 είναι πάρα πολύ καλή με μοναδικό πρόβλημα την εστίαση στα πρόσωπα που τα βγάζει λίγο θολά κάποιες φορές και θέλει περισσότερη προσπάθεια ειδικά σε πορτραίτα παιδιών,Κατά τα άλλα η συσκευή ήταν εξαιρετική σε όλα της όπως πιστεύω είναι ένα κλικ καλύτερο το Τ

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι αποτελεσμα θα βγει αν συγκρινουμε το 3Τ με το 'απλο' 3 ,απλα εγω εγραψα οτι ειναι αδικη η συγκριση του 3Τ με το S7 απο την στιγμη που τα χωριζουνε 9 μηνες μεταξυ τους.....

Αλλα και παλι θα μπορουσε η 1+ να ειχε βαλει μια καλυτερη καμερα,και καλυτερη οθονη αφου αποφασισε να βγαλει τοσο γρηγορα μια αναβαθμησμενη εκδοση του '3'(χωρις να υπαρχει ουσιαστικος λογος)...γιατι σε αυτους τους δυο τομεις χανει απο το S7...

Εγω πιστευω οτι εκανε αυτη την κινηση για να μην χασει μεριδιο αγορας απο αλλες Κινεζικες εταιριες,και οχι γιατι υπηρχε ουσιαστικος λογος....Οταν εχεις μια συσκευη σαν προιον κοιτας να το υποστηριξεις και οχι να το καταργησεις τοσο γρηγορα.....

Πιστευω καταλαβαινεις τι θελω να πω.....

 

Αν είχε βάλει και καλύτερη κάμερα,και καλύτερη οθόνη σε συνδυασμό με τον καλύτερο επεξεργαστή και την καλύτερη μπροστινή κάμερα όπου ήδη έχει σε σχέση με το ''απλό'',το κόστος αγοράς του 3Τ θα ανέβαινε πολύ,κάτι το οποίο δεν θα ήθελε η εταιρεία.Συμφωνώ οτι έκανε φάουλ που κατάργησε το 3...

Link to comment
Share on other sites

Αν είχε βάλει και καλύτερη κάμερα,και καλύτερη οθόνη σε συνδυασμό με τον καλύτερο επεξεργαστή και την καλύτερη μπροστινή κάμερα όπου ήδη έχει σε σχέση με το ''απλό'',το κόστος αγοράς του 3Τ θα ανέβαινε πολύ,κάτι το οποίο δεν θα ήθελε η εταιρεία.Συμφωνώ οτι έκανε φάουλ που κατάργησε το 3...

 

Καλημερα,εγω πιστευω οτι αν ειχε βαλει καλυτερη καμερα και οθονη,σε συνδιασμο με τον πιο καινουργιο επεξεργαστη,θα ηταν μια εντελως καινουργια συσκευη,και δεν θα της ηταν τοσο ευκολο να την αντικαταστησει το καλοκαιρι...Η αυξηση τιμης μια χαρα εγινε κςι με το 3Τ.50€ πανω το 64αρι,80€ πανω το 128αρι...

Φυσικα η καινουργια συσκευη που θα παρουσιασει το καλοκαιρι θα ξεπερασει τα 500€....

Αλλα τοτε πρεπει η προταση σου να ειναι ολκληρωμενη σε ολους τους τομεις....Αυτο εγω πιστε5ω...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έχει σπάσει τα νεύρα. Δεν μπορώ να τελειώσω την μπαταρία με τίποτα. 7a59077701f26308895f0ce432f4a86b.jpg98eb9db5d690913550b0013f8320d615.jpg

 

sent from my 1+3t

Link to comment
Share on other sites

http://www.skroutz.gr/s/6817318/Sandisk-Dual-USB-Drive-Type-C-32GB.html

 

 

 

Αυτο εχω εδω και καιρο και λειτουργει απροβληματιστα :)

 

 

 

Εγώ παιδιά παρηγγειλα απο eBay ένα ανταπτορακι για USB. Με 1-2 €. Μόλις έρθει θα το δοκιμάσω και θα σας πω.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Sony Xperia Z2

Oneplus 3T

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά παρηγγειλα απο eBay ένα ανταπτορακι για USB. Με 1-2 €. Μόλις έρθει θα το δοκιμάσω και θα σας πω.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Sony Xperia Z2

Oneplus 3T

 

Προσοχή με αυτά. Πήρα και εγώ 2 για δοκιμή και τα δοκίμασα σε απλό καλώδιο micro usb στον υπολογιστή και μου έκανε κόλπα. Καταρχήν δεν αναγνώριζε ο υπολογιστής το κινητό αλλα το πιο σημαντικό είναι οτι έκανε κάτι κουλά το κινητό. Για παράδειγμα όσο ήταν συνδεμένο δεν δούλευε με τίποτα ο fingerprint sensor. Δε νομίζω να τα ξαναχρησιμοποιήσω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,εγω πιστευω οτι αν ειχε βαλει καλυτερη καμερα και οθονη,σε συνδιασμο με τον πιο καινουργιο επεξεργαστη,θα ηταν μια εντελως καινουργια συσκευη,και δεν θα της ηταν τοσο ευκολο να την αντικαταστησει το καλοκαιρι...Η αυξηση τιμης μια χαρα εγινε κςι με το 3Τ.50€ πανω το 64αρι,80€ πανω το 128αρι...

Φυσικα η καινουργια συσκευη που θα παρουσιασει το καλοκαιρι θα ξεπερασει τα 500€....

Αλλα τοτε πρεπει η προταση σου να ειναι ολκληρωμενη σε ολους τους τομεις....Αυτο εγω πιστε5ω...

 

Μαζί σου...

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή με αυτά. Πήρα και εγώ 2 για δοκιμή και τα δοκίμασα σε απλό καλώδιο micro usb στον υπολογιστή και μου έκανε κόλπα. Καταρχήν δεν αναγνώριζε ο υπολογιστής το κινητό αλλα το πιο σημαντικό είναι οτι έκανε κάτι κουλά το κινητό. Για παράδειγμα όσο ήταν συνδεμένο δεν δούλευε με τίποτα ο fingerprint sensor. Δε νομίζω να τα ξαναχρησιμοποιήσω.

 

 

 

Εγω περιμένω ένα xiaomi απο gearbest φιλε ελπίζω να ειναι καλο.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Απολυτα ικανοποιημενος απ τη μπαταρια του και με nougat.

Βεβαια κανω ηπια χρηση του κινητου. Μια καρτα, μονιμα σε 3G, καθολου παιχνιδια, νορμαλ ομιλια, λιγο you tube, παρα πολυ ιντερνετ με chrome και μερικες εφαρμογες για στοιχημα και live scores να τρεχουν μονιμα. Και βγαζει μινιμουμ μιαμιση μερα και 6 ωρες οθονη σxετικα ευκολα.

 

Ενοχλητικο το οτι η δονηση ειναι πολυ αδυναμη. Σχεδον δεν το καταλαβαινεις αν το εxεις στην τσεπη.

Edited by kots00
Link to comment
Share on other sites

Απολυτα ικανοποιημενος απ τη μπαταρια του και με nougat.

Βεβαια κανω ηπια χρηση του κινητου. Μια καρτα, μονιμα σε 3G, καθολου παιχνιδια, νορμαλ ομιλια, λιγο you tube, παρα πολυ ιντερνετ με chrome και μερικες εφαρμογες για στοιχημα και live scores να τρεχουν μονιμα. Και βγαζει μινιμουμ μιαμιση μερα και 6 ωρες οθονη σxετικα ευκολα.

 

Ενοχλητικο το οτι η δονηση ειναι πολυ αδυναμη. Σχεδον δεν το καταλαβαινεις αν το εxεις στην τσεπη.

Διαφωνώ για την δόνηση. Έχω την αίσθηση ότι διαχέεται στο σώμα του κινητού χειρότερα απ ότι σε άλλα κινητά, αλλά μου φαίνεται πολύ καλή.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω ακόμα άποψη.

Ξεκλείδωσα bootloader,πέρασα root,αυτά.

Υπάρχει καμία λίστα για must have rooted apps?

Επίσης με το xposed τι γίνεται;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Eχω το Νexus 5 και μετα απο 3,5 χρονια σκεφτομαι σιγα σιγα να το αλλαξω.

 

Πιστευετε οτι αξιζει να παρω το Τ η να περιμενω την νεα γενια που η λογικη λεει οτι θα ειναι αρκετα αναβαθμισμενο (835 cpu, καλυτερη καμερα, ισως αδιαβροχοποιηση κτλ)?

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

Eχω το Νexus 5 και μετα απο 3,5 χρονια σκεφτομαι σιγα σιγα να το αλλαξω.

 

Πιστευετε οτι αξιζει να παρω το Τ η να περιμενω την νεα γενια που η λογικη λεει οτι θα ειναι αρκετα αναβαθμισμενο (835 cpu, καλυτερη καμερα, ισως αδιαβροχοποιηση κτλ)?

 

φίλε μου είτε μετά από 3.5 χρόνια χρήσης του Ν5 πάρεις το 3Τ ,είτε μετά από 4 χρόνια το επόμενο μοντέλο , οι διαφορές που θα βρεις θα είναι σημαντικές πολύ.Δεν μπορεί κανείς εύκολα να απαντήσει στο ερωτημά σου

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Εχει εγκαταστησει καποιος το Network Cell Info απο το playstore να μας πει αν στο tab Raw βλεπει την band που ειναι συνδεμένη η συσκευη?

Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Εχει εγκαταστησει καποιος το Network Cell Info απο το playstore να μας πει αν στο tab Raw βλεπει την band που ειναι συνδεμένη η συσκευη?

εγώ την βλέπω με το network signal guru

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...