Jump to content

OnePlus 3T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους.Τις τελευταιες μερες εχω πανω απο 50 videos και reviews για oneplus 3T διοτι πραγματικα σκεφτομαι να το αποκτησω.Φυσικα θελω να κανω λιγο υπομονη ακομα για την εκδοση των 128GB,απλως θελω να κανω 2-3 ερωτησεις εαν καποιος γνωριζει κατι.Ασ πουμε οτι παιρνεις το τηλεφωνο οπου μεσα γραφει η εταιρια οτι εχει περιορισμενη εγγυηση 2 ετων και χρειαζεσαι κατι που το καλυπτει η εγγυηση,που στελνω το τηλεφωνο και τι ακριβως γινεται;Λογικα το ιδιο συμβαινει και οταν χρεαστει να αντικαταστησεις την μπαταρια(αυτο ας πουμεοτι μπορω να το κανω και μονος μου).Τα μονα αρνητικα που ειδα,ειναι καποια bugg με τα δεδομενα και κατα την διαρκεια τις κλησης να μην μπορει(καποιες φορες)η οθονη να καταλαβει αν ειναι στο αυτι η οχι με αποτελεσμα να μην κλεινει.Ισχυουν;παρατηρησε κανεις τιποτα;

Σχετικα με αυτα που ειδα το κινητο ειναι τοπ,τρομερη παραμετροποιηση,διαρκεια μπαταριας τρελη και καλη ποιοτητα κατασκευης.Εχει κανεις εμπειρια απο παλαιοτερες one+ συσκευες με εγγυηση ή επικοινωνια;(οι ερωτησεις μου γινονται γιατι δεν ειναι γνωστη εταιρια στην ελλαδα και οπως ολοι ξερουμε ειναι παραξενα τα πραγματα εδω).Αυτα,ευχαριστω για τον χρονο σας και ευχομαι καλη διασκεδαση με τα τρομερα one+ 3T!!!!!

Για το σέρβις δες αναλυτικά εδώ , είναι δύο σελίδες μόνο

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=445307

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα σε ολους.Τις τελευταιες μερες εχω πανω απο 50 videos και reviews για oneplus 3T διοτι πραγματικα σκεφτομαι να το αποκτησω.Φυσικα θελω να κανω λιγο υπομονη ακομα για την εκδοση των 128GB,απλως θελω να κανω 2-3 ερωτησεις εαν καποιος γνωριζει κατι.Ασ πουμε οτι παιρνεις το τηλεφωνο οπου μεσα γραφει η εταιρια οτι εχει περιορισμενη εγγυηση 2 ετων και χρειαζεσαι κατι που το καλυπτει η εγγυηση,που στελνω το τηλεφωνο και τι ακριβως γινεται;Λογικα το ιδιο συμβαινει και οταν χρεαστει να αντικαταστησεις την μπαταρια(αυτο ας πουμεοτι μπορω να το κανω και μονος μου).Τα μονα αρνητικα που ειδα,ειναι καποια bugg με τα δεδομενα και κατα την διαρκεια τις κλησης να μην μπορει(καποιες φορες)η οθονη να καταλαβει αν ειναι στο αυτι η οχι με αποτελεσμα να μην κλεινει.Ισχυουν;παρατηρησε κανεις τιποτα;

Σχετικα με αυτα που ειδα το κινητο ειναι τοπ,τρομερη παραμετροποιηση,διαρκεια μπαταριας τρελη και καλη ποιοτητα κατασκευης.Εχει κανεις εμπειρια απο παλαιοτερες one+ συσκευες με εγγυηση ή επικοινωνια;(οι ερωτησεις μου γινονται γιατι δεν ειναι γνωστη εταιρια στην ελλαδα και οπως ολοι ξερουμε ειναι παραξενα τα πραγματα εδω).Αυτα,ευχαριστω για τον χρονο σας και ευχομαι καλη διασκεδαση με τα τρομερα one+ 3T!!!!!

 

Καλύτερο σερβις πάντως από ελληνικές εταιρείες έχουν σίγουρα. Πάρτο άφοβα!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά καμιά εφαρμογή για να μετράω τα βήματα και θερμίδες υπάρχει για να βάλω στο 3T ?Καμιά απλή ομως όχι πολυσύνθετη!

 

Noom walk Η ΠΙΟ ΑΠΛΗ ΚΑΙ ΕΛΑΦΡΙΑ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΓΙΑ ΒΗΜΑΤΟΜΕΤΡΗΣΗ.ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΕΠΙΛΟΓΗ ΕΙΝΑΙ Η Withings (Health mate ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΒΡΕΙΣ ΣΤΟ Play store.)ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΑ.

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης :!:

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Noom walk Η ΠΙΟ ΑΠΛΗ ΚΑΙ ΕΛΑΦΡΙΑ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΓΙΑ ΒΗΜΑΤΟΜΕΤΡΗΣΗ.ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΕΠΙΛΟΓΗ ΕΙΝΑΙ Η Withings (Health mate ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΒΡΕΙΣ ΣΤΟ Play store.)ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΑ.

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης :!:

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

 

Το διόρθωσα κιόλας.Συγνώμη παιδιά!

Edited by alex_gate_7
Link to comment
Share on other sites

Gambitzx θα σου απαντήσω εγώ που πριν 2 εβδομάδες δεν είχα σχέση με την oneplus ούτε είχα κάποιο κινητό της εταιρίας. Λοιπόν. Το κινητό τα σπάει. Πολύ καλή κατασκευή κ γενικά είναι μία πολύ καλή υλοποίηση. Bugs: προσωπικά δεν έχω δει κάτι από αυτά που έχουν συμβεί σε άλλους. Σήμα τούμπανο, gps λοκαρει κ μέσα στο σπίτι μονο με δορυφόρους και χωρίς δεδομένα. Ήχος, απόκριση κινητού πολύ καλά. Οθονη: πολύ δυνατή και πολύ καλή φωτεινότητα σε σημείο που το βράδυ να την έχεις στο 5% και να σου είναι δυνατή. Μπαταρία σου βγάζει δύο μέρες με μία μέτρια χρήση. Θα παίζεις από 5 ώρες οθόνη και πανω γενικά. Τα bugs που έχουν αναφερθεί ίσως συμβαίνουν σε κινητά που έχουν ρουταριστει η που έχουν ξεκλειδώσει τον bootloader. Τον κινητό όπως είναι στη στοκ κατάσταση είναι μία χαρά. Φωτογραφία: εκεί ίσως είναι το μόνο μειονέκτημα του one plus. Την ημέρα τα πάει πολύ καλά. Λίγο ζοριζεται το βράδυ αλλά οκ. Εξαρτάται από τι κινητό έρχεσαι. Οκ το edge, το htc 10 και το g5 είναι κορυφή. Κάπου εκεί κοντά παίζει κ το δικό μας. Σέρβις :επικοινωνείς με την one plus στο live chat και σου κανονίζουν κούριερ να έρθει να πάρει το κινητό. Πάει Πολωνία σε κάποιο σερβις. Σου στέλνουν το έχει πόσο έχει και τα λοιπά. Πληρώνεις και γυρίζει πίσω σε εσένα. Αντίστοιχα και για εγγύηση. Διαδικασία υπολόγισε καμία δύο εβδομάδες. Αυτά. Εγώ που ήρθα από το lg g2 είδα το χάος σε όλα. Πολύ ευχαριστημένος με την αγορά μου και θα ξαναεπαιρνα one plus. Vfm κινητό με χαρακτηριστικά που αλλά κινητά δεν έχουν ακόμα. Αυτά από εμένα.. καλες αγορες. 1 εβδομαδα κάνει με το απλό ταχυδρομείο να έρθει η Ελλάδα κ αν το πάρεις με ένα 10αρικο παραπάνω θα το έχεις κοντά σου στις 3 με 4 μέρες.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για όλες τις απαντήσεις και για όλες τις διευκρίνησεις.Φυσικά θα το πάρω διότι μου άρεσε πραγματικά παρα πολύ και πιστεύω ότι είναι από τα λίγα κινητά που θα καλύπτει αυτά που θέλω. Ευχαριστώ και πάλι.!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα, να σας ρωτήσω,

μετα την αναβαθμιση σε nouga ειδα πως δεν υπαρχει το πλακιδιο στο συρτάρι-κουρτινα που μπορουσαμε ν κανουμε εναλλαγή σε δεδομένα απο τη σιμ1 στη σιμ2, υπάρχει κάποιος τρόπος για να το βρούμε ξανα; Και κατι ακόμα μπορούμε να εμφανίσουμε την μπαταρία σε κυκλο, οπως στην 6; Έψαξα αλλα δεν βρίσκω τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε ρυθμίσεις>γραμμή κατάστασης και πάνω πάνω επιλογές μπαταρίας.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε ρυθμίσεις>γραμμή κατάστασης και πάνω πάνω επιλογές μπαταρίας.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε ευχαριστώ πολύ, δεν τον ειχα δει

Link to comment
Share on other sites

Τσίμπησα και γω χθες μαζί με curved tempered και αναμένω μεχρι τις 15!

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Στο viber εχω παρατηρησει οτι δε μπορω να επιλεξω δικα μου mp3 για για ειδοποιησεις παρα μονο οτι μου προτεινει η συσκευη.

Αντιθετως στους ηχους κλησεων του viber μπορω να επιλεξω οτι θελω. Αυτο δε συνεβαινε σε αλλη συσκευη μου απο οσο θυμαμαι.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Στο viber εχω παρατηρησει οτι δε μπορω να επιλεξω δικα μου mp3 για για ειδοποιησεις παρα μονο οτι μου προτεινει η συσκευη.

Αντιθετως στους ηχους κλησεων του viber μπορω να επιλεξω οτι θελω. Αυτο δε συνεβαινε σε αλλη συσκευη μου απο οσο θυμαμαι.

Κάνεις λάθος, μπορείς να βάλεις αρκεί στις επιλογές να πας στην πρώτη θέση και να σου ανοίξει τα πεδία επιλογής

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις λάθος, μπορείς να βάλεις αρκεί στις επιλογές να πας στην πρώτη θέση και να σου ανοίξει τα πεδία επιλογής

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οχι δε μπορω να βαλω στις ειδοποιησεις οτι θελω. Μονο στον ηχο κλησης viber εχω την επιλογη. Επισης εχω τικαρει την χρηση ηχων συστηματος. Δεν το δουλευω πρωτη φορα το viber.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Οχι δε μπορω να βαλω στις ειδοποιησεις οτι θελω. Μονο στον ηχο κλησης viber εχω την επιλογη. Επισης εχω τικαρει την χρηση ηχων συστηματος. Δεν το δουλευω πρωτη φορα το viber.

 

φίλε μου το έχω κάνει, έχω βάλει ειδοποίηση από το zedge

cd79af8d4f9b2e5857d817724f77b6cb.jpg

Edited by taliban

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!Έχω ένα θεματακι και θα ήθελα να μου βρείτε μία λύση αν υπάρχει!Πριν πουλήσω το s7 edge αποθηκευσα όλες τις φωτο της sd κάρτας στο pc μου για να τις περάσω στο oneplus!Όταν λοιπόν μου ήρθε το κινητό και το άνοιξα και το σεταρα βλέπω ότι στην εφαρμογή φωτογραφίες και όχι στη γκαλερί οι φωτο οι παλιές υπαρχουν!Όταν όμως είμαι στο fb και θέλω να ποσταρω μία φωτό μου αφήνει να ποσταρω μόνο από αυτές που έχω τραβήξει από το κινητό και μόνο από την εφαρμογή γκαλερί! Υπάρχει λοιπόν κάποιος τρόπος να επαναφέρω όλες τις φωτο στο κινητό και ειδικά στην εφαρμογή γκαλερί;Ή θα πρέπει να τις βάλω από το pc;Και αν τις βάλω από το pc μήπως θα τις έχω διπλές;

Δοκίμασε με ES Explorer να σβήσεις τα .nomedia αρχεία, κάνοντας search και αφού έχεις ενεργοποιήσει να βλέπεις τα κρυφά αρχεία. Μετά κατέβασε το media rescan και λογικά θα εμφανιστούν όλες.

 

Όλα αυτά αν οι φωτογραφίες είναι στη συσκευή και δεν εμφανίζονται στο gallery..

Edited by agpol07
Link to comment
Share on other sites

Οχι δε μπορω να βαλω στις ειδοποιησεις οτι θελω. Μονο στον ηχο κλησης viber εχω την επιλογη. Επισης εχω τικαρει την χρηση ηχων συστηματος. Δεν το δουλευω πρωτη φορα το viber.

 

Μα αν έχεις τικαρει την χρηση ήχων συστήματος, τότε σωστα ΔΕΝ μπορείς να βάλεις ό,τι θέλεις

Link to comment
Share on other sites

Πούλησα το 1+3 και λαμβάνω σε μερικές ημέρες το 1+3Τ. Καλώς σας βρήκα παιδιά με το κτηνάκι μας :D

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Πούλησα το 1+3 και λαμβάνω σε μερικές ημέρες το 1+3Τ. Καλώς σας βρήκα παιδιά με το κτηνάκι μας :D

 

Καλως ηρθες φιλε!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Πούλησα το 1+3 και λαμβάνω σε μερικές ημέρες το 1+3Τ. Καλώς σας βρήκα παιδιά με το κτηνάκι μας :D

Το ίδιο έκανε και εγώ ...εγω παρέλαβα μέσα σε 2 μέρες ..με Γεια μας

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις την πέρασα

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο changelog δεν βλέπω κάποια αναφορά στην κάμερα......

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Μόλις την πέρασα

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Να μας πεις εντυπώσεις; Μήπως στην κουρτίνα που κατεβαίνει βάλλαν το εικονίδιο να γινεται αλλαγή κατευθείαν απο τη σιμ 1 στη σιμ2 για τη χρηση του 4G. Υπήρχε στη 6 MM αλλα δεν υπάρχει στη ,nouga

Link to comment
Share on other sites

την πέρασα και εγώ μέσω twrp και dirty flash.

Ολα οκ έως τώρα, προσεχώς παρατηρήσεις :)

 

εδιτ

τώρα διάβασα στο changelog ΄΄Optimized exposure when taking night time photos΄΄

Kρίμα που δεν τράβηξα μία νυχτερινή με την 4.0.2 και την ίδια με την 4.0.3 ώστε να συγκρίνω......

Ας το κάνει κάποιος που θα την περάσει

Edited by taliban

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...