Jump to content

OnePlus 3T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλημέρα . Έκανα και εγώ την αναβάθμιση και έχω θέμα με την μπαταρία έχω τρελλη κατανάλωση στην ετοιμότητα κυψέλης 30-40 % σε κάθε φόρτιση . Θα πάω για hard reset τελικά . Ερώτηση . Να το κάνω από το μενού του κινητού ή με τα κουμπιά ? Έχει διαφορά ? Αφού κάνω hard reset μετά χρειάζεται να κάνω και τίποτα άλλο πριν αρχίσω να στήνω το κινητό ?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλημέρα . Έκανα και εγώ την αναβάθμιση και έχω θέμα με την μπαταρία έχω τρελλη κατανάλωση στην ετοιμότητα κυψέλης 30-40 % σε κάθε φόρτιση . Θα πάω για hard reset τελικά . Ερώτηση . Να το κάνω από το μενού του κινητού ή με τα κουμπιά ? Έχει διαφορά ? Αφού κάνω hard reset μετά χρειάζεται να κάνω και τίποτα άλλο πριν αρχίσω να στήνω το κινητό ?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Factory reset από τις ρυθμίσεις του κινητού.

Δεν υπάρχει λόγος να πειράξεις το internal storage, αλλά πάρε backup τα sms σου.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα . Έκανα και εγώ την αναβάθμιση και έχω θέμα με την μπαταρία έχω τρελλη κατανάλωση στην ετοιμότητα κυψέλης 30-40 % σε κάθε φόρτιση . Θα πάω για hard reset τελικά . Ερώτηση . Να το κάνω από το μενού του κινητού ή με τα κουμπιά ? Έχει διαφορά ? Αφού κάνω hard reset μετά χρειάζεται να κάνω και τίποτα άλλο πριν αρχίσω να στήνω το κινητό ?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν κάνεις επαναφορά,μετά μην βάλεις κανένα back up,κάνε το σεταρισμα σαν νέα συσκευή...Είτε από κουμπιά,είτε από τις ρυθμίσεις είναι το ίδιο πράγμα...

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις επαναφορά,μετά μην βάλεις κανένα back up,κάνε το σεταρισμα σαν νέα συσκευή...Είτε από κουμπιά,είτε από τις ρυθμίσεις είναι το ίδιο πράγμα...

 

Eχω την εντύπωση ότι κάπως υπερβολικό αυτό....οκ να μην κάνεις επαναφορά εφαρμογών συστήματος, σε αυτό συμφωνώ, αλλά για άλλες εφαρμογές που η πλειονότητα έχουν update σε 8 version γιατί κάποιος να μην φέρει backup πίσω ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ.. χρειάζεται να κάνω και clear cache η γίνεται μαζί με την επαναφορά αυτόματα ?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ.. χρειάζεται να κάνω και clear cache η γίνεται μαζί με την επαναφορά αυτόματα ?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν χρειάζεται κάτι άλλο

Μόνο επαναφορά μέσα από τις ρυθμίσεις της συσκευής

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα θα κάνω την αναβάθμιση σε Oreo,μιας και τώρα βρήκα χρόνο...

Το θέμα είναι αν χρειάζεται να κάνουμε hard reset και πριν και μετά την αναβάθμιση, τουλάχιστον αυτό έκανα σε όλες τις συσκευές που είχα στο πάρελθον...Το μόνο που βαριέμαι είναι το στήσιμο από την αρχή,γιατί πάντα το κάνω σαν νέα συσκευή...Η μπαταρία πως συμπεριφέρεται μετά την αναβάθμιση;;;;

Το πριν δεν το καταλαβαίνω. Εάν έχεις κάποιο πρόβλημα battery drain κανείς μετά.
Link to comment
Share on other sites

Το πριν δεν το καταλαβαίνω. Εάν έχεις κάποιο πρόβλημα battery drain κανείς μετά.

 

ναι η πρόταση είναι το factory να γίνεται μετά και εγώ κάνω πάντα μέσα από το twrp όχι μέσα από το μενού αφού έχει ήδη μπουτάρει

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά.μπορω να βγάλω απ' το κλείδωμα οθόνης τις πληροφορίες του συστήματος android που βγάζει για κάποιες εφαρμογές?? Έχω κάνει αναβάθμιση σε 8.
One Plus 6
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά.μπορω να βγάλω απ' το κλείδωμα οθόνης τις πληροφορίες του συστήματος android που βγάζει για κάποιες εφαρμογές?? Έχω κάνει αναβάθμιση σε 8.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iboalali.sysnotifsnooze

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.θελω τη γνωμη σας.Εχω βαλει το 3τ που εχω στη μαυρη εκδοση με τα 128 gb στα 350 να πουληθει.Θεωρειτε υπαρβολικη τη τιμη του?γιατι μου χουν στειλει κανα δυο και κανουν παραπονα για το υψος και να το ριξω.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.θελω τη γνωμη σας.Εχω βαλει το 3τ που εχω στη μαυρη εκδοση με τα 128 gb στα 350 να πουληθει.Θεωρειτε υπαρβολικη τη τιμη του?γιατι μου χουν στειλει κανα δυο και κανουν παραπονα για το υψος και να το ριξω.

 

Ελεύθερη αγορά έχουμε

Ένα αντικείμενο κοστίζει όσο το πάρει ο αγοραστής

Αν εσυ βρεις να το δώσεις 400€, τόσο θα κοστίζει

 

Έχει συγκεκριμένους τύπους που θέλουν να τα πάρουν τζάμπα και οι περισσότεροι τα θέλουν για πούλημα. Ας κρατήσουν τα ωραία τους λεφτά για άλλη δουλειά αν δεν θέλουν να πληρώσουν μια καλή συσκευή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.θελω τη γνωμη σας.Εχω βαλει το 3τ που εχω στη μαυρη εκδοση με τα 128 gb στα 350 να πουληθει.Θεωρειτε υπαρβολικη τη τιμη του?γιατι μου χουν στειλει κανα δυο και κανουν παραπονα για το υψος και να το ριξω.
Όχι βέβαια. Το απλό 3T και το πουλάνε τόσο. Πόσο μάλλον αυτό που βγήκε αργότερα και είναι 128αρι.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έκανα επαναφορά της συσκευής και στην εκκίνηση όταν ζητάει να συνδεθεί σε κάποιο ασύρματο δίκτυο ενώ το συνδέω μου βγάζει μήνυμα ότι "Παρουσιάστηκε κάποιο πρόβλημα με τους διακόμιστές της Google". Έχει πόση ώρα παιδέυομαι και συνέχεια το ίδιο δεν μπορώ να στήσω τη συσκευή. Έχει τύχει σε κάποιο κάτι τέτοιο;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έκανα επαναφορά της συσκευής και στην εκκίνηση όταν ζητάει να συνδεθεί σε κάποιο ασύρματο δίκτυο ενώ το συνδέω μου βγάζει μήνυμα ότι "Παρουσιάστηκε κάποιο πρόβλημα με τους διακόμιστές της Google". Έχει πόση ώρα παιδέυομαι και συνέχεια το ίδιο δεν μπορώ να στήσω τη συσκευή. Έχει τύχει σε κάποιο κάτι τέτοιο;

Προσπέρασε το και κάνε factory reset και μέσα από την συσκευή και μετά προσπαθήστε να συνδεθείς

 

Sent from my 1+3T

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Προσπέρασε το και κάνε factory reset και μέσα από την συσκευή και μετά προσπαθήστε να συνδεθείς

 

Sent from my 1+3T

 

Έκανα και από μέσα από τη συσκευή τα ίδια τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Όχι βέβαια. Το απλό 3T και το πουλάνε τόσο. Πόσο μάλλον αυτό που βγήκε αργότερα και είναι 128αρι.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλά χαλάρωσε.

Εγώ πήρα EU καινούριο από Κίνα στα 330€ πριν μερικούς μήνες και για μεταχειρισμένο λες ότι είναι καλά τα 350?

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλά χαλάρωσε.

Εγώ πήρα EU καινούριο από Κίνα στα 330€ πριν μερικούς μήνες και για μεταχειρισμένο λες ότι είναι καλά τα 350?

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Από Κίνα όμως δεν ισχύει η ευρωπαϊκή εγγύηση που όλοι ξέρουμε ποσά καλά έχει

Μην συγκρίνεις την συσκευή σου με μια από την ευρωπαϊκή αποθήκη

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.θελω τη γνωμη σας.Εχω βαλει το 3τ που εχω στη μαυρη εκδοση με τα 128 gb στα 350 να πουληθει.Θεωρειτε υπαρβολικη τη τιμη του?γιατι μου χουν στειλει κανα δυο και κανουν παραπονα για το υψος και να το ριξω.

 

Μια χαρά τιμή είναι....

Link to comment
Share on other sites

Καλά χαλάρωσε.

Εγώ πήρα EU καινούριο από Κίνα στα 330€ πριν μερικούς μήνες και για μεταχειρισμένο λες ότι είναι καλά τα 350?

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Ποιος μιλησε για Κινα? Για αγγελιες μιλαμε εδω.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το δικό μου αν το πουλούσα τώρα θα το έδινα 350€ (μαύρο 128), αλλά ούτε ένα ευρώ παρακάτω.
مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Παντός 1+3Τ 6/128 τα 350€ είναι καλή τιμή....

 

Φυσικα, αν ειναι σε πολυ καλη κατασταση. Συν οτι ο φιλος μιλουσε για την midnight black εκδοση που ειναι και πιο δυσευρετη.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και από μέσα από τη συσκευή τα ίδια τίποτα.

 

restart το ρούτερ το έκανες ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

restart το ρούτερ το έκανες ?

 

Και restart το ρούτερ έκανα και σε άλλα 2 ρούτερ δοκίμασα τίποτα. Τώρα μιλάω εδώ και ώρα με το live chat της OnePlus αλλά δεν βγάζουμε άκρη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...