Jump to content

OnePlus 3T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ακριβώς και όχι μόνο :) Οπότε προσοχή !

Για πες junglist, έστρωσε ?

 

Ναι ουσιαστικα σου διαγραφει οτι εχεις στην εσωτερικη μνημη.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, πως γίνεται να εμφανισω στν συσκευή μας τους αριθμούς πανω απο τα εικονίδια πχ τα μηνυματα του ινσταγκραμ φβ κλπ? Επισης εβαλα ορεο 8 ωραια αισθηση πολυ καλυτερο απο το προηγούμενο απλα διακρινω λιγο χειρότερη αποδοση στν μπαταρία για να δουμε.. Edited by panosp77
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πως γίνεται να εμφανισω στν συσκευή μας τους αριθμούς πανω απο τα εικονίδια πχ τα μηνυματα του ινσταγκραμ φβ κλπ? Επισης εβαλα ορεο 8 ωραια αισθηση πολυ καλυτερο απο το προηγούμενο απλα διακρινω λιγο χειρότερη αποδοση στν μπαταρία για να δουμε..

 

Αριθμούς δεν έχει, μόνο dots

Ρυθμίσεις- ειδοποιήσεις- εμφάνιση συστήματος (τρεις τελείες πάνω δεξιά) εκκίνηση oneplus- να επιτρέπεται η κουκίδα ειδοποίησης

Επίσης ρυθμίσεις- εφαρμογές- ειδική πρόσβαση- πρόσβαση ειδοποιήσεων- εκκίνηση oneplus

Link to comment
Share on other sites

Αριθμούς δεν έχει, μόνο dots

Ρυθμίσεις- ειδοποιήσεις- εμφάνιση συστήματος (τρεις τελείες πάνω δεξιά) εκκίνηση oneplus- να επιτρέπεται η κουκίδα ειδοποίησης

Επίσης ρυθμίσεις- εφαρμογές- ειδική πρόσβαση- πρόσβαση ειδοποιήσεων- εκκίνηση oneplus

ακριβώς και όχι μόνο :) Οπότε προσοχή !

Για πες junglist, έστρωσε ?

Ναι μετά το wipe των data και 2 wipe του cache, όλα ξαναστηθηκαν από την αρχή.

Όλα ήρεμα μέχρι στιγμής.

 

Σχετικά με τα dots είναι άχρηστα αν δεν έχουν αριθμό ειδοποιήσεων πάνω στο εικονίδιο.

Εγώ δουλεύω τον Microsoft Launcher που έχει τα badges και βγάζει κανονικά αριθμό ειδοποιήσεων.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ναι μετά το wipe των data και 2 wipe του cache, όλα ξαναστηθηκαν από την αρχή.

Όλα ήρεμα μέχρι στιγμής.

 

Σχετικά με τα dots είναι άχρηστα αν δεν έχουν αριθμό ειδοποιήσεων πάνω στο εικονίδιο.

Εγώ δουλεύω τον Microsoft Launcher που έχει τα badges και βγάζει κανονικά αριθμό ειδοποιήσεων.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Όλα αυτά που έκανε το τηλέφωνο σου, δεν μπορείς να τα αποδόσεις κάπου; Δηλαδή, δεν είχες πειράξει κάτι;

Το κακό με τα dots είναι ότι αφαιρούνται και αυτά όταν βγάλεις την ειδοποίηση από την notification bar.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά που έκανε το τηλέφωνο σου, δεν μπορείς να τα αποδόσεις κάπου; Δηλαδή, δεν είχες πειράξει κάτι;

Το κακό με τα dots είναι ότι αφαιρούνται και αυτά όταν βγάλεις την ειδοποίηση από την notification bar.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όχι δεν έχω ιδέα τι μπορεί να έγινε.

Μια ολόκληρη μέρα με OREO και όλα έτρεχαν τέλεια.

Το επόμενο πρωί απλά καταστροφή. Ούτε TWRP άλλαξα, ούτε κερνελ πείραξα, ούτε κάποια νέα εφαρμογή πέρασα.

 

Όλα ξεκίνησαν κατά την διάρκεια πλοήγησης με το Gmaps. Άρχισαν πρώτα να σκάνε διαφορά Play services και μετά ξεκίνησαν τα συνεχόμενα restart. Και μπαίνοντας στο TWRP να κάνω wipe cache ξαφνικά είδα για πρώτη φορά να μου ζητάει κωδικό για decrypt data. Μετά άρχισαν τα θέματα που ανέφερα πιο πάνω.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχω ιδέα τι μπορεί να έγινε.

Μια ολόκληρη μέρα με OREO και όλα έτρεχαν τέλεια.

Το επόμενο πρωί απλά καταστροφή. Ούτε TWRP άλλαξα, ούτε κερνελ πείραξα, ούτε κάποια νέα εφαρμογή πέρασα.

 

Όλα ξεκίνησαν κατά την διάρκεια πλοήγησης με το Gmaps. Άρχισαν πρώτα να σκάνε διαφορά Play services και μετά ξεκίνησαν τα συνεχόμενα restart. Και μπαίνοντας στο TWRP να κάνω wipe cache ξαφνικά είδα για πρώτη φορά να μου ζητάει κωδικό για decrypt data. Μετά άρχισαν τα θέματα που ανέφερα πιο πάνω.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Σε TWRP πως μπήκες τελικά ;

Γι’ αυτό που ρωτάς σε αλλο θέμα…

Εμένα στο oneplus 3 με την τελευταία beta , το amazon appstore τρέχει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα να ρωτήσω αν από Auto-Rotation το γυρίσετε σε Portrait δουλεύει αυτή η επιλογή; Εγώ όταν επιλέγω Portrait πάλι συνεχίζει να κάνει Auto-Rotation τις εφαρμογές. Προσπαθώ να δοκιμάσω το PIP αλλά ούτε αυτό δουλεύει και μάλλον είναι θέμα αυτής της επιλογής με το Portrait.

 

**Άκυρο το κατάφερα τελικά έπρεπε να γυρίσω και τον chrome σε desktop mode.**

Edited by kosvou
Link to comment
Share on other sites

Σε TWRP πως μπήκες τελικά ;

Γι’ αυτό που ρωτάς σε αλλο θέμα…

Εμένα στο oneplus 3 με την τελευταία beta , το amazon appstore τρέχει κανονικά.

Τελικά το password για το decrypt data ήταν το pin μου.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω τα παιδιά που έχουν περάσει την oreo:υπάρχει στο μενού της προβολής η επιλογή "αφύπνιση εγγύτητας;"(αφύπνιση της συσκευής περνώντας το χέρι σας πάνω από την οθόνη)?Την είχαν καταργήσει στην 4.5.1 και είμαι περίεργος να δω αν την επανέφεραν.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω τα παιδιά που έχουν περάσει την oreo:υπάρχει στο μενού της προβολής η επιλογή "αφύπνιση εγγύτητας;"(αφύπνιση της συσκευής περνώντας το χέρι σας πάνω από την οθόνη)?Την είχαν καταργήσει στην 4.5.1 και είμαι περίεργος να δω αν την επανέφεραν.

Νομιζω οχι - μονο lift up display βλέπω...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω τα παιδιά που έχουν περάσει την oreo:υπάρχει στο μενού της προβολής η επιλογή "αφύπνιση εγγύτητας;"(αφύπνιση της συσκευής περνώντας το χέρι σας πάνω από την οθόνη)?Την είχαν καταργήσει στην 4.5.1 και είμαι περίεργος να δω αν την επανέφεραν.

 

Αυτό έχει καταργηθεί εδώ και καιρό, μόνο με σήκωμα της συσκευής δουλεύει πλέον και δεν νομίζω να το επαναφέρουν

Link to comment
Share on other sites

Σούπερ την βλέπω την μπαταρία με το OREO με clean install.

 

7 ώρες SOT

24 ώρες εκτός φορτιστή

18% υπόλοιπο μπαταρίας

de2308a462246acba8914aeaeafac5f0.jpg07c950fba2e8c7e560d371e59a1ea7cb.jpg

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ειναι φυσιολογικά αυτά τα νούμερα; Γιατί βλέπω ενίοτε από άλλα παιδιά εδώ χρόνους sot μεγαλύτερους των 6 ωρών.. Επίσης σχεδόν μετά από κάθε φόρτιση έχω και διαφορετικό sot παρόλο που έχω τις ίδιες δραστηριότητες. Είμαι με oreo (όχι οτι και πριν είχα διαφορές στην μπαταρία) και δεν εχω μπλεχτεί με ρουτ κλπ. Θα βοηθούσε να κάνω ένα hard reset; Edited by stelik1989
Link to comment
Share on other sites

Ειναι φυσιολογικά αυτά τα νούμερα; Γιατί βλέπω ενίοτε από άλλα παιδιά εδώ χρόνους sot μεγαλύτερους των 6 ωρών.. Επίσης σχεδόν μετά από κάθε φόρτιση έχω και διαφορετικό sot παρόλο που έχω τις ίδιες δραστηριότητες. Είμαι με oreo (όχι οτι και πριν είχα διαφορές στην μπαταρία) και δεν εχω μπλεχτεί με ρουτ κλπ. Θα βοηθούσε να κάνω ένα hard reset;

 

Έχει να κάνει τις περισσότερες φορές με την χρήση που κανεις στην συσκευή...

Εγώ ο.χ κάθε πρωί έχω συνδεμένο το κινητό με ακουστικάbluetooth,τουλάχιστον μέχρι τις 16:00-17:00 το απόγευμα,δύο κάρτες δικτύου,δεδομένα,ομιλία κάθε μέρα περίπου μία ώρα,δύο mail,και από 100% πέφτει όταν γυρνάω στο 70-60% ενώ υπάρχει περίπτωση να μην έχω πάνω από 1 ώρα οθόνη...Φυσικά όμως μέρες που δεν δουλεύω και ασχολούμαι με το κινητό,έχω βγάλει από 5-5:30 ώρες οθόνη...

Όλα έχουν να κάνουν με την χρήση του καθενός...Παντος εγώ 6:30-7:00 ώρες δεν έχω βγάλει ποτέ...

Link to comment
Share on other sites

Αν ενδιαφερεται οποιοσδηποτε δινω το δικο μου oneplus 3t
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

μόλις μου ήρθε και εμένα ενημέρωση για oreo. να την κάνω η να το αφήσω ?
Και γω είχα ενδοιασμούς και το τρεναρα αρχικά αλλά με εξυνε και το μεσημέρι την έκανα τελικά

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Και γω είχα ενδοιασμούς και το τρεναρα αρχικά αλλά με εξυνε και το μεσημέρι την έκανα τελικά

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

πάει μπάλα η έχει θέματα ? δεν έχω πρόβλημα και να μείνω σε nougat

Link to comment
Share on other sites

Έχει να κάνει τις περισσότερες φορές με την χρήση που κανεις στην συσκευή...

Εγώ ο.χ κάθε πρωί έχω συνδεμένο το κινητό με ακουστικάbluetooth,τουλάχιστον μέχρι τις 16:00-17:00 το απόγευμα,δύο κάρτες δικτύου,δεδομένα,ομιλία κάθε μέρα περίπου μία ώρα,δύο mail,και από 100% πέφτει όταν γυρνάω στο 70-60% ενώ υπάρχει περίπτωση να μην έχω πάνω από 1 ώρα οθόνη...Φυσικά όμως μέρες που δεν δουλεύω και ασχολούμαι με το κινητό,έχω βγάλει από 5-5:30 ώρες οθόνη...

Όλα έχουν να κάνουν με την χρήση του καθενός...Παντος εγώ 6:30-7:00 ώρες δεν έχω βγάλει ποτέ...

Με τέτοια χρήση που κάνεις, είσαι νορμάλ.

Εγώ 7 ώρες οθόνη βγάζω χωρίς χρήση ΒΤ και με πολύ λίγη χρήση data.

 

Άμα πάρω το Huawei band και έχω συνεχή ΒΤ σύνδεση ή είμαι μισή μέρα με data, δεν νομίζω να περνάω τις 5-5:30 ώρες.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...